vwtr.net

Serbest Forum => Sohbet => Konuyu başlatan: nizam - 28 Ocak 2011, 13:08:27

Başlık: Ankaradan bir haber
Gönderen: nizam - 28 Ocak 2011, 13:08:27
ankara da otobanda yarıs düzenliyen bir grubun durumunu anlatıyor

Ankara'da otomobil meraklısı gençlerin otoyoldaki tehlikeli yarışı jandarma baskınıyla son buldu. Otoyolda yarış yapan gençler jandarmanın geldiği görünce otomobillerine binerek hızla uzaklaştı. Otomobillerden bazıları çalışmayınca gençler jandarmadan kurtulmak için zor anlar yaşadı. Jandarma çalışmayan otomobilin sürücüsünü ve arkadaşlarını yakalayarak gözaltına aldı. Gençlerin otoyoldaki tehlikeli yarışı ve jandarmanın yaptığı baskın üstgeçitten yarışları izleyenler tarafından saniye saniye görüntülendi.

Geçtiğimiz hafta otomobil meraklısı gençler yarış için sabahın erken saatlerinde Ankara'daki otoyolda bir araya geldi. Trafiğe açık bir yolda yarış yapan gençleri gören diğer sürücüler jandarmaya ihbar etti. İhbarı değerlendiren jandarma ekipleri gençlerin yarış yaptığı otoyola gitti. Jandarmanın geldiğini gören gençler otomobillerine binerek hızla uzaklaştı. Aralarında otomobilleri çalışmayan sürücüler de vardı. Otomobillerini ittirerek çalıştırmaya başaran bir sürücü de janadarmadan son anda kurtuldu. Diğer otomobil çalışmayınca sürücü ve arkadaşları jandarma tarafından kısa sürede yakalandı.

Trafiğe açık olan otoyolda gençlerin yaptığı tehlikeli yarışı ve jandarmanın baskını üstgeçitte yarışları izlemeye gelenler tarafından saniye saniye görüntüledi. Görüntülerde ayrıca kameraya çekenlerin jandarmanın gelmesini sürücülere küfürler ederek söylemesi de yer alıyor. Sosyal paylaşım sitelerinde yer alan ve görüntülere "Yuvayı jandarma bastı" , "Ne gündü ama" gibi yorumlar yapıldı.

Kaynak : Milliyet Gazetesi
Başlık: Ynt: Ankaradan bir haber
Gönderen: nizam - 28 Ocak 2011, 13:09:17
olayın videosu

'Yuvayı' jandarma basınca... - DiÄŸer - Haber, Video / Milliyet.com.tr Ä°nternet TV
 (http://video.milliyet.com.tr/Yuvayi-jandarma-basinca_1_47541.htm?auto=1)
Gönderen: panik - 28 Ocak 2011, 13:30:31
heheeeee çok güldüm abi ya, hele ki o son çalışmayan arabayı iteklemeleri filan acayipmiş... ;D ;D
Gönderen: nizam - 28 Ocak 2011, 13:33:42
heheeeee çok güldüm abi ya, hele ki o son çalışmayan arabayı iteklemeleri filan acayipmiş... ;D ;D

:)
Gönderen: ReDDeviL - 28 Ocak 2011, 13:46:13
Saka maka iyi dün aksam Ankara yollarinda yakalanmadık deniz ben bugra ;D
Gönderen: atego - 28 Ocak 2011, 14:23:52
Haberlerde olayı abartmışlar, burada düzenlenen her yarışta muhakkak baskın olur zaten :) Jandarmanın amacı yakalamak değil sadece arabaları dağıtmak orda. Tabii şansa bozuk bir tane bulunca durmuşlar yanında. Arabaların olduğu yer zaten in cin top oynayan bomboş bir yol. Trafikte makas atmalarındansa böyle toplanmaları ve kısa denemeler yapmaları daha iyi bence.
Gönderen: nizam - 28 Ocak 2011, 14:31:41
bir kaç insan ölünce kimse öyle demiyor. video yu izlediysen bir kalkıs vardı orada o arabalardan bir kontrolden çıksa olacaklar belli sonucta komik ama ondan daha fazla düşündürücü
Gönderen: atego - 28 Ocak 2011, 15:20:58
bir kaç insan ölünce kimse öyle demiyor. video yu izlediysen bir kalkıs vardı orada o arabalardan bir kontrolden çıksa olacaklar belli sonucta komik ama ondan daha fazla düşündürücü

