Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: audi 80 B2 (1983) elektrik tesisatı şeması ve transporter kalorifer peteği sökme  (Okunma sayısı 11825 defa)

audi 80 B2 kasa aracımızın kalorifer peteği patladı ve içeriye su akıttığı için peteği değiştirmeye karar verdim. elimden çoğu şey gelir; elektrik elektronik konusunda herşeyi yapıyorum, ısıtma bujisi, dizel yüksek basınç borusu değişimi, fren balata ve kampana tamiri, soğutma sistem modifiyesi, vites kolunun hareket iletimini sağlayan mekanizma modifiyesi, gösterge panellerine led modifiyesi + ısı göstergesi için dijital sistem çözümleri gibi işler yapmaktayım. acentadan peteği aldım yanlız bu konuda tecrübesi yada görmüşlüğü olan arkadaşlara bir sorum var: peteği değiştirmek için B2 kasalarda göğüsün sökülmesi gerekiyormu yoksa eski golflerdeki gibi torpidonun ordan filan sökme imkanımız varmı ?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
« Son Düzenleme: 25 Mart 2012, 21:30:00 Gönderen: tamircihasan »

Çevrimdışı suskun

• Hamit GÜLSOY
Ynt: audi 80 B2 (1983) kalorifer peteği değişimi
« Yanıtla #1 : 24 Mart 2012, 21:51:32 »
göğüs sökülecek  :tamamdir
H.G WORKS

Ynt: audi 80 B2 (1983) kalorifer peteği değişimi
« Yanıtla #2 : 25 Mart 2012, 18:34:09 »
dün torpidoyu 3 ön 1 arka vidasından söktüm ve kalorifer peteği karşımda.

audideki kalorifer sorunu giderilmiştir.

kalorifer sökme sorusunu şimdi transporter T4 için soruyorum ?

audi 80 B2 1983 için motor kısmının elektriksel bağlantı şeması lazım motora giden kablo grubunun içinde ucu boş birsürü kablo var bunların nereye bağlı olduklarını öğrenip ona göre çeşitli modifikasyonlar yapacağım. radyatöre giden sıcak su hattındaki müşür gösterge panosuna bağlı kalorifere giden sıcak su hattındaki müşüre bağlı olan kablo ne için kullanılıyor onu çözemedim

« Son Düzenleme: 25 Mart 2012, 21:28:44 Gönderen: tamircihasan »