Gönderen Konu: Hadi Efsane Golf 4'ün Olumsuz Yönlerini Yazalım  (Okunma sayısı 140799 defa)

Çevrimdışı golfüçyüs

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: -
Ynt: Hadi Efsane Golf 4'ün Olumsuz Yönlerini Yazalım
« Yanıtla #350 : 02 Ocak 2013, 22:03:53 »
ankarada çok iyi bir ustam var bir bakışı yetiyor:)

abdullah abi sende ankara'dasın galiba, yapış bu ustaya :)

el birliğiyle abdullah abi'ye de bi mk4 alalım hadi beyler :D

Çevrimdışı emreyazici

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #351 : 02 Ocak 2013, 23:49:43 »
Comfortline'lardaki koltuk döşemeleri en berbat yönü, pasificlerinki ne kadar güzel mesela. Bir de göğüs ve iç kapı kollarındaki soyulmalar  :t
-06YBV34 1997 Golf 3 1.6 Sportline- Seni unutmayacağım...

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #352 : 03 Ocak 2013, 00:37:53 »
Comfortline'lardaki koltuk döşemeleri en berbat yönü, pasificlerinki ne kadar güzel mesela. Bir de göğüs ve iç kapı kollarındaki soyulmalar  :t
aynen her ne kadar comfortline daha donanımlı olsada pasific daha güzel gözüküyo gerek 3 kollu direksiyon gerek koltuk döşemeleri gerek kapı çıtaları ve kolları gövde rengiyle aynı vs golf 4 bu çamurdanda olsa gideri var ama

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #353 : 03 Ocak 2013, 09:51:46 »
Benimde pacific yerine comfortline almamin en temel nedeni kadife koltuklariydi kadifeye karsi bi zaafim var:) zevk iste kisiden kisiye degisir bazisi acik renk doseme sever ben acik renk doseme var diye arabayi almam... onun haricinde jantlar ve direksiyon kesinlikle pacific...jantlarini buldum comfotline a taktim direksiyonda bulursam temiz alirim ama bunlar harici her disiplinde comfortline...
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2013, 09:53:40 Gönderen: rene »

Çevrimdışı abdullahçam

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #354 : 03 Ocak 2013, 10:02:21 »
golf arıyorsan bir kaç tane takipcisi olduğum araç var daha önce bir konudada arkadaşın birine önermiştim. boya konusunda ise tamamen sana kalmış bir durum ben ön 2 parçası değişmiş golfede bindim bir kaç boyalısınada bindim satarken fiyat ona göre belırlenıyor çok değişen bir durum yok ama bence önemli olan aracın diri olması yıpranmamış genç durması ankarada çok iyi bir ustam var bir bakışı yetiyor:)

tugay hocam senın bu ustan nerde ya polodan da anlarmı benım araç sogukken 1. vitese biraz zor geçio

ankaradan polo arayan arkadasın varsa bana yönlendir :D

değişen li araç bana ters ya ama boya takıntım olmaz

birde dün pejo 307 yi soktular aklıma
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2013, 10:04:12 Gönderen: abdullahçam »
GrEeN MaChİnE

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #355 : 03 Ocak 2013, 10:34:08 »
pejo pek sağlam değil deniyor sürekli arıza çıkaran bi araç diye okumuştum

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #356 : 03 Ocak 2013, 10:41:39 »
2 hafta önce İzmirde bir arkadaşım corollasıyla dönel kavşaktan çıkarken sağdan başkası da kavşağa giriş yapmış. sağ ön kapıya dış sacını içeri göçertecek şekilde önden arkaya kadar bastırmış. arabaya vurmamış bile yani. arkadaşım yaptırmak için kaportacıya gitti. doğrulturuz ama fiyatı bu olur. en temizi çıkma bulalım sana o zaman fiyat şu kadar olur dedi.

araçta değişen de olur da neresinden neyden dolayı neler değişmiş bu önemli. şasiye, direklere, amortisör kulelerine hasar vermediyse kaza kaza değildir.

