Gönderen Konu: Fren merkezinde arıza ! ! !  (Okunma sayısı 21094 defa)

Çevrimdışı fikogolf2

• Profili Görüntüle
Ynt: Fren merkezinde arıza ! ! !
« Yanıtla #14 : 01 Haziran 2012, 17:49:05 »
beyler cok sagolun yardımlarınız için.allah razı olsun içim rahatladı  ^-^  birde motor sıfırlanırken vw ustamız ana merkezın de hafif kaçırma var mutlaka degıstır dedı bana.burdaki frencı ise hava var dedi hava aldık 3 gun sonra yıne aynısı olmuştu.ustamız haklı cıktı yani.

anladıgım kadarı ile ana merkezi değiştirecegız  eger devam ederse sorun dyaframı da degıstırecegız.peki bu teker merkezleri toplam kaçtane bunları fıyatları nedir .tamir takımını alsak peki burdaki frenci anlarmı ki?  burcan otıonun numarası varmı sizlerde
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2012, 17:49:34 Gönderen: fikogolf2 »
Sana Gelmediğim gün golf2 aldığım gündür Gülüm

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #15 : 01 Haziran 2012, 18:57:14 »
Fren ana merkez motor bölmesindeki 3 yada 4 aten fren borusu çıkar genel sorun bunda olma ihtimali yüksek. Teker merkezleri ise ön ve arka tekerlerde toplam 4 adettir ama hepsi aynı anda kaçırma yapmaz ve 1 tanesi bozulduğunda bunu hemen anlarsınız frene ani basıldığında araç sağa sola çekme yapar..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı redmonster

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 01 Haziran 2012, 20:15:26 »
frenin ilk bastığında sona kadar inip bikaç kez pompaladığında şişmesi sistemde hava olduğunu gösterir bi havasını aldır teker merkezlerinden ve ana merkezden muhtemelen düzelir.. tabiki merkezlerin herhangi biyerinden tekrar hava almıyorsa .. ana merkezde varsa bi hava altığı yer tekrar sisteme hava girer ve aynı sorun devam eder..

« Son Düzenleme: 01 Haziran 2012, 20:20:24 Gönderen: redmonster »
Ne Kadar Duman O Kadar Randuman ..

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 01 Haziran 2012, 20:36:27 »
Konu güzel olmuş bende de bu sıra fren sıkıntısı var 1100 lerde hep böylemi bilmiyorum fakat westinghouse yok sistemde..kara düzen direk..fren daha aşşağıya indi muhtemelen bir yerden kaçırdık fakat kaçak yapan yer kendini kapattı suan ve altta kaçırmadan tutuyor..kıssadan hisse farklı hidrolikleri karıştırdığınızda bir çoğunuzun bildiği gibi sistemdeki plastik parçalara zarar verir.Ki zaten frenin tutmasını sağlayan contaklar vb plastiktir.Çok eskiden bir usta 3-4 marka sayıp bunlar birbirini bozmaz eksildiğinde birbirine eklenebilir demişti.Bu konuda bilgisi olan varmı veysele kadar araçla gitmem lazım :D Bu sırada 22 lik ana merkez elimde var tamir takımı değiştirip sağlam frene sahip olmak istiyorum diyene uygun verebilirim.

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 01 Haziran 2012, 20:37:04 »
 :)
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2012, 20:37:28 Gönderen: escocem »

Çevrimdışı fikogolf2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 01 Haziran 2012, 22:30:56 »
Fren ana merkez motor bölmesindeki 3 yada 4 aten fren borusu çıkar genel sorun bunda olma ihtimali yüksek. Teker merkezleri ise ön ve arka tekerlerde toplam 4 adettir ama hepsi aynı anda kaçırma yapmaz ve 1 tanesi bozulduğunda bunu hemen anlarsınız frene ani basıldığında araç sağa sola çekme yapar..
dediklerini çok iyi anladım kardeşim .vesselam ana merkezde sıkıntımız.

frenin ilk bastığında sona kadar inip bikaç kez pompaladığında şişmesi sistemde hava olduğunu gösterir bi havasını aldır teker merkezlerinden ve ana merkezden muhtemelen düzelir.. tabiki merkezlerin herhangi biyerinden tekrar hava almıyorsa .. ana merkezde varsa bi hava altığı yer tekrar sisteme hava girer ve aynı sorun devam eder..

kaç kere hava aldırdım yavuz lakin 2 gun ancak idare ediyo sonra aynı.sagol ilgin için paşam
Konu güzel olmuş bende de bu sıra fren sıkıntısı var 1100 lerde hep böylemi bilmiyorum fakat westinghouse yok sistemde..kara düzen direk..fren daha aşşağıya indi muhtemelen bir yerden kaçırdık fakat kaçak yapan yer kendini kapattı suan ve altta kaçırmadan tutuyor..kıssadan hisse farklı hidrolikleri karıştırdığınızda bir çoğunuzun bildiği gibi sistemdeki plastik parçalara zarar verir.Ki zaten frenin tutmasını sağlayan contaklar vb plastiktir.Çok eskiden bir usta 3-4 marka sayıp bunlar birbirini bozmaz eksildiğinde birbirine eklenebilir demişti.Bu konuda bilgisi olan varmı veysele kadar araçla gitmem lazım :D Bu sırada 22 lik ana merkez elimde var tamir takımı değiştirip sağlam frene sahip olmak istiyorum diyene uygun verebilirim.
kardeşim frenın kaçlık oldugunu bılmıyorum henüz üzerındekının kullanılabılır olup olmadıgınıda bılmıyorum.kaça olduguna gore sanırım tamır takımı işi çözer fakat ben komple yenılemek istiyorum bi el atılmadık frenler kalmıştı şükür oda boy gösterdi  :-\  sıfırladık aracı sıfırladık  :t

burcan ticaret teli bulamadım bu arada bılen varsa sorayım fiyatını. esin ticarette ana merkez 75 dedi.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 01 Haziran 2012, 23:44:34 »
0212 633 45 77
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı fikogolf2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 02 Haziran 2012, 00:26:51 »

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 02 Haziran 2012, 11:39:45 »
benımde frenlerden yana bı sıkıntım var arkadaslar. Arabanım sag on tekerı daha fazla tutuyo yada sol on daha az tutuyo dıyeyım. Frene bastım mı araba kendını saga atıyo kayma falan yaptımı ıs daha kotu oluyo sag serıde gecırıyo. Bunun nedenı ne olabılır arkadaslar bunun dısında frenden yana bı sıkıntım yok.
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı fikogolf2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 02 Haziran 2012, 17:07:27 »
burcan 115 tl esin 70 tl dedi.esinden sipariş vericez artık ana merkezi.bu arada sistemden bakıldı jetta2td daha dogrusu dizellerin hepsi aynı 20 lik miş.ölçüsü bılgınız olsun  :tamamdir

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 02 Haziran 2012, 18:27:20 »
burcan 115 tl esin 70 tl dedi.esinden sipariş vericez artık ana merkezi.bu arada sistemden bakıldı jetta2td daha dogrusu dizellerin hepsi aynı 20 lik miş.ölçüsü bılgınız olsun  :tamamdir
22 lik ana merkez bulursan ondan tak derim... tabi tercih senin

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #25 : 02 Haziran 2012, 21:08:18 »
Bursa merkez, dinlesin herkez.. Fren merkez arızalı merkez  :D
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 02 Haziran 2012, 21:30:06 »

Onun sonu HERKEZ değilmiydi yaff :D :D :D

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 03 Haziran 2012, 15:00:08 »
Ahaha hunharca güldüm abey  ;D
ob ein leben nach dem cabrio ist ???