Gönderen Konu: AKARYAKIT zamları hakkındaki düşünceleriniz (küfür etmek yasak)  (Okunma sayısı 37414 defa)

Çevrimdışı ArIsToCrAd

• Profili Görüntüle

Kardeş sen olayı biraz abarttın sanırım. """ yolda takılıp düşseniz hükümetten biliceksiniz ya? amacım onu bunu savunmak değil, biraz mantıklı düşünün de konusun""" dediğin zaman yanlış konuşmuş olursun.Bak yaşın kaç bilmiyorum ama yönün belli.Eyvallah saygı duyarız.Kimseye sen şu partiyi tutuyorsun muhabbeti yapılacak bir yer değil burası.Ancak şu kurduğun cümlede karşındaki insanı geri zekalı gibi göstermenin alemi yok.Burda senden büyüklerde var küçüklerde vardır.Ancak herkez gayet MANTIKLI konuşuyor bence.Hükümet avukatlığı yapan senden başka kimse yok.Bak sende ne güzel söylemişsin"""millet çalmayı çırpmayı bırakıp da adam gibi düzenli vergi öderse gayet tabiki düşürülür""" diye.Bu ülkede kimin çalıp kimin çırptığı gayet açık.Zenginleşenler de belli.Düne kadar metroda otobüste dolmuşta birbirlerine yer rezervasyonu yapan kadınlar bugün jeep'lerle geziyorlar.O yüzden boşuna uğraşma herkez herşeyin gayet farkında ve gayet MANTIKLI konuşuyor.Keşke sende aynısını yapsan...
:tamamdir :tamamdir :tamamdir
evet ötv yi falan ecevit çıkardı ama o zamanlar cidden çok büyük sıkıntılar vardı ve ecevit görevi bıraktığında oturacak bi evi bile yoktu kupaların üstüne ecevitin resmini bastırıp satışa çıkardılar ordan sağlanan gelirle adama ev aldılar ama şimdi türkiyenin durumu o zamanki kadar kötü değil ve şimdiki yöneten kişilerin altında son model arabalar oğullarında yatlar katlar mevcut şimdiki başbakanın eşi bi italya gezisinde italya başbakanının eşiyle bi cafede çay kahve içiyor ve faturayı türkiye konsolosluğuna gönderiyor buda demek oluyor ki onların bütün zevkinin parasını biz ödüyoruz ben kendim cafede çay kahve içemiyom onların parasını niye ödeyim... şimdi verdiğimiz vergilerin nerelere gittiği ap açık ortada habercilerin yayın haklarını ellerinden aldılar almasalardı Allah bilir daha neler duyacaktık...
neyse konuyu saptırdım biraz sanırım kusura bakmayın... ama birşeyi farkettim kaç günden beri aynı konu üzerine konuşup duruyoruz ama hala nasıl sesimizi duyurabiliriz diye bi plan yaptığımız yok ve bu konuya cevap yazan 20 kişi 3 e bölünmüş durumda bir bütün olamadığımızdan dolayı yüklüyorlarda yüklüyorlar işte bizlere....
Mecnun bilseydi vw sevgisini; sevmezdi Leyla zillisini...

