Gönderen Konu: GOLF 4 GÖSTERGE RENGİNE YAKIŞACAK TEYP MARKASI MODELİ  (Okunma sayısı 40148 defa)

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
Ynt: GOLF 4 GÖSTERGE RENGİNE YAKIŞACAK TEYP MARKASI MODELİ
« Yanıtla #56 : 17 Nisan 2012, 09:49:40 »
Ooooooo olmadı bu şimdi :D Bizim gibi orta sınıf kullanıcılarda ne gezer MFD :D Siz MCD derseniz bende MFD derim asıl :D

MCD kimsede yok ama  :D :D
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 17 Nisan 2012, 10:28:34 »
MFD var mı kimse de :D

Bu arada MCD ve MFD track cd çalıyoır diye biliyorum. Doğru mu?

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #58 : 17 Nisan 2012, 10:42:23 »
MCD'de çalışıyor ama MFD'de çalışmıyor.
MFD'nin CD okuyucusu sadece Navigasyon CD'leri için.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 17 Nisan 2012, 18:12:22 »
Dijital klimalı yok bende manuel klimalı fotosu var :)

işte benim araç comfortline olduğu için dijital klimalı. bende rcd 200 ün onunla görüntüsünü merak ediyorum. ekran ışığı soket uymadığı ıçın pasif kalıyomuş can bus hattı lazımmış aktifleştirebilmek için. onu merak ediyorum. koray kardeşim bilgin var mı bu konudan. üretimi 2000 den sonraki araçlarda varmış diye okudum ingilizce forumlarda filan can bus hattı için ama benim araç 2001 olduğuna göre 2000 yılında üretilmiş ama nerden bilecem teyp bağlantılarında can bus olup olmadığını. birde iso soketleri dönüştüren bi aparat gerekiyormuş. doğru mu metin hocam. sen edinmişmiydin o soket dönüştürücüden
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 17 Nisan 2012, 18:27:23 »
işte benim araç comfortline olduğu için dijital klimalı. bende rcd 200 ün onunla görüntüsünü merak ediyorum. ekran ışığı soket uymadığı ıçın pasif kalıyomuş can bus hattı lazımmış aktifleştirebilmek için. onu merak ediyorum. koray kardeşim bilgin var mı bu konudan. üretimi 2000 den sonraki araçlarda varmış diye okudum ingilizce forumlarda filan can bus hattı için ama benim araç 2001 olduğuna göre 2000 yılında üretilmiş ama nerden bilecem teyp bağlantılarında can bus olup olmadığını. birde iso soketleri dönüştüren bi aparat gerekiyormuş. doğru mu metin hocam. sen edinmişmiydin o soket dönüştürücüden

Ferhat bey yanlış bilmiyorsam 2001 den sonraki modellerde CANBUS sistem mevcut. Fakat en yakın CANBUS hattı kadranın arkasındadır. Ekran ışığının pasif kaldığını düşünmüyorum çünkü ben ekran aydınlatmasını teyple uyumlu olacak şekilde kıstım :D Soket uymadığından değil canbus hattı paralel alınmadığından ekran ışığı dimmer dan ayarlanmıyor ve GALA özelliği kullanılmıyor, kontağı çıkarınca teyp kendini otomatik olarak kapatmıyor (1 saat çalışıyor iletişim kuramadığı için kendisi motor açıkta olsa kapalı da olsa kapanıyor). Soket dönüştürücü aparatlar 50 lira yurtdışında ama ben bağlantılarını kendim yaptım o yüzden gerek duymadım. Soket dönüştürücü tak çalıştır şeklinde kolaylık sağlıyor başka bir esprisi yok.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 17 Nisan 2012, 22:40:44 »
Ferhat bey yanlış bilmiyorsam 2001 den sonraki modellerde CANBUS sistem mevcut. Fakat en yakın CANBUS hattı kadranın arkasındadır. Ekran ışığının pasif kaldığını düşünmüyorum çünkü ben ekran aydınlatmasını teyple uyumlu olacak şekilde kıstım :D Soket uymadığından değil canbus hattı paralel alınmadığından ekran ışığı dimmer dan ayarlanmıyor ve GALA özelliği kullanılmıyor, kontağı çıkarınca teyp kendini otomatik olarak kapatmıyor (1 saat çalışıyor iletişim kuramadığı için kendisi motor açıkta olsa kapalı da olsa kapanıyor). Soket dönüştürücü aparatlar 50 lira yurtdışında ama ben bağlantılarını kendim yaptım o yüzden gerek duymadım. Soket dönüştürücü tak çalıştır şeklinde kolaylık sağlıyor başka bir esprisi yok.

ekran ışığındaki pasiflikten kastım teybin ışıklandırmasının pasif kalması. canbus olmadığı için işte dediğiniz gibi teyp ışığı kısık kaldığı için gösterge ışığını kısmak zorunda kalmak. o zamanda göstergeyi okumada sıkıntı çıkmıyor mu? kadran arkasında dediğiniz can bus hattı da mı 2001 den sonraki modellerde yoksa o hepsinde var sadece teyp için mi 2001 den sonra var. dimmerdan ayarlanmıyor dediğinize göre siz yapmamışsınız bu kadran arkasından hat alma işini.birde anlamadığım bu araçların orjinal teyplerinin ekran ışığı dimmer dan ayarlanıyor o nasıl oluyor?

