Gönderen Konu: sound project car mk1 Garfield =)  (Okunma sayısı 37281 defa)

Çevrimdışı ccc_mk1

• Profili Görüntüle
sound project car mk1 Garfield =)
« : 06 Haziran 2009, 11:49:27 »
herkese iyi forumlar.ben Ankara'dan Remzi..uzun zamandır mk1 e olan merakımı 18e girmemle beraber artık bi mk1 almak lazım deyip aldım.aracım 1980 model 1.6 gti.siyah renkte.aracı aldığımın ertesi gün lastik patladı lastikçiye gittim sonra yanındaki tamirci geldi bende kontrol amaçlı bujilere falan bi bakın dedim.adam vites boştayken gaza abandı şanzuman parçalandı..araçda bol miktarda çürük var bende bu aracı adam etmeye kararlıyım..inşallah güzel olacak..herkese iyi forumlar.
« Son Düzenleme: 18 Haziran 2009, 02:00:13 Gönderen: ccc_mk1 »

Çevrimdışı ccc_mk1

• Profili Görüntüle
Ynt: mk1 imle ben geldim =)
« Yanıtla #1 : 06 Haziran 2009, 12:35:54 »
ayrıca kafalarını ağrıttığım ve benimle çok iyi şekilde ilgilenen Cem abi ve Cihan abiye çok teşşekürler..bunun haricinde aracı komple toplatacağım için iyi bi kaporta boyacı arıyorum.araç komple soyulacak taban sacı değişecek dodikler kabartılacak direklerdeki ufak çürükler giderilecek ve renk değişecek.sizce maaliyet ne kadar olur?ve tavsiye edeceğiniz usta varmı? şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı cabrio63

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Haziran 2009, 13:13:31 »
hoşgeldin remzi :) otomobilim bölümünde aracını bi tanıt istersen,hem görmüş oluruz hemde yapılan yorumlar doğrultusunda neler yapılıp neler yapılmıycağına karar veririz hep beraber ;)

Çevrimdışı ccc_mk1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Haziran 2009, 13:28:47 »
hoşbulduk abi.yarın eklerim resimleri inşallah.Yokmu Ankarada olup bana yardım edecek kimse  :)

Çevrimdışı cabrio63

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Haziran 2009, 13:32:26 »
özelden mesaj yolladım :)

Çevrimdışı ccc_mk1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Haziran 2009, 13:33:27 »
bende cevapladım  :)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #6 : 06 Haziran 2009, 18:21:22 »
 Hoşgeldin Remzi aramıza... Senin gibi mk1 severleri aramızda görmek güzel... Elimizden geldiğince sana yardımcı olmaya çalışırız...

Daha bismillah 2 sorun yaşamışsın ama yapılır sorun değil...

Komple bir işe giriceksen ilk önce aracının eksiklerini bir listele... Mesala kaporta için hangi parçalar gerekli sonra mekanik ve standart aksesuar malzemelerini güzelce not al ve herşeyini eksiksiz aldımı işlemlere başladığında bu eksik şu eksik deyip zaman kaybı yaşama... Gerekli standart malzemler için bizlerinde devamlı müşterisi olduğu firmalara seni yönlendiririz bu konularda sıkıntı yaşamassın..

Gelelim fiyatlara..

Bizim burda şimdi çok güzel işçilik ile öyle çürük yerin üstüne parça kaynatmadan düzgün bir kaportacı 1400 ila 1600TL gibi fiyatlar istiyor ama dediğim gibi çok düzgün bir işçilik...

Boya dersen normal macun zımpara 2 kat boya 800-900 ama gerçek bir işçilik dersenki bu düzgün macunlama takozlama zımpara 1. kalite astar ve boya ile tanıdık işi 2000TL....

Şunuda ekliyeyim sağlam yatırım yapıcaksan aracına mutlaka garaj şart sonra benim gibi hergün ağlarsın :S
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2009, 18:26:06 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı serok

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 06 Haziran 2009, 20:37:08 »
hemşerim Ankara'dan srekan,
 birinci sınıf kaporta birinci sınıf boya  konuşup fiyat alınır. Özelden mesaj atarsın.

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 06 Haziran 2009, 23:33:36 »
remzi hoşgeldin ;)

Çevrimdışı e12

• ....!made in germany!....
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 07 Haziran 2009, 00:27:15 »
hoşgeldin... :tamamdir :saygılar

Çevrimdışı ccc_mk1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 07 Haziran 2009, 02:11:11 »
hoşbulduk hepinize ilginizden dolayı çok teşekkürler...bu gün bi ustayla anlaştım gibi beğenmezsek yeniden yapma garantisi var sadece çürükler kaporta ve dodiklerin şişmesi 2300 lira.boya olarakta koyu füme düşünüyorum fikirlenizi alayım sizinde.bunun yanı sıra  şimdilik alacağım malzemeleri aranıyor kısmına yazacağım..cidden çok sıcak bi forum hepinize çok teşekkürler..

Çevrimdışı ccc_mk1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 07 Haziran 2009, 04:18:41 »
birde araçda motor değişikliğine gitmek istiyorum. 1.8 gti motorların fiyatları nedir komple ne kadara mal olur bilgisi olan varmı?

Çevrimdışı mördak

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 07 Haziran 2009, 10:26:24 »
fazla ucma turkıyedesın :)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #13 : 07 Haziran 2009, 13:23:15 »
2300 TL lik işle bence daha büyük motor işini düşünme bile derim..  1,8 mk1 (namı diyer DX) motor bulman imkansız.. Anca mk2 lerin 8V veya 16V motorunu bulabilirsin ama komple motoru sanırım şanzımanı ve elektrik tesisatı ile 2000TL den aşağı alman zor..

Eğerki böyle bir projen var ise ön şasi yi güçlendirmeni tavsiye ederim... Mk1 lerde travels sistemi yok o yüzden Salıncaklar direkt şasiye takılıyor onun için salıncak şasilerini ve karoser bağlantılarını Gaz altı kaynak yöntemi ile dikmende fayda var... Aynı şekilde Kule leride güzelce diktirmekte fayda var.. Ha şimdi diyeceksinki bu zaten GTI ve ona görede çok sorun olmaması lazım ama unutma altındaki araç yaşını almış metal yorgunluğu olan bir kasa Eğer bunları yapmadan bu işlere kalkışırsan aracın ön takımı çok kısa bir sürede kendi salacaktır....

Aracın 1,6 EG GTI motor olması lazım zaten seni yeteri kadar performasta tatmin edecektir inan bana mk2 1,8 16v makinayı bile kalkışta devirecek bir makinadır yeterki bakımlı olsun...  Enjeksiyon sisteminde sorun var ise ya yenileyeceksin yada yok uğraşamam dersen Çoklu karburatör olayı gireceksin ama en ekonamik yol ise AUDİ 80 ve 100 lerin Emme manifoldu kullanıp Çift boğaz bir karburator ilede standart performansını bozmayabilirsin.. Bu değişim enjeksiyon sistemine tek dezavantaj getirir yakıt ekonomisi performanlı kullanımda çok artacaktır..
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2009, 13:28:53 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"