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle

Kardeş sen olayı biraz abarttın sanırım. """ yolda takılıp düşseniz hükümetten biliceksiniz ya? amacım onu bunu savunmak değil, biraz mantıklı düşünün de konusun""" dediğin zaman yanlış konuşmuş olursun.Bak yaşın kaç bilmiyorum ama yönün belli.Eyvallah saygı duyarız.Kimseye sen şu partiyi tutuyorsun muhabbeti yapılacak bir yer değil burası.Ancak şu kurduğun cümlede karşındaki insanı geri zekalı gibi göstermenin alemi yok.Burda senden büyüklerde var küçüklerde vardır.Ancak herkez gayet MANTIKLI konuşuyor bence.Hükümet avukatlığı yapan senden başka kimse yok.Bak sende ne güzel söylemişsin"""millet çalmayı çırpmayı bırakıp da adam gibi düzenli vergi öderse gayet tabiki düşürülür""" diye.Bu ülkede kimin çalıp kimin çırptığı gayet açık.Zenginleşenler de belli.Düne kadar metroda otobüste dolmuşta birbirlerine yer rezervasyonu yapan kadınlar bugün jeep'lerle geziyorlar.O yüzden boşuna uğraşma herkez herşeyin gayet farkında ve gayet MANTIKLI konuşuyor.Keşke sende aynısını yapsan...
ben ne hükümet taraftarı şeklinde konuşurum, ne de o parti taraftarı. ben bu güne kadar hiçbir parti vs savunmadım. yazdığım yazılarda hiçbir yanlışlık yok. kimseye geri zekalı demedim, demem de. kaç senedir bu forumdayım, çoğu kişi de nasıl birisi olduğumu kim olduğumu tanır, bilir. asıl senin yazdığın yazı yanlış. sana hiç bir hak bana o şekilde konuşma hakkı veremez, bunu bil. yazdığım yazının her cümlesi doğrudur. ben bu hükümetin şimdiye kadar yaptığı her şey doğrudur demedim, ama yaptığı bi çok güzel icraat var. madem haklı olduğunu düşünüyorsun, git hakkını yasal yollardan ara, bana sataşarak değil. ben sıradan bi devlet memuruyum, zenginleşen birisi değil. evet çalmayı çırpmayı bırakıp da düzenli vergi verse mal mülk sahibi, işverenler, emin ol ki herşey çok farklı olur. sen bu dediklerimi yapmıyosan neden üstüne alındın, bunu anlamadım?  bu arada, devlet dediğin varlık, gelişmiş ekonomilerde sadece denetleme görevi yürütür, sigara içki üretmez, hertürlü üretim özel sektördedir. ha, ülkemizde denetleme olayının çok da iyi olduğunu söyleyemem, ama mutlaka ki gelişir zamanla.

bu arada, konuşma üslubuna biraz daha dikkat etmeni öneririm, karşında çocuk yok. bu güne kadar sadece kendi işime geldiğim şekilde hareket ettim, seçtim, işime geleni savundum, işime gelmeyeni yerdim. kimse kimseye şu partidensin, bunun avukatısın diye, hele ki o yukarda yazdığın şekilde konuşamaz. herkes bilsin, hiçbir parti üyesi değilim, olmadım, olmam.

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 1.4 TSİ 160 HİGLİNE
yahu allah askına sanki bu hükümetten önce ödenmiyodu bu vergiler ? o vergileri ecevit hükümeti getirdi bu hükümet değil, yolda takılıp düşseniz hükümetten biliceksiniz ya? amacım onu bunu savunmak değil, biraz mantıklı düşünün de konusun. akaryakıt zamlarını hükümet getirip pat diye koymuyor. piyasa özel sektörün elinde, hükümet serbest piyasaya nası müdahale etsin? müdahale etse bu sefer de neden müdahale ediliyor diye bağırışır millet. otlamakla da alakası yok bunun, şimdiye kadar adam gibi parti geldi de biz mi seçmedik vergileri düşürsün, onu bunu yapsın ? parti hükümet muhabbetine döndürmeyelim işi lütfen, olayın ne olduğu gayet açık ve net. o ödenen paranın ne kadarının vergi olduğunu herkes iyi biliyor da, daha önce de söyledim, millet çalmayı çırpmayı bırakıp da adam gibi düzenli vergi öderse gayet tabiki düşürülür.

olay o kadar büyütülecek bişey değil o kadar neye kızdın anlamadım doğrusu. yanlız birkaç sorum var İlker abi demişki "akaryakıt zammını hükümet getirip pat pat koymuyor" benim nacizane bir sorum peki bu zammı kim koyuyor? :D evet millet adam gibi vergisini ödesin diyorsun haklısın ama devlet de adam gibi vergi alsın halktan soymaya yönelik vergi almasın. ben 30 kmilerde batum sınır kapısınından geçtiğim gibi 2 tl den benzin alıyorum. gürcisatanda çok mu petrol var? bu vergiler insanı çileden çıkarıp mecburen böyle şeylere yönlendiriyor. vergi kaçıran zaten işi biliyor. senin benim devlettek kaçıracağımız vergi olma şansı yok. patır patır maaştan kesiliyor. memursan bilirsin brüt maaşın 2000 ise aldığın net maaş 1500 dür. doğan holding bir sene vergi rekortmeni bir sene en iyi vergi kaçakçısı. bunların ödenmeyen vergileri de senin benim gibi vatandaşın cebinden ötv olarak alınıyor? bunun neresi mantıklı allah aşkına? devletin denetleme sistemi iyi değil diyosun bu konuda da haklısın. bu beni ilgilendirmez o devletin,hükümetin görevi öyle her tarafa kendi adamlarını koymasını biliyolar iş denetlemeye gelince o birsürü partiden işe sokulan adamlar adam gibi denetleyip aldıkları paranın hakkını versinler.
golf_4 nickli celal arkadaşımız çok güzel yazmış

