Gönderen Konu: Boğaz kelebeği konusu..  (Okunma sayısı 19643 defa)

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
Ynt: Boğaz kelebeği konusu..
« Yanıtla #14 : 22 Mayıs 2011, 22:05:24 »
şimdi sorun hepsinde çözülmüş oldu sadece buji değişseydi motor ustasında çözüldü diye kesin konuşabilirdim. ama bütün olarak bi bakımdan geçti boğaz kelebeği temizlendi adaptasyon yapıldı bujiler değişti hava alan yerler kapatıldı. daha sonra tüpçü de enjektörleri değiştrdi. benzin filtresi değişti. bu işlemler toplam 250 TL tuttu özel'de.
This is the best one until we make a better one.......

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 24 Mayıs 2011, 00:19:07 »
usta çok sevindim düzelmesine çok uğraştın yanı hadi gözün aydın :)
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 24 Mayıs 2011, 09:18:08 »
sağol usta :) valla çok uğraştım bi oraya bi buraya ama değdi biraz düşündüğümden tuzluya maloldu ama olsun sonuçta düzeldi tek tek her viteste ve devir aralığında iki gündür test ediyorum şimdilik bişey yok Allah nazardan saklasın :)

Çevrimdışı tarihcifss

• BORA 1.6 COMFORTLİNE....
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 25 Mayıs 2011, 14:16:48 »
caner bu kadar bakımdan sonra yakıtı ne alemde ş.içi ş.dışı(bu arada her şehrin ş.içi aynı olmuyor onu da düşünerek..)
BEŞKAZALI tarihcifss

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 25 Mayıs 2011, 14:25:16 »
valla daha yakıtı denicek kadar binmedik tereddütle biniyoruz araca ha şimdi sorun verdi ha verecek diye paranoyak olduk :( en kısa zamanda bi uzun yol yapcam o zaman ş.içi ve ş.dışı net bi rakam veririm. ama şunu şöyleyeyim lpg ayarı çok önemli bilen birine yaptırmak lazım. ben tüpü taktırdıgım yere yaptırdım ilk arıza verdiğinde fakat bi değişiklik olmadı bunun üzerine bujileri değiştirmeye motor ustasına verdim aracı o kendi tanıdığı bir tüpçüye yaptırmış ayarı ve bakımları arabanın hızlanması gaz yemesi bile değişti. sanki benzinde gibi gidiyor araba tabi düşük devirlerde 1.viteste kalkarken falan tüpün kaybettirdiği gücü hissediyorsun ama çok büyük bi kayıp değil ben çok titiz olduğum için en ufak şeyi bile farketme hastalığım var çözemesem de fark ediyorum en azından :) diceğim o ki tüp ayarı çok önemli tüpü taktırdığım abinin ayarı beni memnun etmedi fakat başka yerde mühendis bi abla yaptı ayarı valla elinden öpmek lazım helal olsun arac canavar gibi oldu maşallah...

Çevrimdışı 34yasar34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 29 Mayıs 2011, 21:35:43 »
ocak 2011 ayında 2004 model 1-6 16  valf aracıma brc my 10 kit taktırdım  önceleri memnundum ama soradan ara sıra  özellikle aşırı yoğun trafikte ve sıcak havada rolantide dalgalanmalar başladı buda benim canımı sıkmaya başladı taktırdığım yere gittim boğaz kelebeğinin temizlenmesini söylediler temizlettim ama yine aynı sorunu yaşıyorum ama bu durum sürekli olmuyor zaman zman yapıyor ayrıca benzinde böyle bir sorun çıkmıyor bende titiz olduğum için gözüm hep devir saatinde lpg taktırdığım yere tekrar durumu ilettim 150-200 km benzinde kullanmamı söyledi sonra tekrar gideceğim bakalım kafama pek yatmadı ama neyse .bu konuda bir fikri olan varsa sevinirim  .ayrıca ankarada ikamet etmekteyim önereceğiniz bir usta varsa teşekkürler.

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 30 Mayıs 2011, 00:23:21 »
yaşar kardeşim aynı sorun bende tekrar peyda oldu. sana tavsiyem başka bir lpg ustasına git bende taktığım yere gittim benzinde de yapıyor bu motor ustasına baktır dedi. gittik bujiler değişti boğaz kelebeği temizlendi adaptasyon yapıldı manifold işlemi yapıldı benzin filtresi bile değişti. sonra lpg ayarı tekrar yapıldı bi süre geçti ama bgünlerde yine yaptı . lpg ustası abimizi kötülemek istemem ama 150-200 km arabayı benzinde binceksem ben niye tüp taktırdım. 150-200 km yol şehir içinde yapsan 100 tl'ye yakın para eder. biraz baştan savmak için söylenen şeyler bunlar bnm usta da benzinde de yapıyor diye başından attı.

