Gönderen Konu: Polo ve LPG  (Okunma sayısı 45863 defa)

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
Ynt: Polo ve LPG
« Yanıtla #28 : 23 Eylül 2011, 10:50:09 »
Atiker marka LPG kiti kullanan arkadaşlar; kullandığınız enjektörlerin renge nedir? Bilgi verir misiniz? Çoğu VW grubu araçlarda, kullanıcılar siyah enjektör diyor, LPG kiti takan yerler kırmızı enjektör diyor. Kaan60 isimli arkadaş bu konuda bana yardımcı oldu ama LPG takan yerler ısrarla siyah olmaz, kırmızı takalım diyorlar   :-\

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #29 : 23 Eylül 2011, 11:06:09 »
nasıl olmazmış? neden olmazmış yaa ustaların daha doğrusu kendini usta sananların böyle "olmaz, alakası yok sorun lpgde değil araçta" diye araştırmadan konuşmaları beni ayar ediyor >:( benim lpg taktırdığım ustanın işçiliği harikaydı hatta enjektörleri manıfolda 6-7 cm yakına koyduki (bu gerçekten zor işti) gaza geçerken arada mesafe uzayıpda silkeleme olmasın diye . amma velakin ben siyah horizon enjektör takılması gerektiğini söylediğim zaman oda alakası yok dedi ama ısrarımla iş halloldu. diyeceğim odurki siz her ustaya kulak asmayın özellikle aee motor kodu olan arkadaşlar, doğru bildiğinizi deneyip gören kişilerin yorumlarını uygulayın.
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı 06kzn39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 23 Eylül 2011, 12:41:49 »
siyah enjektörler turbolu raçlar için diye biliyorum bende kırmızı var ve sorun yok ilk başlarda ilk ay 5-6 kere  istop ederdi şimdi sorun ortadan kalktı atiker taktır gidipte brc flan taktırma araban zaten fiyatı belli atikerle brc arasındaki fark 4 tane sıfır lastik parası sen düşün sorun çıkacağını sanmıyorum bulunduğun yerdeki ana  bölge bayisine taktır güzel bir işcilikle hiç sorun yaşamazsın arban passat ve ya jetta olsa brc taktır derdim artık atikerde korkulacak bir durum yok arkadaşlar toparladılar

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 23 Eylül 2011, 12:53:46 »
Pekala atikerin hangi modeli uygun olur polo için? Nette araştırdığımda 3-4 çeşit farklı model var.
« Son Düzenleme: 23 Eylül 2011, 14:51:45 Gönderen: west_55 »

Çevrimdışı genco 01

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 23 Eylül 2011, 14:35:05 »
LPG Fast Sıralı Otogaz Sistemleri
LPG MultiFast Sıralı Otogaz Sistemleri
LPG Safefast Sıralı Otogaz Sistemleri

olmak üzere sıralılarda 3 farklı atiker sistem vardır  ilk sırada bulunan fast sistemi poloyu fazlasıyla kurtarır .ben 4 yıldır kullanıyorum sorun yok. 1 lt = 10 km şehir için  97 man.vites

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 27 Eylül 2011, 00:34:48 »
kaan60 ın dediği gibi atiker taktırırsan neolursa olsun siyah enjektörleri taktır...
RedMercury

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 27 Eylül 2011, 01:24:34 »
orca ustanın dediği gibi mutlaka siyah enjektör yaptırıcam. Fakat atiker markasının hangi modelini kullanıcağım konusunda aklım karışık. Hangi model arasında ne fark var?, Polo nazlı bir araç, malum her LPG'de çalışmıyor. Atiker kullanan arkadaşlar hangi model LPG kullandıklarını yazarlarsa oldukça iyi olur.

Teşekkürler.

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #35 : 29 Eylül 2011, 22:43:35 »
usta zaten genelde fast sistem takılıyor okdr kafana takma bu model konusunu senin asıl odaklanman gereken siyah horizon enjektör takılsın yeter.
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı KARATAY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 29 Eylül 2011, 23:06:38 »
siyah enjektörler turbolu raçlar için diye biliyorum bende kırmızı var ve sorun yok ilk başlarda ilk ay 5-6 kere  istop ederdi şimdi sorun ortadan kalktı atiker taktır gidipte brc flan taktırma araban zaten fiyatı belli atikerle brc arasındaki fark 4 tane sıfır lastik parası sen düşün sorun çıkacağını sanmıyorum bulunduğun yerdeki ana  bölge bayisine taktır güzel bir işcilikle hiç sorun yaşamazsın arban passat ve ya jetta olsa brc taktır derdim artık atikerde korkulacak bir durum yok arkadaşlar toparladılar

arkadaşa katılıyorum bende de kırmızı var 1,5 sene oldu şeytan kulağına en ufak bir sıkıntı çıkmadı.bazı ustalara götürdüm vw gene tüp uymuyo falan dediler ama hepsi boş laf çokda güzel oldu gidipte dünya kadar para vermeye gerek yok atiker işini görür

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 29 Eylül 2011, 23:12:28 »
Arkadaşlar önemli bir konudan bahsetmek istiyorum. Atiker'e mail attım. Aracıma Atiker olmuyormuş falan diye. Bursa bölge dağıtıcısı beni aradı. Adamın adı Bekir Emre. Siz yetkili atiker bayiisine gidin, beni arayın dedi. Ben onlara gerekli talimatları verir, aracınıza POLO AEE motorlar için Atiker Süper kit denilen kiti taktırırız dedi. Diğerlerinden farkı ise siyah enjektörlü olmasıymış. Şimdi bende iki arada kaldım. Kırmızı mı yoksa siyah mı diye???  :-[

