Gönderen Konu: Arabamız çalındı !!!  (Okunma sayısı 9191 defa)

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
Arabamız çalındı !!!
« : 31 Ocak 2012, 20:58:49 »
Geçtiğimiz pazar günü amcamın arabasını kapısının önünden akşam 18:00 sularında çaldılar.Yollarda yerde heryerde 15 cm kar varken hemde... Bina kenarında duran sıra sıra park edilmiş arabaların arasından seçip almışlar .Cadde çok işlek sayılmaz ama yinede üç-beş insanın muhakkak olduğu bir cadde.Bir hafta geçti hala bir haber yok... (1997 model Toyota Corolla). Konun başlığını esas '' oto alarm '' olarak yazacaktım ama derdimizide paylaşayım dedim. Sorum şu; hırsızın yanına yaklaşmaya cesaret edemeyeceği bir alarm sistemi varmıdır? Varsa markası modeli nedir ? Ya da hırsıza karşı nasıl bir tedbir alabiliriz ? Bu olayın hepimizin başına gelebileceğini düşünerek , araçlarımızı çalınmaya karşı nasıl bir önlem almalıyız ?

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
Ynt: Arabamız çalındı !!!
« Yanıtla #1 : 31 Ocak 2012, 21:29:33 »
Geçmiş olsun kardeşim. Bizimde toyota corollamız çalınmıştı bizde bursada bulmuştuk tesadüf işte:) İnşallah en yakın sürede bulunur..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 31 Ocak 2012, 21:38:47 »
Geçmiş olsun kardeşim. Bizimde toyota corollamız çalınmıştı bizde bursada bulmuştuk tesadüf işte:) İnşallah en yakın sürede bulunur..

Sağol Hasan , araba Konya Akşehir'den çalındı. İnşallah bulunur...

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1 Cabriolet
« Yanıtla #3 : 31 Ocak 2012, 21:49:16 »
geçmiş olsun abi mobeselerden falan çıkmıyor mu acaba bişey inşallah bulunur

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 31 Ocak 2012, 22:01:51 »
Mobeseden Konya'ya doğru gittiğini görmüşler o kadar.
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2012, 22:02:01 Gönderen: ilker_rr »

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 31 Ocak 2012, 22:08:07 »
geçmiş olsun abi mobeselerden falan çıkmıyor mu acaba bişey inşallah bulunur

Sağol Hasan Ali

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 31 Ocak 2012, 22:20:42 »
ankarada ayda 2-3 bmw çalınıyor, sen alarm diyorsun, adamlara immobilizer bile etki etmiyor.o alarm dediğini çekirdek niyetine çitliyorlar malesef.Çaldıkları 20 yaşındaki araçlar da değil, e46 kasalar bile dahil.inşallah sadece gezmek için çalmıştır,sipariş üzerine çalmamıştır da bir yerlerde bırakır.aracın varsa  resmin, yoksa plaka, renk ya da mesela farklı kılan jantı gibi özelliklerini paylaşırsanız 17232 üyeden elbet biri görür kanısındayım.Çok geçmiş olsun.

saçma gelebilir ama ustamın dediğine göre en caydırıcı olan yine de baston kilit.onu da açıyorlar ama onu görünce uğraşmak istemiyorlar dedi.daha kısa sürede götürebileceği başka araçlara yönleniyor kansızlar.

tekrar geçmiş olsun, gerçekten çok acı verici bir olay

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 31 Ocak 2012, 23:05:30 »
ankarada ayda 2-3 bmw çalınıyor, sen alarm diyorsun, adamlara immobilizer bile etki etmiyor.o alarm dediğini çekirdek niyetine çitliyorlar malesef.Çaldıkları 20 yaşındaki araçlar da değil, e46 kasalar bile dahil.inşallah sadece gezmek için çalmıştır,sipariş üzerine çalmamıştır da bir yerlerde bırakır.aracın varsa  resmin, yoksa plaka, renk ya da mesela farklı kılan jantı gibi özelliklerini paylaşırsanız 17232 üyeden elbet biri görür kanısındayım.Çok geçmiş olsun.

