Gönderen Konu: Polo ve LPG  (Okunma sayısı 45914 defa)

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
Ynt: Polo ve LPG
« Yanıtla #42 : 05 Ekim 2011, 22:05:22 »
merhaba,
ben 1 hafta önce atiker marka kit taktırdım.herhangibir stop problemi vs yok.lakin yakıt tüketimi cok fazla 35 kuruş yakıyor.vw için üretilen siyah enjektörleri sordum müşteri hizmetlerine fiyat farkı aldıklarını söylediler,sonrada değiştirsekde ilk takılırkende siyah olacaksa fiyat farkı olur dedi.
siz bu fiyat farkı için kimle görüştünüz,nasıl hallettiniz merak ettim.

sizden fiyat farkı talep ettiler mi?

benim enjektörler zaten eski olduğuğundan benden 200 lira almışlardı çünkü benim lp sistemi garanti kapsamında değildi takıldıktan 2 sen sonra yapıldı enjektör değişimi
RedMercury

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #43 : 07 Ekim 2011, 21:24:22 »

benim aracımda lpg takıldıktan sonra sorun çıkmasından dolayı araştırdım ve genelde poloların bu kırmızı enjektörleri siyah horizon tip enjektörlerle değiştirince sorunun hallolduğunu öğrendim. bunu bana bayi söylemediği için müsteri hizmetleride baştan takılırken horizon takılması gerektiğini söyledi. bende haklı olarak üzerlerine gittim bendende para istediler ama kesinlikle vermeyeceğimi söyledim ve sorunumu halletmezlerse tüketici mahkemesine başvuracağımı söyledim ve yapacaktımda! bunların hepsini teknik servis müdürü ile görüştüm oda 2 güne gönderdi kısacası hakkımı aradım sadece. senin aracta sorun varsa iste sende ama çok yakıyo diye göndereceklerini sanmıyorum bilgin olsun.

« Son Düzenleme: 07 Ekim 2011, 21:27:43 Gönderen: KAAN60 »
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #44 : 18 Ekim 2011, 15:00:42 »
Öncelikle herkese merhabalar,

Uzun zamandır araştırma yapıp, gereken bilgilere ulaşık Atiker marka LPG kitini dün taktırdım. İlk izlenimim 35 LT'lik simit tanka 60 TL'lik gaz aldım ve araç şuan 40 KM'de olup gösterge full gösteriyor. Daha önemlisi gaza basarken ayağım titremiyor artık  ;D

Çevrimdışı 06kzn39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 18 Ekim 2011, 15:49:14 »

,hadi hayırlı olsun

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 24 Ekim 2011, 00:19:10 »
LPG Fast Sıralı Otogaz Sistemleri
LPG MultiFast Sıralı Otogaz Sistemleri
LPG Safefast Sıralı Otogaz Sistemleri

olmak üzere sıralılarda 3 farklı atiker sistem vardır  ilk sırada bulunan fast sistemi poloyu fazlasıyla kurtarır .ben 4 yıldır kullanıyorum sorun yok. 1 lt = 10 km şehir için  97 man.vites

GENCO 01 SENİN BUJİLERİN KAÇ TIRNAK

[/quote]
RedMercury

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 26 Ekim 2011, 21:57:01 »
Arkadaşlar LPG'de aracın az yakması için aracı hangi devirde kullanmalıyız. Araca LPG taktırdım ama şuan ortalama 30 kuruş yakıyor. Daha 200 km yaptım acaba onun etkisi olur mu?

