Gönderen Konu: 2. vitese geciste sorun...  (Okunma sayısı 19578 defa)

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
Ynt: 2. vitese geciste sorun...
« Yanıtla #28 : 09 Mart 2009, 14:00:59 »
Dostum sorunun cozumu konusunda olum yonde ilerleme olmasina sevindim. Benim arac otomatik vites vallahi benim de aklima geliyor bakim esnasinda soyledim ama ne yaptilar bilmiyorum. Sanziman yagi ile ilgili bir islem yapmamislar. Usta sanziman yaglari ömurluktur bakariz eger kirlenme ve pütürlesme varsa degistirirz demisti.

Guzel haberlerini bekliyoruz.

beyler iyi haftalar...

haftasonu sanziman yagi degistirdim

- sentetik 75 W 90 orjinal -

vites gecisleri tahmin edemeyecegim kadar rahatladi.
vites topuzu sanki kendisi yerine akiyor gibi.

ancak canimi sikan konu, sadece 2. vites icin gecerli olan sesi bir kereliginede olsa tekrar duymam oldu.
aslinda her sabah yapardi ve iki sabahtir yapmiyor, bu iyi. ancak dun aksam bir kere daha o sesi duydum.

bir sure daha test edip sonucu yazacagim. problem devam ederse bahsettiginiz diger sebeplere yonelecegim.

kazasiz belasiz...

Çevrimdışı Gerge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 09 Mart 2009, 14:37:04 »
iyi haftalar cemele...

sanziman yagini ihtiyac duydugunda mutlaka degistir derim.

benim gibi sorun cikmasini bekleme.
ben saglamciyimdir ancak araci kendi birikimimle koruyacak kadar bilgi sahibi degilimdir. bu yuzden sorun ciktikca gidebiliyorum. yavas yavas ogreniyoruz.

yanliz sunu bilirim hareketli aksamda hicbir yag omurluk degildir.

usta, eski yagi bosaltirken yanindaydim, yag hem rengini hemde standart akiskanligini gozle gorulecek kadar kaybetmis. 2.vitesten ses gelmese ben yine o sekilde kullanmaya devam edecektim.

ustanin yaklasimi bu konuda soyle : sorunlu yada sorunsuz sanziman yagi 80.000de degisir. servislerin bazilari sanziman yagi degisimine girmez (dedi). yag degistirip 20+30 ytl kazanacagina, sanzimanin bitip komple degisimiyle daha fazla kazanmayi tercih ederler (miş)

onun yalancisiyim. :)

yag degisiminin bana maliyeti 50+iscilik=70ytl patladi

saygilar

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 09 Mart 2009, 16:39:29 »
Iyi haftalar dostum

Ben aciklamistim bazi bakimlar yaptirdim. Ozel servise gittim zaten. Usta aracin trigger setinide 2-3 sefer tekrarlamama ragmen degistirmedi zamani var dedi ama illa degistir dersen degistirim dedi. Arac 64971 km de su anda 90000 km agir bakimini ben 80000 de yapacagim triggerden tut sanzimandi, yok balatlardi yok bilmem nelerdi basinda izleyerek yaptiracagim. Zaten elemanda dedi git 85000 km de gel dedi ozaman degistirelim dedi.
vallahi benim hic bilgim yok zaten araca yeni yeni alisiyorum kullanma konusunda. Arabaya parayi ben bayildim ilk arabam cokda seviyorum onun icin gerekli ne ise yaptimak isterim bakim yonunden sonra bana daha buyuk problemler olarak donmesin.
Bu arada araca silecek taktirdim cami degistirirken pahali ama acaip iyi cikti SWF olmasi lazim markasi. Tavsiye ederim.
« Son Düzenleme: 09 Mart 2009, 16:42:22 Gönderen: cemele »

Çevrimdışı g_vg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 10 Mart 2009, 19:32:07 »
iyi haftalar cemele...

sanziman yagini ihtiyac duydugunda mutlaka degistir derim.

