Gönderen Konu: marşta sorun :S  (Okunma sayısı 13964 defa)

Çevrimdışı EsatTR55

• Profili Görüntüle
Ynt: marşta sorun :S
« Yanıtla #14 : 20 Temmuz 2012, 01:29:55 »
slm arkadaşlar arabamda ilk çalıştırmada marşa az bastığımda eskiden hemen alır çalışır dı. şimdi biraz fazla basmam gerekiyo çalışması için KİMİ KÖMÜR DİYOR KİMİ DİNAMO ama diyen kişilerde BORA sı yok bilginiz varmı yardımcı olurmusunuz ? 2. araba gazda ronaltıda çalışırken devir saati inip kalkıyo sebebi ne acaba GAZı şelden alıyorum...

marş problemi bende yaşıyorum önce bujileri değiştirdim şimdi buji kablolarını değiştircem. benim sorunum ilk marşta almıyor ben bujilere akım geçmiyor diye düşünüyorum 2001model araba hiç buji kablosu değişmemiş.

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 20 Temmuz 2012, 10:22:40 »
. benim sorunum ilk marşta almıyor ben bujilere akım geçmiyor diye düşünüyorum 2001model araba hiç buji kablosu değişmemiş.

11 senede o kablolar ziyan olmuştru
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı EsatTR55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 20 Temmuz 2012, 21:18:27 »
11 senede o kablolar ziyan olmuştru

hayat öpücüğü lazım desene :D şu an tavanı indirdim onu bi halledim de....

Çevrimdışı fatih_et

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 07 Ağustos 2012, 19:49:39 »
metin arkadaşımın tavsiyelerine uyun bence. aynı sorunlar bende de oldu. öcen gazda stop edince 2. bazen 3. marşta gaza basarak çalışıyordu sorun lpg enjektöründe çıktı, hararet müşiri ve enjektörü değiştirdik geçti. bir süre sonra benzinde de olmaya başladı, usta ya benzin pompası ya da benzin enjektöründendir dedi, allahtan pompayla kurtardık.
2. veya 3. marş probleminde; hararet müşiri, benzin filtresi, lpg enjektörü ve benzin pompası sırasıyla soruna yaklaşmak kolaydan zora ucuzdan pahalıya olur :)
(karbon clean de işe yarıyor(muş) kimi durumlarda ama 100.000 km'den sonra yaptırmayın diyorlar
geçmiş olsun

Çevrimdışı EsatTR55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 08 Ağustos 2012, 21:34:52 »
lpg enjektörler 4ü de değişti (ilk benzinle çalışmıyor mu?)

filtreler vs değişti benzin pompası ve benzin enjektörlerine hiç dokunmadık.
kontak bir süre açık tuttukdan sonra marşa basınca rahat çalışıyor kontak termiğini değiştirsem mi? acaba

Çevrimdışı miho

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 02 Eylül 2012, 15:23:55 »
slm arkadaşlar bende 2000 bora var ve ilk arabam , marşta benzer sorun bendede var sanayiye götürdüm bi kaç yere akü bozuk dediler aküyü değiştirdim yine aynı problem var ,araba 2-3 marşta çalışıyo arada tek marşta alıyo o da zoraki ,ancak çalıştırırken hafif gaz verince hemen çalışıyor boradan  başka araç kullanmadım ama gaz vermeden çalışması gerekmezmi? sizce arızası nedir,cevaplarsanız sevinirm

Çevrimdışı y1l2c3n4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 02 Eylül 2012, 20:10:24 »
benimde 1.6 16v 2005 boram var. Aynı sorun bende de baş göstermişti. Yakıt pompasını değiştirdim olmadı. Daha sonra boğaz kelebeğini temizlettim düzelir gibi oldu lakin aynı sorun tekrar etti. Bende sorunu bir de lpg ustasına danışayım dedim, ustam bana lpg kontrollerini yapalım dedi ve emişmetrenin orada bir gaz kontrolü yaptı ve beyinde sıkıntı olduğunu söyledi. Bizde atiker den garanti ile tüp beyni istedik ve parça geldi daha sonra beyini değiştirdik ve arıza giderildi. Meğerse problem lpgnin beyninde imiş dilerim seninde sorunun budur ve inşallah giderilir. Geçmiş olsun Allah kaza bela vermesin...
Ne mutlu TÜRK' üm diyene, diyebilene!!!

