Gönderen Konu: Special Bora Pacific Plus Satılık  (Okunma sayısı 16222 defa)

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
Special Bora Pacific Plus Satılık
« : 22 Ekim 2014, 17:48:21 »
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-special-bora-pacific-plus-183742750/detay

Aracı 2010 Haziran da 41500 km de iken aldım. 1 yıl sonra sigorta maliyetini düşürmek için plaka değiştirdim. O yüzden e-devlet te tescil tarihi 11.07.2011 görünür. 4.5 yıldan ve yaklaşık 80 bin km den beri bendedir. Renk okyanus yeşili. Yetkili servis ve Bosch Car Service bakımlıdır (Rize ye taşınınca eski Bosch servisinde bakımları yapıldı). Tüm bakımlarını düzenli olarak yaptırdım. Faturaları mevcuttur. Sigara içmedim içirmedim. Muayenesini yeni yaptırdım. 2016 Ekim e kadar muayene geçerlidir. Borcu harcı cezası yoktur. Kilometre orijinaldir. Bunu aracı almaya geldiğinizde bilgisayara bağlayıp gösterebilirim. Ayrıca muayene ve servis kayıtlarına da bakabilirsiniz. Şu an kışlık lastikler mevcuttur. En son Ağustosta tabla burçları, amortisör kafaları ve rot başları değişmiştir. Gidişi, çekişi, yakışı gerçekten sorunsuzdur. 32 litre lpg ile 470 km yol yaptığımı biliyorum. Bakımı ihmal edilmez ve normal kullanılırsa normal şartlarda Şehir içi 350 km şehir dışında 450 km yol gidiyor. Yakıtla ilgili verinin fotosunu ekledim. Düzgün kullanımda fabrika verilerini bile alt üst ettim. Kullandığım süre boyunca bana çıkardığı iki arıza vardır. hararet müşiri orijinali ile yetkili serviste değişmiştir. Bir bobin yetkili servisten alınan orijinali ile değişmiştir. Aracı kullandığım süre zarfında her yıl düzenli boya koruması Sonax ta yapılmıştır. Ayrıca araç yağmur yağmadığı her hafta tarafımdan detaylı temizlik ve cilalı yıkaması yapılmıştır. Oto yıkamacılar boyanın anasını ağlattıkları, dışarıya kullandıkları bezleri iç kısımda da kullandıkları, istediğim gibi detaylı temizlik yapmadıkları için bu konuda çok titiz davrandım. Özellikle çocuğum olduktan sonra daha dikkat ettim. Daha aklıma gelmeyen birçok şey var ama aklıma geldikçe eklerim.
Aracın standart donanımı:
4 Hoparlör
Arka Kol Dayama - KD
Elektrikli Ön ve Arka Camlar - 2AEC
Hidrolik Direksiyon - HD
Manuel
Radyo Teyp - RT
Yol Bilgisayari - YB
Yükseklik Ayarlı S.Koltuğu
ABS Fren - ABS
Deri Direksiyon ve Vites Topuzu - DDi
Elektrikli ve Isıtmalı Ayna -
Immobilizer - IMM
Manuel Klima - AC
Sürücü Hava Yastığı
Ön Yan hava Yastıkları
15" Alüminyum Alaşım Jant -AJ
Elektronik Fren Basinç Dagilim EBD
İç Denetimli Alarm - AL
Uzak.Kum.Merk.Kilit - UKMK
Yükseklik-Derinlik Ayarlı Direksiyon - YAD

