vwtr.net

Serbest Forum => İlanlar => Satılık => Konuyu başlatan: metinmb407 - 22 Ekim 2014, 17:48:21

Başlık: Special Bora Pacific Plus Satılık
Gönderen: metinmb407 - 22 Ekim 2014, 17:48:21
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-special-bora-pacific-plus-183742750/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-special-bora-pacific-plus-183742750/detay)

Aracı 2010 Haziran da 41500 km de iken aldım. 1 yıl sonra sigorta maliyetini düşürmek için plaka değiştirdim. O yüzden e-devlet te tescil tarihi 11.07.2011 görünür. 4.5 yıldan ve yaklaşık 80 bin km den beri bendedir. Renk okyanus yeşili. Yetkili servis ve Bosch Car Service bakımlıdır (Rize ye taşınınca eski Bosch servisinde bakımları yapıldı). Tüm bakımlarını düzenli olarak yaptırdım. Faturaları mevcuttur. Sigara içmedim içirmedim. Muayenesini yeni yaptırdım. 2016 Ekim e kadar muayene geçerlidir. Borcu harcı cezası yoktur. Kilometre orijinaldir. Bunu aracı almaya geldiğinizde bilgisayara bağlayıp gösterebilirim. Ayrıca muayene ve servis kayıtlarına da bakabilirsiniz. Şu an kışlık lastikler mevcuttur. En son Ağustosta tabla burçları, amortisör kafaları ve rot başları değişmiştir. Gidişi, çekişi, yakışı gerçekten sorunsuzdur. 32 litre lpg ile 470 km yol yaptığımı biliyorum. Bakımı ihmal edilmez ve normal kullanılırsa normal şartlarda Şehir içi 350 km şehir dışında 450 km yol gidiyor. Yakıtla ilgili verinin fotosunu ekledim. Düzgün kullanımda fabrika verilerini bile alt üst ettim. Kullandığım süre boyunca bana çıkardığı iki arıza vardır. hararet müşiri orijinali ile yetkili serviste değişmiştir. Bir bobin yetkili servisten alınan orijinali ile değişmiştir. Aracı kullandığım süre zarfında her yıl düzenli boya koruması Sonax ta yapılmıştır. Ayrıca araç yağmur yağmadığı her hafta tarafımdan detaylı temizlik ve cilalı yıkaması yapılmıştır. Oto yıkamacılar boyanın anasını ağlattıkları, dışarıya kullandıkları bezleri iç kısımda da kullandıkları, istediğim gibi detaylı temizlik yapmadıkları için bu konuda çok titiz davrandım. Özellikle çocuğum olduktan sonra daha dikkat ettim. Daha aklıma gelmeyen birçok şey var ama aklıma geldikçe eklerim.
Aracın standart donanımı:
4 Hoparlör
Arka Kol Dayama - KD
Elektrikli Ön ve Arka Camlar - 2AEC
Hidrolik Direksiyon - HD
Manuel
Radyo Teyp - RT
Yol Bilgisayari - YB
Yükseklik Ayarlı S.Koltuğu
ABS Fren - ABS
Deri Direksiyon ve Vites Topuzu - DDi
Elektrikli ve Isıtmalı Ayna -
Immobilizer - IMM
Manuel Klima - AC
Sürücü Hava Yastığı
Ön Yan hava Yastıkları
15" Alüminyum Alaşım Jant -AJ
Elektronik Fren Basinç Dagilim EBD
İç Denetimli Alarm - AL
Uzak.Kum.Merk.Kilit - UKMK
Yükseklik-Derinlik Ayarlı Direksiyon - YAD

