Gönderen Konu: Ciddi Sorun. Yardım Arkadaşlar  (Okunma sayısı 10884 defa)

Çevrimdışı HecctoR

• Referee
    • Profili Görüntüle
Ciddi Sorun. Yardım Arkadaşlar
« : 10 Ocak 2011, 20:51:36 »
Arkadaşlar bende 1996 model Gti var. ABF motor.  Motoru çalıştırıp belli bir süre gidip motor ısındıktan sonra devir problemi yaşıyorum. Işıklarda yada trafikte durduğumda aracın deviri kendi kendine yükselip alçalıyor. Yani gaz veriyor kendi kendine. 3000e kadar çıkıyor ve iniyor. Bazen okadar sinirleniyorum duvara giresim geliyor. Boğazdandır dediler. Söktük iyice temizledik parlattık. Sonra yerine taktık. PC ile devir ayarını yaptık. 1 gün sorun çıkarmadı ertesi gün yine aynı şeyi yapmaya başladı. Ne yapsam olması. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yada İstanbul Anadolu yakasında bu konu hakkında bana usta tavsiye edecek olan varmı?
Referee

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
Ynt: Ciddi Sorun. Yardım Arkadaşlar
« Yanıtla #1 : 10 Ocak 2011, 20:59:41 »
hararet müşürünü kontrol ettiniz mi?
devir oynamalarını genelde hararet müşürü yapıyor bozuk olabilir
kolay gelsin
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı HecctoR

• Referee
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Ocak 2011, 21:01:12 »
Yarın hemen onu kontrol edicem. Eğer ondansa çok dua ederim sana :)  Başka önerileri olan arkadaşlar varsa yarın onların dediklerinede bakmak isterim
Referee

Çevrimdışı mehmetk

• MK3 Gti konya 42 he 297
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Ocak 2011, 23:09:27 »
gazda yapiyorsa bunu yeniden program attır. gaz ayarlarını yaptır.. eger gaz marken lavoto ise zaten degerleri göreceksin. ekranda bi çıkıp bi inmesini.. benzinde yaptıgına zaten ihtimal vermiyorum murat.
it ürür kervan yürür...

Çevrimdışı HecctoR

• Referee
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Ocak 2011, 23:36:47 »
Hararet müşürünü değiştim. Yeniden boğazı temizlettim ve ayar yaptırdım. hem benzinde hemde gaz aynı şeyi tekrarladı. Yanlız motor soğukken sorun yok kesinlikle sorunsuz çalışıyor. Motor ısındıktan sonra yine başlıyor delirmeye. Başka önerisi olan varmı?
Referee

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Ocak 2011, 23:39:44 »
hocam aynısı var bendede. ben bogaz kelebegınden suphelenıyorum ama bılemıyorum tam olarak. titreye titreye bı hal oldum. farları acınca bıle tıtreme yapıyor. dedıgın gıbı soguk motorda hiçbirşey yok canavar gıbı . ısındımı bitti :(
ınsallah sorunun cozulur.
ok men 8) let s go   :halazn:

Çevrimdışı HecctoR

• Referee
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 11 Ocak 2011, 23:42:46 »
ya değiştireyim diorum boğazı komple ama sorun eğer ordan değilse boşa masraf. zaten yerli malı yol orjinalide 1250 tl doğuşta. Almanya dan getirticem eğer hiç bir şekilde sonuca ulaşamazsam.
Referee

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 11 Ocak 2011, 23:52:49 »
kelebekler cok pahalı dedıgın gıbı :(
ok men 8) let s go   :halazn:

Çevrimdışı dgncn_1907

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 12 Ocak 2011, 00:36:10 »
Anadolu Yakası bostancı sanayi
Vw Tech İlkan Usta.0216 575 1149

Çevrimdışı HecctoR

• Referee
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 12 Ocak 2011, 01:10:19 »
Teşekkürler..
Referee

Çevrimdışı u_r

• DENIZLISPOR
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 12 Ocak 2011, 12:06:19 »
elektronik araclarda havayla benzii ayarlayan bi sensor var kutuya benziyo plastikten onda bi roun oldugundada oyle oluyor ama bu aracta varmi bilmiyorum bi arastir istersen ve yolda giderken stop etmeye bile basliyo bi zaman sonra umarim insallah mehmetin dedigi gib basit bir sorundur :saygılar

Çevrimdışı infinity3455

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 13 Ocak 2011, 00:36:22 »
golf 3  lerde   rölanti  ayarı  yoq   elektironik  bir  parça   var  o  bozuktur  benimkide   bozuktu 

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 13 Ocak 2011, 00:41:22 »
Kare kutu dediğiniz parça kranktan gelen havalnıdırma borusuna bağlıdır ve ufak bir hortumla manifoldun önündeki buji kablolarını tutan plastiğin altından bir yerden emme manifolduna bağlıdır. Ordan gelen ufak hortum çıkıksa rolanti gfazdan ayağınızı çektiğinizde yavaş düşer.

Yine ayn ı plastik koruyuccunun altında hava filitre kutusundan direk gelen bir buöçuk parmak kalınlığında bir boru vardır oda rolanti sensörüne girer büyük ihtimal o arızalıdır ;)
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı prens_0606

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 13 Ocak 2011, 13:57:29 »
BENDE devir araba bosta iken 2000 altına düşmüyo bugün baktım gaz telini tutan pilastik parcayla oynadım düzeldi ama arada gene devri 2000 nin üzerine cıkardımmı boştayken düşerken 2000de kalıyo az bişey gaz verip cektimmi düşüyo 2000de bi sıkıntı var orda takılıyo