Gönderen Konu: AKARYAKIT zamları hakkındaki düşünceleriniz (küfür etmek yasak)  (Okunma sayısı 37234 defa)

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
    • Profili Görüntüle
Sevgili Volkswagen severler.
Bildiğiniz üzere akaryakıt fiyatları aldı başını gidiyor ki tutabilene aşk olsun.İnanın benzinin litresine 4.03 TL vermek şahsen benim çok ama çok zoruma gidiyor.Bunun yanı sıra bu durum karşısında hiçbirşey yapmayan ve yapmayada niyeti olmayan halkı görünce iyice deliriyorum...Bu konuda sizin düşünceleriniz nedir???
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2011, 13:42:51 Gönderen: relaxizmir »
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
sadece benzin olsa neyse disel'de aynı durumda 3.46 oldu litresi neye elimizi atsak elimizde kalıyor herşey akaryakıta bağlı meyve sebze kamyonla geliyor yakıta zam geldikçe mutfak masraflarını katlıyor artık dur demenin zamanı geldi haziranı bekliyorum diyeceğim ama milletimizden artık umudu kestim.Aziz Nesin haklı diyesim geliyorda gazaba uğrarım diye korkuyorum. >:(

Çevrimdışı eroldemir73

• Profili Görüntüle
Her benzinciye gittiğimde içim kan ağlıyor. Benzin de almamız gerekiyor. Nası protesto edicez ki? Bir yerde okumuştum. Belki bu forumda. Bu fikir çok hoşuma gitmişti. Dediğim gibi benzi almaya mecburuz. ee nası yapıcaz o zaman... Türkiye 3-4 tane büyük benzin firması var. Atıyorum Shell, BP, opet gibi. Bunlardan birisini belirleyeceğiz. Mesela BP. Kimse BP 'den benzin almayacak. Benzin ihtiyacını gidip diğer firmalardan halledecek. Ama BP'den almayacak. BP hiç satış yapamayınca ne olucak. Gidip kendisi nası indirim yapabilirimin cevaplarını armya başlıyacak, diğer firmaların kapısını aşındıracak veya devleti sıkıştıracak.
Sizce de bu etkili olmaz mı?  :bekleriz: :bekleriz:

Çevrimdışı brkdmr38

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: "00 2.5 TDI T4-"04 1.4 TDI 6Y Fabia
Adamlar diyorki firmalara promosyon ürün dağıtma akaryakıtta indirim yap.Eee sen aldığın vergiden bi kuruş aşağı inmiyorsun firmalardan indirim yapmasını bekliyorsun gün geçtikçe sömürülüyoruz :( Yazık Türk halkına
'Golf MK1 Yaşam Tarzıdır. Birkere Bulaştımı Kurtulması zordur Kurtulanda Hayattan Zevk Almayı Unutandır.. ' DR.Erşan Varol

Z.M.Sigorta Ve Kaskoda Uygun Fiyatlar.

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
Her benzinciye gittiğimde içim kan ağlıyor. Benzin de almamız gerekiyor. Nası protesto edicez ki? Bir yerde okumuştum. Belki bu forumda. Bu fikir çok hoşuma gitmişti. Dediğim gibi benzi almaya mecburuz. ee nası yapıcaz o zaman... Türkiye 3-4 tane büyük benzin firması var. Atıyorum Shell, BP, opet gibi. Bunlardan birisini belirleyeceğiz. Mesela BP. Kimse BP 'den benzin almayacak. Benzin ihtiyacını gidip diğer firmalardan halledecek. Ama BP'den almayacak. BP hiç satış yapamayınca ne olucak. Gidip kendisi nası indirim yapabilirimin cevaplarını armya başlıyacak, diğer firmaların kapısını aşındıracak veya devleti sıkıştıracak.
Sizce de bu etkili olmaz mı?  :bekleriz: :bekleriz:
Mantıklı bir fikir ama onların zarar edebilmesi için büyük bir çoğunluk olması gerekir buda sağlanırmı  ::)
ADK

