Gönderen Konu: LPG ye geçiş  (Okunma sayısı 39706 defa)

Çevrimdışı crombera

• Profili Görüntüle
Ynt: LPG ye geçiş
« Yanıtla #70 : 15 Aralık 2012, 16:02:03 »
Kardesım bende brc dusunuyorum ama aklımı bulandırdılar sıkıntı yok dıyosan tmmdır o zaman hesaplama sansın oldumu tam yakıtını ?
VW İle Yaşamak..

Çevrimdışı crombera

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 15 Aralık 2012, 16:10:57 »
valla arkadaş lpg taktırcaksanız kılı kırk yarın lpg li araçları servisler 2. sınıf olarak görüyor. mesela aracınızda bir sorun olduğunda servis olayı lpg ye bağlıyor. lpg taktırdığın yere gidiyorsun sorun benden değil diyor ara da kalıyorsun yani. şöyle bir olay başıma geldi ve halen daha sorun devam ediyor gerçi ya neyse. aracım 2001 confortline. aracım 80.000 de ve BRC marka lpg takılı araç ful depo lpg dolu olsa bile lpg ye gecer geçmez frene basınca yada kasisli yoldan geçince benzine geçiyor lpg yok uyarısı veriyor tekrar lpğ ye geçiriyorum yine aynı sorunlar oluyor neyse. aracı lpg taktırdığım yere götürdüm aracın hararet ısı müşürü arızalıysa yapardiyerek onu yaptırmamı söyledi. bende aracı aldım servise götürdüm durumu anlattım servis bana ısı müşürün sağlam senin sorunun lpğ dendir, burada hiç vakit kaybetme taktırdığın yere git dedi tekrar lpg montajı yaptırdığım yere gittim firma yetkiliside araçtan kaynaklanıyor dedi. çıldırmamak elde değil. burda servise de kızdım aracın lpgli olduğunu duyunca farklı bir yaklaşım biçiminde bulunuyorlar.

Brc de de boyle oluyosa tamamen sansa kalmıs o zaman ben aracımı cok sevıyorum suan boyle syler yasıyarak sogmak ıstemıyorum aractan ama benzınle bas edılecek gıbıde degıl bılmıyorum ne yapacagm..
VW İle Yaşamak..

Çevrimdışı gokeri06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 15 Aralık 2012, 16:19:11 »
Kardesım bende brc dusunuyorum ama aklımı bulandırdılar sıkıntı yok dıyosan tmmdır o zaman hesaplama sansın oldumu tam yakıtını ?
arkadaşım 53 ltik simit depo takıldı.40 lt gaz alıyor ve ortalama 9 lt kadar yakıyor lpg. bunda aracın bakım durumuda önemlidir diye düşünüyorum benim aracım 43500 kmde takıldı. taktırmadan önce bütün bujiler, filtreler vb. değiştirttim.

Evin nerde yakınsan bakıp test edebilirsin arabayı.

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #73 : 15 Aralık 2012, 16:33:16 »
benim aracımda lpg li şuana kadar çok şükür en ufak bi sıkıntı çıkarmadı alanyada takılmış 2008 yılında atiker marka 10000 km yol yaptım en ufak bi sorun çıkarmadı çok şükür benden önceki sahibi taktırmıştı lpg yi

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 15 Aralık 2012, 17:23:15 »
Atiker kullanıcısıyım taktırdığımın üzerinden 2,5 sene ve 35 bin km geçti. Bir kere enjektör garantiden değişti. Haricinde sıkıntı yaşamadım.

Ankarada ki arkadaşlar Mocan Otogaz da BRC dönüşüm yaptırabilirler. Bunda düşünecek birşey yok benzin lpg nin nerede ise iki katı. Her yerde lpg dönüşümü yapılmaz. Ondan sonra sonucuna katlanırsınız...

Çevrimdışı buyukvardar

• Golf 4 Bir Tutkudur Vaz Geçemezsin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #75 : 16 Aralık 2012, 16:05:15 »

Brc de de boyle oluyosa tamamen sansa kalmıs o zaman ben aracımı cok sevıyorum suan boyle syler yasıyarak sogmak ıstemıyorum aractan ama benzınle bas edılecek gıbıde degıl bılmıyorum ne yapacagm..
valla hocam dediğin gibi şans işi artık ustanı iyi seç ben hatayı şurda yaptım nereye gittiysem aracı 1,5 -  2 gün gün kalması gerekiyor dediler bende bırakmaya kıyamadım daha sonra bu taktırdığım yere gittim tesadüfen tabi adam sabah getir akşama doğru al dedi markada brc olunca sabal ilk iş arabayı bıraktım iki üç ay sonra sorunlarla karşılaşmaya başladım. işin özü 1. si ucuza yapan yere taktırma 2. si ise ustanı iyi seç iyi araştır. kazasız günler

Çevrimdışı gokeri06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 16 Aralık 2012, 19:39:38 »
hocam bu işin süre ile bağlantısı yok ustanın ustalığında sorun...

