Gönderen Konu: Golf 4'le İlk İzlenimlerim, Sorunlarım, Sorularım  (Okunma sayısı 39753 defa)

Çevrimdışı ilGhiNC

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
Ynt: Golf 4'le İlk İzlenimlerim, Sorunlarım, Sorularım
« Yanıtla #42 : 23 Şubat 2014, 17:17:36 »
1.33 motorun kalkislari ve ara hizlanmalari iyi ise bence tercih edilebilir.maksimum tork degerinden cok tork grafigi daha onemli.hitlere gore ayni devirlerde daha yiksek tork veriyorsa cabuk toparlayabilir.

Hitler golf5 nasil? Bu hantalliktan ben sikildim acikcasi.biraz daha seri bir arac iyi olur
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #43 : 23 Şubat 2014, 20:29:53 »
1.33 motorun kalkislari ve ara hizlanmalari iyi ise bence tercih edilebilir.maksimum tork degerinden cok tork grafigi daha onemli.hitlere gore ayni devirlerde daha yiksek tork veriyorsa cabuk toparlayabilir.

Hitler golf5 nasil? Bu hantalliktan ben sikildim acikcasi.biraz daha seri bir arac iyi olur

golf diyorsan serilik istiyorsan seni ancak ve ancak GTI paklar. ama golf şartın yoksa 1.4 polo dahi 1.6 golften çok daha atik. kağıt üstündeki tork ve bg leri bir yere kadar fikir verir. gerisi ağırlık ve şanzıman aralıkları ile alakalı.

golf+hitler= ekonomik bakım sorunsuz uzun ömürlü bir kullanım demek. yoksa golf mk29 da çıkartsa hitler ile atiklik beklememek lazım. golflerdeki hantallığın en büyük sebebi ağırlıktan da ziyade kanımca 1. viteslerin sadece aracı yürütmek için işe yaraması. sonra 2. vites. çok düşük devirden girdiği için yığılıyor. bir de buna özellikle 2. vitese geçişin kemikli olması da eklenince canı sıkılıyor insanın.

eh tabi işin içine motorun total kmsi, bakım geçmişi, hararet geçmişi, kullanılan yağ vs. en yenisi (2004 model) 10 yaşında bir araç mk4. yapabilecekleri bir yere kadar.

tabi iş performansla atiklikle bitmiyordur eminim. mk4 gözümde aurisle kıyaslanacak araç değil. araçlarımız gaz pedalından ibaret değil sonuçta.
« Son Düzenleme: 23 Şubat 2014, 20:31:26 Gönderen: TEYOLOGY »
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
Ynt:
« Yanıtla #44 : 23 Şubat 2014, 21:35:00 »
1.33 cok sessiz ve gercekten az yakiyor benim 11 lt yaktigim yerde 7.5 lt gosteriyor otobanda 200 goruyor ve 6 vites...fakat tork anlaminda zayif olunca ki (tolga abi cok yakin arkadaşımda polo 1.4 benzinlide var surekli kullaniyorum) hem toyotada hemde poloda geçerli bu 4 yapiyon  yemiyor 3 yapiyon yemiyor bi bakiyosun devir 7.000dd vurmus 125nm tork yüzünden tepki veremiyor bu konuda hitler kesinlikle daha başarılı.fakat yakitlari cok guzel.orn.corolla 1.4 d4d kullaninca bu benom arabayi catir catir yer demiştim bi baktim teknik verileri benimkinden kotu ama cok akici sürüşü var tork yuzunden hitler musrif japonlarin 2.0 motoru aylarında yakiyor.

Golf 5 degilde Leon ve Passat kullandim 8valf motora sahip yeni motor gerçekten daha sessiz ve performansli oluyor.

Tapatalk

Çevrimdışı kadir5590

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 23 Şubat 2014, 22:32:05 »
Valla arkadaşlar bende aracımı temmuzda aldım.Bundan önce honda 1.6 ies vardı 120 beygir bilen bilir.ve ondan önce 6n2 polom vardı.İkisi de gayet atikti.Golf onlar kadar seri değil ve ben bunu bile bile aldım.Çünkü 1300-1400 kg araçtan bahsediyoruz.Hondanın kapısını kapattağımdaki sesle golfteki ses farkını anlatmam gerek yok.Tolga abinin de dediği gibi 1.6 102 ya 105 beygirin verebilceği değerler bundan daha iyi olamaz sanırım.Olduki ben 18" jant kullanıyorum zaten hiç suürat yapma taraftarı değilim şuan yapamıyorumda zaten malum ön taraf yerde ve karterin yere yakınlığını biliyosunuz  :D ama ilk aldığım zaman izmirden almıştım virajlarda girdiğim şeritle çıktığım şerit hep aynı düzendeydi.Yani golfün hantallığının altında her zaman ağırlık ve güven aramak lazım  :tamamdir
JazzBlue Mk4 Golf