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
Sizce de bu etkili olmaz mı?  :bekleriz: :bekleriz:

bunun olması biraz zor bi arkadaşım var benzinlik sahibi bide çalışan arkadaşım var ayrı olarak başka bi yerde firmaların litreden kazandıkları %8 yani benzinin litresi 100 milyon olduğunda 8 milyon 10 milyon olduğunda 800 bin 1 milyon olduğunda 80bin 4 milyon olduğu için çarpı 4ten şuanki 1 litreden kazandıkları para 320 binlira yani 3 sakız parası bütün benzin istasyonları franchisingdir bunları tek başlarına fiyat indirimi yapmaları mümkün değildir ayrıca bu fiyatı ayarlayan firmalar değildir arkadaşlar yanlış düşünülmesin sakın bu fiyatları ayarlayanlar devlettir aynı sigaradaki fiyatı ayarlamak gibi devlet ne derse o fiyattan satmak zorundalar malesef ama malesef :(

Çevrimdışı ilkarabam6n

• Profili Görüntüle
kimsenin bizi iplediği yok artık otomobilin bir lüks olunmadığının farkına varılmalı :bekleriz:

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
kimse bizi iplemez tabi afedersiniz kıçı kırık bi televizyon dizisi için türkiye ayağa kalkıyor ama bu benzin zamları için hiç kimse kılını kıpırdatmıyor işte böyle bi toplumda yaşıyoruz

Çevrimdışı baki çelik

• Profili Görüntüle
Fethiye'de düzenlenen BP (British Petrol)'ün toplantısında adamların yıllık net gelirin (ciro değil yani) 100 milyar $ olduğunu duyunca  :o şok  :o geçirmiştim bu para ile sadece bir şirketin dünyanın herhangi biryerinde savaş başlatabileceğini yada durdurabileceği yani 3.Dünya Savaşını bir şirketin bile başlatabileceğini anladım böyle bir paranın neler yapabileceğini daha net anlatabilmişimdir umarım...BP'nin bu bölgede yani Ortadoğu'da petrolü ilk çıkaran şirket olduğunu ve dolayısı ile bu fiyatların yüksek olması en çok kime yarıyor dersiniz?BP'ye mi hayır hükümetlere çünkü ne kadar çok tüketilirse o kadar çok kazanacak olan BP bunu istemez peki burda amaç nedir?Daha çok vergi toplaması lazım diyen saf vatandaşım olacaktır elbet ama zaten en pahalı yakıtı en yüksek vergiyi ödeyen (KDV)%18  (Özel iletişim vergisi)%25 vs.vs..kayıt dışı ekonmomi yüksek diyen saf vatandaşım da olacaktır vergiyi düşürse zaten kayıt dışının yarısı kayıt içi olur aynı hesaba gelir nedir mevzu?Bence birtürlü kurtaamadığımız tamamen Doğu bölgesidir mesele.. ben Mersin'den ötesine KDV'li mal satamadığım için ticaret yapamıyorum, elektrik hatta su faturasını ödeyen duymadım nerden mi biliyorum ordaki bir sitede yazlığım var elektirği ödüyorum çünkü benim elimde ama su ödemiyor koca site ve diğer siteler artezyen suyu kullanılıyorlar, mesela antep'den sonrasında petrol fiyatlarının birden düştüğünü görüyorum ve savaş bölgesi gibi binlerce askere ödenen fazladan İAŞ ve korucu sistemi ve 30 çocuklu aileye yeşil kart mevzusu ve doğal şartlarda eklenince Türkçe konuşmayan vatandaşımın!helikopterle hastaheneye sevki dünyanın en büyük 10 projesinden biri GAP'ın 30 yılda bitirilememiş olması ve %20 kapasiteyle çalışması 1 km ilerde petrol kuyularını görüp de nasıl oluyosa kendi petrolümüzü çıkaramamış olması gibi sebeplerden dolayı bizim yakıt fiyatları düşmez malesef doğu bölgesi yarayan kanamız ve maalesef bu yarayı açan kim ya da kimler tartışılır ama kapanmasına izin vermeyen malesef gene o bölgedeki vatandaşlarımız ...Ezan dinmez Bayrak İnmez diyoruz ama bayrağımızın altında faklı dillin konuşulduğunu unutuyor yada müsama gösteriyoruz ezan diyoruz ama Ekümenliklere kapütülasyonlar sağlıyor Patriklere başka bi ülkenin Bakanı ya da Devlet Başkanı gibi davranıyoruz dibimizde K.K.T.C'ne kendimizi sevdiremiyoruz ....yani vatan sevgisi toplum bilinci olmadıkca yurt dışına 80 kuruşa sattığımız petrolü burda vatandaşım 4 TL'ye tüketmesi onun hakkıdır ona müstahaktır...
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2011, 13:06:34 Gönderen: baki çelik »