benim hep verdiğim bir örnek vardır. yan yana iki araç var. ikisinin de kaputu değişmiş. bir tanesine 3. kattan saksı düşmüş kaput yırtılmış ve değişmiş. öbürü de 60 km hızla beton direğe girmiş kapu değişmiş. şimdi bu iki aracı da aynı kefeye koymak mantıklı mı? galericiler alırken öldürmek için ama kaput değişik der. ikisini de aynı kefeye koyar. biz de demek doğrusu bu. değişen olmamalı diye düşünürüz. eskiden kaportacının gözünün ayarına bakardı şimdi milimetrik sapmalar bile bilgisayar desteğiyle tespit edilebiliyor. yeter ki şasi ve direklerde oynama olmasın. airbag açtıracak kaza olmasın. veya ne bileyim aks üstünden vurup aksı patlatmasın. kaporta hasarı çok da sorun değil.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı abdullahçam

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #357 : 03 Ocak 2013, 10:46:07 »
abdullah abi sende ankara'dasın galiba, yapış bu ustaya :)

el birliğiyle abdullah abi'ye de bi mk4 alalım hadi beyler :D

serhat kardeşim daha benım poloya alıcı cıkmadan nasıl alayım mk4  ::) ankarada araba pazarına mı götürsem ki

2 hafta önce İzmirde bir arkadaşım corollasıyla dönel kavşaktan çıkarken sağdan başkası da kavşağa giriş yapmış. sağ ön kapıya dış sacını içeri göçertecek şekilde önden arkaya kadar bastırmış. arabaya vurmamış bile yani. arkadaşım yaptırmak için kaportacıya gitti. doğrulturuz ama fiyatı bu olur. en temizi çıkma bulalım sana o zaman fiyat şu kadar olur dedi.

araçta değişen de olur da neresinden neyden dolayı neler değişmiş bu önemli. şasiye, direklere, amortisör kulelerine hasar vermediyse kaza kaza değildir.

benim hep verdiğim bir örnek vardır. yan yana iki araç var. ikisinin de kaputu değişmiş. bir tanesine 3. kattan saksı düşmüş kaput yırtılmış ve değişmiş. öbürü de 60 km hızla beton direğe girmiş kapu değişmiş. şimdi bu iki aracı da aynı kefeye koymak mantıklı mı? galericiler alırken öldürmek için ama kaput değişik der. ikisini de aynı kefeye koyar. biz de demek doğrusu bu. değişen olmamalı diye düşünürüz. eskiden kaportacının gözünün ayarına bakardı şimdi milimetrik sapmalar bile bilgisayar desteğiyle tespit edilebiliyor. yeter ki şasi ve direklerde oynama olmasın. airbag açtıracak kaza olmasın. veya ne bileyim aks üstünden vurup aksı patlatmasın. kaporta hasarı çok da sorun değil.

tolga abi çok doğru söylüyorsun ama satıcı böyle dermi bir de o var herkez senin gibi dürüst olsa
GrEeN MaChİnE

Çevrimdışı tugaysaban

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #358 : 03 Ocak 2013, 10:52:42 »
tugay hocam senın bu ustan nerde ya polodan da anlarmı benım araç sogukken 1. vitese biraz zor geçio

ankaradan polo arayan arkadasın varsa bana yönlendir :D

değişen li araç bana ters ya ama boya takıntım olmaz
şaşmaz 32.sokak ta tekinler Volkswagen uğramanı şiddetle tavsiye ederim celal usta var orda. hemen bir kaç dukkan yanındada dayım baporta boyacı.

abs siz olur bbs siz asla..

