Gönderen Konu: Follow Me Home - Uğurlama Işığı Modülü Işık Sensörlü  (Okunma sayısı 29514 defa)

Çevrimdışı erco

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Polo 6n- Audi A3 8v
Ynt: Follow Me Home - Uğurlama Işığı Modülü Işık Sensörlü
« Yanıtla #28 : 12 Nisan 2011, 00:10:45 »
Haha komik ama beni biraz ters anlamışsın :) Demek istediğim şu; bu sürekli devrede kalan birşey ve ilanda da yazdığı kadarıyla tavan lambası kadar elektrik yiyor. Ayrıca hani devredeki küçük bi problemle falan acaba aküyü yicek bişey yapar mı? Daha önce bozuk alarmım bitirdi çünkü. Bilmem anlatabildim mi?
İhtiyar döver onları...

Çevrimdışı kuzeyank

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 12 Nisan 2011, 00:24:48 »
teknik olarak cevabı yasin in vermesi daha doğru olacaktır. kullandığım sürece herhangi bir problem çıkartmadı. ayrıca sürekli devrede olan bişey değil. kumandanın açma veya kapama düğmesine basınca tetikleniyor farların açık kalma süresi kadar devrede kalıyor. 
Atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler.

Çevrimdışı erco

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 12 Nisan 2011, 00:27:05 »
Heeee tamam o zaman teşekkür ederim. Açıkcası 1 seneden beri çok istediğim birşeydi, hatta forumda konu bile açmıştım sanırım. Umarım anlatıldığı kadar iyidir.
İhtiyar döver onları...

Çevrimdışı kuzeyank

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 12 Nisan 2011, 00:31:58 »
pişman olacağını sanmam.
hatta ben yasin e buna düğme koy her zaman devrede olmasın istediğin zaman devreye sokarsın gibi bir öneride bulundum. ışık sensörü eklemiş sanırım yani sadece gece karanlıkta çalışacak.

Çevrimdışı erco

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 12 Nisan 2011, 00:45:21 »
Peki o kutu böyle açıkta konsolda falan mı duruyor?
İhtiyar döver onları...

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 12 Nisan 2011, 09:37:58 »
:tamamdir :tamamdir :tamamdir
yasin kardeş ben anahtarlı istiyorum ama. sana bahsettiğim gibi. mk2 ye biraz masraf yaptık Wink durumları düzeltir sana haber veririm :tamamdir

Özgür abi bu yeni modül diğerine göre daha ergonomik, açma kapama anahtarıda var hemde hemen elinin altındaki ışık sensörü üzerinde.
Bilgilendirmelerin için çok teşekkür ederim Wink
Ayrıca sen ne zaman istersen takarız durumun düzelsin yada düzelmesin sorun değil abi

Erco bey,
Doğru montaj neticesinde KESİNLİKLE böyle bir sorun yaşanmaz, sistemi araçlarında kullananlar en büyük referansımdır, şimdiye dek kullananlarda böyle bir sorun yaşanmadı, müsterih olun Wink

Esasında ürün açıklamasına modülün çalışma esnasında harcadığı gücü yanlış yazmışım (ilk fırsatta düzenleyeceğim)
Modül çalışırken 5 watt lık bir tavan lambasının 4 te biri kadar yani 100mA akım çeker = güç harcar.

Olası bir sorunda ise dediğiniz gibi akü bitirecek boyutta güç harcayacak olsa modül voltajını besleyen kablo üzerindeki 5 amperlik sigortanın değeri aşılınca sigorta atarak ta korunma sağlanmış olur.
Ayrıca Özgür abinin dediği gibi modül yalnızca tetikleme sinyali aldığında devrede, diğer zamanlarda bekleme konumundadır.

Modül ışık sensörü vasıtasıyla karanlıkta çalışacak, isteğinize göre ayarlayabildiğiniz sensör hassasiyeti ayarıyla isterseniz yalnızca karanlıkta, isterseniz de hem karanlıkta hem aydınlıkta çalışmasını sağlayabiliyorsunuz  :)

Modülün kutusu alarm, merkezi kilit v.b. kutuları gibi sigorta paneli yada müsait görülen herhangi bir yerde duruyor, yani nereye isterseniz oraya, açıkta durmasına gerek yok zaten  ;)
« Son Düzenleme: 12 Nisan 2011, 09:39:18 Gönderen: barut »

Çevrimdışı kuzeyank

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 12 Nisan 2011, 21:39:24 »
yasin kardeş ben anahtarlı istiyorum ama. sana bahsettiğim gibi. mk2 ye biraz masraf yaptık Wink durumları düzeltir sana haber veririm :tamamdir

