Gönderen Konu: yağ seviye sensörü  (Okunma sayısı 26515 defa)

Çevrimdışı siyahinci

• Profili Görüntüle
Ynt: yağ seviye sensörü
« Yanıtla #14 : 22 Mayıs 2011, 14:19:51 »
unutmadan usta dediğimde ufak yaşta cırak o uğraşıyordu

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 07 Ağustos 2014, 16:44:46 »
sorunu çözebildiniz mi?

hortlatacam konuyu ama başka çarem yok bi türlü çözemedim sorunu.

Çevrimdışı panter38

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 07 Ağustos 2014, 23:40:18 »
%100  diyemem ama % 99 ihtimalle biliyorum sorunu :)  bende 1 ay önce sanayide enistemin dukkaninda baski balata degistirmeye gittim enistemin elemani sanzimani indirmeye basladi karterin altinda bi soket var yag seviye soketi  iste onu motorla sanziman arasina sıkıştırdı ezildi naptin sokete dedim ozur dilerim abi halledicem dedi bemde bise demedim neyse zor bela sanzimani indirip baski balata degisti neyse bindim arabaya kontagi actim ayni sendeki gibi yağ lambasi 5-6 kez yanip sonuyodu ve yol bilgisayarinda "ölsensor werksatt "yaziyodu enisteme soyledim tekrar lifte aldi araci   soketi cikarip takti bende liftin ustune ciktim arabaya bindim kontagi actim yine ariza lambasi yaniyodu indim asagi soketi cikarip yapistiriciyla yapistirp takti bindim arabaya bi sorun kalmadi :D

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 08 Ağustos 2014, 12:27:37 »
%100  diyemem ama % 99 ihtimalle biliyorum sorunu :)  bende 1 ay önce sanayide enistemin dukkaninda baski balata degistirmeye gittim enistemin elemani sanzimani indirmeye basladi karterin altinda bi soket var yag seviye soketi  iste onu motorla sanziman arasina sıkıştırdı ezildi naptin sokete dedim ozur dilerim abi halledicem dedi bemde bise demedim neyse zor bela sanzimani indirip baski balata degisti neyse bindim arabaya kontagi actim ayni sendeki gibi yağ lambasi 5-6 kez yanip sonuyodu ve yol bilgisayarinda "ölsensor werksatt "yaziyodu enisteme soyledim tekrar lifte aldi araci   soketi cikarip takti bende liftin ustune ciktim arabaya bindim kontagi actim yine ariza lambasi yaniyodu indim asagi soketi cikarip yapistiriciyla yapistirp takti bindim arabaya bi sorun kalmadi :D
yaaa soketi söktük taktık usta çok sağlam geçiyor bunda sıkıntı yok dedi ama genede bide kendim deniyeyim olmazsa ancak lifte almak lazım aracı.boşuna sensörü değiştirdik 75 tl de ona verdik.sensörü takan usta farklı soketi kontrol ettirdiğim usta farklı.hadi biri beceriksiz diyecem ama 2 side mi? bencede büyük ihtimal kabloda yada sigortası falan varsa onda bi anlık temassızlık oluyo ama tam olarak nerde? bunu bulmam lazım.kutup başını söküp takdım mı sönüyor.ancak sıkıntı bozuk yolda kullandığım anda kesin olyor.düz asfalt yolda bişey yok.1 ay bin yanmıyor. bunu deneyerek öğrenmiş oldum.

Çevrimdışı panter38

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 08 Ağustos 2014, 19:09:45 »
yaaa soketi söktük taktık usta çok sağlam geçiyor bunda sıkıntı yok dedi ama genede bide kendim deniyeyim olmazsa ancak lifte almak lazım aracı.boşuna sensörü değiştirdik 75 tl de ona verdik.sensörü takan usta farklı soketi kontrol ettirdiğim usta farklı.hadi biri beceriksiz diyecem ama 2 side mi? bencede büyük ihtimal kabloda yada sigortası falan varsa onda bi anlık temassızlık oluyo ama tam olarak nerde? bunu bulmam lazım.kutup başını söküp takdım mı sönüyor.ancak sıkıntı bozuk yolda kullandığım anda kesin olyor.düz asfalt yolda bişey yok.1 ay bin yanmıyor. bunu deneyerek öğrenmiş oldum.
Yani bilemiyorum ama birebir aynisi oldugu icin dedim baski balata degisimi sirasinda olan bi durum ve ayni sonuclari veriyo enistemin yontemi anlattim olmasi lazim ama yinede bilemiyorum :(

