Gönderen Konu: can sıkıcı sorunlar  (Okunma sayısı 17903 defa)

Çevrimdışı crybox

• Profili Görüntüle
can sıkıcı sorunlar
« : 09 Ekim 2010, 15:48:15 »
merhaba arkadaslar bende yenı golf kullanıcısıyım. aracı yaklasık 5 ay once aldım. arac calıstıgında rolantı 1000-1500 arası ınıp dusuyor. arac stop ettıgınde calısmada zorluk cekıyor 3-4 mars sonra ancak calısabılıyoır. motor yag kapagını actıgımda üflüyor. sızce motor ölü mü ? ekzostan beyaz duman atıyor bu aralar ılk calıstıgında. ama ısınınca cegıyor
crybox

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
Ynt: can sıkıcı sorunlar
« Yanıtla #1 : 09 Ekim 2010, 15:56:44 »
Motor ölü falan değil, sadece ciddi detaylı bir bakıma ihtiyacı var aracınızın.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #2 : 09 Ekim 2010, 16:24:47 »
Motor yağ kapağını çalışırken açarsan ordan dumanda çıkar yağda sıçrar sonuçta içerde subablar harıl harıl çalışıyor :) İlk startta beyaz duman çıkarması çok normal mis gibi buharlı buharlı motor ısınınca keser o dumanı kış geldi havalar soğudukça ilk startlarda beyaz duman dahada çoğalır..

Devirin oynaması gaz kelebek bakımı istediğini belli ediyor ama tabi sadece bunlarla kalmayacak.. Servise gittiğinde Bujiler, buji kabloları, gaz kelebek temizliği ve adaptasyonu, Haval filtren, yağ filtren ve yağında değişecek ve büyük ihtimal sorunun düzelecek.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı crybox

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Ekim 2010, 17:44:00 »
mamincı arkadasım cıddı bakım derken neler mesela?  mk1gtı aracın gaz kelebegı temızlendı ama bujılere felan bakılmadı sorun onlar olabılırmı_   bır kac kere yag degıstırdım ancak sorun yınede vardı. hararet musuru degıstı sorun kesıldıydı 5000 km sonra yıne aynı sorun meydana geldı sızce hararet musuru bozulmus olabılırmı ?
crybox

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Ekim 2010, 18:08:18 »
benzin filtresi varsa lpg ateşleme sistemini gözden geçirin çalışırken en büyük zorluk ateşleme sistemindeki arızadandır buji kablosu v.s o devir inip çıkması sanırım araca adaptasyon yapılmamış kelebek temizliğinden sonra marş motoruna baktır bide aracın çekişinde problem varmmı?
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 09 Ekim 2010, 18:16:26 »
mamincı arkadasım cıddı bakım derken neler mesela?  mk1gtı aracın gaz kelebegı temızlendı ama bujılere felan bakılmadı sorun onlar olabılırmı_   bır kac kere yag degıstırdım ancak sorun yınede vardı. hararet musuru degıstı sorun kesıldıydı 5000 km sonra yıne aynı sorun meydana geldı sızce hararet musuru bozulmus olabılırmı ?
Gaz kelebeği, bütün filtreler ve varsa ilgili sıvılar, ateşleme sistemi, bujiler, rölanti regülatörü, akü, kablolar ilk aklıma gelenler, zaten bunların birinde yoksa ötekinde mutlaka sorunu kaynağı bulunur. Bu arada sizin araç kaç km de ve kaç model, öncesinden ciddi bir sorunu var mıydı?
« Son Düzenleme: 09 Ekim 2010, 18:19:35 Gönderen: maminci »

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 09 Ekim 2010, 18:51:15 »
merhaba arkadaslar bende yenı golf kullanıcısıyım. aracı yaklasık 5 ay once aldım. arac calıstıgında rolantı 1000-1500 arası ınıp dusuyor. arac stop ettıgınde calısmada zorluk cekıyor 3-4 mars sonra ancak calısabılıyoır. motor yag kapagını actıgımda üflüyor. sızce motor ölü mü ? ekzostan beyaz duman atıyor bu aralar ılk calıstıgında. ama ısınınca cegıyor
gaz kelebeği, hava akış sistemi, ateşleme sistemlerinn bakıma ihtiyacı olabilir. marş dinamosu kaçırıyor olabilir şayet marş esnasında cuuvv diye bir ses geliyorsa. şayet böyle ise marş dinamosunun temizlenip yağlanması lazım. beyaz dumana gelince önemli olan araba hareket halindeyken duman atıp atmadığı.hareket halinde mavi duman atıyosa çok tehlikeli.
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı crybox

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 10 Ekim 2010, 00:02:51 »
arac 99 model ılk aldıgımda sorun yoktu sonradan oldu. peki filtrelerı degıstırınce bakım yaptırınca o motordan gelen ufleme gecermı ?  aracın cekısınde sorun yok canavar gıbı hatta bı ara asıdım 210 km ye kadar cıktı sonra tırstım. ılk 10 dakıka arac calıstıgında beyaz duman cıkıyor havalar sogudugunda olmaya basladı sonra kesılıyor duman cok az cıkıyor.mars dınamosu kacırmıyor. lpg vardı uzererınde onu eskı oldugu ıcın sokturdum yenı taktırdım mımgas marka. lpg de sorun olacagını pek sonmıyorum en cok kafama takılan motorun uflemesı ve devirin ınıp cıkması
crybox

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 10 Ekim 2010, 00:08:53 »
motor üflemiyo araba çalışıyo sonuçta içerde süpaplar takır takır çalışıyo o kadar üfleme olur araç yağ eksiltiyomu ? mavi duman atıyomu
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı crybox

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 10 Ekim 2010, 00:12:32 »
yag eksıltme var gıbı yazın aracı sıcakta cok kullanıyordum onda eksılme oluyordu sımdılık gozukmuyor mavı duman atmıyor beyaz atıyor. motor uflemıyor demıssın ama motor yag kapagını actıgımda felaket buhar gelıyor arkası kesılmıyor sureklı gelıyor
crybox

Çevrimdışı crybox

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 10 Ekim 2010, 00:13:19 »
ufluyor derken dumanda cıkıyor
crybox

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 10 Ekim 2010, 00:17:47 »
aracı devirlimi kullanıyosun?bi miktar yağ eksiltmesi normaldir SR motorlarda genelde olur bu ama eğer çok eksiltiyorsa sorun vardır o üflemenin şiddetini görmek gerek görmeden bişey denemez çünkü çalışırken aracın motorda basnç oluşuyo elbbette üfliycek buhar atıcak bu normal
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı crybox

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 10 Ekim 2010, 00:22:15 »
yag asırı eksılmıyor ama ufleme fazla asırılık var
crybox

Çevrimdışı crybox

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 10 Ekim 2010, 00:24:21 »
devırınde kullanıyorum 3500 u gecmıyor arada bır basıyorum