Gönderen Konu: rolanti ve stop sorununu çözen usta  (Okunma sayısı 33059 defa)

Çevrimdışı ceceduman

• Profili Görüntüle
Ynt: rolanti ve stop sorununu çözen usta
« Yanıtla #14 : 12 Aralık 2011, 13:13:30 »
herkez ustayım diye dolanıyo oysa :) helal işini bilen biriymiş demekki  ;)

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #15 : 12 Aralık 2011, 13:31:29 »
herkez ustayım diye dolanıyo oysa :) helal işini bilen biriymiş demekki  ;)

Yağ tıpasını söküp yağ filitresi değiştirebilen adam kendini usta zannediyor. O işler çıkak kalfa işi, esas ustalık ve bilgi isteyen şeyler bu tip sorunlar. Arabada sık sık bozulan parçalar bellidir her arabada bu böyledir. Sık sık bozulan parçalarda ucuz olurlar. Şimdi servise gidiyorsun direk BOĞAZ KELEBEĞİ... Ne kelebekmiş yahu şunun ismini mi değiştirsek acaba? Hani kelebeklerin ömrü kısa oluryaa  :bekleriz: acaba oradanmı çağrışım yapıyor bizim sök takçı ustalarımıza??
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #16 : 12 Aralık 2011, 13:32:17 »
Sorunları çözülen arkadaşlar; kendi sorunum çözülmüş gibi sevindim. Hemde çok basitmiş çaresi dimİ ama*?
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 12 Aralık 2011, 14:52:04 »
ben bgün gene gittim başka bi tamirciye :) öğlen bıraktım aracı 2 saatlik işi var abi BOĞAZ KELEBEĞİ dedi :D
ne kelebekmiş arkadaşşş dedim......!
This is the best one until we make a better one.......

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #18 : 13 Aralık 2011, 08:46:07 »
ben bgün gene gittim başka bi tamirciye :) öğlen bıraktım aracı 2 saatlik işi var abi BOĞAZ KELEBEĞİ dedi :D
ne kelebekmiş arkadaşşş dedim......!

Halloldumu caner kardeş sizin problem
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 13 Aralık 2011, 09:40:33 »
birader halloldu sanki tabi daha konuşmak için erken ama dün akşam denedim bgün sabah denedim ne stop etme var ne de rölanti dengesizliği. hatta araç bazen çiğ yakıt kokusu veriyodu o bile kesildi. bgün sabah parkederken biraz rölanti düştü kalktı ama stop etmedi en nihayetinde tamirci dedi ki daha önce bakan arkadaş adaptasyon yapmamış ayarları fena kaçmış dedi. kimseye güven de olmucak bu devirde ya....!

Çevrimdışı ceceduman

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 13 Aralık 2011, 13:53:10 »
Yağ tıpasını söküp yağ filitresi değiştirebilen adam kendini usta zannediyor. O işler çıkak kalfa işi, esas ustalık ve bilgi isteyen şeyler bu tip sorunlar. Arabada sık sık bozulan parçalar bellidir her arabada bu böyledir. Sık sık bozulan parçalarda ucuz olurlar. Şimdi servise gidiyorsun direk BOĞAZ KELEBEĞİ... Ne kelebekmiş yahu şunun ismini mi değiştirsek acaba? Hani kelebeklerin ömrü kısa oluryaa  :bekleriz: acaba oradanmı çağrışım yapıyor bizim sök takçı ustalarımıza??
aman aman boğaz kelebeği deme bana bende arabayı yenı aldım ılk sabıhınden adam degısmemıs sanırım omru bıttı degısmmem gerekıyor araba ılk calısıtıgında sabahları devır dalalanması yapıyor ayılıp bayılıyo gaz yemıyo falan fılan :( degımsmessem ılerde stop etme falan olcakmıs ooofff offf servise gitsem sadece parca 450 tl işcilik acaba kac para alırlar ??

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 13 Aralık 2011, 16:07:43 »
hiç değiştrme ya okadar para verilir mi kesin hallolcak olsa hadi neyse de 10 yaşında araba biniyosun olcak okadar napalım yapcak bişi yok bnde aynı durumdayım orası bitse öbürü başlıyo yap yap bitmez tamirci dedi bunla ilgili ilk sen mi gelion sanıosun günde 5 kişi gelio en az bu problemle ilgili demişti içerde bi polo bi de passat vardı tamircide bunlar vw in kronik sorunu dedi. bi de ben bişi diyeyim mi ne marka olursa olsn saat gibi tıkır tıkır çalışan araba yok bu devirde paran çoksa 2.5 motorlu bi araç alcaksın takır takır binceksin. bizim motorlardaki araçlar illa ki bi arıza veriyo vw olsn honda olsun ne olursa olsn. ya alışcaz ya sıfır çıkarcaz 3-5 sene kafan rahat olcak..

