Gönderen Konu: yağ seviye sensörü  (Okunma sayısı 26503 defa)

Çevrimdışı siyahinci

• Profili Görüntüle
yağ seviye sensörü
« : 17 Mayıs 2011, 23:26:02 »
slm arkadaşlar bugün baskı balatayı değiştirmeye gittim (özel servise) işleri bittiğinde aracı aldım kontağı açtığımda yağ lambası sarı renkte 5 saniye yanıp sönüyor sonra tamamen sönüyor. ustaya bu nedir dedim yağ seviye sensörün bozulmuş dedi. aracı bıraktığımda öyle bişey yoktu. yenisini takayım 90 tl dedi. hem bozuyorlar hemde utanmadan yenisini takayımmı diyorlar moralim çok bozuldu. bir cözümü olan var mı? acaba sonradan düzelirmi. bir ara yapmadı sonra yine başladı. baskıyı değişirken aküyü söktüler acep ondanmıdır?

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
Ynt: yağ seviye sensörü
« Yanıtla #1 : 19 Mayıs 2011, 13:55:20 »
muhtemelen sensörün soketini çekti ve takmadı yada soketin ucunu kırdı başka bi ustaya baktır :)
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Mayıs 2011, 14:50:16 »
aracın kaç model hangi donanım ve motor var üzerinde bilmiyorum ama
karter ; sensörlü ve sensörsüz olmak üzere 2 çeşit bu araçlarda, senin karterde bu sensör var mı acaba ?
ne alaka dersen, vw lerde böyle tacho sorunları olabiliyor, olmayan sensörün uyarısını vermek gibi, umarım seninki farklı bişeydir  ;)

Çevrimdışı firebir30

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Mayıs 2011, 21:30:20 »
kaput kilidini kontrol et...

Çevrimdışı siyahinci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Mayıs 2011, 23:34:40 »
kartelin altında sensör var ve bu sensöre uçu soketli bir kablo bağlanıyor dikkat ettim soketin kenarını kırmışlar ama soket yerine oturuyo acaba ondanmıdır. yenisini sordum 90 tl. kaput kilidiyle bağlantısını anlayamadım biraz açıklarmısınız.

Çevrimdışı siyahinci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Mayıs 2011, 23:35:35 »
benim araç 2004  1.6 16V bcb motor

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 20 Mayıs 2011, 00:10:09 »
sensör tam oturmuyo sanırım :(
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı firebir30

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 20 Mayıs 2011, 01:03:12 »
yazılım sorunumudur yoksa bir çeşit uyarıdır mı bilmem, kaput kilidinde bir sorun olduğunda bunu yapıyor golf iv borada. kilidin soketini bir çıkart geri tak. yağ seviye sensöründede sarı ışık yanar. arıza ondan değilse kaput kilidini bir dene.

Çevrimdışı siyahinci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 20 Mayıs 2011, 14:54:23 »
KAPUT KİLİDİNİ İNCELEDİM SAĞLAM  kaput kilidinde sensör kablo falan varmıki çıkarıp tekrar takayım varsa neresindedir. ayrıca yağ lambası kontağı açtığımda 4 sn falan yanıp sönüyor sonra tamamen sönüyor.  sürekli yanıp sönmesi gerekmezmi arıza durumunda. anlamadım gitti. birde pc ye bağlatsam sensörün bozuk olduğu çıkar mı?

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 20 Mayıs 2011, 15:30:08 »
kaput dilinde sensör değilde
kablo olacak, kaputta değilde panjur kısmında iç denetimli alarma ait.

kaput açıkken kumandadan kilitleyince 4 lüler yanmaz, kaputu kapatınca yanar oradan anlarsın  ;)

Çevrimdışı siyahinci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 20 Mayıs 2011, 20:05:05 »
kaput açıkken aracın göstergesinde kapı açık uyarısı çıkmıyor sadece kapılar açıkken cıkıyor bu normal mi yoksa gösteren bora varmı? ayrıca bugün baktım dediğiniz gibi kaput kilidine bi kablo giriyor ama soket falan göremedim ne yapabiliriz.

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 21 Mayıs 2011, 12:08:15 »
valla o konu hakkında benimde bilgim yok
işe yarar mı onuda bilmiyorum ama ilk kez böyle bişey duydum.

ama sizin araçta bu sensör varsa, sensördendir muhtemelen.
yağ değişim zamanı kontrol ettirirsiniz olmazsa  ;)

Çevrimdışı bidilik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 22 Mayıs 2011, 09:28:54 »
bendede 2003 bora var. geçen yık aldım. ara sıra sizdeki gibi uyarılar veriyordu. Sürekli gittiğim bi ustam var sağolsun. aracımla güzel bir şekilde ilgileniyor. Sensöre baktık yağ değişiminde kırılmış sonra üzeri silikonla kaplanmış. ben sevmem böyle şeyleri. yenisini aldım geldim 80 liraya değiştirdik. ama yağ değişimine denk getirin çünkü yağ boşalır ordan. Ustalar normalde orayla ilgilenmez yani neden usta kırmış bozmuş olsunki.

Çevrimdışı siyahinci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 22 Mayıs 2011, 14:18:21 »
aracın şanzumanı tamir görecekti şanzumanı indirmek için aracı life aldılar bu arada motorun altınada destek olsun diye uzun demir ayak koydular acaba bu ayak sensörün üzerine denk gelip bozmuş olmasın cünki sensöre giren soketin ucuda kırılmıştı yada aküyü söktüler ondan olmasın sonuçta arabamı götürdüğümde öyle bir sorun yoktu aldığımda öyle olmuştu şimdi ustanın onu ücretsiz değişmesi gerekmiyormu. gidip dövüşecem adamla dövüşmek dediğim lafımı söyleyecem.