2008 Petrol Varil Fiyatı  142Dolar
benzin 3,36
Dizel 3,07

2011 Petrol Varil Fiyatı 117dolar
Benzin 4,08
Dizel 3.65

ekonomi halkın cebindeki 3 kuruş parayı nasıl alabilirimle düzelmez bence. yurt dışından para girişi olmadığı sürece bu halkın cebindeki 3 kuruş para da çatırrrrr çatır dışarı çıkmak zorundadır. vede öyle oluyor.
« Son Düzenleme: 12 Mart 2011, 14:01:05 Gönderen: braveheart53 »

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
olay o kadar büyütülecek bişey değil o kadar neye kızdın anlamadım doğrusu. yanlız birkaç sorum var İlker abi demişki "akaryakıt zammını hükümet getirip pat pat koymuyor" benim nacizane bir sorum peki bu zammı kim koyuyor? :D evet millet adam gibi vergisini ödesin diyorsun haklısın ama devlet de adam gibi vergi alsın halktan soymaya yönelik vergi almasın. ben 30 kmilerde batum sınır kapısınından geçtiğim gibi 2 tl den benzin alıyorum. gürcisatanda çok mu petrol var? bu vergiler insanı çileden çıkarıp mecburen böyle şeylere yönlendiriyor. vergi kaçıran zaten işi biliyor. senin benim devlettek kaçıracağımız vergi olma şansı yok. patır patır maaştan kesiliyor. memursan bilirsin brüt maaşın 2000 ise aldığın net maaş 1500 dür. doğan holding bir sene vergi rekortmeni bir sene en iyi vergi kaçakçısı. bunların ödenmeyen vergileri de senin benim gibi vatandaşın cebinden ötv olarak alınıyor? bunun neresi mantıklı allah aşkına? devletin denetleme sistemi iyi değil diyosun bu konuda da haklısın. bu beni ilgilendirmez o devletin,hükümetin görevi öyle her tarafa kendi adamlarını koymasını biliyolar iş denetlemeye gelince o birsürü partiden işe sokulan adamlar adam gibi denetleyip aldıkları paranın hakkını versinler.
golf_4 nickli celal arkadaşımız çok güzel yazmış

2008 Petrol Varil Fiyatı  142Dolar
benzin 3,36
Dizel 3,07

Benzin 4,08
Dizel 3.65

ekonomi halkın cebindeki 3 kuruş parayı nasıl alabilirimle düzelmez bence. yurt dışından para girişi olmadığı sürece bu halkın cebindeki 3 kuruş para da çatırrrrr çatır dışarı çıkmak zorundadır. vede öyle oluyor.
devlet akaryakıt üzerinden sadece vergi alıyor, zamları tüpraş belirliyor, geçenlerde ekonomi bakanı mı maliye bakanımı ne birisi söylemişti televizyonda, akaryakıt piyasasını kontrol etmiyoruz filan diye, farklı bişiler de olabilir. yanlış biliyor olabilrim.

son yazdığım yazıda, düzenli vergi ödeme kısmında "mal mülk sahibi, işverenler" gibi kimseleri kastetmiştim, zaten vergi adı altında maaşımızdan bi dünya para kesiliyor, onu biliyorum.

gürcistan veya yunanistan farketmez, tepeden tırnağa o milletler bazı şeylerin bilincinde, ülke nasıl kalkınır, nasıl geçinir. bizim insanımız gibi "amaaan banane ya, ben işime bakiyim de gerisi beni ilgilendirmez" şeklinde düşünmüyor. bunları da göz önünde bulundurun başka ülkeleri örnek verirken. bizde herkes en kolay hangi şekilde para kazanırım derdinde, başkasını düşünmüyor ki ?