Standart donanıma ek olarak yaptığım iyileştirme, geliştirme ve değişimler (birçoğu kendi el emeğimdir ve birçoğunu yetkili servis bile yapamaz):
Ön kol dayama
Fren kaliperleri temiz görünmesi amacı ile soba boyası ile boyandı.
Mercedes ten çıkma parçalar kullanılarak oluşturulan Bixenon farlar (900 lira ampül balast dahil)
Philips 4300K D1S ampüller, AL Bosch balastlar
Far camı reflektör karartma (far tası değil cama bağlı olan kısım)
Far içi sinyal alt kısmının kesilerek amerikan park uygulaması
Amerikan park-sinyal senkronu
Plakalık iptali ve karakter kalınlaştırılması
Kadrana menzil yazılımı eklendi 2002 model ve altı hiçbir VW de yapılamaz, 2002 üstü VW lerde kodlanabilir. Fotoğrafta mevcut.
Kadran ibreleri kontak açık olduğu sürece kırmızı yanacak şekilde kodlandı.
Hella Optilux mercekli sis farı (300 lira)
Sis-Uzun far senkronu (yeni nesil VW ler gibi)
Çift kademe krom far anahtarı ile ön arka sisler ayrıldı (100 lira)
Tek dokunuş arka camlar (ön camlar gibi çift kademe oldu)
Kumandadan cam açma kapama
Kumandaya basıldığında tek seferde tüm kapıların açılması (istenildiğinde bilgisayara bağlanıp değiştirilebiliyor.)
2 tuşlu anahtar kabı 4 tuşlu anahtar kabı ile değiştirildi ve özelliği eklendi. Bu özellikler altta iki tanesidir. (50 ira)
PANIC alarm
Kumandadan bagaj açma
Cruise Control- Hız sabitleyici- El gazı (Yetkili servis 500 liaya takamadı ben taktım)
Blaupunkt RCD200 mp3 lü cd çalar ve CANBUS etkinleştirme ile ekran, GALA, kontağa bağlı olamama sorunlarının giderilmesi (300 lira)
Arka kapılara orijinal (bas-tiz) hoparlör ile toplamda 8 hoparlör yapıldı (200 lira)
Dokunmatik süreli rezistans anahtarı (50 lira)
Jetta GLI, Bora V5, VR6 spor ön lip (300 lira)
İç Ambiyans aydınlatması
MKIV bagaj logosu (50 lira)
Wolfsburg Edition Çamurluk logoları (100 lira)
Kelebek camlarına MKIV arka fonlu Bora araç sticker
Türkçe sesli grafik ekranlı (kameralı değil) park sensörü (100 lira)
Arka VW amblemi içine kırmızı reflektör eklendi
Far anahtarına arka sis farı ikaz ledi
Ambiyans küllük aydınlatma
Ledli vites topuzu
Shark anten (50 lira)
İç konsol ses yalıtım (bir kaç yerdeki tıkırtıyı kesemedim).
Kronik sorun kapı switchleri. Sürücü kısmı bozuldu kendim tamir ettim.

Gel gelelim aracımda ne var ne yok.
Ne yazıkki o kadar ustaya, servise göstermemize rağmen sonradan öğrendim ki araçta sağ ön çamurluk ve kaput yetkili serviste değişmiş. Biz baktırırken yoktu sonradan öğrendik. 4.5 yıl boyunca bana problem çıkarmadı. 4.5 yıl boyunca kaskoyla bindim hala kaskosu var.

Sağ arka kapıda benden önceki sahibinden hafif dalgalanma var nazarlık dursun diye dokunmadım. Pops a Dent ile düzeltmeye çalıştık ama maşallah kaporta o kadar sağlam ki milim kıpırdamadı. Fotoğrafta mevcut.
Arka tampona bir kaç kere dokundular. Auto King de dokunulan yerleri boyattım yine dokundular. Şu an arka tamponun 3 yerinde dokunma izi mevcut.
Sağ arka çamurlukta 1 karış ya var ya yok vernik atması olmuş.
Ne yazıkki önen gelen bir aracın sıkıştırması sonucu sağa dönerken sağ ön kapı altını kaldırımdan çıkmış köşeye dokundum. Orada da boya mevcut.
Birkaç ta önemsiz çizik mevcut. Rötuşlanan var rötuşlanmayan var.

Herşeyi açıkca yazdım. Alan kişi benim gibi sonradan sürprizle karşılaşmasın. Bana bunun hesabını sorarlar, çoluğumdan çoçuğumdan çıkmasın. Piyasanın karman çorman olduğu şu zamanda bu fiyatı yazmam normal diye düşünüyorum. Alana da satana da şimdiden hayırlı olsun. Yukarıda bahsettiğim eklemiş olduğum aksesuarlı fiyatım 26000, sökülen tüm parçaları da (küçük parçaları bulamayabilirim) vereceğim. Yok benim teybim var, hoparlörüm var, bixenonu kullanmayı bilmem al senin olsun diyen olursa da ona göre aksesuarsız fiyatım 25000 lira. Takas düşünmüyorum.

