Gönderen Konu: kapılarda benzin pompasını harekete geçiren bir sensör var mı  (Okunma sayısı 9723 defa)

Çevrimdışı batunaz

• Profili Görüntüle
Ynt: kapılarda benzin pompasını harekete geçiren bir sensör var mı
« Yanıtla #14 : 15 Eylül 2012, 15:25:55 »
 selam arkadaşlar benim aracımdada aynı  geç çalışma problemi var
BENİM HİKAYEMİ ANLATAYIMDA DİNLEYİN: :( :( :(
araba soğukken yani motor soğudumu en az 3-4 marjtan aşağı başmayınca çalışmıyor araç sıcakken sorun yok tek marş çalışıyor önce devamlı gittiğim özel servise götürdüm deiler benzin pompası benzin pomasını değiştirdim orjinal pompa 400 tl komple sorun gene hallolmadı dedıler kızdırma bobınleri hepsini sıfır taktık gen olmadı eksoz manıfoldundaki süzgeç gibi bişey var içinde o oynuyordu söktüler ondan dedıler ve manıfoldu kaynakla açıp aldılar ve tekrar taktılar motor suğudumu gene aynı SONUÇ ÖZEL SERVİS SINIFTA KALDI BENIM İÇİNDE BİTİTİ.........onu değiş bunu değiş toplam 1000 tl  hesap

>:( >:(  2. bugunde yetkili servise götürdürdüm araç birgün kaldı denediler önce arıza tespiti yaptılar. sonra dedıler motor bölümünde soför tarafında araç silecek suyu ile antifiriz konulan deposunun  arasında benzin ve hava ile alakalı bie siyah kutu var şey var hortumlar var 2 adet birde swiç var üsütnde dediler sorun onda onu devreden çıkardımı araç çalışıyor sorunsuz. ok dedık şimdi onu devreden çıkardık birkaç gün deneyeceğim sorun çörüzlürse o devre kutu-2 adet hortumu-swici ve kablosu yenisini taktıracağım kopmle yenisi 500 tl dediler         fakat yetkili servis dedıklerı gibi abartılan gibi bir elemeğide almıyor aracım 2 gun kalmasınarağman o kadar uğraştılar sadece 10 tl hesap ödedim eğerki sorun ordansa düzelirse hemen  yenisini yetkili serviste taktıracağım  ha bu arada birde bugun motor arıza ışığıda yanmaya başladı fakat motor çalışması hararet herşey normal sanırım o devre dışı bırakılanparçadan heralde .   bu gibi sorunları yazarsak en azından bize klavuz olur arkadaşlar.........

Çevrimdışı batunaz

• Profili Görüntüle
Ynt: kapılarda benzin pompasını harekete geçiren bir sensör var mı
« Yanıtla #15 : 15 Eylül 2012, 15:29:41 »
 >:( >:( >:( >:( :-\ :-\ :-[ :-[
« Son Düzenleme: 15 Eylül 2012, 15:34:23 Gönderen: batunaz »

Çevrimdışı emrecan

• Profili Görüntüle
aracın sürücü kapısı açıldığında lpg nin ışıkları yanar yakıtpompası enjektörlere yakıt basıncı sağlar aracı çalışmaya hazır konuma getirir eğer bu olmuyosa aracın sürücü kapı kilidi arızalı demektir buda geç çalışmaya neden olabilir öncelikle kapı kilit swicini değiştirt ama 70liradan fazla verme ben o fiyata yaptırdım

Çevrimdışı batunaz

• Profili Görüntüle
 :-[ :-[benim araç benzinli tüplü deyil benim araçta sıkın benzin fazla geldği için boğuluyor araç geç çalışıyor benkapıyı kullanmadığımda sorun yok sorun kapıdaki swiç te pompadan benzin basırırsa yanı vızzzz sesı gelirse araç geç çalışyor :-\ :-\ :-\

Çevrimdışı dv707

• Profili Görüntüle
aracın sürücü kapısı açıldığında lpg nin ışıkları yanar yakıtpompası enjektörlere yakıt basıncı sağlar aracı çalışmaya hazır konuma getirir eğer bu olmuyosa aracın sürücü kapı kilidi arızalı demektir buda geç çalışmaya neden olabilir öncelikle kapı kilit swicini değiştirt ama 70liradan fazla verme ben o fiyata yaptırdım
tek kapı icınmi 70 tl verdiniz eger öyleyse gerçekten ucuk bi rakam bu ben sol ön kapı icın sadece 15 tl para verdim parca dahil.bence arastırın biray para kolay kazanılmıyor.

Çevrimdışı Apaydin

• Profili Görüntüle
Aynı sorun bendede var bazen kapı ışığı yanmıyor enjektörlere benzin pompalanmıyor. Sorunu şöyle çözüyorum; anahtarı takıp açık konuma getiriyorum vıııııı... diye ses gelince enjektörlere benzin pompalanıyor sanırım, marş hemen alıyor. Direk marşa bassamda çalışmamazlık yapmadı şu ana kadar şeytan kulağına :D Kilit dilinin yayı gevşedi sanırım ondan swice sert çarpma yapmıyor, Swici veya sorum kilit dili yayındaysa bu sorunu kendimiz nasıl yapabiliriz yardımcı olacak üstad arkadaş varmı acaba?  :)
http://img703.imageshack.us/img703/5855/27062010094r.th.jpg
VW GOLF KADAR ZEVK VERSEYDİN, VİTES YERİNE ELİNİ TUTARDIM