Çevrimdışı crombera

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 17 Aralık 2012, 19:10:41 »
arkadaşım 53 ltik simit depo takıldı.40 lt gaz alıyor ve ortalama 9 lt kadar yakıyor lpg. bunda aracın bakım durumuda önemlidir diye düşünüyorum benim aracım 43500 kmde takıldı. taktırmadan önce bütün bujiler, filtreler vb. değiştirttim.

Evin nerde yakınsan bakıp test edebilirsin arabayı.

Ben batıkentdeyım landirenzo sormak ıcın ostımdekı subelerını aradım 1.500 lıra dedıler parasındada degılım sadece hangı marka taktırmalıym sonrasında sıkıntı cekmeyım yeter bu markadan kullanan baskalarını tanıyomusun herkez memnunmudur acaba
VW İle Yaşamak..

Çevrimdışı crombera

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 17 Aralık 2012, 19:12:16 »
benim aracımda lpg li şuana kadar çok şükür en ufak bi sıkıntı çıkarmadı alanyada takılmış 2008 yılında atiker marka 10000 km yol yaptım en ufak bi sorun çıkarmadı çok şükür benden önceki sahibi taktırmıştı lpg yi

marka ne senın hocam ?
VW İle Yaşamak..

Çevrimdışı crombera

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 17 Aralık 2012, 19:32:10 »
Arkadasim bende de 2003 pasific otomatik var landirenzo taktirdim gecen ay, 3500km yol yaptim super diyebilirim. Ankara Olgun Lpg genel merkezinde taktirdim.

mobilden...

Bide senın tavsıye ettıgın hangısı omegasmı omegas plusmı yada bole bı ayrım var mı hala ?
VW İle Yaşamak..

Çevrimdışı gokeri06

• Profili Görüntüle
Ynt: Re: Ynt: LPG ye geçiş
« Yanıtla #80 : 17 Aralık 2012, 21:46:27 »
Bide senın tavsıye ettıgın hangısı omegasmı omegas plusmı yada bole bı ayrım var mı hala ?
Landirenzo evo modeli takildi. Merkezde Mustafa Usta var ona taktirin. Atolye sefi Cengiz Beye soyleyebilirsiniz. Beni soylersen hatirlarlar.

mobilden...

Çevrimdışı bennecyim

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 18 Aralık 2012, 09:49:38 »
arkadaşlar ben önce brc taktırdım. rolanti dalgalanması stop etme gibi sorunlar yaşadım. egr valfini değiştim sorun bir nebze düzeldi sonra yine yaptı. bir sürü test yapıldı çözüm yok. trafikte stop etme falan beni çok zorluyordu. takan yer landirenzo ile değiştirdi. tek bir sorun bile vermedi. 25.000 km den fazla oldu sadece 2 defa lpg filtresini değiştim. sorunsuz kullanıyorum. herkese tavsiye ederim. daha önce lpg önerisi isteyenlerede landirenzoyu tavsiye etmiştim forumda. araçta 5 kişi varken 180 rahat diyor lpg de, yüksek devirde benzine geçmeymiş teklemeymiş v.b hiç bir sorun çıkarmıyor.

Çevrimdışı crombera

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 18 Aralık 2012, 09:57:43 »
arkadaşlar ben önce brc taktırdım. rolanti dalgalanması stop etme gibi sorunlar yaşadım. egr valfini değiştim sorun bir nebze düzeldi sonra yine yaptı. bir sürü test yapıldı çözüm yok. trafikte stop etme falan beni çok zorluyordu. takan yer landirenzo ile değiştirdi. tek bir sorun bile vermedi. 25.000 km den fazla oldu sadece 2 defa lpg filtresini değiştim. sorunsuz kullanıyorum. herkese tavsiye ederim. daha önce lpg önerisi isteyenlerede landirenzoyu tavsiye etmiştim forumda. araçta 5 kişi varken 180 rahat diyor lpg de, yüksek devirde benzine geçmeymiş teklemeymiş v.b hiç bir sorun çıkarmıyor.

sizinkide mi evo modeli hocam?
VW İle Yaşamak..

Çevrimdışı bennecyim

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 18 Aralık 2012, 10:07:18 »
evo değil. ben 1,5 yıl önce taktırdım. evo ben taktıktan sonra çıkmış. farkı evo nun enjektörleri biraz sessiz çalışıyor. yoksa yine aynı landirenzo.