Bir de şu şekilde bakın. Önceleri trafikte yaparlardı aynı şeyleri ve başkalarının canını ciddi biçimde tehlikeye atarlardı. Burada sadece isteyen gelmiş, bir şey olsa bile kendilerine olacak. Bu riski göze almışlar zaten en azından çoluğu çocuğu olan masum birine zarar verme ihtimalleri yok. Burada bunu yapmasalar emin olun trafikte çok daha tehlikelilerini yaparlar.
Gönderen: nizam - 28 Ocak 2011, 15:24:06
ama hak verilecek hiç birşeyleri yok üstat, onların anne babaları ne durumda olur öyle bir durumda
Gönderen: ReDDeviL - 28 Ocak 2011, 15:39:46
Bu hicbirzaman engellenemzki illaki çıkar bir yerden böyleleri bencede biryerde olup ne halleri varsa görmeleri daha iyi olur herkes kendi hatalarının bedelini öder hicolmazsa mahsumlara odetmesin
Gönderen: ThE_Unforgiven - 28 Ocak 2011, 16:15:09
amele pazarına benzettim ben daha çok :) Arabalarada öldüm sanki rx8 ler filan varda illegal yarış hepsi gübre araçlara bak :D
Gönderen: STAK67 - 28 Ocak 2011, 19:18:40
e30.tc buluşmasıydı bu :D aynı yerde bizim vwlerde kovalanmış :D
Gönderen: STAK67 - 28 Ocak 2011, 19:19:25
amele pazarına benzettim ben daha çok :) Arabalarada öldüm sanki rx8 ler filan varda illegal yarış hepsi gübre araçlara bak :D

abi rx8de vardı desem :D
Gönderen: ThE_Unforgiven - 28 Ocak 2011, 19:46:12
benim pc eski hacım videolar takılıyor vardıysada ben görmedim ben sonda çalışmayan araçlara takıldım :D Sanırım hafif olsun diye marş dinamosunu sökmüşler :P
Gönderen: STAK67 - 28 Ocak 2011, 20:57:02
benim pc eski hacım videolar takılıyor vardıysada ben görmedim ben sonda çalışmayan araçlara takıldım :D Sanırım hafif olsun diye marş dinamosunu sökmüşler :P

videoda göremedim bende ama bizim arkadaş muratın rx8i ordaydı :) o harbi felaket ya zaten :D (
Gönderen: atego - 28 Ocak 2011, 21:00:12
ama hak verilecek hiç birşeyleri yok üstat, onların anne babaları ne durumda olur öyle bir durumda

O denemelere 900-1000 hp lik arabalar da geliyor, sadece o gün yoklar :) Rx-8 de bizim arabalara göre çok iyi bile olsa sınıfındakilerin en kötü performanslılarından biridir. Tabii tasarımı ve motor teknolojisine hayranım, param olsa alırım o ayrı bir konu :) Açıkçası ben gerçek bir araba tutkunuyum. Lastik kokusu, motor sesi vs çok hoşuma giden şeyler. Araba almamın sebebi de kesinlikle ayağımı yerden kessin diye değil, onunla uğraşmak için. Motoruyla ilgilenmek, iç kısmında değişiklikler yapmak, önüme çıkan problemleri kendi çabamla aşmaya çalışmak. Yaptıkları tehlikeli mi? Evet tabii ki tehlikesi var, ama kaldırımda yürümek bence bundan çok daha tehlikelidir. Yol ve iklim şartları uygun olmadığında inanın onlardan birisi bile arabasını dışarı çıkarmaz. Bu kadar savunmamın sebebi içlerinde tanıdıklarımın olması sebebiyle değil, aksine hiçbirini tanımam ve muhabbetlerini de sevmem. Ama herkesin hoşlandığı sevdiği bir hobisi vardır. Kimi resim çizer, kimi dağa tırmanır, kimi kayak yapar, kimi surf yapar vs. Bunların çoğu yaptıklarından binlerce kat daha tehlikeli. Orada çıktıkları hız bomboş dümdüz yolda en fazla 100-130 km. Hergün otobanda ve bazılarımızın trafikte yaptığı hız.
Gönderen: ThE_Unforgiven - 28 Ocak 2011, 21:01:32
atego ben hız konusunda bişeymi yazdım yada yaptıklarına bi atıftamı bulundum acaba ?
Gönderen: ReDDeviL - 28 Ocak 2011, 21:06:52
Katılıyorum bugra  :tamamdir, neyse ben sinemaya geldim hala tel elimde hadi film başlıyor  çıkınca katilicam size iyi forumlar ;D
Gönderen: STAK67 - 28 Ocak 2011, 21:09:04
Katılıyorum bugra  :tamamdir, neyse ben sinemaya geldim hala tel elimde hadi film başlıyor  çıkınca katilicam size iyi forumlar ;D

