Gönderen Konu: Kalorifer  (Okunma sayısı 40870 defa)

Çevrimdışı 06jetta06

• Profili Görüntüle
Ynt: Kalorifer
« Yanıtla #98 : 23 Ocak 2012, 16:01:00 »
Selamun Aleyküm arkadaşlar aranıza Ankara'dan katılıyorum :) 84 1,6 tdi mk2 aldık bakalım .Biraz masrafı da var haliyle. Bu konuyu da görmüşken sormadan edemeyeceğim.Hafta sonu sanayideydim radyatör konuda bahsedildiği gibi saf su (antifirizsiz) çeşmeden akar gibi bildiğin su, radyatörün   haliyle kireçten dolayı delikleri tıkalı. Antifiriz konduktan sonra radyatör kendini koyverdi  :-[
İvedik te bi radyatörcüye gittik değiştirelim diye oda tuttu dizel arabaya golf 2 nin benzinli radyatörünü taktı işçilik dahil 120 tl aldı. Bu arada uzattığımın farkındayım ilk sanayi macerası da  ;D Dediği şu "yazın fanı birkaç kez fazla açar"  :t Siz ne dersiniz acaba tecrübelerinize dayanaraktan sıkıntı derecesi nedir acaba intercooler var ama ne derece fayda eder . Bu arda kalorifer sorunuda var ona 150 tl sırf göğüs (döş) sökme parası. Ilık hava geliyor  havamı tuttursak başta... :'(

Çevrimdışı zippoblu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #99 : 23 Ocak 2012, 17:04:44 »
S.a kalorifer problem bendede var ilk önce hava ile bi sprey gibi bişey sıktılar açmadı ve gögüsün söklemesi gerek dediler işçilik + parça 270 TL olur dediler :S adam gögüsü söküp takacam eskisi gibi olacak hiç bi ses gelmicek diyor :S başka bi yolu yokmu bunun arkadaşlar  ???

Çevrimdışı zaykoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #100 : 24 Ocak 2012, 13:16:01 »
arkadaşlar peteği değiştittirdim torbidoyu komle söktürdüm peteği değiştirdiler,arabanın içi hamam gibi oldu,ve torpidodan seslse geliyordu o seslerde gitti usta on num işini yaptı mutluyum :) :) :)

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #101 : 24 Ocak 2012, 13:23:51 »
arkadaşlar peteği değiştittirdim torbidoyu komle söktürdüm peteği değiştirdiler,arabanın içi hamam gibi oldu,ve torpidodan seslse geliyordu o seslerde gitti usta on num işini yaptı mutluyum :) :) :)

hadi hayırlı olsunn..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı zaykoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #102 : 24 Ocak 2012, 14:45:22 »
sağolasın htmetin :)

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #103 : 24 Ocak 2012, 15:02:40 »
geçmiş olsun  :tamamdir İşlemler yapılırken fotolasaydın keşke

Çevrimdışı chemisamet

• DAS AUTO
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 Bora 1.6 SR
« Yanıtla #104 : 24 Ocak 2012, 16:02:56 »
nerde yaotırdın kac kurus tuttu.. yazarsan guncel bılgımız olsun :saygılar :saygılar

Çevrimdışı cavanozz

• Can
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
« Yanıtla #105 : 24 Ocak 2012, 21:07:06 »

sen bu işlemi yeni aldığın mk3 içinmi yaptın ?
yeni yine yeniden..!! 8)

Çevrimdışı zaykoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #106 : 27 Ocak 2012, 10:47:38 »
arkadaşalr yeni alınan golf 3 için değil onu kardeşime aldık bendede var mk3.adapazarında yaptırdım evet keşke fotolasaydım ama çokta başında durmadım sabah bıraktım akşam aldım,çok memnunum,150 lira işçilik 75 tl de kolarifer peteği tuttu hepsi bu.hani diyolar ya yok ön konsol söküldümü sesler çoğalır yok öyle yok böyle :)ya zaten civataları gevşemiş ve eski seslerde gitti yani daha sağlıklı oldu saygılar tavsiye ederim :D

Çevrimdışı chemisamet

• DAS AUTO
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 Bora 1.6 SR
« Yanıtla #107 : 27 Ocak 2012, 11:32:16 »
arkadaşalr yeni alınan golf 3 için değil onu kardeşime aldık bendede var mk3.adapazarında yaptırdım evet keşke fotolasaydım ama çokta başında durmadım sabah bıraktım akşam aldım,çok memnunum,150 lira işçilik 75 tl de kolarifer peteği tuttu hepsi bu.hani diyolar ya yok ön konsol söküldümü sesler çoğalır yok öyle yok böyle :)ya zaten civataları gevşemiş ve eski seslerde gitti yani daha sağlıklı oldu saygılar tavsiye ederim :D
senın usta ıyıymıs bellı ..ama daha yakında yok mu bı usta acaba avrupa yakasında mesela.????

Çevrimdışı zaykoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #108 : 27 Ocak 2012, 13:15:30 »
onu bilmiyorum ya,ben adapazarlı olduğujm için burda yaptırdım.adapazarında golf ile ilgili her türlü ustam var Allaha şükür,dostum aksarayda golf 3 malzemesi satan dükkanlar varmı bi bilgin varmı

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #109 : 27 Ocak 2012, 13:46:17 »

cok sevındım vallahi :) gule gule kullan :)
peki dostum kaloriferin ufleme sistedinde bi değişme oldumu ? daha şiddetli uflemeye basladı mı ? benım ole bı sıkıntım var malum. ?
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı zaykoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #110 : 27 Ocak 2012, 19:46:07 »
valla üfleme sesi biraz değişti,üfleme aynı,ama şunu söyleyeyim yolda giderken kolariferleri hiç açmıyorum moturun kendi sıcaklığı bile yetiyor yani,üfleme bu durum karşısında çokta önemli değil :)

Çevrimdışı PassatMk2m

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #111 : 31 Mart 2012, 11:25:58 »
Arkadaşlar 87 lik termostada 82 - 68 Fan müşürü uygun kalırmı yoksa termostadımı değiştirip 80 lik mi alayım.
« Son Düzenleme: 31 Mart 2012, 11:31:30 Gönderen: PassatMk2m »