Standart donanıma ek olarak yaptığım iyileştirme, geliştirme ve değişimler (birçoğu kendi el emeğimdir ve birçoğunu yetkili servis bile yapamaz):
Ön kol dayama
Fren kaliperleri temiz görünmesi amacı ile soba boyası ile boyandı.
Mercedes ten çıkma parçalar kullanılarak oluşturulan Bixenon farlar (900 lira ampül balast dahil)
Philips 4300K D1S ampüller, AL Bosch balastlar
Far camı reflektör karartma (far tası değil cama bağlı olan kısım)
Far içi sinyal alt kısmının kesilerek amerikan park uygulaması
Amerikan park-sinyal senkronu
Plakalık iptali ve karakter kalınlaştırılması
Kadrana menzil yazılımı eklendi 2002 model ve altı hiçbir VW de yapılamaz, 2002 üstü VW lerde kodlanabilir. Fotoğrafta mevcut.
Kadran ibreleri kontak açık olduğu sürece kırmızı yanacak şekilde kodlandı.
Hella Optilux mercekli sis farı (300 lira)
Sis-Uzun far senkronu (yeni nesil VW ler gibi)
Çift kademe krom far anahtarı ile ön arka sisler ayrıldı (100 lira)
Tek dokunuş arka camlar (ön camlar gibi çift kademe oldu)
Kumandadan cam açma kapama
Kumandaya basıldığında tek seferde tüm kapıların açılması (istenildiğinde bilgisayara bağlanıp değiştirilebiliyor.)
2 tuşlu anahtar kabı 4 tuşlu anahtar kabı ile değiştirildi ve özelliği eklendi. Bu özellikler altta iki tanesidir. (50 ira)
PANIC alarm
Kumandadan bagaj açma
Cruise Control- Hız sabitleyici- El gazı (Yetkili servis 500 liaya takamadı ben taktım)
Blaupunkt RCD200 mp3 lü cd çalar ve CANBUS etkinleştirme ile ekran, GALA, kontağa bağlı olamama sorunlarının giderilmesi (300 lira)
Arka kapılara orijinal (bas-tiz) hoparlör ile toplamda 8 hoparlör yapıldı (200 lira)
Dokunmatik süreli rezistans anahtarı (50 lira)
Jetta GLI, Bora V5, VR6 spor ön lip (300 lira)
İç Ambiyans aydınlatması
MKIV bagaj logosu (50 lira)
Wolfsburg Edition Çamurluk logoları (100 lira)
Kelebek camlarına MKIV arka fonlu Bora araç sticker
Türkçe sesli grafik ekranlı (kameralı değil) park sensörü (100 lira)
Arka VW amblemi içine kırmızı reflektör eklendi
Far anahtarına arka sis farı ikaz ledi
Ambiyans küllük aydınlatma
Ledli vites topuzu
Shark anten (50 lira)
İç konsol ses yalıtım (bir kaç yerdeki tıkırtıyı kesemedim).
Kronik sorun kapı switchleri. Sürücü kısmı bozuldu kendim tamir ettim.

Gel gelelim aracımda ne var ne yok.
Ne yazıkki o kadar ustaya, servise göstermemize rağmen sonradan öğrendim ki araçta sağ ön çamurluk ve kaput yetkili serviste değişmiş. Biz baktırırken yoktu sonradan öğrendik. 4.5 yıl boyunca bana problem çıkarmadı. 4.5 yıl boyunca kaskoyla bindim hala kaskosu var.

Sağ arka kapıda benden önceki sahibinden hafif dalgalanma var nazarlık dursun diye dokunmadım. Pops a Dent ile düzeltmeye çalıştık ama maşallah kaporta o kadar sağlam ki milim kıpırdamadı. Fotoğrafta mevcut.
Arka tampona bir kaç kere dokundular. Auto King de dokunulan yerleri boyattım yine dokundular. Şu an arka tamponun 3 yerinde dokunma izi mevcut.
Sağ arka çamurlukta 1 karış ya var ya yok vernik atması olmuş.
Ne yazıkki önen gelen bir aracın sıkıştırması sonucu sağa dönerken sağ ön kapı altını kaldırımdan çıkmış köşeye dokundum. Orada da boya mevcut.
Birkaç ta önemsiz çizik mevcut. Rötuşlanan var rötuşlanmayan var.

Herşeyi açıkca yazdım. Alan kişi benim gibi sonradan sürprizle karşılaşmasın. Bana bunun hesabını sorarlar, çoluğumdan çoçuğumdan çıkmasın. Piyasanın karman çorman olduğu şu zamanda bu fiyatı yazmam normal diye düşünüyorum. Alana da satana da şimdiden hayırlı olsun. Yukarıda bahsettiğim eklemiş olduğum aksesuarlı fiyatım 26000, sökülen tüm parçaları da (küçük parçaları bulamayabilirim) vereceğim. Yok benim teybim var, hoparlörüm var, bixenonu kullanmayı bilmem al senin olsun diyen olursa da ona göre aksesuarsız fiyatım 25000 lira. Takas düşünmüyorum.

(http://i.imgur.com/XLf4bAtl.jpg)

(http://i.imgur.com/J5IXbvHl.jpg)

(http://i.imgur.com/VfsmEPQl.jpg)

(http://i.imgur.com/yyYgrZIl.jpg)

(http://i.imgur.com/5kmuBoBl.jpg)

(http://i.imgur.com/973Ltr0l.jpg)

(http://i.imgur.com/90ZV0j2l.jpg)

(http://i.imgur.com/WJrOQxul.jpg)

(http://i.imgur.com/e9Bzqgel.jpg)

(http://i.imgur.com/JaXqy5Ul.jpg)

(http://i.imgur.com/vlgRDhIl.jpg)

(http://i.imgur.com/b8tFkAOl.jpg)

(http://i.imgur.com/wxydS4nl.jpg)