kurtlar vadisi heralde :D iyi seyirler
Gönderen: ThE_Unforgiven - 28 Ocak 2011, 21:09:34
kurtlar vadisi heralde :D iyi seyirler

aynen :D
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 28 Ocak 2011, 21:18:27
Facede izlemiştim bende valla nasıl kaçıyorlar ya bende yarışlara gidiyorum bizide dağıtmak için Jandarma geliyor ama bazen durumlar değişiyor yarışı Jandrama başlattığı günlerde oluyordu  :D Ama caddeye 3 sıra halinde salmışlardı hepimizinde plakasını almışlardı biriniz bile 50yi geçsin alayınızı ceza yağmuruna tutarım demişti caddeye saldı benide PUG 205 GTI-Benim GT -Doğan SLX biz zaten SLX'e  fark taktık ama PUG epey gaza geldi ben 110 derken o 170-180 gidiyodu deli  ;D
Gönderen: atego - 28 Ocak 2011, 22:32:09
atego ben hız konusunda bişeymi yazdım yada yaptıklarına bi atıftamı bulundum acaba ?

Yok canım ben sadece arabalar kötü deyince yazdım yoksa Rx-8 için yada orada bulunanlar hakkındaki görüşlerin için değil :) Diğer yazdıklarım zaten kendi düşüncelerim, sevdiğim bir şey hakkında yorumlarımdı. O arabaları yakından görmeniz lazım ya da gidişlerini, hayran olmamak elde değil. Rx-8 için de size değil, genel bilgi olması amacıyla yorum ve eleştiri yaptım :)
Gönderen: ThE_Unforgiven - 28 Ocak 2011, 23:59:46
Valla bence olay büyütülecek bir olay değil benim trafikte yaptığım hareketleri görseniz bana illegal bu adamlara legal dersiniz. Laf klavye arkasında olunca herkes sanki tüm kurallara uyuyormuş gibi anlatıyor :) BEnde gti vardı canavara binipte orta şeritten 80 le gidiyorum desen millet bana güler :D
Gönderen: atego - 29 Ocak 2011, 00:07:01
Valla bence olay büyütülecek bir olay değil benim trafikte yaptığım hareketleri görseniz bana illegal bu adamlara legal dersiniz. Laf klavye arkasında olunca herkes sanki tüm kurallara uyuyormuş gibi anlatıyor :) BEnde gti vardı canavara binipte orta şeritten 80 le gidiyorum desen millet bana güler :D

Ben kullanmaya ilk başladığım zamanlar bir kaç olay atlattım ondan sonra r32 olsa trafikte hız yapmam :) Müziğimi açıyorum orta şeritten 70-80 km arası gidiyorum. Ya da ışıklardan kalkarken yine 70-80 km ye kadar tam gaz sonra sakin sakin kullanmaya devam ediyorum :) Hem ciddi şekilde yakıt tasarrufu yapıyorum.
Gönderen: ThE_Unforgiven - 29 Ocak 2011, 00:10:33
HAcı sendeki sportline bende şu anda öle gidiyorum gti öle olmuyo işte :D BEn kamyonun altından çıktım yinede basarım affetmem D
Gönderen: onurc - 29 Ocak 2011, 00:27:47
hızlı ve ofkelı derler ya . bunlarda tuplu ve ofkelı heralde :)  cok ıyı ya .. kaçış sahnesı ıyıymıs  :)
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 29 Ocak 2011, 00:44:34
Valla Süleyman abinin dediğine katılıyorum yavaş gelicem diyorum daha temin yolda gelirken ama olmuyo işte sen ne kadar ayağının ucuylanda bassan gaz pedalı ıkınıyo bas bana diye  >:D Yoksa biz temiz aile çocuklarıyız yaparmıyız öyle şeyler  :melek:
Gönderen: STAK67 - 29 Ocak 2011, 00:46:18
Valla Süleyman abinin dediğine katılıyorum yavaş gelicem diyorum daha temin yolda gelirken ama olmuyo işte sen ne kadar ayağının ucuylanda bassan gaz pedalı ıkınıyo bas bana diye  >:D Yoksa biz temiz aile çocuklarıyız yaparmıyız öyle şeyler  :melek:

o nası tabir gökhan bas bana bas bass :D :D
Gönderen: ThE_Unforgiven - 29 Ocak 2011, 01:00:26
Nuri alço tribinemi girdin gökhan :D
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 29 Ocak 2011, 19:41:26
Nuri alço tribinemi girdin gökhan :D
Sorma abi bu alço tripleri yüzünden bi aralar İstanbul'a gelmem lazım Fatmagül'ün suçu varmışta  >:D