Çevrimdışı EsatTR55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 04 Eylül 2012, 13:27:34 »
benimde 1.6 16v 2005 boram var. Aynı sorun bende de baş göstermişti. Yakıt pompasını değiştirdim olmadı. Daha sonra boğaz kelebeğini temizlettim düzelir gibi oldu lakin aynı sorun tekrar etti. Bende sorunu bir de lpg ustasına danışayım dedim, ustam bana lpg kontrollerini yapalım dedi ve emişmetrenin orada bir gaz kontrolü yaptı ve beyinde sıkıntı olduğunu söyledi. Bizde atiker den garanti ile tüp beyni istedik ve parça geldi daha sonra beyini değiştirdik ve arıza giderildi. Meğerse problem lpgnin beyninde imiş dilerim seninde sorunun budur ve inşallah giderilir. Geçmiş olsun Allah kaza bela vermesin.

sizin sorun tam olarak nasıldı marş problemini sabah ilk marşta yapıyor muydu? gün içinde stop ettikten sonra 2saat sonra yine yapıyor muydu?marşı alırken istemeyerek çalışıyormuş gibi oluyor muydu:) bunlar bizim arabanın yaptıkları. benzinle çalışan arabanın lpg yüzünden marş almamasına şaşırdım ya :)  bizdede atiker var nefret ettim enjektörler değişti (lpg enjektörleri) 180TL şimdide beyin değişirse kafayı yerim

Çevrimdışı y1l2c3n4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 08 Eylül 2012, 20:25:31 »
Kardes sabah da oluyor idi öğlen de yeter ki motor sogumayagorsun, benzinde stop edince olmuyor idi bu sıkıntı sadece lpg de stop edildiği takdirde oluyordu. Ilk marşta gönülsüz daha sonraki marslarda ise canavar gibiydi  >:D Allahtan hallettikde kurtuldum resmen arabadan soğumuştum. Darısı başınıza inşallah sizin de sıkıntılarınız çözülür.
Ne mutlu TÜRK' üm diyene, diyebilene!!!

Çevrimdışı inan-92

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 11 Eylül 2012, 10:55:24 »
bu boğaz kelebeğini sökmeden temizleme imkanı yok mu acaba şu carbon clean denen madde nereleri temizliyor ?

aman sökmeyin zaten söküp temizlenmiyormuş. biz söktük rolanti falan bozulmuştu :)

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 11 Eylül 2012, 17:45:38 »
aman sökmeyin zaten söküp temizlenmiyormuş. biz söktük rolanti falan bozulmuştu :)

Ben söküpte temizledim herhangi bir sorun yok :) Siz adaptasyon yapmamışsınızdır  :tamamdir

Çevrimdışı inan-92

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 11 Eylül 2012, 20:09:25 »
Ben söküpte temizledim herhangi bir sorun yok :) Siz adaptasyon yapmamışsınızdır  :tamamdir
evet mecburen serviste adaptasyon yaptırdım siz nasıl yaptınız

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 11 Eylül 2012, 20:11:51 »
Benzin ve pamuk eşliğinde temizleyip mevcut kablom ve laptopumla adaptasyon yaptım :D

Çevrimdışı miho

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 01 Ekim 2012, 14:52:13 »
eğer sorunu hala düzelmediyse bi de marş otomatiğine baktır,bendede aynı sorun vardı konudada yazmıştım,aküyüyü değiştirdik olmadı kömürler değişti yine olmadı en son elektrikçiye gittim otomatiği değiştik ve sorun kalmadı ,eskiden gaza basarak zar zor çalışan araba şimdi boşta saat gibi çalışıyor,marş otomatiğini baktırmanı öneririm.