(http://i.imgur.com/KCYtAnUl.jpg)

(http://i.imgur.com/jaeOPf3l.jpg)
Başlık: Ynt: Special Bora Pacific Plus Satılık
Gönderen: edincol - 22 Ekim 2014, 23:24:34
Maşallah. Çok özenilerek kullanıldığı, emek harcandığı belli. Satması zor bir araç olmalı. Umarım istediğiniz fiyata ve değerini bilecek birine gider, böyle düzgün araba bulunmuyor.
Gönderen: metinmb407 - 23 Ekim 2014, 10:10:05
Maşallah. Çok özenilerek kullanıldığı, emek harcandığı belli. Satması zor bir araç olmalı. Umarım istediğiniz fiyata ve değerini bilecek birine gider, böyle düzgün araba bulunmuyor.

İnşallah hayırlısı olur. Arayan soran yok favorilere ekleyen var. Arayıp sorsalar güzellik yapacağız ama öldürmeseler bari. Teşekkür ettim.
Gönderen: rene - 23 Ekim 2014, 10:25:57
Hayırlısı olsun metin sanırım bizim jenerasyondan mk4 kullanan bi ben kalıcam evin borcu bitene kadar devam :) arayan olursa aklımdasın. değişen konusunda sonradan öğrenmene üzüldüm ama bu dünyanın öteki tarafıda var.istediğin fiyatta bu piyasa ve temizliği göz önünde bulundurunca normal tabi değişen olmasa daha hızlı olurdu satış.ne almayı düşünüyosun sattıktan sonra?
Gönderen: dirgin - 23 Ekim 2014, 12:17:34
hayırlı satışlar.inşallah bizden birine gider ve gene kıymet bilir birisi kullanır.
Gönderen: metinmb407 - 23 Ekim 2014, 13:18:44
Hayırlısı olsun metin sanırım bizim jenerasyondan mk4 kullanan bi ben kalıcam evin borcu bitene kadar devam :) arayan olursa aklımdasın. değişen konusunda sonradan öğrenmene üzüldüm ama bu dünyanın öteki tarafıda var.istediğin fiyatta bu piyasa ve temizliği göz önünde bulundurunca normal tabi değişen olmasa daha hızlı olurdu satış.ne almayı düşünüyosun sattıktan sonra?

Aga MKIV jenerasyondan kırık olan kişi sayısı fazla kalmıyor artık :) Şu an için yeni araca birşey diyemiyorum belli ama demiyorum. Bora satılırsa gidip alacağım satamazsak ilandan kaldıracağım bakalım kısmet. Çünkü hevesimin kırılmasını istmeiyorum Bora yı çok arayacağımı da biliyorum.
Gönderen: metinmb407 - 23 Ekim 2014, 13:19:18
hayırlı satışlar.inşallah bizden birine gider ve gene kıymet bilir birisi kullanır.

İnşallah teşekkür ederim.
Gönderen: barut - 23 Ekim 2014, 15:02:29
Hayırlısı olsun Metin  :tamamdir
Gönderen: metinmb407 - 23 Ekim 2014, 17:05:37
Teşekkür ettim :)
Gönderen: htmetin - 23 Ekim 2014, 18:05:41
Gerçekten emek var. Ben araba alacak olsam gönül rahatlığı ile senin arabanı alırdım. rcd 200 cruze control farlar. bunlar güzel şeyler
Gönderen: metinmb407 - 23 Ekim 2014, 22:56:34
Çok teşekkür ettim.
Gönderen: metinmb407 - 24 Ekim 2014, 21:44:27
Güncel.
Gönderen: metinmb407 - 26 Ekim 2014, 10:55:32
İlanı güncelledim forumdan gelen arkadaşlara güzellik yapacağım.
Gönderen: MurdeR - 26 Ekim 2014, 23:38:26
Hayirli satislar abi arayan sacma sapan seyler soyleyen cok oldu ben de satiliga cikardim gecenlerde baska bi arac bulmustum. Su kadar param var bilmem ne 2003 model araba ne edicek daha diyeni var tersledim ben hepsini git 2010 getz al dedim kapattim 24 bine hemen gelelim falan dediler. Dusmedim ama cabuk satilacaktir aracin senin farkli bir arac cunku
Gönderen: metinmb407 - 27 Ekim 2014, 07:30:36
Umarım dediğin gibi olur Muharrem millete iyilik yaramıyor. Gider içi tozdan görünmeyen,arabadan inince ustunu bsşını silkelediği arabaya pazarlık eder, tertemiz araç veririz çamur atarlar. Sağolasın.
Gönderen: Frequency - 27 Ekim 2014, 08:48:32
+1
Milletin kalite anlayışı bu kadar...
Hayırlı satışlar...
Gönderen: metinmb407 - 27 Ekim 2014, 11:05:30
Teşekkür ederim...
Gönderen: metinmb407 - 28 Ekim 2014, 16:40:15
Güncel güzel fiyata bırakacam.
Gönderen: metinmb407 - 28 Ekim 2014, 18:08:30
Cuma gunune kadar 24 bin aksesuarsız 22,5 bin lira
Gönderen: ilGhiNC - 28 Ekim 2014, 20:12:27
Hayirli satislar abi arayan sacma sapan seyler soyleyen cok oldu ben de satiliga cikardim gecenlerde baska bi arac bulmustum. Su kadar param var bilmem ne 2003 model araba ne edicek daha diyeni var tersledim ben hepsini git 2010 getz al dedim kapattim 24 bine hemen gelelim falan dediler. Dusmedim ama cabuk satilacaktir aracin senin farkli bir arac cunku

