Gönderen Konu: Ankaradan bir haber  (Okunma sayısı 8561 defa)

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
Ankaradan bir haber
« : 28 Ocak 2011, 13:08:27 »
ankara da otobanda yarıs düzenliyen bir grubun durumunu anlatıyor

Ankara'da otomobil meraklısı gençlerin otoyoldaki tehlikeli yarışı jandarma baskınıyla son buldu. Otoyolda yarış yapan gençler jandarmanın geldiği görünce otomobillerine binerek hızla uzaklaştı. Otomobillerden bazıları çalışmayınca gençler jandarmadan kurtulmak için zor anlar yaşadı. Jandarma çalışmayan otomobilin sürücüsünü ve arkadaşlarını yakalayarak gözaltına aldı. Gençlerin otoyoldaki tehlikeli yarışı ve jandarmanın yaptığı baskın üstgeçitten yarışları izleyenler tarafından saniye saniye görüntülendi.

Geçtiğimiz hafta otomobil meraklısı gençler yarış için sabahın erken saatlerinde Ankara'daki otoyolda bir araya geldi. Trafiğe açık bir yolda yarış yapan gençleri gören diğer sürücüler jandarmaya ihbar etti. İhbarı değerlendiren jandarma ekipleri gençlerin yarış yaptığı otoyola gitti. Jandarmanın geldiğini gören gençler otomobillerine binerek hızla uzaklaştı. Aralarında otomobilleri çalışmayan sürücüler de vardı. Otomobillerini ittirerek çalıştırmaya başaran bir sürücü de janadarmadan son anda kurtuldu. Diğer otomobil çalışmayınca sürücü ve arkadaşları jandarma tarafından kısa sürede yakalandı.

Trafiğe açık olan otoyolda gençlerin yaptığı tehlikeli yarışı ve jandarmanın baskını üstgeçitte yarışları izlemeye gelenler tarafından saniye saniye görüntüledi. Görüntülerde ayrıca kameraya çekenlerin jandarmanın gelmesini sürücülere küfürler ederek söylemesi de yer alıyor. Sosyal paylaşım sitelerinde yer alan ve görüntülere "Yuvayı jandarma bastı" , "Ne gündü ama" gibi yorumlar yapıldı.

Kaynak : Milliyet Gazetesi
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle

Yunus EMRE

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ankaradan bir haber
« Yanıtla #2 : 28 Ocak 2011, 13:30:31 »
heheeeee çok güldüm abi ya, hele ki o son çalışmayan arabayı iteklemeleri filan acayipmiş... ;D ;D

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Ocak 2011, 13:33:42 »
heheeeee çok güldüm abi ya, hele ki o son çalışmayan arabayı iteklemeleri filan acayipmiş... ;D ;D

:)

Yunus EMRE

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 28 Ocak 2011, 13:46:13 »
Saka maka iyi dün aksam Ankara yollarinda yakalanmadık deniz ben bugra ;D
ADK

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 28 Ocak 2011, 14:23:52 »
Haberlerde olayı abartmışlar, burada düzenlenen her yarışta muhakkak baskın olur zaten :) Jandarmanın amacı yakalamak değil sadece arabaları dağıtmak orda. Tabii şansa bozuk bir tane bulunca durmuşlar yanında. Arabaların olduğu yer zaten in cin top oynayan bomboş bir yol. Trafikte makas atmalarındansa böyle toplanmaları ve kısa denemeler yapmaları daha iyi bence.

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 28 Ocak 2011, 14:31:41 »
bir kaç insan ölünce kimse öyle demiyor. video yu izlediysen bir kalkıs vardı orada o arabalardan bir kontrolden çıksa olacaklar belli sonucta komik ama ondan daha fazla düşündürücü

Yunus EMRE

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 28 Ocak 2011, 15:20:58 »
bir kaç insan ölünce kimse öyle demiyor. video yu izlediysen bir kalkıs vardı orada o arabalardan bir kontrolden çıksa olacaklar belli sonucta komik ama ondan daha fazla düşündürücü

Bir de şu şekilde bakın. Önceleri trafikte yaparlardı aynı şeyleri ve başkalarının canını ciddi biçimde tehlikeye atarlardı. Burada sadece isteyen gelmiş, bir şey olsa bile kendilerine olacak. Bu riski göze almışlar zaten en azından çoluğu çocuğu olan masum birine zarar verme ihtimalleri yok. Burada bunu yapmasalar emin olun trafikte çok daha tehlikelilerini yaparlar.

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 28 Ocak 2011, 15:24:06 »
ama hak verilecek hiç birşeyleri yok üstat, onların anne babaları ne durumda olur öyle bir durumda

Yunus EMRE

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 28 Ocak 2011, 15:39:46 »
Bu hicbirzaman engellenemzki illaki çıkar bir yerden böyleleri bencede biryerde olup ne halleri varsa görmeleri daha iyi olur herkes kendi hatalarının bedelini öder hicolmazsa mahsumlara odetmesin
ADK

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 28 Ocak 2011, 16:15:09 »
amele pazarına benzettim ben daha çok :) Arabalarada öldüm sanki rx8 ler filan varda illegal yarış hepsi gübre araçlara bak :D
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1 Cabriolet
« Yanıtla #11 : 28 Ocak 2011, 19:18:40 »
e30.tc buluşmasıydı bu :D aynı yerde bizim vwlerde kovalanmış :D

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1 Cabriolet
« Yanıtla #12 : 28 Ocak 2011, 19:19:25 »
amele pazarına benzettim ben daha çok :) Arabalarada öldüm sanki rx8 ler filan varda illegal yarış hepsi gübre araçlara bak :D

abi rx8de vardı desem :D

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 28 Ocak 2011, 19:46:12 »
benim pc eski hacım videolar takılıyor vardıysada ben görmedim ben sonda çalışmayan araçlara takıldım :D Sanırım hafif olsun diye marş dinamosunu sökmüşler :P
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