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 30 Mayıs 2011, 21:38:42 »
arkadaşlar bugün yeni bir tamirciye gittim.     aracı sürdürdüm ustaya.    zaten köşeyi dönmeden anladı sorunu cihaza taktık lambda arızası verdi ekranda.  sonra dedim bunun boğaz kelebeği temizlendi adaptasyon yapıldı. bujiler değişti benzin filtresi değişti. adam dedi söküp mü temizlediler. bilmiorm dedim. açtı baktı sökmeden temizlemişler. anahtar izi yok dedi usta.  yarın söküp temizleyip adaptasyon yapıcak. lambda nedir arkadaşlar bişeyler anlattı ama yakıt fazla geliyormuş sanırsam pek anlamadım.  ama usta çok iddaalı konuştu. bilmiyorum galiba yarın sorunum çözülebilir 

Çevrimdışı siyahinci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 31 Mayıs 2011, 00:01:18 »
s.a kardeş
üzüldüm sorununun tekrar peyda olmasına. aynı sorun bi zamanlar bendede vardı kendi kendine geçti gitti valla. ama ustanın yaptığını söyleyeyim emme manifold basınç sensörünü çıkartıp temizledi. yine yaparsa değiştir demişti. çok şükür birdaha yapmadı. lambda sensörü( oksijen sensörü)  aracında iki tane var biri motor girişinde biride çıkışında. bunların görevi yakıt miktarı ve yanmamış yakıtı algılayarak aracın daha az yakıt harcamasını sağlamaktır. malesef araca lpg takıldığında bu sensörler bozuluyo benim aractada biri bozuk değiştircektim gerek yok dediler nede olsa yine bozulacak diye. aracın yürürüne motoruna hiçbir zararı yok sadece arasıra arıza lambasını yakar o yüzden değiştirme ayrıca pahalılarda int. fiyatlarına bakabilirsin

Çevrimdışı siyahinci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 31 Mayıs 2011, 00:29:15 »
caner kardeş bu sitede golf4 ün sayfasına gir o aracların motoruda bizimkilerle aynı oradada benzer sorunlar ve cözümleri var. biri cözüm bulmuş ve anlatıyordu motordan cıkan ve hava filitresine giden bir hortumun delindiğini oradan hava aldığı için titrediğiniden bahsediyo. bi bak istersen

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 31 Mayıs 2011, 17:24:37 »
caner kardeş bu sitede golf4 ün sayfasına gir o aracların motoruda bizimkilerle aynı oradada benzer sorunlar ve cözümleri var. biri cözüm bulmuş ve anlatıyordu motordan cıkan ve hava filitresine giden bir hortumun delindiğini oradan hava aldığı için titrediğiniden bahsediyo. bi bak istersen
kardeş ben o konuyuaradımda bulamadım. bulabilirsen linki gödnerebilirisin?
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 31 Mayıs 2011, 18:16:55 »
arkadaşlar sorun çözülmüş akşam üzeri alıyorum aracı  :o canavar gibi oldu dedi usta telefonda. çok heyecanlıyım  :-\ tam ne müdahalede bulunmuş öğrenemedim ama akşam ayrıntılarıyla paylaşırım  :D
« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2011, 18:17:40 Gönderen: caner4 »

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 31 Mayıs 2011, 21:20:36 »
arkadaşlar sorun çözüldü. somut bir gelişme elde ettik. aracın sesi çalışması bile değişti. sorun oksijen sensörü dediğimiz parçadaymış. sanırım değiştirmek biraz pahalıymış. bir de boğaz kelebeği sökülüp temizlendi. program da atmışlar fabrika ayarlarına döndü dedi. tüpü de gaz ayarı yaptırmışlar şimdilik halloldu inşallah bi daha böyle bir sorunla karşılaşmayız çözemeyen arkadaşlara sesleniyorum anahtar kelime OKSİJEN SENSÖRÜ ve BOĞAZ KELEBEĞİ.

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 31 Mayıs 2011, 22:14:39 »
masrafı ne tuttu kardeş?
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]