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
Abicim gürcistandaki insanlar mı ülkenin nasıl kalkınacağının peşinde bundan 3-4 sene önce gürcüler devletin verdiği motosiklet, taksi vb araçları türkiyeye getirip yok pahasına satıyolardı. burda bizim tartıştığımız sadece akaryakıt zammı. ben askerden sonra tüm milliyetçiliğimi kaybettim. senin gibi bakamıyorum olaylara. "bizde herkes en kolay hangi şekilde para kazanırım derdinde, başkasını düşünmüyor ki" ben tabiki kendimi düşünecem devlet beni mi düşünüyor? kimse diyormu bu ülkede açlık sınırının altında milyonlarca insan var?bu insanlar nasıl geçiniyo? üniversite mezunu elimde birsürü lisans var işe girebiliyor muyum?giremiyorum niye çünkü iktidarın partisinin adamı değilim. sınavda birinci gel 2-3-4. alınsın erhan alınmasın niye? erhanın babası chp den ilçe ençümeni. ben bişeler görecem karşımdakinden daha sonra zaten istenmeyenden fazlasını yaparım.bu yanlış politikalardan ötürü bu haldeyiz.... akaryakıt zamlarına gelince tek sorumlu hükümettt....... aksini idda eden kanıtlasın veriler burda....
2008 Petrol Varil Fiyatı  142Dolar
benzin 3,36
Dizel 3,07

Benzin 4,08
Dizel 3.65
« Son Düzenleme: 12 Mart 2011, 20:25:49 Gönderen: braveheart53 »

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
ben milliyetçi değilim, defalarca söyledim, ben hükümet yanlısı veya iktidar partisi yanlısı değilim.ona bakarsan ben de senin gibiyim, kendimi düşünüyorum, kendi halinde bi vatandaşım. peki şunu sorayım ben sana, iktidar senin partin olsa, sen aynısını yapmıcak mısın? bu güne kadar bu şekilde olmadı mı? kim geldiyse herkes kendi adamını aldı. mesele burda işte, herkes kendini düşünüyor. hani diyosun ya, açlık sınırındaki vatandaşları devlet düşünmüyor. devlet onlara gelene kadar düşünmesi gereken bi dünya şeyi var, birazda bizim düşünmemiz gerek bazı şeyleri :)

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
ben milliyetçi değilim, defalarca söyledim, ben hükümet yanlısı veya iktidar partisi yanlısı değilim.ona bakarsan ben de senin gibiyim, kendimi düşünüyorum, kendi halinde bi vatandaşım. peki şunu sorayım ben sana, iktidar senin partin olsa, sen aynısını yapmıcak mısın? bu güne kadar bu şekilde olmadı mı? kim geldiyse herkes kendi adamını aldı. mesele burda işte, herkes kendini düşünüyor. hani diyosun ya, açlık sınırındaki vatandaşları devlet düşünmüyor. devlet onlara gelene kadar düşünmesi gereken bi dünya şeyi var, birazda bizim düşünmemiz gerek bazı şeyleri :)
Abicim aynen öyle oldu her iktidar kendi yandaşını işe soktu fakat bu iktidar kadar değil. diğerleri 3 kendilerinden aldılarsa 1 de diğerinden aldılar. bunlar 3 kendilerinden alınca 2 daha kendilerinden aldılar. neyse yaa bu olayın sonu yok.... çözümü de yok... 4,2 tlden yakıt kullanan dünyanın en keriz milletiyiz işte....

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
    • Profili Görüntüle
Abicim aynen öyle oldu her iktidar kendi yandaşını işe soktu fakat bu iktidar kadar değil. diğerleri 3 kendilerinden aldılarsa 1 de diğerinden aldılar. bunlar 3 kendilerinden alınca 2 daha kendilerinden aldılar. neyse yaa bu olayın sonu yok.... çözümü de yok... 4,2 tlden yakıt kullanan dünyanın en keriz milletiyiz işte....

Söyleyeceklerimi yazmışsınız zaten...
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı punjhier

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Focus 1
Arkadaşlar öncelikle konuya gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkür ederim.Gel gelelim Türk halkına örgütlenme dediğinde kimse kılını kıpırdatmaz ki bunun hepimiz farkındayız.Ben mesela şahsi olarak aracımın arka camına koskocaman yazılar ile "DİKKAT BU ARAÇ DÜNYANIN EN PAHALI YAKITI İLE ÇALIŞIYOR" yazdım.Hemen reaksiyon görüp bunu yapan birkaç kişi olduğunu görünce sevinmedim değil.İnanın bana zoruma gidiyor.Akşamları trafikte görüyorum 4'lüleri açıp aklınca eylem yapanları.BU İŞ BÖYLE OLMAZ !!!