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
Ynt: Special Bora Pacific Plus Satılık
« Yanıtla #1 : 22 Ekim 2014, 23:24:34 »
Maşallah. Çok özenilerek kullanıldığı, emek harcandığı belli. Satması zor bir araç olmalı. Umarım istediğiniz fiyata ve değerini bilecek birine gider, böyle düzgün araba bulunmuyor.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Ekim 2014, 10:10:05 »
Maşallah. Çok özenilerek kullanıldığı, emek harcandığı belli. Satması zor bir araç olmalı. Umarım istediğiniz fiyata ve değerini bilecek birine gider, böyle düzgün araba bulunmuyor.

İnşallah hayırlısı olur. Arayan soran yok favorilere ekleyen var. Arayıp sorsalar güzellik yapacağız ama öldürmeseler bari. Teşekkür ettim.

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #3 : 23 Ekim 2014, 10:25:57 »
Hayırlısı olsun metin sanırım bizim jenerasyondan mk4 kullanan bi ben kalıcam evin borcu bitene kadar devam :) arayan olursa aklımdasın. değişen konusunda sonradan öğrenmene üzüldüm ama bu dünyanın öteki tarafıda var.istediğin fiyatta bu piyasa ve temizliği göz önünde bulundurunca normal tabi değişen olmasa daha hızlı olurdu satış.ne almayı düşünüyosun sattıktan sonra?
« Son Düzenleme: 23 Ekim 2014, 10:26:59 Gönderen: rene »

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Ekim 2014, 12:17:34 »
hayırlı satışlar.inşallah bizden birine gider ve gene kıymet bilir birisi kullanır.

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 23 Ekim 2014, 13:18:44 »
Hayırlısı olsun metin sanırım bizim jenerasyondan mk4 kullanan bi ben kalıcam evin borcu bitene kadar devam :) arayan olursa aklımdasın. değişen konusunda sonradan öğrenmene üzüldüm ama bu dünyanın öteki tarafıda var.istediğin fiyatta bu piyasa ve temizliği göz önünde bulundurunca normal tabi değişen olmasa daha hızlı olurdu satış.ne almayı düşünüyosun sattıktan sonra?

Aga MKIV jenerasyondan kırık olan kişi sayısı fazla kalmıyor artık :) Şu an için yeni araca birşey diyemiyorum belli ama demiyorum. Bora satılırsa gidip alacağım satamazsak ilandan kaldıracağım bakalım kısmet. Çünkü hevesimin kırılmasını istmeiyorum Bora yı çok arayacağımı da biliyorum.

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 23 Ekim 2014, 13:19:18 »
hayırlı satışlar.inşallah bizden birine gider ve gene kıymet bilir birisi kullanır.

İnşallah teşekkür ederim.

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 23 Ekim 2014, 15:02:29 »
Hayırlısı olsun Metin  :tamamdir

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 23 Ekim 2014, 17:05:37 »
Teşekkür ettim :)

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #9 : 23 Ekim 2014, 18:05:41 »
Gerçekten emek var. Ben araba alacak olsam gönül rahatlığı ile senin arabanı alırdım. rcd 200 cruze control farlar. bunlar güzel şeyler
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 23 Ekim 2014, 22:56:34 »
Çok teşekkür ettim.

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 24 Ekim 2014, 21:44:27 »
Güncel.

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 26 Ekim 2014, 10:55:32 »
İlanı güncelledim forumdan gelen arkadaşlara güzellik yapacağım.

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #13 : 26 Ekim 2014, 23:38:26 »
Hayirli satislar abi arayan sacma sapan seyler soyleyen cok oldu ben de satiliga cikardim gecenlerde baska bi arac bulmustum. Su kadar param var bilmem ne 2003 model araba ne edicek daha diyeni var tersledim ben hepsini git 2010 getz al dedim kapattim 24 bine hemen gelelim falan dediler. Dusmedim ama cabuk satilacaktir aracin senin farkli bir arac cunku