Çevrimdışı KARATAY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 29 Eylül 2011, 23:28:48 »
Arkadaşlar önemli bir konudan bahsetmek istiyorum. Atiker'e mail attım. Aracıma Atiker olmuyormuş falan diye. Bursa bölge dağıtıcısı beni aradı. Adamın adı Bekir Emre. Siz yetkili atiker bayiisine gidin, beni arayın dedi. Ben onlara gerekli talimatları verir, aracınıza POLO AEE motorlar için Atiker Süper kit denilen kiti taktırırız dedi. Diğerlerinden farkı ise siyah enjektörlü olmasıymış. Şimdi bende iki arada kaldım. Kırmızı mı yoksa siyah mı diye???  :-[

arkadaşım ben tüp taktırırken hiç araştırmadım lükse kaçmayım diye atikere gittim adamlarda çok güzel taktı siz burda diyince kırmızı yada siyah enjektör diye bende yorumumu yazdım bende kırmızı var aracım 98 classic hiçbir sıkıntı çekmedim rampada yada çekişte sizin sorduğunuz kişi muhakkak bu işin erbabıdır seçim size kalmış ben kırmızıdan memnunum aracımda kırmızı sölemesi ayıp :D

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 29 Eylül 2011, 23:50:44 »
arkadaşım ben tüp taktırırken hiç araştırmadım lükse kaçmayım diye atikere gittim adamlarda çok güzel taktı siz burda diyince kırmızı yada siyah enjektör diye bende yorumumu yazdım bende kırmızı var aracım 98 classic hiçbir sıkıntı çekmedim rampada yada çekişte sizin sorduğunuz kişi muhakkak bu işin erbabıdır seçim size kalmış ben kırmızıdan memnunum aracımda kırmızı sölemesi ayıp :D

Polo'ya kırmızı çok yakışıyor  :D

Bakalım artık, hafta sonu İstanbul Anadolu yakasında ki LPG takan yerlere gidicem. Mantıklı bir açıklama yapan yere kiti taktırıcam.

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 30 Eylül 2011, 00:22:00 »
daha önce de belirtmiştim ama yine belirteyim bende atikerin kırmızı enjektörleri vardı ve gaz fiyatı 2.20 lerdeyken 30 kuruş yakıyordum ama gölcük kocaelinde atiker bayi enjektörlerimi siyahlarla değiştirdi ve deneme mi söyledi bizim araçlar gibi uyum sıkıntısı olan araçlar için üretilmiş bu siyah enjektörler,  değiştikten sonra aracımın çalışması ve yakıt tüketimi düzeldi şuan şehir içi 25 kuruş oda seri kullanırsam şehir dışıda 22-23 kuruş yakıyorum düzgün kullanımda da şehir içi yine 23 kuruş uzun yolda 20 kuruşa kadar düşüyor bilginize
RedMercury

Çevrimdışı therasmus

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 05 Ekim 2011, 12:55:46 »
slmlar uzun zamandır siteye uğramamıştım daha önceki yazılarımda saat gibi olan aracımın lpgden sonra stop ve devir dalgalanması olduğunu yazmıştım. sorunum uğraşlarım sonucu çözüldü çok şükür! ve polom o eski harika günlerine döndü :) atiker marka taktıracak arkadaşların dikkatine; enjektörleri kesinlikle horizon tip taktırsınlar hiç görmemiş olan arkadaşlar için şöyle açıklayalım harizon tip enjektörler siyah renk ve atiker bu enjektörleri seat ve vw (ve bu tarz araçlar ) için çıkartmış 200 tl farkı var diğer kırmızı enjektörlerden bizim pololara bu oluyor benim poloma ilk başta kırmızı olan AHC 4 CYL 3 OHM takılmıştı ve sorun... sorun... sorun... nerdeyse satacaktım gül gibi aracımı iyice araştırdım ankaradaki ustalarla bile görüştüm horizon tip takılırsa bile ayn sorunlar olacağını söyleyenler bile oldu ama inatla atiker ana bayiye değiştirmesi gerektiğine ve üste parada vermeyeceğime ikna ettim enjektörler değişti 1 aydan fazla süredir kullanıyorum ne stop ne dalgalanma ve bu enjektörler gerçekten benzindeymiş hissi veriyor çok atak ve sorunsuz maşallah :) atiker taktıracak arkadaşlar bunları dikkate alsınlar atikeri tavsiye ederim ama horizon tip enjektörle... bu arada polom 1.6 8 v aee motor iyi sürüşler
merhaba,
ben 1 hafta önce atiker marka kit taktırdım.herhangibir stop problemi vs yok.lakin yakıt tüketimi cok fazla 35 kuruş yakıyor.vw için üretilen siyah enjektörleri sordum müşteri hizmetlerine fiyat farkı aldıklarını söylediler,sonrada değiştirsekde ilk takılırkende siyah olacaksa fiyat farkı olur dedi.
siz bu fiyat farkı için kimle görüştünüz,nasıl hallettiniz merak ettim.

daha önce de belirtmiştim ama yine belirteyim bende atikerin kırmızı enjektörleri vardı ve gaz fiyatı 2.20 lerdeyken 30 kuruş yakıyordum ama gölcük kocaelinde atiker bayi enjektörlerimi siyahlarla değiştirdi ve deneme mi söyledi bizim araçlar gibi uyum sıkıntısı olan araçlar için üretilmiş bu siyah enjektörler,  değiştikten sonra aracımın çalışması ve yakıt tüketimi düzeldi şuan şehir içi 25 kuruş oda seri kullanırsam şehir dışıda 22-23 kuruş yakıyorum düzgün kullanımda da şehir içi yine 23 kuruş uzun yolda 20 kuruşa kadar düşüyor bilginize

sizden fiyat farkı talep ettiler mi?
« Son Düzenleme: 05 Ekim 2011, 12:56:54 Gönderen: therasmus »