Gönderen Konu: Elektrikli Katlanır Aynalar?  (Okunma sayısı 36761 defa)

Çevrimdışı yeto

• Profili Görüntüle
Elektrikli Katlanır Aynalar?
« : 21 Nisan 2009, 16:00:57 »
Herkese iyi günler,passat highline aracımın aynaları elektrikli katlanır fakat her seferinde ayna ayarı yapılan yerden açıp kapamam gerekiyo ben aracı kitleyince veya kontagı kapatınca otomatik kapansın istiyorum we tam tersi bide açılsın böyle bir ayarlama yapılabilirmi acaba bu konuda bilgisi olan yardımcı olabilirmi olursa çok dua'mı alır :) :)
VW PASSAT 1.8T B5 20V HİGHLİNE

Çevrimdışı type-r

• Profili Görüntüle
Ynt: Elektrikli Katlanır Aynalar?
« Yanıtla #1 : 21 Nisan 2009, 16:06:37 »
Vayy. Ben Eski kasa passatlarda bu özelliğin olmadığını sanıyordum.

Halil'in aracındada var mı acaba  :)

Ayrıca en sevdiğm özelliklerden biridir. Anlıyorum seni valla kardeş sinir eder içerden açıp kapamak

Ama olsun yinede elektrikli kapanıyo bizim gibi ellerinle baskı uygulamıyosun :D
My Name is IBRAHIM UZULMEZ and I use Clear For men :D

Çevrimdışı passi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Nisan 2009, 21:23:10 »
içerden kapanıp açılıyor bildiğim kadarıyla aracını kapatınca kendisi kapanmıyor

Çevrimdışı yeto

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Nisan 2009, 21:42:56 »
evet içerden acılıp kapanıyoda bu olayı otomatik yapıyomu acaba onu merak ediyorum

Çevrimdışı yeto

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Nisan 2009, 19:26:14 »
yokmu arkadaşlar bilgisi olan :)

Çevrimdışı type-r

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 23 Nisan 2009, 22:32:38 »
Birde ben bişey sorucam bu konuyla ilgili. Bugun bir Caravelle Gördüm

Heralde 2007 yada 2008 modeldi. Caravelle'lerin en düşük 105 hp 'liklerinde bile elektrikli katlanır ayna standart. Fakat bugun adamın biri sağ aynasını eliyle kapatmış sol aynası açıktı. Heralde bilmiyo özelliği.Sorum ise şu dışardan el ile kapatmak içerdeki mekanizmaya zarar vermez mi?

Çevrimdışı yeto

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Nisan 2009, 14:10:58 »
bilmiyorum verirmide benm arkadaşımda bikere elle açtı 2-3 kere aç kapa yaptım çalışmadı sonra çalıştı ama agır bi zarar vericegini düşünmüyorum mühendisler o kadarınıda düşünmüştür heralde :D:D

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 24 Nisan 2009, 14:25:43 »
Kardeşim içerden açılıp kapanıyor.Başka yolu yok.Ayna ayar düğmesini tersine çevirince kapanır, açmak istediğinde tekrar çevirirsin açılır.Otomatik olarak açılıp kapanmıyor ne yazık ki.
Ayna ayarını istersen otomatik olarak yapabilirsin.
Ben ayarını yaptım, muhtemelen sende yapmışsındır.Ben yine de yazayım:
Aracın içine bin, kontağa anahtarı yerleştir.Koltuk ayarını yap, ayna ayarını yap.Koltuğun yanındaki 1 numaralı düğmeye basılı tut.(tabi bunları yapmadan önce koltuğun yanındaki kırmızı tuş un on konumunda olması lazım).En son olarak aracın açma kumandası koltuğa sokulu haldeyken açma tuşuna yaklaşık 1-2 saniye basılı tut ve sana zaten sesli uyarı verecektir.
Böylece kumandayı senin ayar yaptığın 1. kademeye otomatik olarak yönlendirdik.Bundan sonra aracını senden başka birisi kullandığında sen kumandanın açma tuşuna basıp ön sol kapıyı yani sürücü kapısını açtığında otomatik olarak senin ayarlarına geri dönecektir.Ayna ve koltuklar.Devreden çıkarmak için ise koltuğun yanındaki kırmızı butonu off konumuna alman yeterli.
Kullanışlı bir özelliktir.Ben kendime göre ayarladım.Araca bazen babam biniyor.Koltuğu ve aynaları kendisine göre ayarlıyor.Ben kumandaya basıp sürücü kapısını açtığımda otomatik olarak bana geri dönüyor :)

Bir diğer özellik ise ayna ayar butonu r konumda iken yani sağ tarafı işlec konumunda iken geri vitese takınca sağ aynan kaldırımı gösterecek şekilde aşağı inecektir ve kaldırıma yanaşırken jantını sürtmek zorunda kalmazsın :) Vitesi r konumundan çıkarınca otomatik olarak eski haline geri dönecektir.