Çevrimdışı relaxizmir

• Profili Görüntüle
Arkadaşlar öncelikle konuya gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkür ederim.Gel gelelim Türk halkına örgütlenme dediğinde kimse kılını kıpırdatmaz ki bunun hepimiz farkındayız.Ben mesela şahsi olarak aracımın arka camına koskocaman yazılar ile "DİKKAT BU ARAÇ DÜNYANIN EN PAHALI YAKITI İLE ÇALIŞIYOR" yazdım.Hemen reaksiyon görüp bunu yapan birkaç kişi olduğunu görünce sevinmedim değil.İnanın bana zoruma gidiyor.Akşamları trafikte görüyorum 4'lüleri açıp aklınca eylem yapanları.BU İŞ BÖYLE OLMAZ !!!

Adamlar Mısır karıştı diye eylem yapıyor,Mavi marmara basıldı diye eylem yapıyor,Muhteşem yüzyıl dizisi için eylem yapıyor ama hergün yediği ekmeği getiren aracın akaryakıtına yapılan zamma koyun gibi boyun eğiyor.Kusura bakmayın ama ben bu parayı kazanmak için ter döküyorum.Ve aldığım her 100 TL'lik yakıtın 60TL'sini devlete vergi veriyorum.He bir Allah kuruşunu helal etmiyorum o ayrı mesele.Haram zıkkım olsun,çoluk çocuklarından çıksın.Devlet benim vergimi birçok alanda kullanıyor.Ben bunun karşılığnda ne alıyorum ??  BABAYI...Yok öyle yağma.Kendileri kadınlarının altlarına jeep'leri çekerken iyi ama.Haziranda görüşücez bu yiyicilerle...

