Gönderen Konu: Düşük model araçlara vergi zammı...  (Okunma sayısı 10968 defa)

Çevrimdışı kemal_koker

• Profili Görüntüle
nerden ne vuracaklarını şaşırdılar :D deli olacağım dizelden de daha fazla alınacakmış ama benim arabam çevre dostu. madem avrupa standartlarıysa dert dava benim polo aracım bluemotion teknolojisinde bir araç. ingilterede çevreci olma özelliğinden ötürü vergiden muaf. CO2 emisyonu, g/km 89

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
Düşük model araçlara vergi zammı...
« Yanıtla #15 : 22 Mart 2012, 18:53:08 »
Modeli ne kadar düşerse , o kadar daha fazla vergi geliyormuş ve dizele de daha fazla vergi geliyormuş , yani benim araç , hem düşük model hem de dizel , bu arabalara talebin düşmesi için , daha doğrusu piyasadan kaldırmak için yapılan bir önlem adı altında düşünülmüş bir durum. Çevre kirliliğini önlemek için yeni model ve benzinli araçlara yönlendirileceğiz. Bu zam piyasayı ne kadar etliler , daha doğrusu bu sistem eski model araçlarımızdan zorunlu olarak vazgeçmemize neden olacakmı ? Ya da ne kadar vergi zammı olabilir ? Yeni araç vergileri gibi olamayacak heralde ...

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
Ynt: Düşük model araçlara vergi zammı...
« Yanıtla #16 : 22 Mart 2012, 19:10:38 »
Benim bildiğim eksoz emisyon değerlerine göre vergilendirilecek,dizel araçların emisyonları benzinliden daha düşük olması lazım.Maksat çevre kirliliğini önlemek.Avrupaya uyum yasası.
03.06.2005

Çevrimdışı 3-rcn

• Mk1 Forever
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf Mk1
« Yanıtla #17 : 22 Mart 2012, 19:12:48 »
Bu Uygulama Avrupada Var Ama Orda Yeni Nesil Motor Koyma İmkanıda Var Eger Bu Yasa Çıkarsa İnsallah Yeni Nesil Motor Koymakta Serbest Olur Ozaman Hava Kirligi Olmaz Diyorum
Fuck You New Model Cars I'm riding Mk1

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #18 : 22 Mart 2012, 19:13:45 »
Maksat yeni araba satıp ÖTV kazanmak  :o
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 24 Mart 2012, 01:42:53 »
amaçları sadece soymak başka bişey değil en kötü aracın yıılık masrafı zaten 1500 tl bide üstüne vergi zammı yakıt zammı bu nedir yaa parası olana bişey olmuyo olan herzamanki gibi halka yani gariba kesime oluyor 5 10 bin lira verip araba almak hayal olacak böyle giderse :t

onlar naaparsa yapsın inadına vw premize mk1 golfümüze binmeye devam :sevgi:

Çevrimdışı ertan yıldız

• Profili Görüntüle
eski araçlara vergi
« Yanıtla #20 : 28 Mart 2012, 23:22:26 »
arkadaşlar 3-4gündür haberlerde dolaşan eski araçların vergilerini artmasıyla ilgili haberler dolaşıyor bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar açoklama yapabilirmi mesela sıfır araç aldınmı en az vergisi 650-750 arası mesela 97-98- bi aracın vergiside şimdi 100tl +500 de vergi 600 olcakmış doğrumu acaba yorumlarınızı paylaşırmısınız

Çevrimdışı red_dragon

• Profili Görüntüle
Ynt: eski araçlara vergi
« Yanıtla #21 : 28 Mart 2012, 23:54:55 »
amaç eski araçları piyasadan kaldırıp insanları yeni araç almaya teşvik etmekmiş ! yani mtv den elde edemediği gelirin kat ve kat fazlasını ötv den elde etmeyi amaçlamak . benzine gelen zamlarla insanın iliğini kuruttukları yetmiyormuş gibi eski araçlara vergiyi arttırarak insanın kemigini de kurutmak... bi bakıma da sınıf ayrımı . parası olan arabaya binsin olmayan yayan gezsin düşüncesi !!!

Çevrimdışı PassatMk2m

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 29 Mart 2012, 10:41:48 »
amaç eski araçları piyasadan kaldırıp insanları yeni araç almaya teşvik etmekmiş ! yani mtv den elde edemediği gelirin kat ve kat fazlasını ötv den elde etmeyi amaçlamak . benzine gelen zamlarla insanın iliğini kuruttukları yetmiyormuş gibi eski araçlara vergiyi arttırarak insanın kemigini de kurutmak... bi bakıma da sınıf ayrımı . parası olan arabaya binsin olmayan yayan gezsin düşüncesi !!!
:tamamdir

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #23 : 29 Mart 2012, 12:05:09 »
Durumumuz olsa gider 2015 model araba alırız. Klasik otomobilci değilim ki ben keyfime 20-30 yaşında arabaya bineyim :( mecbu 10-15 yaşında arabalara biniyoruz. İyice göz diktiler garibanın cebinde kalan 3-5 kuruşa.. Her zaman diyorum şimdide tekrarlıyorum. Eskiden herşey daha güzeldi.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #24 : 29 Mart 2012, 20:54:59 »
Şemsiyeler acıtmıyor artık fena alıştık bunada şezlong ilave edicez artık :D :D
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı golfüçyüs

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: -
« Yanıtla #25 : 29 Mart 2012, 22:05:48 »
"töğbe estağfurullah arkadaşlar siz şimdi gidin iki bereket duası okuyun. böyle şeyleride düşünmeyim büyüklerimiz düşünür bizim yerimize nasıl olsa sakin olun, ne gerek var ses çıkarmaya" yanlış anlaşılmasın bunlar benim sözüm değil he alıntı yaptım