Gönderen Konu: Enteresan bir sorun.  (Okunma sayısı 12870 defa)

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
Enteresan bir sorun.
« : 29 Haziran 2011, 22:31:39 »
Evet arkadaşlar benim araba bütün parçalarını değiştirtmeden rahat vermiycek bana :)
Sabahları çalıştırdığımda motor soğukken gaza bastığımda yığılma oluyor yani tekleme filan yok ama normalde olduğu gibi ivmelenmiyor. 2-3 dk sonrada motor hafif ısınınca düzeliyor. LPG-Benzin ile ilgili bir problem mi diye bir süre sadece benzinle kullandım bir değişiklik olmadı. Öle çok sıkıntılı bir durum değil ama sevmem araçta problem olsun. :)
Ben enjektöler yada buji lerden şüphelendim. Varmı sizin bu konuda bir düşünceniz???
Ustaya sordum bi ton şey saydı ona bıraksam bujilerden gircek enjektörlerden çıkcak :D
Buda benim araç...Pasta cila+ plasti dip ile jant boyanması

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
Ynt: Enteresan bir sorun.
« Yanıtla #1 : 30 Haziran 2011, 11:13:02 »
Evet arkadaşlar benim araba bütün parçalarını değiştirtmeden rahat vermiycek bana :)
Sabahları çalıştırdığımda motor soğukken gaza bastığımda yığılma oluyor yani tekleme filan yok ama normalde olduğu gibi ivmelenmiyor. 2-3 dk sonrada motor hafif ısınınca düzeliyor. LPG-Benzin ile ilgili bir problem mi diye bir süre sadece benzinle kullandım bir değişiklik olmadı. Öle çok sıkıntılı bir durum değil ama sevmem araçta problem olsun. :)
Ben enjektöler yada buji lerden şüphelendim. Varmı sizin bu konuda bir düşünceniz???
Ustaya sordum bi ton şey saydı ona bıraksam bujilerden gircek enjektörlerden çıkcak :D

Bende de aynı şey oluyordu.. MAF sensörünü temizledim sorunum çözüldü..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Haziran 2011, 11:20:10 »
Bende de aynı şey oluyordu.. MAF sensörünü temizledim sorunum çözüldü..

Nerede bu sensör hocam bi el atayım :)

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Haziran 2011, 12:59:25 »
sağol dostum
haftasonu el atıcam:)

Çevrimdışı gokhan146

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 30 Haziran 2011, 14:53:32 »
benim araçtada bu sorun var.aracın bakımlarını yaptırıken ustaya sordum. motor kendini korumaya alıyor soğukken devirli kullanmayı engelliyor..Yağ görevini yapacak ısıya geldiğinde devir izni verir dedi.. ben memnunum en çok 1 dakika rolantiden sonra sorun yok. birde illaki motoru ısıtmadan gideceksem arabayı çalıştırıp basıyorum biraz gaza yüklenince o yığılma geçiyor ama az gaz basarsan yığılma motor ısısında artış oluncaya kadar devam eder...

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 30 Haziran 2011, 16:14:29 »
benim araçtada bu sorun var.aracın bakımlarını yaptırıken ustaya sordum. motor kendini korumaya alıyor soğukken devirli kullanmayı engelliyor..Yağ görevini yapacak ısıya geldiğinde devir izni verir dedi.. ben memnunum en çok 1 dakika rolantiden sonra sorun yok. birde illaki motoru ısıtmadan gideceksem arabayı çalıştırıp basıyorum biraz gaza yüklenince o yığılma geçiyor ama az gaz basarsan yığılma motor ısısında artış oluncaya kadar devam eder...

evet. Motor ısınıncaya kadar performans beklemek yanlış olur tabii. Ani pedal hareketlerinden kaçınmak lazım.
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 30 Haziran 2011, 20:19:01 »
Doğru söylüyosunuzda bu bendeki motorun kendini korumak için kasması gibi birşey değil. Yeni çıktı ve hissettiriyo bir problem var diye :D

Çevrimdışı HecctoR

• Referee
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 03 Temmuz 2011, 01:52:00 »
Sorunu Çözebildinmi?
Referee

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 03 Temmuz 2011, 12:54:01 »
Bi süre benzinde kullandım sadece
dünde sensörü temizledim düzeldi

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 03 Temmuz 2011, 13:57:55 »

Biri şu logo-sticker'ı düzeltsin,   ''Volkswagen'' değil   ''VOLKSWAGEN'' olacak...

hakkatten ya bende direk eps formatında indirdim dikkat etmemişim:)

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 03 Temmuz 2011, 14:06:05 »
Bu arada çok sağol hasan :) :tamamdir

Çevrimdışı HecctoR

• Referee
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 03 Temmuz 2011, 19:03:17 »
İyide sensör temizliğinden kaynaklanıyorsa araç soğukken yaptığı sorunu ısındıktan sonrada yapması gerekmezmi.
Referee