Muharrem Hocam verseydin keşke aracını. 24 bin TL iyi para bence. Bildiğim kadarıyla aracın 200 bin kilometre üstündeydi.

Metin Hocam iyi satışlar. Fiyatın çok iyi abi. Etrafımda araç arayan olsa kesinlikle tavsiye ederdim. İnşallah değerini bilecek birine gider.
Gönderen: metinmb407 - 28 Ekim 2014, 20:23:55
Teşekkür ettim valla beklemedeyiz. Arayan var ama yok illa uste para verdirtecekler.
Gönderen: MurdeR - 28 Ekim 2014, 20:41:13
Muharrem Hocam verseydin keşke aracını. 24 bin TL iyi para bence. Bildiğim kadarıyla aracın 200 bin kilometre üstündeydi.

Metin Hocam iyi satışlar. Fiyatın çok iyi abi. Etrafımda araç arayan olsa kesinlikle tavsiye ederdim. İnşallah değerini bilecek birine gider.
Vermedim valla kırık dökük arabalara km si 20 bin daha aşağıda diye 23 e alıp gelenler vardı çevremde 2001 modelini. satılırsa satılır dedim satılmazsa binerimde benim yaşımda birisinin tüm isteklerini fazlasıyla karşılıyor sonuçta araba. bastın mı gidiyor görüntü desen görüntü temiz desen içi sıfır gibi çizik yok bi yerinde. ne gerek var 24 e gidip sağı solu dökük arabayı alsınlar dedim.
Gönderen: metinmb407 - 01 Kasım 2014, 08:49:15
Söz uçar kapora kalır gunceli. İki gün beklettiğim referanslı alıcıdan satış yedim. Sayesinde benim işte bozuldu.
Gönderen: rene - 01 Kasım 2014, 20:11:21
Senin baktigin araç satıldımı metin? Saglık olsun kaparo kalsın sende o arkadasada ders olsun
Gönderen: metinmb407 - 01 Kasım 2014, 21:23:07
Kapora almadım referanslı diye. Sıfır Opel Astra alacaktık olmadı sağlık olsun. Kampanyayı kullanıp tekrar vag grupa geçiş yapacaktım sağlık olsun.
Gönderen: furkanyldrm - 01 Kasım 2014, 21:32:21
Abi aracın çok güzel fiyatın da çok güzel ama hemen satılmıyorsa muhakkak vardır bir hayır , Allah hayırlısını nasip etsin. 
Gönderen: metinmb407 - 01 Kasım 2014, 21:46:26
Amin sağ olasın bende öyle düşünüyorum.
Gönderen: rene - 02 Kasım 2014, 11:22:39
Abi aracın çok güzel fiyatın da çok güzel ama hemen satılmıyorsa muhakkak vardır bir hayır , Allah hayırlısını nasip etsin. 
astra hangi motor hangi donanım alacaktın 1.6 düz yada turbomu yoksa cdti mi arabalar çok güzlde benzinlilerde lpg büyük sıkıntı yaratıyor yoksa benim gözümde vag cı olarak 2.el insignia da ama lpg siz almam.

Furkanın dediği gibi bi hayır vardır arabandan soğuma sakın canavar gibi bin hakkını veren çıkana kadar.yanlız burdan ben şunu anladım golfün piyasası boradan hızlıymış bu araba bu fiyata 3 gün beklememeliydi.
Gönderen: metinmb407 - 02 Kasım 2014, 12:57:39
1.6 115 hp Edition donanım neptun mavi. Aga oğlum olduğu için artık kışın memlekete gidemem senede 6-7 bin km yaparım lpg taktırmam. 15 ay 15 bin lira en azından maaşı bağlardım birikim için. Sonra vag ust modellere geçiş yapardım. Kısmet orasıda mevki uzak olunca bu tarafa gelen sayı az oluyor.
Gönderen: TEYOLOGY - 02 Kasım 2014, 14:04:30
haydaaa. hocam hakkında hayırlısı. hepimiz sonunda çok sevdiğimiz arçalarımızı satacağız ama yine de ilanı görünce şaşırıyor üzülüyor insan.

