Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Arka Kapılar Kitlenmeme Sorunu  (Okunma sayısı 9716 defa)

Çevrimdışı pentagram___06

Arka Kapılar Kitlenmeme Sorunu
« : 31 Mayıs 2015, 14:28:37 »
Merhaba arkadaşlar , kronik sorun mu bilmiyorum yaklaşık 1-2 senedir bu şekilde kullanıyorum aracı kitlenmediğinde kilitin arada delik var ordan parmağımla itiyiorum o şekil kitliyorum kumanda da kitleme olmuyor canı nasıl isterse yani araba bi sağ arka kapı kitliyor bi sol arkayı kitlemiyor bazen ise tam tersi ama ön kapılarda olmuyor buy,az önce birşey farkettim ; kumandayı direksiyona yada kaputa yakın tutup kitlemeye bastıgımda kitliyor ikisinide sorunsuz ama arka kapı hizası veya daha arkasından yaptığımda biri kitliyor birini kitlemiyor veya ikisinide kitlemediği oluyor kumanda pili olabilir mi ? yıllar sonra farkettim bunu fakat anahtar ile kapıdan sokup kitlediğimde yine birini kitleyip kitlemiyor orda kumanda pili devrede oluyor mu bilmiyorum gerçi araç içi giderken kitlemeye bastığımda şöfor kapısında gene bazen biri kitliyor kitlemiyor ama sorun yazılımsal olma ihtimali mi yüksek yoksa bu kumandanın pilini düşük olduğu için aracı ilk öyle açıyor aklı mı karışıyor olabilir mi?

Ynt: Arka Kapılar Kitlenmeme Sorunu
« Yanıtla #1 : 04 Temmuz 2015, 01:28:57 »
benimde ön sağ kapı kumandadan kilitlenmiyor, sadece anahtarla kilitleniyordu. Başlarda arada bir yapsada sonraları kural haline gelmişti. ikitellide bir yere gittim 170 tl'ye çıkma orjinal kilit ile değiştirdik sorun çözüldü. Ancak kumanda ile kilitlemeyen, anahtar ile kilitleyen sorun nasıl kilidi değişince düzeldi anlamadım.