Çevrimdışı ceceduman

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 14 Aralık 2011, 01:47:44 »
iyide caner arkadaşım değişmicezde napacaz :( yakında trafikte stop etmeye başlar ozaman napcazdeğişmeden bunun bi çözümü varmı ? tabiki bende istemem 600 tl ye yakın bi para verip boğaz kelebeğini değişmek ama napacazz :(

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 14 Aralık 2011, 09:53:06 »
bnm  bi tanıdığım arabasının lastiğini değiştircem diye arabayı sattı :) sende masraf yapma sat başka bi araç al dostum kafan rahat olsun :)

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 14 Aralık 2011, 21:25:55 »
hiç değiştrme ya okadar para verilir mi kesin hallolcak olsa hadi neyse de 10 yaşında araba biniyosun olcak okadar napalım yapcak bişi yok bnde aynı durumdayım orası bitse öbürü başlıyo yap yap bitmez tamirci dedi bunla ilgili ilk sen mi gelion sanıosun günde 5 kişi gelio en az bu problemle ilgili demişti içerde bi polo bi de passat vardı tamircide bunlar vw in kronik sorunu dedi. bi de ben bişi diyeyim mi ne marka olursa olsn saat gibi tıkır tıkır çalışan araba yok bu devirde paran çoksa 2.5 motorlu bi araç alcaksın takır takır binceksin. bizim motorlardaki araçlar illa ki bi arıza veriyo vw olsn honda olsun ne olursa olsn. ya alışcaz ya sıfır çıkarcaz 3-5 sene kafan rahat olcak..
haklısın valla dün 99 model megane 2.0 RXE aldım bu gun hafif ön takım artık 4 tane 2500 - 3000 km yapmış çok iyi durumda çıkma lastık artı kaput kilidi filan derken bi baktım 600 TL çıkmış cebimden ikinci el araba alıyosan hele 8-10 yaş ve daha üstü sanayicilerle kanka oluyosun valla ama masraflar hariç :D en güzeli sıfır almak,  inşallah bununla az masraflı 1-2 sene geçirip başarabilirim....
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2011, 21:26:46 Gönderen: orca »
RedMercury

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 14 Aralık 2011, 21:35:06 »
sıfır almak da çare değil en güzeli şöyle 10bin 20bin km'de bir iki yaşında bi araba alcaksın bütçene göre ohhh misss...

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 14 Aralık 2011, 21:43:12 »
oda doğru ama dediğin gibi az km, si olucak,
RedMercury

Çevrimdışı ceceduman

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 15 Aralık 2011, 01:51:20 »
bnm  bi tanıdığım arabasının lastiğini değiştircem diye arabayı sattı :) sende masraf yapma sat başka bi araç al dostum kafan rahat olsun :)

canerr :) çok güzel söylemişsin de ben bu arabayı binicem diye aldım yaptığım masraf 4 bin tl oldu sadece boğaz kelebeği için arabayı satarsam yazık günah :) arabayı aldım sadece aklıma gelenleri sayıyorum bak, triger set,baskı balata,cam flimi,silecekler,2 kere yağ değişimi, 2 kere yağ filtresi değişimi,polen fitresi,hava filtresi,4 tane sıfır lassa impetus revo lastik,motor 3kez mtoor koruyucu ile yıkandı,sıfır lpg,anten,jant kapakları,debiaj teli,....bak bunlar sadece aklıma gelenler :) ben bu aradaba bukadar masraf yapmışşım çiçek gibi tertemiz vuruğu kırıgı çürüğü olmayan arabamı niye satyıyım hemde özel üretim 75 bg değil 101 bg ama comftline ;) heeh birde yurt dışından getirttiğim pioneer teyp :) bi boğaz kelebeği için arabamı satıcaksamm benim arabama ben çok fazla fiyat çekerim :) zaten satmam  :sevgi: :sevgi: bukadar temizini birdaha bulamaya bilirim  :sevgi: şimdi ben bu araba 5 sene binmiyimde napıyım :)