bu arada başlığı başından sonuna okudum. hayırlı olsun oğlun olduğunu görmemiştim. Allah analı babalı büyütsün.

hayırlı satışlar. umarım değerini bilecek birine gider.
Gönderen: rene - 02 Kasım 2014, 17:19:53
1.6 115 hp Edition donanım neptun mavi. Aga oğlum olduğu için artık kışın memlekete gidemem senede 6-7 bin km yaparım lpg taktırmam. 15 ay 15 bin lira en azından maaşı bağlardım birikim için. Sonra vag ust modellere geçiş yapardım. Kısmet orasıda mevki uzak olunca bu tarafa gelen sayı az oluyor.
Anladım metin km yapmam diyosan kesinlikle 1.4 turbo al 1.6 ya çok pişman olursun hem gitmiyor hem turbo ile aynı yakıyor 2.elde değer kaybıda dizeli hariç epey fazla.yatırımda olsun diyosan sıkıp 1.2 tsi golf Reşat altını olur.tabi golf ün içi astraya göre dar.Allah en hayırlısını nasip etsin.
Gönderen: metinmb407 - 02 Kasım 2014, 18:21:40
haydaaa. hocam hakkında hayırlısı. hepimiz sonunda çok sevdiğimiz arçalarımızı satacağız ama yine de ilanı görünce şaşırıyor üzülüyor insan.

bu arada başlığı başından sonuna okudum. hayırlı olsun oğlun olduğunu görmemiştim. Allah analı babalı büyütsün.

hayırlı satışlar. umarım değerini bilecek birine gider.

Amin sagolasin. Oğlum Ağustosta geldi büyüyor kerata :)
Gönderen: metinmb407 - 02 Kasım 2014, 18:22:51
Anladım metin km yapmam diyosan kesinlikle 1.4 turbo al 1.6 ya çok pişman olursun hem gitmiyor hem turbo ile aynı yakıyor 2.elde değer kaybıda dizeli hariç epey fazla.yatırımda olsun diyosan sıkıp 1.2 tsi golf Reşat altını olur.tabi golf ün içi astraya göre dar.Allah en hayırlısını nasip etsin.

Ağa para tam kili kilina Astra 1.6  ya yetecekti olmadi sağlık olsun :)
Gönderen: metinmb407 - 04 Kasım 2014, 21:03:15
Millete iyilik yaptıkça öldürdüler günceli.
Gönderen: TEYOLOGY - 05 Kasım 2014, 10:19:13
yazıklar olsun öldürenlere günceli.
Gönderen: rene - 05 Kasım 2014, 10:26:17
mezarcılar ölene kadar yaya gezsin günceli.
Gönderen: metinmb407 - 05 Kasım 2014, 11:46:28
Teşekkürler günceli :D
Gönderen: barut - 06 Kasım 2014, 08:47:12
cebindeki para cebini ısıtmasın günceli :D
Gönderen: metinmb407 - 06 Kasım 2014, 09:08:30
Mezar taşlarına herşey 100 lira için oldu yazılsın günceli :D
Gönderen: metinmb407 - 10 Kasım 2014, 09:46:50
Günceldir.
Gönderen: metinmb407 - 11 Kasım 2014, 13:59:58
Güncel...
Gönderen: metinmb407 - 14 Kasım 2014, 18:35:46
Güncel...
Gönderen: metinmb407 - 25 Kasım 2014, 21:38:34
Orijinal hale getirilerek satılmıştır. Fiyat konusunda soru sormayınız aklımdaki fiyattan biraz aşağı gitti.
Gönderen: gültekin77 - 25 Kasım 2014, 22:56:32
Hayılı olsun,
Stoplar filan duruyordur:)
Gönderen: ilGhiNC - 25 Kasım 2014, 23:23:06
Orijinal hale getirilerek satılmıştır. Fiyat konusunda soru sormayınız aklımdaki fiyattan biraz aşağı gitti.

