Gönderen Konu: Coilovers Hakkında  (Okunma sayısı 14403 defa)

Çevrimdışı prens_0606

• Profili Görüntüle
Ynt: Coilovers Hakkında
« Yanıtla #14 : 04 Nisan 2011, 13:49:06 »
Herkese meraba, yayları sertleştirsek bi sıkıntı olur mu? hiç düşünmüyodum ama 16 jant var arkada 1 kişi otursa ufak bi kasiste sürtüyor benimde aklıma
sert yay olayı geldi ama sıkıntı yaparsa küçültücem jantları.
baskan arkalara kamber verdir büyük ihtimal düzelir bendede sürtme var bende aynısını yapcam ama bendeki 1 kişi degilde 4-5 kişide oluyo ;D

Çevrimdışı iko

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 04 Nisan 2011, 15:56:34 »
Dostum orjinal bunun yaylar amortisörler falan bikaç yerde okudum orj. olanlarda daha zor falan demişler :S işin kötü tarafı sadece sağ lastik sürtüo solda gayet düzgün :S  ne yapıcağımı şaşırdım açıkçası :S kamberi sadece sağ tarafa yapsak bu sefer bi garip durucak araba :S

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 04 Nisan 2011, 17:20:14 »
amortisör takozların ne alemde peki
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı iko

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 04 Nisan 2011, 17:40:46 »
sapasağlam c.tesi günü her tarafını değiştirdim canavar gibi valla ama anlamadım ben bu işi rot ayarı da oldu ama onu ayarlamamışlar :S

Çevrimdışı dgncn_1907

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 05 Nisan 2011, 11:21:12 »
Benim bir arkadaşımda yayları kestirip amortisörleri sertleştirdğini söylemişti.Yol tutuşunun çok iiyi olduğunu söyledi.Ama ne kadar doğru ne kadar sağlıklı bilemem. Hiç sağlıklı olcagını sanmıyorum ama

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 05 Nisan 2011, 12:07:13 »
bende spor yay spor amortisör var ama konfor çok berbat yoldaki çizgileri bile direk içeriye veriyo  coilover olmasından şüpheleniyorum  ;D
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı iko

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 05 Nisan 2011, 12:41:20 »
Yok zaten orj. bozmadan nasıl hallederim onu düşünüyorum hep :S çok sık olmasa da uzun yola çıkıyorum sert yay problem çıkartır yolda..
Ya bu golf 3ler nerede istanbul istanbul okuyorum oturduğum yerde tek temsilciyim ya da saklanıyorlar :S

Çevrimdışı iko

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 11 Nisan 2011, 13:03:12 »
Arakdaşlar kamber ayarı yaptırıcam usta önerecek birisi var mı bu konuda istanbuldan??

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 11 Nisan 2011, 23:45:01 »
Arakdaşlar kamber ayarı yaptırıcam usta önerecek birisi var mı bu konuda istanbuldan??

altuntaş otomotiv :) bahriyar usta  05352039495 her türlü işini hallleder tanıyınca anlarsın:) yeri beylerbeyi küplüce :)

benim mk2 coilleri mk3 yay amortsörleri taktıgım yerdir. opelden bizzat ustamdır:)
Exclusive Garage

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 11 Nisan 2011, 23:47:55 »
konfor ve yol tutuşu istiyorsanızzz boge ve wogland tek geçerim:) benim bile bekledgimden iyi oldu:) spor yay ve boge amortsör tercih etmekleiyi yapmışım coil filan yaş işler ilk sayfada yazım coil ile ilgili herşeyi iyi okuyun:)
Exclusive Garage

Çevrimdışı cavanozz

• Can
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
« Yanıtla #24 : 12 Nisan 2011, 13:12:41 »
konfor ve yol tutuşu istiyorsanızzz boge ve wogland tek geçerim:) benim bile bekledgimden iyi oldu:) spor yay ve boge amortsör tercih etmekleiyi yapmışım coil filan yaş işler ilk sayfada yazım coil ile ilgili herşeyi iyi okuyun:)

bilal, sen coilleri mk2 de kullanmışsın.. mk3 de nasıl bir durum yaratağını kestirebilirmisin...   bence bu iki aracın aerodinamik farkı var
yeni yine yeniden..!! 8)

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 12 Nisan 2011, 20:36:12 »
bilal, sen coilleri mk2 de kullanmışsın.. mk3 de nasıl bir durum yaratağını kestirebilirmisin...   bence bu iki aracın aerodinamik farkı var

kesinlik ile fark var mk2 mk3 arasında fakat ne olursa olsunn coil takmam aracaa birdaha:) spor yay gibisi yok:)
Exclusive Garage

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #26 : 13 Nisan 2011, 09:45:25 »

Ümraniye sanayideki elektirikçi kırmızı golfü olan ustanın dediklerinden sonra bende vazgeçtim böyle bir uygulamadan. Ustanın coileri duvarda asılı bir tanesinin yayı kırık.. yani bu memlekette olacak iş değil.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı cavanozz

• Can
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
« Yanıtla #27 : 13 Nisan 2011, 10:08:02 »
Ümraniye sanayideki elektirikçi kırmızı golfü olan ustanın dediklerinden sonra bende vazgeçtim böyle bir uygulamadan. Ustanın coileri duvarda asılı bir tanesinin yayı kırık.. yani bu memlekette olacak iş değil.

öyle diyorsunda hasan,   coillerin yayını kırmak için yüksek süratle ve derin bir çukura düşmek gerekir..  ayrıca yusuf ustanın coil yayı kırmasının nedeni aracı rizede köy yolunda kullanmasından kaynaklı...  istanbulda da kırabilirsin ama yuksek hıza çıkabilirmisin bilemem  :)  siz nederseniz deyin ben takacam coilleri bakalım yol tutuş ve konfor nasıl olacak  ;D
yeni yine yeniden..!! 8)