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 11 Ağustos 2014, 12:36:45 »
dün saatin sigortasını buldum 13 nolu sigorta söktüm takdım arıza gene silindi ancak piknik için bozuk yola girdim gene yandı.gelde sinir olma.arızsa beyindemi yazıyor hata olarak yoksa göstergede mi?saati söküncede siliniyor.kutup başını söküncede?sorun saattemi yoksa?yada  offffffff

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #20 : 13 Ağustos 2014, 17:11:49 »
Hocam arıza kodunu okuduğunda sorunun nereden olduğunu anlayabilirsin. Örneğin saatte arıza varsa yağ arıza kodu kaydedilmez. Ayrıca saat arızasının yağ sensörü ile ilgili bir arıza ışığı yakacağını sanmıyorum, sadece sen sigortayı söktüğünde arıza gösterge panelinin hafızasından siliniyor ama beyinde hala duruyor olabilir. Bundan emin değilim orada ki sistem hakkında bilgim yok ama dediğim gibi arıza kodunu öğrenmek gibi çok basit bir işlemle sorunu çözebilirsin, çok sıkıntı yapma kendine.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 13 Ağustos 2014, 18:11:00 »
Hocam arıza kodunu okuduğunda sorunun nereden olduğunu anlayabilirsin. Örneğin saatte arıza varsa yağ arıza kodu kaydedilmez. Ayrıca saat arızasının yağ sensörü ile ilgili bir arıza ışığı yakacağını sanmıyorum, sadece sen sigortayı söktüğünde arıza gösterge panelinin hafızasından siliniyor ama beyinde hala duruyor olabilir. Bundan emin değilim orada ki sistem hakkında bilgim yok ama dediğim gibi arıza kodunu öğrenmek gibi çok basit bir işlemle sorunu çözebilirsin, çok sıkıntı yapma kendine.
:tamamdir
gittim elektrikçiye yeniden başka birine adam 4 tane arıza çıkardı 534 dü sanırım arıza kodu hepsi aynı hatayı veriyordu ısı sensörü arızası.

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 13 Ağustos 2014, 18:14:19 »
Arabayla ilgileniyorsun, bence bir VAG-Com kablo almalısın.

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 14 Ağustos 2014, 12:22:25 »
Arabayla ilgileniyorsun, bence bir VAG-Com kablo almalısın.
kabloyla çözülmeyecekki sorun program olması lazım.yoksa demo yazılım ile olacak iş değil.

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 14 Ağustos 2014, 12:27:48 »
birde şu var hani dedinya ekrandaki elektrik kesilince arıza siliniyor gibi yapıp beyinde kalıyodur tamam doğrudur belki katılıyorum :tamamdir
Ancak neden düz yolda değilde bozuk yolda gidince arıza ışığı yanıyor?
mantık gerektiren bi zoru mantığımızı çalıştırmamız lazım bende yeterince çalıştırdım mantık falan kalmadı bende sıra sizde,sizden yardım bekliyorum akıl akıldan üstündür.benim bilmediğimi sen bilebilirsin senin bilmediğinide tabiki bi başkası.hadi bakalım çözebilecez mi sorunu. :)

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 14 Ağustos 2014, 12:37:48 »
kabloyla çözülmeyecekki sorun program olması lazım.yoksa demo yazılım ile olacak iş değil.

Biliyorum kabloyla sorun çözülmediğini. Zaten kabloyu kullanabilmen için yazılımının da olması gerekiyor. Korsan yazılımla da en azından hata kodlarını öğrenip, silebilirsin. Kodu sildikten sonra tekrar ne zaman oluştuğuna vs bakabilirsin.

Ancak neden düz yolda değilde bozuk yolda gidince arıza ışığı yanıyor?

Bilgim yok ama fikrim var, olacak iş değil. Bozuk yolda parçadan hata kodu geliyorsa ekranda tekrar beliriyordur.