Adamlar Mısır karıştı diye eylem yapıyor,Mavi marmara basıldı diye eylem yapıyor,Muhteşem yüzyıl dizisi için eylem yapıyor ama hergün yediği ekmeği getiren aracın akaryakıtına yapılan zamma koyun gibi boyun eğiyor.Kusura bakmayın ama ben bu parayı kazanmak için ter döküyorum.Ve aldığım her 100 TL'lik yakıtın 60TL'sini devlete vergi veriyorum.He bir Allah kuruşunu helal etmiyorum o ayrı mesele.Haram zıkkım olsun,çoluk çocuklarından çıksın.Devlet benim vergimi birçok alanda kullanıyor.Ben bunun karşılığnda ne alıyorum ??  BABAYI...Yok öyle yağma.Kendileri kadınlarının altlarına jeep'leri çekerken iyi ama.Haziranda görüşücez bu yiyicilerle...

Ve son olarak eylem adına da NE GEREKİYORSA YAPMAYA BEN ŞAHSIM ADINA HAZIRIM !!! YER MEKAN ZAMAN BELİRLEYİP SESİMİZİ DUYURALIM DERİM

Aynı yazıyı ben de yazdırmayı planlıyorum. Çok hoşuma gitti. Hic ses cıkarmamaktan iyidir ...
Anlamadıgım tek şey benzin varil fiyatı artınca dakika dakika zammı yapıyorlar. Ama indirim olunca tık yok. Onu da "Şirketin karı sayıyorlarmış!"
« Son Düzenleme: 25 Mart 2011, 22:39:40 Gönderen: punjhier »
DEU Tıp Fakültesi
ford focus 1 '05 - peugeot 206 xt '00 (satıldı) - polo 98 6n openair (satıldı)

Çevrimdışı VW-Vedat

• Profili Görüntüle
Bugün yine bir ZAM geldi  >:(!!!

Çevrimdışı punjhier

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Focus 1
offf off
DEU Tıp Fakültesi
ford focus 1 '05 - peugeot 206 xt '00 (satıldı) - polo 98 6n openair (satıldı)

Çevrimdışı PoloGTI

• Ersan
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Vw Polo 6N2
Bıktık artık ya  :t

''MAZOT BİTTİ BEYGİRE KALDIK. DANA GİTTİ ANGUS A KALDIK''  ;) :)
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2011, 21:45:43 Gönderen: PoloGTI »
Vw Polo 6N

Çevrimdışı odyseuss

• Profili Görüntüle
Ülkemizde araç alırken en çok dikkat ettiğimiz konuların başında yakıt gelir. malesef dünyanın en pahalı benzini kullanmak zorundayız. Son yıllarda bir çok petrol kuyusu açılmasına rağmen benzin fiyatları durmadan arttıyor. Devletimiz otomobil satışından ve petrolden çok büyük gelir elde ettiğinden vatandaşına da hiç acımıyor. Genel seçimlerde her zaman partilerin vaatleri arasında benzin fiyatları vardır ama hepsi de iktidara geldiğinde bu konuyu görmezlikten gelirler. Karı koca düzgün bir işte çalışmamıza rağmen sıfır bir araç alacak kadar kazanamıyoruz. Bizi bu duruma düşürenler utansın diyorum. Devletini bu kadar seven bir milletin  devleti tarafından sömürülmesi beni çok üzüyor.
Umarım ÖTV ve benzin fiyatlarını önemli ölçüde indirecek bir hükümetimiz olur da artık bizde insanca yaşamaya başlarız.

« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2011, 01:26:59 Gönderen: odyseuss »
VW Sakarya Facebook Sayfası

Çevrimdışı nihilist_deniz

• Profili Görüntüle
Ülkemizde araç alırken en çok dikkat ettiğimiz konuların başında yakıt gelir. malesef dünyanın en pahalı benzini kullanmak zorundayız. Son yıllarda bir çok petrol kuyusu açılmasına rağmen benzin fiyatları durmadan arttıyor. Devletimiz otomobil satışından ve petrolden çok büyük gelir elde ettiğinden vatandaşına da hiç acımıyor. Genel seçimlerde her zaman partilerin vaatleri arasında benzin fiyatları vardır ama hepsi de iktidara geldiğinde bu konuyu görmezlikten gelirler. Karı koca düzgün bir işte çalışmamıza rağmen sıfır bir araç alacak kadar kazanamıyoruz. Bizi bu duruma düşürenler utansın diyorum. Devletini bu kadar seven bir milletin  devleti tarafından sömürülmesi beni çok üzüyor.
Umarım ÖTV ve benzin fiyatlarını önemli ölçüde indirecek bir hükümetimiz olur da artık bizde insanca yaşamaya başlarız.

+1  :tamamdir
Golf: O bir tutku