Metin Hocam hayırlı uğurlu olsun. Ama keşke satmasaydınız. Acele ettiniz bence. Bu kışı geçirip önümüzdeki yaz satsanız daha yüksek fiyatla ve rahat satardınız  sanırım. Aracınız çok temizdi çünkü. Benim fikrim bu yönde ama sizin tercihiniz tabi ki. Alana da satana da hayırlı olur inşallah.
Gönderen: MurdeR - 26 Kasım 2014, 02:47:56
Hayirli olsun abi
Gönderen: metinmb407 - 26 Kasım 2014, 08:56:58
Hayılı olsun,
Stoplar filan duruyordur:)

Sağolasın stopların biri çatlatmıştık bekliyor :) Diğer teyp hoparlör far lip süreli rezistans anahtarı çakar fren modül ne varsa söktüm :)
Gönderen: metinmb407 - 26 Kasım 2014, 08:58:10
Metin Hocam hayırlı uğurlu olsun. Ama keşke satmasaydınız. Acele ettiniz bence. Bu kışı geçirip önümüzdeki yaz satsanız daha yüksek fiyatla ve rahat satardınız  sanırım. Aracınız çok temizdi çünkü. Benim fikrim bu yönde ama sizin tercihiniz tabi ki. Alana da satana da hayırlı olur inşallah.

Teşekkür ettim. Eşim doğum izninde. İzin bitmeden değiştirmem gerekiyordu ve yaza da ilan versem yine aynı fiyata giderdi çünkü 10 küsür hasar kaydı vardı. Pert değildi kaskolu bindim 5 yıl.
Gönderen: metinmb407 - 26 Kasım 2014, 08:58:33
Hayirli olsun abi

Teşekkür ettim :)
Gönderen: gültekin77 - 29 Kasım 2014, 11:00:10
Araç arıyorum,bora dizel ile corolla dizel arasında kaldım,
Bora alırsam sendeki extralara talip olabilirim :)
Satarsan tabii.
Gönderen: metinmb407 - 29 Kasım 2014, 13:10:35
Birazdan sokulen parçalarla ilgili konu açacağım :)
Gönderen: TEYOLOGY - 05 Aralık 2014, 17:44:41
Metin hayırlı olsun be hocam. alana da sana da. sana da gönlünden geçenden daha hayırlı daha güzellerini nasip etsin İnşallah Rabbim.
Gönderen: metinmb407 - 05 Aralık 2014, 18:18:26
Sağolasın geçen salı araba satıldı perşembe yeni araç alındı. Konusunu açarım.
Gönderen: ilGhiNC - 06 Aralık 2014, 13:57:21
Hayırlı olsun abi yeni aracın. Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin. Opel Astra aldın sanırım. Seat Leon 1.2 TSI Style paket bakabilirdin. Aynı fiyat takriben ve donanım olarak epey dolu. İlerde alınabilecek araçlar listemde bir numara :)

Ayrıca yakıt tüketimi ve yıllık MTV olarak Astra'ya göre çok daha ekonomik.
Gönderen: metinmb407 - 06 Aralık 2014, 15:39:08
Ödeme şartları Astra yı cazip kıldı :) 15 ay 15 bin sıfır faiz. Yoksa tabi ki vag dan vazgeçmezdim. Böyle kampanyayı Vw Seat vs yapsa hiç düşünmezdim.
Gönderen: rene - 17 Aralık 2014, 13:14:37
Hayırlı olsun abi yeni aracın. Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin. Opel Astra aldın sanırım. Seat Leon 1.2 TSI Style paket bakabilirdin. Aynı fiyat takriben ve donanım olarak epey dolu. İlerde alınabilecek araçlar listemde bir numara :)

Ayrıca yakıt tüketimi ve yıllık MTV olarak Astra'ya göre çok daha ekonomik.

valla yeni 1.2 tsi ile ş.için ben 7 ltre yaktım çeve yolu falan kullanınca ortalama 5,5 - 6 yakar kesinlikle alınır benzinle binilir ilk defa bi motora lpg ye gerek yok dedim :)
Gönderen: golfburak58 - 17 Aralık 2014, 16:18:34
Konuyu saptırmakta istemiyorum çokta bu jantlar golfte comfortta kullanılırken bora da niye pasific te kullanılmış.bide göğüs aydınlatması çok hoş pek karşılaşmamıştım bunlarda digital klima yok zaten comfort olması lazım
Gönderen: rene - 17 Aralık 2014, 16:24:28
Konuyu saptırmakta istemiyorum çokta bu jantlar golfte comfortta kullanılırken bora da niye pasific te kullanılmış.bide göğüs aydınlatması çok hoş pek karşılaşmamıştım bunlarda digital klima yok zaten comfort olması lazım

Valla golf comfortline jantlarını neden bora pacificte kullandı onu vw ye sormak lazım :) pacificlerde digital klima yok comfortline ve highline da var.
Gönderen: golfburak58 - 17 Aralık 2014, 16:29:30
Valla golf comfortline jantlarını neden bora pacificte kullandı onu vw ye sormak lazım :) pacificlerde digital klima yok comfortline ve highline da var.
Aynen :D  benim hedefim kendi jantlarımın 16'' lik bulmak.bi komsumda var bayıldım
Gönderen: ilGhiNC - 17 Aralık 2014, 18:27:08
valla yeni 1.2 tsi ile ş.için ben 7 ltre yaktım çeve yolu falan kullanınca ortalama 5,5 - 6 yakar kesinlikle alınır benzinle binilir ilk defa bi motora lpg ye gerek yok dedim :)