Bunları büyük ihtimal biliyorsundur zaten de bilmeyen passat highline kullanıcıları varsa diye yazıyorum.Takıldığın birşey olursa sorabilirsin ben her yerini kurcaladım, kitapçığı da okudum artık birçok özelliğini anladım :)

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 24 Nisan 2009, 14:27:59 »
Birde ben bişey sorucam bu konuyla ilgili. Bugun bir Caravelle Gördüm

Heralde 2007 yada 2008 modeldi. Caravelle'lerin en düşük 105 hp 'liklerinde bile elektrikli katlanır ayna standart. Fakat bugun adamın biri sağ aynasını eliyle kapatmış sol aynası açıktı. Heralde bilmiyo özelliği.Sorum ise şu dışardan el ile kapatmak içerdeki mekanizmaya zarar vermez mi?

Kesinlikle mekanizmaya zarar verir.Eğer aracınızda elektronik katlanıyorsa zaten kendiniz elinizle katlamaya çalışsanız bile çok zor katlarsınız.Motorun dişlisine zarar verirsiniz.Zaten kullanım klavuzunda da kesinlikle kendiniz katlamayın diye yazmış.Motoru bozulursa herhalde onun içinde bi 450 isterler  :) sağ ön kapı cam motoru için bu fiyatı vermişlerdi çünkü.

Çevrimdışı yeto

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 24 Nisan 2009, 19:40:49 »
sagol kardesim bilgiler için

Çevrimdışı type-r

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 25 Nisan 2009, 10:27:02 »
Kardeşim içerden açılıp kapanıyor.Başka yolu yok.Ayna ayar düğmesini tersine çevirince kapanır, açmak istediğinde tekrar çevirirsin açılır.Otomatik olarak açılıp kapanmıyor ne yazık ki.
Ayna ayarını istersen otomatik olarak yapabilirsin.
Ben ayarını yaptım, muhtemelen sende yapmışsındır.Ben yine de yazayım:
Aracın içine bin, kontağa anahtarı yerleştir.Koltuk ayarını yap, ayna ayarını yap.Koltuğun yanındaki 1 numaralı düğmeye basılı tut.(tabi bunları yapmadan önce koltuğun yanındaki kırmızı tuş un on konumunda olması lazım).En son olarak aracın açma kumandası koltuğa sokulu haldeyken açma tuşuna yaklaşık 1-2 saniye basılı tut ve sana zaten sesli uyarı verecektir.
Böylece kumandayı senin ayar yaptığın 1. kademeye otomatik olarak yönlendirdik.Bundan sonra aracını senden başka birisi kullandığında sen kumandanın açma tuşuna basıp ön sol kapıyı yani sürücü kapısını açtığında otomatik olarak senin ayarlarına geri dönecektir.Ayna ve koltuklar.Devreden çıkarmak için ise koltuğun yanındaki kırmızı butonu off konumuna alman yeterli.
Kullanışlı bir özelliktir.Ben kendime göre ayarladım.Araca bazen babam biniyor.Koltuğu ve aynaları kendisine göre ayarlıyor.Ben kumandaya basıp sürücü kapısını açtığımda otomatik olarak bana geri dönüyor :)

Bir diğer özellik ise ayna ayar butonu r konumda iken yani sağ tarafı işlec konumunda iken geri vitese takınca sağ aynan kaldırımı gösterecek şekilde aşağı inecektir ve kaldırıma yanaşırken jantını sürtmek zorunda kalmazsın :) Vitesi r konumundan çıkarınca otomatik olarak eski haline geri dönecektir.

Bunları büyük ihtimal biliyorsundur zaten de bilmeyen passat highline kullanıcıları varsa diye yazıyorum.Takıldığın birşey olursa sorabilirsin ben her yerini kurcaladım, kitapçığı da okudum artık birçok özelliğini anladım :)

Highline passat almak geldi içimden valla. Birçok özelliğinden haberim vardı fakat bu kadar olduğunu bilmiyodum.  :D

Çevrimdışı yeto

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 25 Nisan 2009, 12:19:05 »
hehehe satıyım kardesim arıyosan :D:D

Çevrimdışı type-r

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 25 Nisan 2009, 12:52:04 »
hehehe satıyım kardesim arıyosan :D:D

Ben Benzinden bıkmısım kardeşim valla. Dizel lazım bana  ;D

Çevrimdışı passi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 25 Nisan 2009, 13:38:48 »
ya geri geri aracı park ederken comfortline da neden aynalar yeri gostermez :(
bak şimdi canım sıkıldı ya, bu özelliği isterdim vallahi :)