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 26 Ekim 2011, 23:34:26 »
LPG yi ilk taktırdığın zaman biraz fazla yakıyormuş ve zamanla yakıtı düşüyormuş, düşük yakıt tüketimi için normal kullanımda ne gerekiyorsa aynısını uygulaman yeterli örneğin ani kalkışlardan kaçın, 2500-2800 arası vites değiştir, 3000 devir 110 km i geçme hatta 100 km yi , yakıt miktarın farkedilir derecede düşer merak etme bu arada çok fazla kick down yapma.....
RedMercury

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 26 Ekim 2011, 23:46:48 »
Paşam kusura bakma ama kick down ne demek? Bu arada araba otomatik vites ve 3.000 devirde yaklaşık 105 km ile gidiyor. Ben sürekli 2900 devirle gitsem nasıl olur? Bayramda Samsun'a gidicemde. Arabanın beni sömürmesini istemiyorum  ::)

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 27 Ekim 2011, 00:41:58 »
biliyorum benimde otomatik vites , gaz pedalina birden sonuna kadar basınca araba fırlatıyo ya roket diyorsun ya o işte vites küçültme, 2800-2900 ideal devirler ideal  virajlı yollarda yani 80-90 ı geçemiyeceğin yerlerde ve yokuşlarda 3. viteste kullan böylelikle araba 4. vitese geçemez D de olsa geçer 4. vitese geçemediği içinde aracın yokuşlarda çabuk bayılmaz , virasjlarda da yavaşladığında daha çabuk hızlanırsın bunlarda yakıt tüketimini dengeler
RedMercury

Çevrimdışı madprospar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 31 Ekim 2011, 17:35:21 »
hocam bende yeniyim sitede, bende de 99 otomatik 1.6 polo var ve tüp taktırmayı düşünüyorum.. aracın performandan oldukça memnunum ve bunu ne kadar etkiler taktıracağım tüp.. lovato veya atiker var aklımda.. lovato taktıranlar acaba yorumlarını paylaşabilirmi.. ayrıca kocaeli deyim ankara dan geldim buraya burayı pek bilmiyorum..iyi bir usta bilen varmı acaba, sonuçta ustada da bitiyor biraz iş..

Çevrimdışı m_umut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 31 Ekim 2011, 17:46:59 »
madspospar ben 10.000 km önce lpg taktırdım. Motor kodum aee zavoli marka lpg kitini tercih ettim. Geçişleri sorunsuz. Benzin ve lpg de performans farkı neredeyse hiç yok. Yakıt sarfiyatım da yarı yarıya farketti. İstanbul'da olsaydınız taktırdığım yerin bilgilerini paylaşırdım sizinle.

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 31 Ekim 2011, 19:34:05 »
kocaelinin neresindesin , ben de izmitteyim bende atiker sıralı var sıralı sistemde performans kaybı olmuyor çünkü lpg nin oktanı benzine göre daha yüksek olduğundan yanmasıda iyi o yüzden çekiş sıkıntısı bende benzinle gaz performansı aynı sefa sirmen sanayide yıldız otogaz var http://www.yildizotogaz.com/iletisim.htm ordan lpg taktıran bikaç arkadaşım vardı çok memnunlardı birde atker taktırıcaksa erdal otogaz va ryine izmit körfez sanayide onrdan atiker taktıran yine bi kaç arkadaşım var onlarda memnun ama atiker taktırıcaksan kesinlikle forumda da var siyah olna enjektörleri taktır kırmızı değil
RedMercury

Çevrimdışı madprospar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 01 Kasım 2011, 17:23:28 »
o konuyu bende okudum siyah diyor herkes ona özellikle dikkat ederim zaten atiker taktırırsam eğer.. kocaeli merkezdeyim, galiba atiker taktırıcam bu gidişle, lovato konusunda pek yorum göremicem gibi.. forumda bi iki tane var ama onlarda memnun gerisi sır atiker.. erdal otogaz yakın sayılır baktım haritadan yerine.. bakalım hayırlısı inşallah taktırdıktan sonra bir sorun olmaz.. bu ayın geçmesi lazım para mevzusunu ona göre ayarladım, taktırdıktan sonra yorumlarımı yazarım burdan zaten yine. o zamana kadar lovato yorumuda alabilirim :))

Çevrimdışı 06kzn39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 01 Kasım 2011, 19:10:08 »
valla başkan bende kırmızı enjektör var şimdiye kadar bir sıkıntı yok taktır atiker boşuna fazla para verme taktırdığın yer iyi olsun yeter çok güzel tasarruf edersin