Eren Abi hangi aracı kullandın acaba? Leon mu yoksa Golf mü?  ::)
Aslında 1.2 TSI motor ve DSG beraber tadından yenmez. :D Ama DSG ye güvenilmiyor işte. :( Hem de alırken hayli fiyat farkı var manuel ile DSG nin. Şu an abimle Hitler motor Golf6 biniyoruz çok memnunum. Ama bir 4-5 sene sonra kendim için Leon düşünebilirim. Son kasası çok güzel Golfü aratmıyor neredeyse. :saygılar Üstelik performans olarak Hitler Golf6 dan bir parça iyidir sanırım.
Gönderen: rene - 17 Aralık 2014, 20:25:52
Eren Abi hangi aracı kullandın acaba? Leon mu yoksa Golf mü?  ::)
Aslında 1.2 TSI motor ve DSG beraber tadından yenmez. :D Ama DSG ye güvenilmiyor işte. :( Hem de alırken hayli fiyat farkı var manuel ile DSG nin. Şu an abimle Hitler motor Golf6 biniyoruz çok memnunum. Ama bir 4-5 sene sonra kendim için Leon düşünebilirim. Son kasası çok güzel Golfü aratmıyor neredeyse. :saygılar Üstelik performans olarak Hitler Golf6 dan bir parça iyidir sanırım.
ben golf 7 comfortline kullandım kardeşim ama leon uda inceledim motor 1.2lerde veriler tamamen aynı hem performans hemde tüketim. Performans olarak ara hızlanmaları 1.6dan çok daha iyi tüketimse bi o kadar düşük. 1.6ile 11litre yaktıgım yolda 7 litre yaktı.  benim beklediğim bi para var o tek parçada gelirse sıfır alıcam 1.2 golf comfortline manuel 58.000 leon fr 1.4 140hp 60.000 leonda ekstra led paket+sunroof+17 jant standart  fr donanımda olursa muhtemelen bende leon alıcam bakalım hayırlısı.
Gönderen: ilGhiNC - 17 Aralık 2014, 23:56:55
ben golf 7 comfortline kullandım kardeşim ama leon uda inceledim motor 1.2lerde veriler tamamen aynı hem performans hemde tüketim. Performans olarak ara hızlanmaları 1.6dan çok daha iyi tüketimse bi o kadar düşük. 1.6ile 11litre yaktıgım yolda 7 litre yaktı.  benim beklediğim bi para var o tek parçada gelirse sıfır alıcam 1.2 golf comfortline manuel 58.000 leon fr 1.4 140hp 60.000 leonda ekstra led paket+sunroof+17 jant standart  fr donanımda olursa muhtemelen bende leon alıcam bakalım hayırlısı.

Ara hızlanma karşılaştırmasını Golf4 e göre mi yorumladın abi? Şu yüzden soruyorum;

Golf6 nın Hitler motoru Golf4 ün Hitler motorundan çok daha iyi açıkçası.  :) Golf4 daha hantaldı. Golf5 ve Golf6'da Hitler motorun sıkıştırma oranı arttırılmış . Sanırım bu nedenle araç daha seri. Tork grafiği biraz daha iyi gibi geldi bana. Ayrıca şanzıman oranları da değişmiş onun da etkisi olabilir.

Geçenlerde Seat bayisine gidip eski 1.2 TSI motor DSG Ibiza kullandım keyifliydi.Ama Hitler ile yanyana kalkış yapıp denemek lazım ne kadar fark olduğunu anlamak adına. Aslında Leon kullanmak için gitmiştim ama 1.2 TSI test aracı yoktu. İlk bulduğum fırsatta Golf7 ya da Leon kullanıcam. :D
Gönderen: rene - 18 Aralık 2014, 12:23:18
Ara hızlanma karşılaştırmasını Golf4 e göre mi yorumladın abi? Şu yüzden soruyorum;

Golf6 nın Hitler motoru Golf4 ün Hitler motorundan çok daha iyi açıkçası.  :) Golf4 daha hantaldı. Golf5 ve Golf6'da Hitler motorun sıkıştırma oranı arttırılmış . Sanırım bu nedenle araç daha seri. Tork grafiği biraz daha iyi gibi geldi bana. Ayrıca şanzıman oranları da değişmiş onun da etkisi olabilir.

