Gönderen Konu: AKARYAKIT zamları hakkındaki düşünceleriniz (küfür etmek yasak)  (Okunma sayısı 37369 defa)

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
Yükselenler artık kral oldu, kolay kolay kimse indiremez onları. Olan vergi veren ve arada kalan dürüst insanlara oluyor. Açıkçası devlet işini yapabilseydi, verilen maaşla çok rahat geçinilebilirdi ama olmuyor maaşın vergisi alınıyor, yiyecek içeceğin vergisi alınıyor, yakıtın vergisi alınıyor, elektrik su vs derken gerçekten ortada bir şey kalmıyor. Vergi alınması normal ama aşırı vergi alınıyor. Memur kesimi zaten zor bulduğu işinden olmamak için sesini çıkartamıyor, özelde çalışanlar da kimi vergi kaçırarak kimi başka işler yaparak kurtarıyor kendini. Vergisini veren dürüst insanlarda var ama gerçekten çok az sayısı. Memur hiç bir zaman sesini çıkartamayacak işinden olmamak için. Vergi kaçırmaya alışanlar hiç bir zaman vergi vermeye yanaşmayacak. Devlette herkesten vergi toplasa bile hiç bir zaman o tatlı para getiren yüklü vergilerden vazgeçmeyecek. İnsanların davranışları tüm tarih boyunca bu yönde olmuştur, düşünme tarzı ve yapımız böyle çünkü. Devlet dediğimiz de lüks içinde yaşayan insanlar topluluğu olduğuna göre ben artık kısa süre içerisinde düzeleceğine inanmıyorum, bu şekilde duyarsız kaldıkça tam birlik olmadıkça çok zor. Çok uzun zaman alır düze çıkmamız. Biz görebilir miyiz bilmiyorum.
bende katılıyorum.
ADK

Çevrimdışı ArIsToCrAd

• Profili Görüntüle
benzine yine zam geliyor arkadaşlar libyada krizden dolayı 8 ila 9 kuruş arasında zam gelecek... depoları doldursak mı acaba....
Mecnun bilseydi vw sevgisini; sevmezdi Leyla zillisini...

Çevrimdışı ArIsToCrAd

• Profili Görüntüle
Dünya borsalarında 105 doları aşan ham petrol fiyatları sonrası Tüpraş rafinerisi bugünden geçerli olmak üzere benzine 8-9 kuruş zam yaptı.

İlişkili Haberler
   Avrupa'nın En Pahalı Benzini Türkiye'de!
Akaryakıt ürünlerinden 95 ve 97 oktan benzinlerin satış fiyatı bugünden geçerli olmak üzere litrede 8-9 kuruş artırıldı.

akaryakıt dağıtım şirketlerinden Shell'de 95 oktan kurşunsuz benzinin satış fiyatı Ankara ve İstanbul'da litrede 3,95 liradan 4,03 liraya, İzmir'de 3,94 liradan 4,02 liraya, Van'da ise 4,03 liradan 4,11 liraya yükseldi.

BP bayilerinde zam sonrası 95 oktan kurşunsuz benzinin litre fiyatı Ankara ve İstanbul'da 4,03 lira, İzmir'de 4,02 lira, Van'da 4,13 liradan, Opet bayilerinde Ankara ve İstanbul'da 4,04 lira, İzmir'de 4,03 lira, Van'da ise 4,14 liraya çıktı. POAŞ bayilerinde de 95 oktan kurşunsuz benzin litrede Ankara'da 4,03 lira, İstanbul ve İzmir'de 4,02 liraya yükseldi.

97 oktan kurşunsuz benzin ise zam sonrası litrede 4,06 ile 4,17 lira arasında değişen fiyatlardan satılmaya başladı.

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
Yaza 5 TL ye alıyor oluruz. Alır mıyım orası ayrı tabi :)

Çevrimdışı ArIsToCrAd

• Profili Görüntüle
Yaza 5 TL ye alıyor oluruz. Alır mıyım orası ayrı tabi :)
almasan ne yapacaksın arabaları rafa kaldıracak halimiz yok..

Çevrimdışı CeM öZeR

• Profili Görüntüle
Şu benzin 5 lira olsada 5 sene boyunca zam yapmasalar artık sabitleseler şu fiyatı da bizde rahat etsek zırt bırt zam rüyalarıma giriyor. Askere gideceğim zaman 05.12.2009 3.27 ydi, askerden geldim 08.02.2011 litre fiyatı 4 küsür. Yazıktır günahtır.Hak'tır.

