Gönderen Konu: fazla yedek parça takası  (Okunma sayısı 93975 defa)

Çevrimdışı sismic

• Profili Görüntüle
Ynt: fazla yedek parça takası
« Yanıtla #98 : 29 Nisan 2009, 21:36:30 »
ayrıca elimde birde 76 model mk1 vardı ben lazım olan parçalarını söküp kullanıyorum :D artan parçaların resimlerini ekleyip takas yapmak isteyen ve ihtiyacı olanlarla değiştirebiliriz ;)

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #99 : 30 Nisan 2009, 12:46:06 »
arkadaşlar bende bi tane mk2ye ait hava filtresi var, kutulu tip, karbüratörün üzerine oturan cinsten, mk1in orijinal hava filtresi kutusuyla ya da işime yarayacak başka parçalarla takas düşünebilirim
ayrıca mk1 uzun tip tamponlar(ön arka)mk1 logosuz panjur var elimde, işime yarayabilecek parçalarla takas düşünürüm, görüşelim.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #100 : 30 Nisan 2009, 15:15:25 »
arkadaşlar ben eski bir k-jetronik kullanıcısı olarak karbüratörden jetroniğe geçmeyi pek desteklemiyorum. çünkü bildiğim kadarı ile orjinal karbüratörlü motor blok sistemlerinin k-jetronik GTI blok sistemlerinden farklı olduğunu biliyorum. dış görünüşü nekadar aynı da olsa güç ve performans olarak aynı değil. ayrıca ben komple jetronik sistemi söktüm aracımdan. karbüratöre geçtim. skoda pick-up JİKOV karbüratör ve pompa kullanıyorum jetronikten performans olarak hiçbir farkı yok ve km de 30 kuruş yakıyor. jetronikte 1.5 lira yaktığımı biliyorum :D sistem üzerinden parçaya ihtiyacı olan varsa gönderebilirim. hiçbir ücret talep etmeden ;)

Fark konsunda sana katılmıyorum... İlk kalkışta belki tatminkar performansı alabilirsin karburatorde ama devir yükseldikçe işler çok değişir özellik ile 4500 devir ve sonrasında...

Yakıt konusundada sana katılamayacağım K-Jet bızıklanmaış ve aracın diğer yakıt sistemlerinde bir ayar yada sorun yok ise 300krş yakman bile imkansız...

Ben şahsen 35 TL lik yakıt ile 200 km yol yapıyorum buda aracın uzun yolda 175 krş a denk gelir... Şehir içinde trafikte 250krş ve agresif kullanımda 325 krş un üzerini görmedim daha...

Sen karburatorde 300krş fazla bile yakıyorsun...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı sismic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #101 : 30 Nisan 2009, 16:47:57 »
Fark konsunda sana katılmıyorum... İlk kalkışta belki tatminkar performansı alabilirsin karburatorde ama devir yükseldikçe işler çok değişir özellik ile 4500 devir ve sonrasında...

Yakıt konusundada sana katılamayacağım K-Jet bızıklanmaış ve aracın diğer yakıt sistemlerinde bir ayar yada sorun yok ise 300krş yakman bile imkansız...

Ben şahsen 35 TL lik yakıt ile 200 km yol yapıyorum buda aracın uzun yolda 175 krş a denk gelir... Şehir içinde trafikte 250krş ve agresif kullanımda 325 krş un üzerini görmedim daha...

Sen karburatorde 300krş fazla bile yakıyorsun...

doğru sende haklısın birzamanlar benimki de öyleydi ama ayarları falan bozuldu enjektörler tıkandı  ve diğer birkaç parça da işlevini yitirince bu hale geldi. kime gösterdiysem uğraşma bu sistemle herkes karbüratöre geçiyor dedi. hatta rüzgar ahmet bana enjeksiyon merkezini satmadı. değiştirip öyle deniyecektim, sonra vazgeçtim geçtim karbüratöre, şuan çok da memnunum... en azından kaputu sadece silecek suyu doldurmak için açıyorum :P

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #102 : 30 Nisan 2009, 17:53:02 »
Ah ah sorun hep Teknik usta bulmada... O yüzden sanayide gidiceğiniz ustaların Mercedes BMW gibi avrupa araçlar üzerinde servis vermesine özen göstermek lazım... Geri kalanı Çıraklıktan hemen usta olmuş gençler bunlar can yakar çok :(
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı TheDarkSideRetun

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #103 : 01 Mayıs 2009, 23:08:51 »
slm beyler öncelikle aranıza yeni katıldım herkeze merhaba.Elimde golf camları kapıları ve kaputu var bana torpido lazım elinde fazla olan varsa herhangibiriyle takas yapmaya hazırım

Çevrimdışı cumhur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #104 : 03 Mayıs 2009, 02:14:33 »
selam arkadaşlar bana 1976 mk1 ön sağ sol kapılar ve bagaj kapağı gerekli ?

Çevrimdışı onuralbut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #105 : 03 Mayıs 2009, 02:25:39 »
Arkadaşlar Bende 98 polo 6n1 1.6 için el yapımı açık hava filtresi var. İhtiyacı olanlara duyurulur.

Çevrimdışı anf07

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #106 : 22 Mayıs 2009, 13:28:26 »
arkadaşlar banada sol ön çamurluk ağzı plastiği lazım birde kalorifer düğmesi
07BBB14

Çevrimdışı e12

• ....!made in germany!....
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #107 : 22 Mayıs 2009, 20:07:54 »
arkadaşlar banada sol ön çamurluk ağzı plastiği lazım birde kalorifer düğmesi
bende olması lazım istedıklerının bi foto koyarsan daha net yardımcı olabılırm..

Çevrimdışı burak.akın

• GOLF 1 GLD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #108 : 23 Mayıs 2009, 13:21:45 »
golf1 sol aynası olan varmı elinde ???  :-[ içerden kumandalı olanlardan

Çevrimdışı e12

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #109 : 23 Mayıs 2009, 13:38:29 »
golf1 sol aynası olan varmı elinde ???  :-[ içerden kumandalı olanlardan
elımde suan kumandasız olarak bi takım var orjınal çin malı falan degıl ama kumandalıda olması lazım garaja bakarım ama vardır..

Çevrimdışı burak.akın

• GOLF 1 GLD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #110 : 23 Mayıs 2009, 16:40:03 »
peki saol haber bekliorum varsa eğer..

Çevrimdışı e12

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #111 : 24 Mayıs 2009, 15:11:19 »
peki saol haber bekliorum varsa eğer..