Geçenlerde Seat bayisine gidip eski 1.2 TSI motor DSG Ibiza kullandım keyifliydi.Ama Hitler ile yanyana kalkış yapıp denemek lazım ne kadar fark olduğunu anlamak adına. Aslında Leon kullanmak için gitmiştim ama 1.2 TSI test aracı yoktu. İlk bulduğum fırsatta Golf7 ya da Leon kullanıcam. :D

evet Golf 4 e göre yorumladım ama ben 17jantlı golf 5 hitleri geçiyorum eski kasa hitler leonuda geçiyorum leon 16 jantla 170ten sonra yanıma geliyor golf5 hiç yakalayamıyordu :) motor durumuda önemli fakat sağlıklı ise beraber gidiyorlar şanzıman aralıklarıda aynı malesef...malesef diyorum çünki son viteste hepsi bağrıyor yine. Fakat Golf 6 da yalıtım çok daha iyi ses az oldugundan daha atak hissi vermesi normal.tork bizde 148nm 1.2tsi de 175nm ve dizel gibi kısa devir aralığında vermiyor güç devirlere güzel dağıtılmış kasa olarakta golf 7 ve leonun ortak platformu mk3 ten sonra en hafif şasi platformu buda vw nin başarısı hem performans hemde tüketime etkisi büyük.özet olarak performansta ortalama 1.6 her marka modelden hızlı ve atak diyebilirim :)
Gönderen: ilGhiNC - 18 Aralık 2014, 12:50:18
evet Golf 4 e göre yorumladım ama ben 17jantlı golf 5 hitleri geçiyorum eski kasa hitler leonuda geçiyorum leon 16 jantla 170ten sonra yanıma geliyor golf5 hiç yakalayamıyordu :) motor durumuda önemli fakat sağlıklı ise beraber gidiyorlar şanzıman aralıklarıda aynı malesef...malesef diyorum çünki son viteste hepsi bağrıyor yine. Fakat Golf 6 da yalıtım çok daha iyi ses az oldugundan daha atak hissi vermesi normal.tork bizde 148nm 1.2tsi de 175nm ve dizel gibi kısa devir aralığında vermiyor güç devirlere güzel dağıtılmış kasa olarakta golf 7 ve leonun ortak platformu mk3 ten sonra en hafif şasi platformu buda vw nin başarısı hem performans hemde tüketime etkisi büyük.özet olarak performansta ortalama 1.6 her marka modelden hızlı ve atak diyebilirim :)

Turbo ve direk enjeksiyon sebebiyle 1.6 lara göre atak olması normal. Mevzu torkta bitiyor sonuçta.  :) :) Kalkışta mutlaka Hitleri geçecektir. Ama kanımca Hitler Golf6 nın seriliği sadece hissiyat değil. Devirlenmesi epey seri. Eline geçerse mutlaka kullan abi. Sen de hissedeceksin. Amacım burda Golf6 yı övmek değil yanlış anlaşılmasın. Ben Golf4 ün hantallığından çok şikayetçiydim. Golf6 dan memnunum bu konuda o yüzden belirtmek istedim.

Bu arada Peugeot'nun yeni aracında kullandığı 1.2 Turbo 130 HP lik motoru da bir denemek lazım. Onun da tüketim ve performans değerleri çok iyi gözüküyor. :D
Gönderen: rene - 18 Aralık 2014, 13:42:16
Turbo ve direk enjeksiyon sebebiyle 1.6 lara göre atak olması normal. Mevzu torkta bitiyor sonuçta.  :) :) Kalkışta mutlaka Hitleri geçecektir. Ama kanımca Hitler Golf6 nın seriliği sadece hissiyat değil. Devirlenmesi epey seri. Eline geçerse mutlaka kullan abi. Sen de hissedeceksin. Amacım burda Golf6 yı övmek değil yanlış anlaşılmasın. Ben Golf4 ün hantallığından çok şikayetçiydim. Golf6 dan memnunum bu konuda o yüzden belirtmek istedim.

Bu arada Peugeot'nun yeni aracında kullandığı 1.2 Turbo 130 HP lik motoru da bir denemek lazım. Onun da tüketim ve performans değerleri çok iyi gözüküyor. :D

valla işler istediğim gibi gitmezse bende golf 6 +lpg ye yönelebilirim nasip performansın daha iyi olmasıda beni mutlu eder :) 308i denemek için uğradım sakarya bayisine test aracı yoktu dizel vardı 1.2 130 luk gelince haber verecekler oda çok hafifletilmiş ve kağıt üzerinde hem tüketim hem performans olarak golf ve leondan geri kalmıyor bakalım pratiktede öylemi :)
Gönderen: metinmb407 - 18 Aralık 2014, 14:09:22
Abiler Golf VII diyorum başka da birşey demiyorum. 1.2 TSI şu an kullandığım Astra dan bile daha seri. Rampa yukarı hiç tıkanmıyor. Tüketim de cabası  ;)