Gönderen Konu: Kalorifer ! Kalorifer radyatörü değişimi !  (Okunma sayısı 56481 defa)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kalorifer ! Kalorifer radyatörü değişimi !
« Yanıtla #70 : 07 Ocak 2012, 01:40:40 »
Yazın 80 Kışın 87  ;)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 07 Ocak 2012, 03:21:45 »
eger uzun yolda hararetın 80 den asagı dusuyosan o taktırdıgn termostatta arızalıdır

benım hararet yukselmıyodu yukselsede dusuyodu uzerındede 87 lık vardı mesela. sonra degıstırınce motor 1 dk ısınıyor ve uzun yolda hararet 90 dan 1 mılım bıle asagı ınmıyor.

80 olsada olur gene ısıtır ıcerısını baya..

bugun aksam 200 km yoldan geldım nerdeyse ustumdekı kazagıda cıkartcaktım arabada. :) :)
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 07 Ocak 2012, 09:30:56 »
benim arabada hamam gibi , uzun yolda yanıyorum cam açıyorum.Ama bu termostatdan değil kalerifer peteği değiştirmemden kaynaklanıyor.golf 2 lerde 90-80 yazmadığı için hararetin üzerinde göz kararı bakıyorum , ama senin söylediğine bakarsak benimkinde yine bir anormallik var gibi çünkü seninki 90 da sabit kalıyormuş  , hiç mi kıpırdamıyor şehir içi şehir dışı ? benim motor 1 dakkada falan ısınmıyor kesinlikle :)

Çevrimdışı redmonster

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 20 Ocak 2012, 18:52:21 »
valla arabasını ısıtamayan arkadaşlara bi tavsiyem var süper oluyo ben bugün denedim acalip fark etti :))  radyatörün önüne bi karton eski usul : ))  canavar gibi valla :)
Ne Kadar Duman O Kadar Randuman ..

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 20 Ocak 2012, 19:07:49 »
valla arabasını ısıtamayan arkadaşlara bi tavsiyem var süper oluyo ben bugün denedim acalip fark etti :))  radyatörün önüne bi karton eski usul : ))  canavar gibi valla :)
Olmaz abi o senin dediğin termostadı arızalı olan araçlar için geçerli termostadı sağlam olanlar bunu yaparsa hararet yaptırma ihtimali çok yüksek  ;)

Çevrimdışı redmonster

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #75 : 20 Ocak 2012, 19:09:39 »
valla dostum bugün baktım nerdeyse sıfır arabalar minibüsler bile karton koymşular dedim ya bunu bide ben deniyeyim gerçi benimki iyi ısıtıyordu ama belli bi hıza ulaşınca termostat yazlık olduğu için ılık üflüyordu motoru soğutuyordu acayip fark etti gerisini anlamam ben : )

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 20 Ocak 2012, 19:15:48 »
valla dostum bugün baktım nerdeyse sıfır arabalar minibüsler bile karton koymşular dedim ya bunu bide ben deniyeyim gerçi benimki iyi ısıtıyordu ama belli bi hıza ulaşınca termostat yazlık olduğu için ılık üflüyordu motoru soğutuyordu acayip fark etti gerisini anlamam ben : )

Yeni model arabaların motor içlerindeki su kanalarrında en ufak tortu bile yok su akışı çok hızlı bi şekilde devirdaim olduğundan sıkıntı olmaz ve fanlarıda yeterli kapasitede büyük olduğundan yeterince soğutur bi sorun teşkil etmez  :tamamdir
Ben kendi MK1'imde termostad yokken koydum hararete çok az bi faydası oldu çok az ısınıyodu termostad taktıktan sonra koydum 15 KM sonra hararet tavan yaptı hemen fırlattım attım kartonu eğer termostadınız ve kalorifer peteğiniz sağlamsa karton koymanıza gerek yok  :tamamdir

Çevrimdışı redmonster

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 20 Ocak 2012, 19:18:14 »
benim radyatör çok büyük en büyük boymuymuş neymiş.. ben önüne karton koydum 20 km kadarda kullandım hiç bi sorun yok ..

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 20 Ocak 2012, 19:19:30 »
benim radyatör çok büyük en büyük boymuymuş neymiş.. ben önüne karton koydum 20 km kadarda kullandım hiç bi sorun yok ..
Termostadınızda bi sıkıntı var mı peki ?

Çevrimdışı redmonster

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 20 Ocak 2012, 19:23:12 »
yo hayır..

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 20 Ocak 2012, 23:32:50 »
termostattandır arkadaslar. vw bu sonucta aracın onune karton koncak sekılde hıc bı zaman kullanıcıya sunmaz.

benım motorda ısınmıyodu termostattan degıldır dıye dusundum ama harbınden termostattanmıs 87 lık bı taktım araba kendıne geldı 1 km gıdıyorum hararet 70 oluyo 500 m daha gıdıyorum 90 oluyor ondan sonra sabıt 90 la devam :)
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı redmonster

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 21 Ocak 2012, 07:00:18 »
e yani termostadın yazlık olduğunu ben zaten söyledim üşendim söküp değiştirmeye istanbulun kışından en olur 15 gün kış oluyo burda tam anlamıyla bende o sebepten böyle yaptığımı belirttim zaten..

Çevrimdışı kesik44

• Gelirken Ne Getirilirki Giderken Ne Götürülür?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 21 Ocak 2012, 10:11:53 »
Arkadaşlar bilgilendirmek için paylaşayım istedim.. Kalorifer peteğinin giriş ve çıkış hortumlarında çek-valf vazifesi gören 2 parça var arıza bu parçalardan da kaynaklanabilir. Eğer bu parçalarda arıza varsa tıkanık olup peteğe giren veya çıkan suyun devirdaimini aksatıp petekteki suyun soğuması söz konusu oluyor..

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 21 Ocak 2012, 13:31:05 »
Arkadaşlar bilgilendirmek için paylaşayım istedim.. Kalorifer peteğinin giriş ve çıkış hortumlarında çek-valf vazifesi gören 2 parça var arıza bu parçalardan da kaynaklanabilir. Eğer bu parçalarda arıza varsa tıkanık olup peteğe giren veya çıkan suyun devirdaimini aksatıp petekteki suyun soğuması söz konusu oluyor..

benim araçta göremedim neresinde olduğunu tam tarif edebilirsen sevinirim, kaputun altındamı ? İki hortum var , o hortumlarda direk motora düz boru ile giriyor benim gördüğüm. Merak ettim şimdi o parçayı