Ve son olarak eylem adına da NE GEREKİYORSA YAPMAYA BEN ŞAHSIM ADINA HAZIRIM !!! YER MEKAN ZAMAN BELİRLEYİP SESİMİZİ DUYURALIM DERİM
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2011, 13:47:49 Gönderen: relaxizmir »
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
Fethiye'de düzenlenen BP (British Petrol)'ün toplantısında adamların yıllık net gelirin (ciro değil yani) 100 milyar $ olduğunu duyunca  :o şok  :o geçirmiştim bu para ile sadece bir şirketin dünyanın herhangi biryerinde savaş başlatabileceğini yada durdurabileceği yani 3.Dünya Savaşını bir şirketin bile başlatabileceğini anladım böyle bir paranın neler yapabileceğini daha net anlatabilmişimdir umarım...BP'nin bu bölgede yani Ortadoğu'da petrolü ilk çıkaran şirket olduğunu ve dolayısı ile bu fiyatların yüksek olması en çok kime yarıyor dersiniz?BP'ye mi hayır hükümetlere çünkü ne kadar çok tüketilirse o kadar çok kazanacak olan BP bunu istemez peki burda amaç nedir?Daha çok vergi toplaması lazım diyen saf vatandaşım olacaktır elbet ama zaten en pahalı yakıtı en yüksek vergiyi ödeyen (KDV)%18  (Özel iletişim vergisi)%25 vs.vs..kayıt dışı ekonmomi yüksek diyen saf vatandaşım da olacaktır vergiyi düşürse zaten kayıt dışının yarısı kayıt içi olur aynı hesaba gelir nedir mevzu?Bence birtürlü kurtaamadığımız tamamen Doğu bölgesidir mesele.. ben Mersin'den ötesine KDV'li mal satamadığım için ticaret yapamıyorum, elektrik hatta su faturasını ödeyen duymadım nerden mi biliyorum ordaki bir sitede yazlığım var elektirği ödüyorum çünkü benim elimde ama su ödemiyor koca site ve diğer siteler artezyen suyu kullanılıyorlar, mesela antep'den sonrasında petrol fiyatlarının birden düştüğünü görüyorum ve savaş bölgesi gibi binlerce askere ödenen fazladan İAŞ ve korucu sistemi ve 30 çocuklu aileye yeşil kart mevzusu ve doğal şartlarda eklenince Türkçe konuşmayan vatandaşımın!helikopterle hastaheneye sevki dünyanın en büyük 10 projesinden biri GAP'ın 30 yılda bitirilememiş olması ve %20 kapasiteyle çalışması 1 km ilerde petrol kuyularını görüp de nasıl oluyosa kendi petrolümüzü çıkaramamış olması gibi sebeplerden dolayı bizim yakıt fiyatları düşmez malesef doğu bölgesi yarayan kanamız ve maalesef bu yarayı açan kim ya da kimler tartışılır ama kapanmasına izin vermeyen malesef gene o bölgedeki vatandaşlarımız ...Ezan dinmez Bayrak İnmez diyoruz ama bayrağımızın altında faklı dillin konuşulduğunu unutuyor yada müsama gösteriyoruz ezan diyoruz ama Ekümenliklere kapütülasyonlar sağlıyor Patriklere başka bi ülkenin Bakanı ya da Devlet Başkanı gibi davranıyoruz dibimizde K.K.T.C'ne kendimizi sevdiremiyoruz ....yani vatan sevgisi toplum bilinci olmadıkca yurt dışına 80 kuruşa sattığımız petrolü burda vatandaşım 4 TL'ye tüketmesi onun hakkıdır ona müstahaktır...

Eline sağlık çok güzel yazmışsın.

Bu kadar büyük mesajı alıntı yaptığım için kusura bakmayın ama gözden kaçmasını istemem.
Lütfen okuyun.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar öncelikle konuya gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkür ederim.Gel gelelim Türk halkına örgütlenme dediğinde kimse kılını kıpırdatmaz ki bunun hepimiz farkındayız.Ben mesela şahsi olarak aracımın arka camına koskocaman yazılar ile "DİKKAT BU ARAÇ DÜNYANIN EN PAHALI YAKITI İLE ÇALIŞIYOR" yazdım.Hemen reaksiyon görüp bunu yapan birkaç kişi olduğunu görünce sevinmedim değil.İnanın bana zoruma gidiyor.Akşamları trafikte görüyorum 4'lüleri açıp aklınca eylem yapanları.BU İŞ BÖYLE OLMAZ !!!

Adamlar Mısır karıştı diye eylem yapıyor,Mavi marmara basıldı diye eylem yapıyor,Muhteşem yüzyıl dizisi için eylem yapıyor ama hergün yediği ekmeği getiren aracın akaryakıtına yapılan zamma koyun gibi boyun eğiyor.Kusura bakmayın ama ben bu parayı kazanmak için ter döküyorum.Ve aldığım her 100 TL'lik yakıtın 60TL'sini devlete vergi veriyorum.He bir Allah kuruşunu helal etmiyorum o ayrı mesele.Haram zıkkım olsun,çoluk çocuklarından çıksın.Devlet benim vergimi birçok alanda kullanıyor.Ben bunun karşılığnda ne alıyorum ??  BABAYI...Yok öyle yağma.Kendileri kadınlarının altlarına jeep'leri çekerken iyi ama.Haziranda görüşücez bu yiyicilerle...