Çevrimdışı tugaysaban

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #359 : 03 Ocak 2013, 10:53:26 »
pejoyu aklından çıkarr:) golf 4

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #360 : 03 Ocak 2013, 11:09:53 »
tolga abi çok doğru söylüyorsun ama satıcı böyle dermi bir de o var herkez senin gibi dürüst olsa

varsın satıcı demesin. iş 84 liraya bakıyor. 4 lirası 5664e gönderilecek mesaj. 80 lira da ekspertiz için verilecek ücret. önce 4 lirayı peşin verirsin. kayıtta sıkıntı varsa satıcıyı sıkıştırırsın. yok şöyle yok böyle derse haydi o zaman ekspertize gidelim dersin. gitmemek için bahane üretiyorsa hedi len deyip ayrılırsın. tamam gidelim derse o zaman ustanın kulağına fısıldarsın özellikle bakmasını istediğin yerlerini.

aman diyelim. fransızın keyfini ilk 2 sene sürersin. sonra sağı ayrı solu ayrı şarkı çalar. bu dediğim 0 km için. ikinci elde ise zaten almandan inen fransız aracına binemez.
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2013, 11:11:44 Gönderen: TEYOLOGY »

Çevrimdışı abdullahçam

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #361 : 03 Ocak 2013, 11:16:21 »
pejoyu aklından çıkarr:) golf 4

tamam çıktı golf 4  ;D  ALLAH ım sen bana peygamber sabrı ver şu poloyu bı satayım başka bır sey ıstemıyorum ya yok istiyorum golf 4 :D pazar günleri kapalı  dimi

varsın satıcı demesin. iş 84 liraya bakıyor. 4 lirası 5664e gönderilecek mesaj. 80 lira da ekspertiz için verilecek ücret. önce 4 lirayı peşin verirsin. kayıtta sıkıntı varsa satıcıyı sıkıştırırsın. yok şöyle yok böyle derse haydi o zaman ekspertize gidelim dersin. gitmemek için bahane üretiyorsa hedi len deyip ayrılırsın. tamam gidelim derse o zaman ustanın kulağına fısıldarsın özellikle bakmasını istediğin yerlerini.

aman diyelim. fransızın keyfini ilk 2 sene sürersin. sonra sağı ayrı solu ayrı şarkı çalar. bu dediğim 0 km için. ikinci elde ise zaten almandan inen fransız aracına binemez.

:tamamdir abı bırde hasarlı oldugu sigorta yaptırırken çıkmazmı  sahibinden bı tane mavi golf 4 buldum sahıbınden de değişenli yazmıs arabam .com a da komple bayalı yazmıs böyle satıcılarda var  :saskin:
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2013, 11:21:37 Gönderen: abdullahçam »
GrEeN MaChİnE

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #362 : 03 Ocak 2013, 11:30:09 »
tamam çıktı golf 4  ;D  ALLAH ım sen bana peygamber sabrı ver şu poloyu bı satayım başka bır sey ıstemıyorum ya yok istiyorum golf 4 :D

:tamamdir abı bırde hasarlı oldugu sigorta yaptırırken çıkmazmı  sahibinden bı tane mavi golf 4 buldum sahıbınden de değişenli yazmıs arabam .com a da komple bayalı yazmıs böyle satıcılarda var  :saskin:

demek araç hem değişenli hem de komple boyalı. adam en iyi ihtimalle unutmuştur yazmayı. :p

sigortacı en garantisi aslında. 5664te çıkmayabiliyor bazı hasarlar. şasi no ile sigortacıdan arandığında plaka değişikliğinden de önce meydana gelen hasarlar da ortaya çıkar.

golf4 konusunda da acele etme. tok satıcı olursan aracını da istediğin fiyattan satarın, istediğin gibi de araç bulursun. ama kısa da olsa bir süre arabasız gezmeyi de sineye çekmen gerekebilir. ha kaçırmak istemediğin bir araç çıkar karşına, götürür çok çok galeriye verirsin, biraz altına satarsın. ama sabırlı davranırsan her şey istediğin gibi olur. acele etme sadece.

bir de bir şey daha. internet ve galeriden ziyade araba pazarlarına bak.
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2013, 11:31:28 Gönderen: TEYOLOGY »

Çevrimdışı tugaysaban

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #363 : 03 Ocak 2013, 11:33:55 »
yukarda bir tane golf 4 paylaşmışsın mavi 17750 yenımahallede araca defalarca baktık alıp satmak için araçta değişenler ve boya söz konusu haberin olsun yıllardırda satışta:)