benim gibi sorun cikmasini bekleme.
ben saglamciyimdir ancak araci kendi birikimimle koruyacak kadar bilgi sahibi degilimdir. bu yuzden sorun ciktikca gidebiliyorum. yavas yavas ogreniyoruz.

yanliz sunu bilirim hareketli aksamda hicbir yag omurluk degildir.

usta, eski yagi bosaltirken yanindaydim, yag hem rengini hemde standart akiskanligini gozle gorulecek kadar kaybetmis. 2.vitesten ses gelmese ben yine o sekilde kullanmaya devam edecektim.

ustanin yaklasimi bu konuda soyle : sorunlu yada sorunsuz sanziman yagi 80.000de degisir. servislerin bazilari sanziman yagi degisimine girmez (dedi). yag degistirip 20+30 ytl kazanacagina, sanzimanin bitip komple degisimiyle daha fazla kazanmayi tercih ederler (miş)

onun yalancisiyim. :)

yag degisiminin bana maliyeti 50+iscilik=70ytl patladi

saygilar

gerge arkadaşım kaç LT  alıyo arac 3 mü?
bende değişicemde yağı kendim almak istiyorum
birde castrol muydu aldığın

Çevrimdışı Gerge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 11 Mart 2009, 13:16:57 »
2lt koyduk kardesim...

shell 75w90 sentetik kullandik.

kazasiz belasiz...

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 11 Mart 2009, 14:08:13 »
Gerge 2 lt az degilmi? Ustunemi ilave ettiler acaba.
Benim araci icine motor ici temizleyici bir madde attilar. Carter den bosalttilar 4.5 lt yag koymuslar.

g_vg

Castrol 10W 40 lar 4 lt re Carrefour da 59 tl. Bencede 4 lt relik bir Castrol al sadece yag degisim ucreti ode.

Çevrimdışı Gerge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 11 Mart 2009, 17:36:51 »
Carter den bosalttilar 4.5 lt yag koymuslar.

gerge arkadaşım kaç LT  alıyo arac 3 mü?

2lt koyduk kardesim....

cok farkli rakamlar geziyor... en dogrusu hangisi bilemiyorum beyler ?

Çevrimdışı g_vg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 11 Mart 2009, 18:26:28 »
banamı öyle geliyo yoksa bi karısıklıkmı oldu
ben şanzımana koyulan yağdan bahsediyorum
cemele sen araya motor yağını soktun o başka konu ;D

Çevrimdışı Gerge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 14 Mart 2009, 09:46:17 »
Sanziman yagi degisiminden sonra viteste sorun kalmadigini soyleyebilirim arkadaslar.

sikayetci oldugum ses tumuyle bitti ve vites topuzu cok rahatladi.

bu nedenle basligi, problem giderilmis bi baslik olarak gorebilirsiniz.

iyi haftasonlari...

Çevrimdışı dave123

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 01 Nisan 2009, 15:06:15 »
 Gerge, aracım 99 MK4 bende de 2. vitese geçiş zor oluyor, sabahları özellikle. Aynı senin gibi problem ama garç gurç diye sesler gelmiyor, sadece zorlanıyor. Vitesi 2 ye geçirmeye çalışırken debriyajı yavaş yavaş bırakıyorum, bir noktaya gelince geçiveriyor. Ben de baskı balatadan şüphelendim ama anlatılanlara göre balatadan olsa debriyajı daha çok basmak gerekir, ben geri çekerek geçirebiliyorum. Anlamadım yani.

Çevrimdışı Gerge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 01 Nisan 2009, 22:41:45 »
Durum bende de ayniydi Dave123...

benden ses gelmesinin sebebi belki de yagin tamamen omrunu bitirmesiydi.

kavrama noktasini bulana kadar ayagimi cekiyordum,
bu daha sonra diger viteslerde de gorunmeye baslayinca sanziman yagi degistirdim.

su an hicbir sorun yok

saygilar...

Çevrimdışı dave123

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 02 Nisan 2009, 13:23:18 »
O zaman ben de bir ara şanzıman yağını değiştireyim, bu şekilde zorlaya zorlaya bir zarar verebilirim.

Paylaşım için teşekkürler...