Ve son olarak eylem adına da NE GEREKİYORSA YAPMAYA BEN ŞAHSIM ADINA HAZIRIM !!! YER MEKAN ZAMAN BELİRLEYİP SESİMİZİ DUYURALIM DERİM

haklısın aslında bunun için bir eylem oluşturulmalı aynı cumhuriyet mitingi gibi büyük şehirlerde bu eylemlerden yapılmalı ben her türlü eyleme hazırım bunun için prosedürler nedir bilmiyorum ancak her koşulda orada bulunmaya hazırım bunu gerçekten yapmak lazım

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
arkadaşlar slm benzin fiyatlarının ben petrol firmalarıyla ilgili olduğunu okdr da çok düşünmüyorum relaxizmir haklı daha geçen açıkladılar 4 liralık yakıtın 2,5 lirası devlatin vergisi ya >:( bu ne arkadaş yuh be. ben bu fiyatlar yüzünden güzelim arabamı lpg ye çevirmek zorundamıyım! konuyu dağıtmak istemiyorum ama benden al vergiyi yedir ceza evlerindeki katillere teröristlere neyse bu konu beni fena geriyo. bakın şilide gecen madencilerin kurtarılışında büyük rol oynayan bir bakan vardı halk nasıl seviyordu onu, sonra neoldu aynı bakan petrol fiyatlarına çok az bir zam yapacaktı adamın kafasını gözünü kırdılar be! zaten benzin orda 1.3 liramı ne tam bilmiyorum yanlış bilgilendirmek istemem. bunlara böyle millet lazım bak vergiler nasıl düşüyor dedeğin gibi relaxizmir haziranda görüşcez nasılsa...
    tüm arkadaşlara kazasız günler.
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı relaxizmir

• Profili Görüntüle
arkadaşlar slm benzin fiyatlarının ben petrol firmalarıyla ilgili olduğunu okdr da çok düşünmüyorum relaxizmir haklı daha geçen açıkladılar 4 liralık yakıtın 2,5 lirası devlatin vergisi ya >:( bu ne arkadaş yuh be. ben bu fiyatlar yüzünden güzelim arabamı lpg ye çevirmek zorundamıyım! konuyu dağıtmak istemiyorum ama benden al vergiyi yedir ceza evlerindeki katillere teröristlere neyse bu konu beni fena geriyo. bakın şilide gecen madencilerin kurtarılışında büyük rol oynayan bir bakan vardı halk nasıl seviyordu onu, sonra neoldu aynı bakan petrol fiyatlarına çok az bir zam yapacaktı adamın kafasını gözünü kırdılar be! zaten benzin orda 1.3 liramı ne tam bilmiyorum yanlış bilgilendirmek istemem. bunlara böyle millet lazım bak vergiler nasıl düşüyor dedeğin gibi relaxizmir haziranda görüşcez nasılsa...
    tüm arkadaşlara kazasız günler.

Ah be kardeşim Haziranda görüşsek ne olur...Star Haberi izlesene.Hergün soruyorlar adamlara değişik değişik sorular.Ama ne yanıtlar geliyor.Herif istiklal marşını Fatih Sultan Mehmet yazdı dedi ya  :bekleriz: Hani zamanında Aysun Kayacı demişti ya "dağdaki çobanla benim oyum nasıl bir olur" diye.Allah aşkına söyleyin şimdi kız haksızmı ?? Velasıl kelam Haziranda o cahil cüheda takımı yüzünden biz yine öpülen olucaz gibi.Ama bunun böyle gideceğini sanmam.Milletin canına tak etti artık.Onlara oy verenlerde hallerinden pek memnun değiller... Aaaah Aziz Nesin sen ne büyük adammışsın !!!
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2011, 14:43:22 Gönderen: relaxizmir »