saçma gelebilir ama ustamın dediğine göre en caydırıcı olan yine de baston kilit.onu da açıyorlar ama onu görünce uğraşmak istemiyorlar dedi.daha kısa sürede götürebileceği başka araçlara yönleniyor kansızlar.

tekrar geçmiş olsun, gerçekten çok acı verici bir olay

Sağolasın , şimdiye parçalamışlardır diye düşünüyorum , adamın plakalı gezecek hali yok.Kimbilir nerede ne durumda araç. Araba bu 97 model Corolla http://d1201.hizliresim.com/t/z/29js0.jpg

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 31 Ocak 2012, 23:30:22 »
Çokk geçmiş olsnnn  çok kötü bişi gerçektenn :( inş en kısa sürede bulunurr.
Exclusive Garage

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 31 Ocak 2012, 23:34:05 »
o işler hiç belli olmuyor, sadece gezici ise plakayı çıkartmayabiliyorlar

Çevrimdışı hrntncy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 01 Şubat 2012, 00:39:33 »
geçmiş olsun öncelikle benim sorum eğer ilerde bir gün böyle birşey başımıza geldiğinde kaskodan para alınabiliniyormu alınıyorsa % kaç acaba ?
Her Honda 'GTI' tarafından avlanmaya muhtaçtır I LOVE MY POLO

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 01 Şubat 2012, 00:44:57 »
anahtarla çalınmadığı sürece kaza sırasında oluşan bütün uygulamalar bunda da geçerli

kasko parayı ödüyor yani

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 01 Şubat 2012, 01:17:42 »
büyük geçmiş olsun,çok üzüldüm. oto hırsızlarına karşı alınabilecek en iyi önlem gizli kontak olsa gerek,çünkü bir hırsız bir arabayı gözüne kestirmişse eğer hiçbir şey onu durdurmuyor :( yaptırımlar zayıf malesef adam yakalansa bile 2-3 sene de çıkıyor. o 2-3 seneyi de tatil olarak görüyor. umarım en kısa zamanda bulunur aracınız

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #13 : 01 Şubat 2012, 05:00:57 »
yahu ben bunu anlayamıyorum. hayatımız biri bizi gözetliyor oldu. hemen her dükkanın güvenlik kamerası var. her yerleşim yerinin girişinde çıkışında kamera var. mobeseler, diğer araçların dash-cam leri apartmanların güvenlik kameraları vs cabası. ne cesaret. isteyen istediğini desin bana ama hırsıza acımam arkadaş. kes elini şerefsizin. caydırıcı olsun. adam yakalanıyor. adliyeye götüren polis evrak işlemleriyle uğraşırken serbest kalıyor. böyle adalet olmaz. benim canımı yakan adamın canını adalet yakmazsa benim adaletim sağlanmış mı olur? geçtik maddi külfeti adamın psikolojisini bozuyor. araç bulunsa bile gece uykuları haram oluyor. yine çalarlar mı? daha önce çalan kişi bana takar mı? çalmasa bile gelip zarar verir mi? arkadaşımın dükkanına giriyor hırsız. hafiye gibi düşüyor peşine işin. soruyor sorguluyor buluyor. gidiyor polise haber veriyor. polis geliyor. içeri girip adamı alıyorlar. merkeze giderken amir sen niye dövmedin iti diyor. arkadaşım niye döveyim ben suçlu duruma düşerdim diyor. gülüyor polis. ya bu adam benim evrak işim bitmeden serbest kalacak. bari hırsını alsaydın diyor. polis ne yapsın.

geçmiş olsun. İnşallah bulunur. canını yakanın canı yansın. çalanın sevdiğinden çıkarsın Allah.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.