Gönderen Konu: VW Polo AEE Motor 1.6 Spor Manifold & Dereceli Egzantrik Mili ?  (Okunma sayısı 35426 defa)

Çevrimdışı ggtoker

• Profili Görüntüle
Ynt: VW Polo AEE Motor 1.6 Spor Manifold & Dereceli Egzantrik Mili ?
« Yanıtla #42 : 07 Aralık 2011, 13:23:09 »
ısıtma mı ilk defa snden duydum... kabaca anlatırmısın nasıl oluyor... ustaya soylerım bılıyorsa yapar....

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 07 Aralık 2011, 13:42:00 »
yayları presleme işlemi işte ısıtıp presliyorlar  falan .. bende kulaktan dolma biliyorum ...  bi başlık aç yada  başlıklarda ara  mutlaka daha bilgili birisinden bilgi alabilirsin ... ama bildiğim tek bişey kesmek için herkes saglıksız olduğunu soyluyor ve kesilen yay geri gelmez ama preslenen veya ısıtılan yay geri açılabiliyor...

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 07 Aralık 2011, 13:44:37 »
Bana ısıttırmakta sakıncalı geliyor , bence bu işlere girmişken  para kıyıp yay alıp veya spor amortisörle çözmek lazım olmadı riske atmaya gelmez önemli parçalar çünkü , ama kesmeye göre dahamı iyi ona bişi diyemem ben hiç girmedim bu işlere ama yapan arkadaşlarmdan bildiğim kadarıyla.
ADK

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 07 Aralık 2011, 14:30:07 »
isitmada bakla bakla istiyolar isitilan bakla ozelligini kaybediyo indiriyo yere araci aslinda cok zarari olcagini sanmiyorm ben ole olsa ayanlar alper kendi arabasina yapmazdi  :tamamdir

Çevrimdışı ggtoker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 07 Aralık 2011, 17:59:31 »
peki eibach 5 cm yayla istediğim sonucu alabılırmıyım..... 15 ınc jantlarım var. 195/50/15 lastıklerım var... parmagımı soktugumda bosluk olsun istemiyorum....

Çevrimdışı barismersin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 07 Aralık 2011, 20:24:05 »
Bana ısıttırmakta sakıncalı geliyor , bence bu işlere girmişken  para kıyıp yay alıp veya spor amortisörle çözmek lazım olmadı riske atmaya gelmez önemli parçalar çünkü , ama kesmeye göre dahamı iyi ona bişi diyemem ben hiç girmedim bu işlere ama yapan arkadaşlarmdan bildiğim kadarıyla.
Kesinlikle katılıyorum.Bu yay konusunda kestirip,ısıttırıp binen tonla insanlar var ama başlarına birşey gelmeyince anlamıyorlar ve yaptıkları normal bir şey miş gibi her yerde konuşuyorlar.Derdim ukalalık yapmak değil ama yaşayan bilir.Bu tür yay konularında 3 kuruş fazla verin markalı ürünler alın.Başına bu yay konularından kaza bela gelen aracı perte çıkan ve en önemlisi de hayatı boyunca arızalarlar yaşayacak insanlar tanıyorum.Ne arabanızı kaybetmenize değer 50 liraya yay ısıttırdım alçalttım diye ne de hayatınızla oynamaya  ;)

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 07 Aralık 2011, 22:52:15 »
peki eibach 5 cm yayla istediğim sonucu alabılırmıyım..... 15 ınc jantlarım var. 195/50/15 lastıklerım var... parmagımı soktugumda bosluk olsun istemiyorum....

Benim lastik ebadı 195/45/15. 5 ya da 6 cmlik yay ile  orjinal amortisörler var bende. Yarın çamurluk arasının fotosunu çekip buraya koyarım, fikir olur sana en azından. Ama 5 cm yay ile araban yere dip basık hale gelmez, eğer niyetin buysa :) Tatlı basık olsun,  sürtme de yapmasın dersen en uygunu.

Çevrimdışı ggtoker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 07 Aralık 2011, 23:35:34 »
Benim lastik ebadı 195/45/15. 5 ya da 6 cmlik yay ile  orjinal amortisörler var bende. Yarın çamurluk arasının fotosunu çekip buraya koyarım, fikir olur sana en azından. Ama 5 cm yay ile araban yere dip basık hale gelmez, eğer niyetin buysa :) Tatlı basık olsun,  sürtme de yapmasın dersen en uygunu.

gercekten cok ıyı beklıyorum resımlerını...

Çevrimdışı ggtoker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 07 Aralık 2011, 23:36:38 »
Kesinlikle katılıyorum.Bu yay konusunda kestirip,ısıttırıp binen tonla insanlar var ama başlarına birşey gelmeyince anlamıyorlar ve yaptıkları normal bir şey miş gibi her yerde konuşuyorlar.Derdim ukalalık yapmak değil ama yaşayan bilir.Bu tür yay konularında 3 kuruş fazla verin markalı ürünler alın.Başına bu yay konularından kaza bela gelen aracı perte çıkan ve en önemlisi de hayatı boyunca arızalarlar yaşayacak insanlar tanıyorum.Ne arabanızı kaybetmenize değer 50 liraya yay ısıttırdım alçalttım diye ne de hayatınızla oynamaya  ;)

yok dostumyaa ne ukalalıgı burada fıkır alısverısı yapıoruz... bende yaptımmmı ıyısını yapmak ıstıyorum zaten 3-5 lıradan kacacak değiliz

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 08 Aralık 2011, 15:08:19 »
isitmada bakla bakla istiyolar isitilan bakla ozelligini kaybediyo indiriyo yere araci aslinda cok zarari olcagini sanmiyorm ben ole olsa ayanlar alper kendi arabasina yapmazdi  :tamamdir
Tabiki olabilir , ama sonuçta herşeyin bir yolu yordamı var yapılma şekli var normal olanla yapmak başka yollarla yapmaktan herzaman daha güvenli ve garantilidir ben o açıdan demek istedim , yapan çok zaten o şekilde ama spor amortisör veya yayla yapmanın yerini asla tutucağını düşünmüyorum virajlarda arbanın esneklği , yol tutuşu , güveni bu şekilde daha iyi olur kanımca..
ADK

Çevrimdışı ggtoker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 08 Aralık 2011, 16:24:47 »
önerileriniz için tesekkurler arkadaslar.....

bugun boğaz gelebeği için kromdan boru yaptırmak istedim... 150 tl dedıler.... genişlii 11.2 cm yukseklıgı 8.5 cm uzunlugu 17 cm... ama genıişiğini filtre kitine uygun yapmak için 11.2 den 7.2 ye düşürecek sizce fiyat normal mı????

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
ADK

Çevrimdışı ggtoker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 08 Aralık 2011, 17:45:50 »
Temiz gözüküyor ama  :tamamdir

vallahi nıyetlendımde bakalım....