Özgür abi bu yeni modül diğerine göre daha ergonomik, açma kapama anahtarıda var hemde hemen elinin altındaki ışık sensörü üzerinde.
Bilgilendirmelerin için çok teşekkür ederim Wink
Ayrıca sen ne zaman istersen takarız durumun düzelsin yada düzelmesin sorun değil abi

Erco bey,
Doğru montaj neticesinde KESİNLİKLE böyle bir sorun yaşanmaz, sistemi araçlarında kullananlar en büyük referansımdır, şimdiye dek kullananlarda böyle bir sorun yaşanmadı, müsterih olun Wink

Esasında ürün açıklamasına modülün çalışma esnasında harcadığı gücü yanlış yazmışım (ilk fırsatta düzenleyeceğim)
Modül çalışırken 5 watt lık bir tavan lambasının 4 te biri kadar yani 100mA akım çeker = güç harcar.

Olası bir sorunda ise dediğiniz gibi akü bitirecek boyutta güç harcayacak olsa modül voltajını besleyen kablo üzerindeki 5 amperlik sigortanın değeri aşılınca sigorta atarak ta korunma sağlanmış olur.
Ayrıca Özgür abinin dediği gibi modül yalnızca tetikleme sinyali aldığında devrede, diğer zamanlarda bekleme konumundadır.

Modül ışık sensörü vasıtasıyla karanlıkta çalışacak, isteğinize göre ayarlayabildiğiniz sensör hassasiyeti ayarıyla isterseniz yalnızca karanlıkta, isterseniz de hem karanlıkta hem aydınlıkta çalışmasını sağlayabiliyorsunuz  :)

Modülün kutusu alarm, merkezi kilit v.b. kutuları gibi sigorta paneli yada müsait görülen herhangi bir yerde duruyor, yani nereye isterseniz oraya, açıkta durmasına gerek yok zaten  ;)

Çevrimdışı efecelebi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 15 Nisan 2011, 15:32:30 »
Değerli forum üyeleri sorularınızı yanıtlamak için aranızdayım.

İlginize teşekkür ederim ;)
Follow me Home Uğurlama - Karşılama Işığı Modülü için Lütfen Aşağıdaki Linke tıklayın.

http://www.vwtr.net/forum/satilik/follow-me-home-ugurlama-isigi-modulu-isik-sensorlu-t21265.0.html

Çevrimdışı kuzeyank

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 15 Nisan 2011, 20:37:02 »
o kardeş hoşgeldin :sevgi: :sevgi: :sevgi:

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 15 Nisan 2011, 20:59:34 »
Hoş geldiniz :) Bu sistemi ben kendim takabilir miyim? Elektrikten anlıyorum, zaten yapmam gereken tek şey kablo kes bağla olacak sanırım :)

Çevrimdışı efecelebi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 15 Nisan 2011, 23:41:21 »
o kardeş hoşgeldin :sevgi: :sevgi: :sevgi:
Hoşbulduk abi, 1 haftalık zorlu bekleyiş sonrası çok şükür aranıza alındım :)

Hoş geldiniz :) Bu sistemi ben kendim takabilir miyim? Elektrikten anlıyorum, zaten yapmam gereken tek şey kablo kes bağla olacak sanırım :)

Hoşbulduk ;)
Montajı aslında basit yalnız bazı detayları iyi bilmek ve kabloları iyi tespit etmek lazım, eliniz yatkınsa ve tecrbeniz varsa elbette siz de takabilirsiniz, yada dilerseniz beraber takabiliriz ;)
nasıl isterseniz :)
Follow me Home Uğurlama - Karşılama Işığı Modülü için Lütfen Aşağıdaki Linke tıklayın.

http://www.vwtr.net/forum/satilik/follow-me-home-ugurlama-isigi-modulu-isik-sensorlu-t21265.0.html

Çevrimdışı betoqu

• '' Bize her yer Kripton...''
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 16 Nisan 2011, 00:07:50 »
Hoşgeldin kardeşim,iyi forumlar...

Ürünün bize maliyeti ne olur..? Mekanın neresi..?

Çevrimdışı efecelebi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 16 Nisan 2011, 12:53:10 »
Hoşbulduk Oğuzhan bey sağolun, ürünün kargo dahil satış fiyatı 50 TL, mekanım Ankara :)

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 16 Nisan 2011, 13:27:08 »
Hoşbulduk ;)
Montajı aslında basit yalnız bazı detayları iyi bilmek ve kabloları iyi tespit etmek lazım, eliniz yatkınsa ve tecrbeniz varsa elbette siz de takabilirsiniz, yada dilerseniz beraber takabiliriz ;)
nasıl isterseniz :)

Elim yatkındır, çok uğraştım kablolama işiyle hobi olarak :) Arabanın diğer eksiklikleri tamamlansın o zaman almayı düşünüyorum inşallah.