Gönderen Konu: SOĞUKKEN SÜREKLİ STOP ISININCA SAAT GİBİ  (Okunma sayısı 28555 defa)

Çevrimdışı Erkut71

• Profili Görüntüle
Ynt: SOĞUKKEN SÜREKLİ STOP ISININCA SAAT GİBİ
« Yanıtla #14 : 26 Şubat 2011, 11:21:23 »
kardeş birde ısı ve fan ünitesiyle alakalı bir müşür daha var yeri : sürücü tarafında rüzgarlığın altına gizli. yani sol amortisör varya orda rüzgarlığı kaldırınca altında bir müşür daha var..

birde bende ustama anlattım senin durumu ısı sensöründen yapar başka bişeyden yapmaz diyor. veya beyin ısı sensörünü görmüyor olabilir diyor. birde şunu söyledi piyasada ısı sensörürünün neredeyse orjinali kalmadığını genelde orjinal diye yan sanayi takabildiklerini söyledi. sen bu dediklerini yetkili serviste mi yaptırdın.

Ben o Müşürü Bi Kendim bakıyım Sonra onun orjinalinden alıyım Gidiyim Taktırıyım Bakalım Arabadan SoğuDum Zaten Termostatla hararet müşürünü aynı marka olarak kendim bizzat aldım ustalara bile güvenmedim ki yetkili servis yok burda olsa NeySe Yok.. Kumtel kardeşimiz Benzin Pompasından diyo ama Bu Gaz da ikende yapıyo Benzinde yapSa anlıcam Da :) Aslında ufacık bi arızadır da işte...

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 26 Şubat 2011, 12:58:14 »
soğukken test cihazına bağlanarak kontrollerinin yapılması gerekiyor ilk etapta test cihazında boğaz kelebek açısının ve motor ısısının kontrolü  gerekiyor.
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı Erkut71

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 14 Mart 2011, 14:45:01 »
soğukken test cihazına bağlanarak kontrollerinin yapılması gerekiyor ilk etapta test cihazında boğaz kelebek açısının ve motor ısısının kontrolü  gerekiyor.
Evet Yapıldı Motor Kontrol Ünitesi 00228 Arıza Kodu Veriyo Kardeş?

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 14 Mart 2011, 14:51:21 »
en güzeli gaz kelebeğini sökmeden temizlemek. sökünce işin içinden iş çıkıyor.
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı Erkut71

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 14 Mart 2011, 15:08:00 »
en güzeli gaz kelebeğini sökmeden temizlemek. sökünce işin içinden iş çıkıyor.
Daha 1 aylık Gaz Kelebeği Ama? Baktım içine Tertemiz Parlıyo Mubarek :)

Çevrimdışı Erkut71

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 26 Mart 2011, 11:06:28 »
Arkadaşlar Sorun Bulun 1,500 TL Harcamadan Sonra Bulundu...
Manifolt Contasından Yapıyormuş Değişti Şimdi Çok Şükür Birşey Kalmadı. Bilginize!

Çevrimdışı thebad

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 28 Mart 2011, 18:02:42 »
manifolt contası kaça değişti.

Çevrimdışı zinarnet

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 23 Ekim 2011, 00:22:25 »
Merhabalar bende (golf 4 2000 Akl) hemen hemen aynı problemi yaşıyorum fakat benim durumun farkı stop etme sorunu yok,
soğuk motorda ilk devirde ısıtma olayı olmuyo yani araç hep düşük devirde çalışıyo geçen gün kutup başını söküp takınca düzeldi fakat sonraki gün yine aynı,
sorun ne olabilir sizce?

Çevrimdışı zinarnet

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 23 Ekim 2011, 00:22:53 »
Merhabalar bende (golf 4 2000 Akl) hemen hemen aynı problemi yaşıyorum fakat benim durumun farkı stop etme sorunu yok,
soğuk motorda ilk devirde ısıtma olayı olmuyo yani araç hep düşük devirde çalışıyo geçen gün kutup başını söküp takınca düzeldi fakat sonraki gün yine aynı,
sorun ne olabilir sizce?

Çevrimdışı champi0n_10

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 01 Kasım 2011, 00:52:21 »
keşke gaz kelebeğini değiştirmeseydin arkadaslarında dediği gibi bendede aynı problem vardı gaz kelebeğini temizleyip sorunu gidermişlerdi hiç değilse bunun için masraf yapmazdın

Çevrimdışı salih18200

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 04 Kasım 2011, 01:31:51 »
bendede sabah çalışma sorunu vardı. stop ediyodu sabahları ayrıca yolda sirkeliyodu motor soğukken ama gaza geçince düzeliyodu. usta pompadandır dedi. masraf etmek istemedim değiştirmedim. Geçen opetten benzin aldım depo yarıya yaklaştı sabah bi çalıştırdım saat gibi çalışıyo teklemede yok. ya benzinden fark etti. yada depo dolduğu için basınç arttı o yüzden bilmiyorum şimdilik sorun kalmadı.

Çevrimdışı 26golf26

• I AM LEGEND....
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 04 Kasım 2011, 16:48:34 »
o sorun bende de ara ara  oluyor...
sabahları stop etem ilk çalıştırmada ve 2. viteste silkeleme yapıyodu gaz kelebeğini temizlettim ama pek bi faydası olmadı şimdide rolantide gaz verip kesiyo kısa kısa ibreden farkedililiyo....  ???
bizi izlemeye devam edin...

Çevrimdışı yabancı

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 09 Kasım 2011, 14:43:02 »
aynı sorun benim arabada da var. ilk çalışırken soğukken gürültülü çalışıyor araba silkeleniyor sonra hiç sorun yok. boğaz kelebeği temizlendi sonuç aynı... arkadaşın sorunu Manifolt Contasının değişmesiyle çözümüş.. acaba bizimkinde de bu çözüm olabilir mi?

Çevrimdışı cicos

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 10 Kasım 2011, 19:34:48 »
selamlar bende soguk havalarda marşa basıyorum çalışıyor devir hop düşüyor sonra stop ediyor. 3 defada nihayet çalışıyor. bunun sebebi nedir sizce veya daha önce tecube edenler varsa şayet. birde sizler arabalarınızı gaz vererekmi çalıştırıyorsunuz yoksa gaz vermedenmi. 3. sorum kaç devirde sürünce yakıt performansı ve hız performansı alıyorusunuz.