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 17 Nisan 2012, 23:28:33 »
ekran ışığındaki pasiflikten kastım teybin ışıklandırmasının pasif kalması. canbus olmadığı için işte dediğiniz gibi teyp ışığı kısık kaldığı için gösterge ışığını kısmak zorunda kalmak. o zamanda göstergeyi okumada sıkıntı çıkmıyor mu? kadran arkasında dediğiniz can bus hattı da mı 2001 den sonraki modellerde yoksa o hepsinde var sadece teyp için mi 2001 den sonra var. dimmerdan ayarlanmıyor dediğinize göre siz yapmamışsınız bu kadran arkasından hat alma işini.birde anlamadığım bu araçların orjinal teyplerinin ekran ışığı dimmer dan ayarlanıyor o nasıl oluyor?

Ekran ışığı diye kastettiğimde zaten teybin ekranı :) Göstergeyi okumada herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum. CANBUS hattı 2001 sonraki modellerde var 2001 den önce KBUS mevcut. Ben yapmadım uğraşmak istemedim kadranın falan sökülmesi gerekiyor çünkü. Orijinal BETA teyplerin ekran ışığı hakkındaki bağlantıyı hatırlamıyorum sanırım direk dimmer dan geliyor. Harici bağlantı var. Ama RCD200 için CANBUS bağlantısının içinde mevccut dimmer, GALA, kontak bağlantısı.

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #63 : 18 Nisan 2012, 10:52:11 »
şu linkteki teyp olsa muazzam;
 http://www.youtube.com/watch?v=jyM8Kx74D2E
veya şuda olur (RCD200 ün flash girişlisi gibi zaten);
http://www.youtube.com/watch?v=EMoDvmuwP6A&feature=related

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 18 Nisan 2012, 11:37:28 »
RCD200 ile Climatronic uyumunu soran kişi kimdi :)

RCD200 ü hala tek geçerim :)

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 18 Nisan 2012, 15:36:08 »
RCD200 ile Climatronic uyumunu soran kişi kimdi :)

RCD200 ü hala tek geçerim :)

bu senin aracın mı? işte bunda can bus aktif sanırım çünkü sanki eşit yanıyor ışıklandırmalar

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 18 Nisan 2012, 19:13:22 »
Benim aracım değil :) Benim araç Pacific. Bunda da CANBUS aktif değil. Dikkatli bakıldığında climatronic ile teybin ekran ışığı arasında aydınlatma farkı var. Ayrıca düğmelerde de aydınlatma farkı bariz şekilde açık. Ekran aydınlatması dimmerden biraz kısılırsa aynı görüntü elde edilmiş olur.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 19 Nisan 2012, 02:49:13 »
hmm ya az bi fark farkettim de onu bu aracın teybi olmamasına bağlamıştım en fazla bu kadar açılıyodur diye düşündüm. benim daha önce gördüklerimde baya kısık kalıyordu gibi sanki. fark hemencik bu kadarsa sorun değil ya. ben gösterge ışıklarını en alt seviyeye getirmek gerekiyor zannettiydim ondan tereddüt yaşıyordum. o zaman ben bir rcd 200 arıyorum. bilginize :)

Çevrimdışı rbaydug

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 20 Nisan 2012, 15:29:56 »
gittigidiyor da mevcut ben geçen hafta aldım, hatta yine gittigidiyordan usb digital music changer aldım, şu an rcd200 + sd kart girişi + usb girişi + aux girişi sistemi mevcut. Toplam 425 TL ye maloldu tamamı. Ama ben önceki pioneri 350 ye sattığım için çok maliyeti olmadı. Kabin ışık ayarını biraz düşürdüğünde fark belli belirsiz oluyor. Vee çok keyifli oluyor.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 30 Nisan 2012, 19:29:09 »
gittigidiyor da mevcut ben geçen hafta aldım, hatta yine gittigidiyordan usb digital music changer aldım, şu an rcd200 + sd kart girişi + usb girişi + aux girişi sistemi mevcut. Toplam 425 TL ye maloldu tamamı. Ama ben önceki pioneri 350 ye sattığım için çok maliyeti olmadı. Kabin ışık ayarını biraz düşürdüğünde fark belli belirsiz oluyor. Vee çok keyifli oluyor.

hocam bi foto koyabilme imkanım var mı? dediğin gibi birazcık düşürmeyle eşitleniyorsa sorun değil hemen alıcam bu rcd 200 den. gittigidiyor da bulamamıştım ben son 1 aydır. sahibinden de var 2 3 tane. sen rcd 200 ü kaça aldın hocam. o eklentilere gerek yok ben mp3 cd yaparım. harici bağlantı sevmiyorum pek