Çevrimdışı uAlper

• Profili Görüntüle
malum ay sonu:) aracımı 1haftadır çıkartmıyordum bu zamlada 1ay daha çıkartmam heralde:)
İnsanlar alemde hayal ettikleri müddetçe yaşar...
                                                    YAHYA KEMAL

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
2-3 Haftadır kızımı yıkayamıyorum bile sırf kendime hakim olamam gezerim diye  :-[
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
    • Profili Görüntüle
Gözümüz aydın arkadaşlar benzine 8 krş daha zam yaptılar.Artık 4.08 TL oldu.Yani kısacası şöyle diyebiliriz artık.
ACIYORRRRRRR  :bekleriz:
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı nihilist_deniz

• Profili Görüntüle
vallahi arkadaşın deği gibi acıyor...
Pahallı benzine hayır   :bekleriz:

Arkadaşlar sizide buraya destek vermeye bekliyorum..

PahaliBenzineHayir.com - Dünyanın en pahalı benzinini kullanmak istemiyoruz!
Golf: O bir tutku

Çevrimdışı ArIsToCrAd

• Profili Görüntüle
vallahi arkadaşın deği gibi acıyor...
Pahallı benzine hayır   :bekleriz:

Arkadaşlar sizide buraya destek vermeye bekliyorum..

PahaliBenzineHayir.com - Dünyanın en pahalı benzinini kullanmak istemiyoruz!
destek ver kardeş kafadan 500 tane isim yaz hepsi onaylanır ben öyle yaptım en azından 20 tane isim yazdım tanıdıklarımın peki sonuç ne olacak bi söylermisin... milleti artık iyice keriz yerine koymaya başladılar hep zamları yansıtıyorlar indirimleri yansıtan yok sadece tek benzinden alsalar vergiyi sorun değil öder geçeriz de attığın adımın vergisi adamın canına tak ediyor... duyduklarıda yok işlerine geleni duyuyorlar işlerine gelmeyeni duymazlıktan geliyorlar bence bir şeyler yapmak lazım en azından bi yerlerden başlamak lazım... ne dersiniz???

Çevrimdışı baki çelik

• Profili Görüntüle
+1  :tamamdir  ben tıkladım ama extra tıklamaya lüzum yok site yöneticileri acı yada tatlı realiteyi görmeliler..

Çevrimdışı nihilist_deniz

• Profili Görüntüle
destek ver kardeş kafadan 500 tane isim yaz hepsi onaylanır ben öyle yaptım en azından 20 tane isim yazdım tanıdıklarımın peki sonuç ne olacak bi söylermisin... milleti artık iyice keriz yerine koymaya başladılar hep zamları yansıtıyorlar indirimleri yansıtan yok sadece tek benzinden alsalar vergiyi sorun değil öder geçeriz de attığın adımın vergisi adamın canına tak ediyor... duyduklarıda yok işlerine geleni duyuyorlar işlerine gelmeyeni duymazlıktan geliyorlar bence bir şeyler yapmak lazım en azından bi yerlerden başlamak lazım... ne dersiniz???

Vallahi bende aynen senin gibiyim. bir forum sitesinde görmüştüm destek vermek amaçlı paylaşmak istedim. Belki sayının çokluğunu, v.s. gibi şeyler bir dilekçe  için bir başlangıç falan olur diye destekliyorum....
Zaten bahsettiğiniz konulara katılıyorum aldığımız nefese kadar vergi olacak...
Enerji bakanı bugun konusmasına sahit oldum kısa süreli... Söylediği sey yakıt şirketlerinden kaynaklandığını açıklıyor. bizim siyasi olarak yapacağımız bir sey yok diyor.. Ama yakıtta olan vergilerin oranlını hiç katmıyor bile  :bekleriz: :bekleriz:
Golf: O bir tutku

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
internet sitesiyle olacak iş değil bu site zaten 2008de kurulmuş istersek 1 milyon kişi yapalım siteye yarın bi gün siyasetten bi hacker çıkartıp siteyi hacklerler eee nerde o 1 milyon kişi hani bakın kimse ilgilenmiyo bile zamlarla derler benden söylemesi