Çevrimdışı mesuttekin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 23 Şubat 2014, 23:26:48 »
Valla arkadaşlar bende aracımı temmuzda aldım.Bundan önce honda 1.6 ies vardı 120 beygir bilen bilir.ve ondan önce 6n2 polom vardı.İkisi de gayet atikti.Golf onlar kadar seri değil ve ben bunu bile bile aldım.Çünkü 1300-1400 kg araçtan bahsediyoruz.Hondanın kapısını kapattağımdaki sesle golfteki ses farkını anlatmam gerek yok.Tolga abinin de dediği gibi 1.6 102 ya 105 beygirin verebilceği değerler bundan daha iyi olamaz sanırım.Olduki ben 18" jant kullanıyorum zaten hiç suürat yapma taraftarı değilim şuan yapamıyorumda zaten malum ön taraf yerde ve karterin yere yakınlığını biliyosunuz  :D ama ilk aldığım zaman izmirden almıştım virajlarda girdiğim şeritle çıktığım şerit hep aynı düzendeydi.Yani golfün hantallığının altında her zaman ağırlık ve güven aramak lazım  :tamamdir
Buna sonuna kadar katılıyorum.+1 :D
Karar veremedim ya la

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 99 GOLF MK IV AUT.
« Yanıtla #47 : 24 Şubat 2014, 11:27:34 »
Bendede 2008 leon vardı,aynı SR motor ama şuandaki aracımla arasında performans olarak çok fark var.buna göre leon uçuyordu.hem kalkış hemde son hız olarak...leondaki tecrübelerime dayanarak aldım bunu ama alakası yok.acaba bizim golfler gidiyorda bize gitmiyor gibi mi geliyor oturuş pozisyonundan falan kaynaklı ;D

Çevrimdışı Ali07

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Seat İbiza Tdi
« Yanıtla #48 : 24 Şubat 2014, 17:52:47 »
Bendede 2008 leon vardı,aynı SR motor ama şuandaki aracımla arasında performans olarak çok fark var.buna göre leon uçuyordu.hem kalkış hemde son hız olarak...leondaki tecrübelerime dayanarak aldım bunu ama alakası yok.acaba bizim golfler gidiyorda bize gitmiyor gibi mi geliyor oturuş pozisyonundan falan kaynaklı ;D
Yok kardeş GOlf 1.6 sr gitmiyo, Işıklarda kalkışta yanımdan cliolar doblolar fiestalar vızır vızır beni geçiyosa gitmiyo demektir, 1.6 sr cordobam vardı, 2. vitesle kalksam bile geçerim golfü, fakat ben alışıyorum artık, sağdan sağdan gidiyorum :)

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 24 Şubat 2014, 18:01:30 »
o zaman bu iş 1.6 SR ile değilde,GOLF le alakalı bir durum bi çaresi vardır mutlaka...

Çevrimdışı Ali07

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Seat İbiza Tdi
« Yanıtla #50 : 24 Şubat 2014, 18:23:04 »
Çaresi GTI almak :)

Çevrimdışı AFiLLi.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 24 Şubat 2014, 18:46:29 »
Arkadaşlar arkadaşımda 2003 civic var.Araç lpde 20-25 kurus arası yakıyor.Golften hem çekişi iyi hem yakıtı az hemde sedan bagajı geniş
Golfün Kapıları Gibi Ağır Kapıları yok Kasa olarak daha zayıf gibi görünsede bence civic bir tık yukarıda Bazen ben aracımın kapılarını açarken kaparken yoruluyorum.Golfün Kapılarını Söküp tartmak lazım :)
arkadaşım 6 ay önce 25 e almıştı.Araçta deri koltuk sanruf ve brc lpg var.bu fiyatlara aynı model ancak pasific alınır .16v leri hakkında kimse bişey yazmadı.3 sene üretilip kaldırılmış bir motor ama neden kaldırıldığıda belli değil.

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 24 Şubat 2014, 19:25:45 »
Ben cumartesi aracın yağını değiştirdim,mobil 1 esp 0-40 tam sentetik koydum.önceden 10-40 magnatec vardı.bence araç biraz da olsa kalkışta falan daha atik oldu,ben öyle hissettim.
Kapı konusuna gelince,eşim hergün sabah binerken,akşamda inerken şikayet ediyor bu nasıl kapı diye.sırf bu dırdırdan satacam arabayı  :bekleriz:

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
Ynt:
« Yanıtla #53 : 24 Şubat 2014, 20:47:28 »
Kapi konusu farklı motor derseniz eyvallah civic te corollada 10 basar ama kapidir kalitedir saglamliktir civic ve diğerlerine bok yemek düşer Afedersiniz.kapidan bi araba size vurdumu mazallah civicte direk kucaginizda demektir.zaten hicbir alman arabasinda hafif kapi olmaz olamaz.

civic motor ve sanizmandir gerisi accent eradan farksız. Ben yarın obur gun gider civic te alırım ama bu gorusum değişmez.

Tapatalk

Çevrimdışı tugaysaban

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 24 Şubat 2014, 22:35:35 »
golfü hondayla filan kıyaslamak sanırım yanlış bir durum. kapıdan şikayetiniz varsa sanırım sizin arabanın kapısı artık dağılmış şayet benim tüm golflerimin kapısı tıkır tıkırdı ve çokda ağır değildi.
abs siz olur bbs siz asla..

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #55 : 25 Şubat 2014, 01:15:23 »
Ben cumartesi aracın yağını değiştirdim,mobil 1 esp 0-40 tam sentetik koydum.önceden 10-40 magnatec vardı.bence araç biraz da olsa kalkışta falan daha atik oldu,ben öyle hissettim.
Kapı konusuna gelince,eşim hergün sabah binerken,akşamda inerken şikayet ediyor bu nasıl kapı diye.sırf bu dırdırdan satacam arabayı  :bekleriz:

:D :D mesajı almamışsın sen. "in bana kapıyı aç." demek istiyordur.  :)
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.