Gönderen Konu: polo su eksiltme  (Okunma sayısı 20280 defa)

Çevrimdışı pdk54

• Profili Görüntüle
polo su eksiltme
« : 31 Mayıs 2010, 19:48:00 »
Arkadaşlar merhaba;

Yaklaşık 4 ay kadar önce 99 polo otomatik vitesli aracıma zavoli lpg kiti taktırdım ve o günden sonra problem başladı. ARacım su eksiltiyordu. İlk günlerde otoyolda giderken haharet göstergesi yandı ama hararet göstermesi 90 derecede sabit duruyordu.Aracı özel servise götürdüm ve aracın kalorifer hortumlarının değişmesi gerektiğini söyledi. Servisde bu hortumlar değişti, sonra devirdaim değişti, sonra termostat yuvasıyla birlikte değişti, sonra ön göğüsün içinde bulunan küçük bir kalorifer vardı o da değişti.bunlar 120.000km bakımında değişenler. sonra problemim düzelmedi otobanda 140 km hızla giderken bu sefer haharet göstergesi 100-110 derece civarına geldi ve gazdan ayağımı çekince düşüyordu. Dünde devirdaimle termostat veya emme manifoldumu tam anlamadım ordaki hortum değişti. Bugün otobanda giderken hararet göstergesi 95 civarına gelip yükselmeden sabit kalıyordu.Kaputu açıp baktığımda su eksiltmemişti (ama motor sıcaktı) bunlar için yaklaşık 700 tl para harcadım kafayı yiyecem ya.

Yardımlarınızı bekliyorum.
Sevgiler.

Çevrimdışı cemdermen

• Profili Görüntüle
Ynt: polo su eksiltme
« Yanıtla #1 : 31 Mayıs 2010, 20:02:46 »
araç test cihazına bağlandı mı? test cihazı herhangi bir arıza ya da uyarı verdi mi ?

sonuçta arabanız 11 yaşında, yaşından kaynaklanan problemler...

hangi ilde ikamet ediyorsunuz ?

2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

Çevrimdışı pdk54

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 31 Mayıs 2010, 20:13:19 »
hayır bu arızalardan sonra cihaza bağlatmadım. bölge adana.

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 31 Mayıs 2010, 20:55:48 »
valla devirdaim den çıkmıştı bende sorun bi baktır ona istersen

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 31 Mayıs 2010, 21:05:39 »
lpg li araçlarda lpg takılırken su soğutma için bir yerlere T takılıyordu genellikle suyu ordan eksiltiyor forumda gözüme çarpmıştı istersen o T yi kontrol ettir muhtemelen ordan eksiltiyordur.

Çevrimdışı yigitorhan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 31 Mayıs 2010, 22:01:15 »
merhaba;

Yedek su deposu mavi kapağını değiştirip denermisin? Bende 1500 liradan fazla para harcadım, su eksiltmesinden dolayı. Su aslında eksiltmiyor, O mavi kapagın içinde bir mekanizma var o ısıyı gördükce  deforme olunca kapıgın üstüne yapışıyor. Ben artık bagajda 1 tane yedek taşıyorum  :) ne olur ne olmaz diye. 20 lira civarında o kapak, değiştirip deneyebilirsin. Büyük ihtimalle düzelecektir sorunun.

Not: Yedek su deposunda mavi kapağı çıkartıp sallayın içersinde tıkır tıkır ses gelmiyorsa. Kesinlikle değiştirin kapağı.

Kazasız sürüşler.
« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2010, 22:03:11 Gönderen: yigitorhan »

Çevrimdışı yeni polocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 01 Haziran 2010, 19:32:23 »
slm benim polonda da aynı sorun vardı  motor ısındığında durunca yedek su deposunun kapağının üstünden su atıyodu contsına baktım kapatırken cont a kenara kaymış tam kapanmıyomuş bi kontrol et

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 01 Haziran 2010, 21:47:13 »
kapak contası değişecek
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı pdk54

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 01 Haziran 2010, 21:57:28 »
kapak contası derken neyi nereyi kastediyorsunuz. Birde yedek su deposu demişler bu conta su koyduğumuz yerdeki mavi kapak mı?

Çevrimdışı yigitorhan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 01 Haziran 2010, 23:56:42 »
slm benim polonda da aynı sorun vardı  motor ısındığında durunca yedek su deposunun kapağının üstünden su atıyodu contsına baktım kapatırken cont a kenara kaymış tam kapanmıyomuş bi kontrol et

Yedek su depo kapağını açıp sallayın içersinden tıkırtı gelmiyorsa, kapağı değiştirin sorunuz çözülecektir.

kapak contası derken neyi nereyi kastediyorsunuz. Birde yedek su deposu demişler bu conta su koyduğumuz yerdeki mavi kapak mı?

evet yedek su deposundaki kapağı değiştirip deneyin.

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 02 Haziran 2010, 11:13:51 »
mavi kapaklı kısım. cam suyu değil, motor suyu
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı necii

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 03 Kasım 2011, 11:53:41 »
benim polo 1.4 2055 model arbamdada su eksiltme var.bugün götürüp baktırcam bakalım.antifiriz önerisi olan varmı?POLO LAR İÇİN DEĞİŞİK ANTİFİRİZ FELAN VARMI YOKSA NORMAL YOKSAK OLURMU?

Çevrimdışı Kursat

• LPG ! ?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 05 Kasım 2011, 14:01:06 »
Pembe olan antifrizden koyabilirsiniz hocam.
| m . K . c . |    KONYA

Çevrimdışı necii

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 17 Kasım 2011, 08:54:37 »
servise götürdüm pembe antifiriz koydular, su eksiltiyor dediğimde ise su bidonunu felan değiştirmediler,lpgciye götür dediler.aradan 10 gün felan geçti baktığımda yine eksilme oluyor antifirizde.bu eksiltmeyi tüpcü çözermi sizce??