vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6N => Konuyu başlatan: onrhnnn - 22 Ocak 2009, 14:04:13

Başlık: VW Polo AEE Motor 1.6 Spor Manifold & Dereceli Egzantrik Mili ?
Gönderen: onrhnnn - 22 Ocak 2009, 14:04:13
Merhaba Arkadaşlar. Bende 96 - 1.6 Polo Var. Ben Bu Araca Göre Spor Emme Manifoldu ve Dereceli Egzantrik Mili Nerden Bulabilirim. Araç Performansi Için Sizlerin Yorumlarını Bilmek Isterim.. Saygılar..
Başlık: Ynt: VW Polo 1.6 Spor Manifold & Dereceli Egzantrik Mili ?
Gönderen: dangerfield - 22 Ocak 2009, 17:40:55
konuyla alakasiz olacak biraz fakat sadece görüşünü merak ediyorum sence bu araca bunları ve belkide daha fazlasını yaptırmaya degermi?
Gönderen: polo34 - 22 Ocak 2009, 18:46:59
emme manifoldunu bulursan bana da haber verirmisin :)

dereceli egzantrik best servis izmir de var

aslında en güzel polo http://www.vwtr.net/forum/otomobilim/vw-polo-6n-16v-t8559.0.html

harika motor modları var üzerinde, motor hacminin genişletilip ekipmanların güçlendirilmesi süper olmuş, bana da yardım edecek bu konuda biri olsa keşke :) doğru parçaların bulunması vs
Gönderen: vw6n - 23 Ocak 2009, 00:41:43
1.6 ile uğraşmaya değmez :-\
Gönderen: onrhnnn - 23 Ocak 2009, 12:39:33
Yok Paşam Ya 1.6 Dire Geçip Gitme :) Arkadaşda Var 1.4 Turbo Baglatıyozu Simdi Tahmini Veriler 165-175 HP ye Ulaşıcagıni Söylüyü Ustalar..

Şimdi :) Bu Manifold ile Egzantrik Mili'ni Hiç Biyerde Bulamazmıyız Yaws..
Gönderen: onrhnnn - 23 Ocak 2009, 12:40:49
konuyla alakasiz olacak biraz fakat sadece görüşünü merak ediyorum sence bu araca bunları ve belkide daha fazlasını yaptırmaya degermi?

Paşam En Güsel Araba Bence Senin Olan Arabadır :) O Yüzden Değer Bence...
Başlık: Ynt: VW Polo AEE Motor 1.6 Spor Manifold & Dereceli Egzantrik Mili ?
Gönderen: Ouzoo - 23 Ocak 2009, 14:16:23
http://www.sahibinden.com/polo_6n_supersprint_komple_egsoz-43WQQaXQQ11895609WQQpXQQdisplayitem&keyword=polo%206n

şu ilanın sahibi satıyordu geçenlerde AEE için egzantrik bi msj at görüş istersen.
Gönderen: corrado - 23 Ocak 2009, 15:48:38
Spor Emme Manifoldu

kast olunan nedir ki  .tam anlayamadım ben
Gönderen: polo34 - 23 Ocak 2009, 22:48:01
http://www.sahibinden.com/polo_6n_supersprint_komple_egsoz-43WQQaXQQ11895609WQQpXQQdisplayitem&keyword=polo%206n

bu parçalar aşırı ucuz kaçırmayın ...
Gönderen: dangerfield - 25 Ocak 2009, 18:30:06
kast olunan nedir ki  .tam anlayamadım ben
kast olunan boğaz kelebeği diyebiliriz.
Gönderen: motorin - 27 Ocak 2009, 00:48:55
Merhaba Arkadaşlar. Bende 96 - 1.6 Polo Var. Ben Bu Araca Göre Spor Emme Manifoldu ve Dereceli Egzantrik Mili Nerden Bulabilirim. Araç Performansi Için Sizlerin Yorumlarını Bilmek Isterim.. Saygılar..

arkadaşım ankrada manifold işiyle ciddi uğraşan yer var şaşmazda süper egzoz adamlar prof aracına 4-2-1 sistem yaptıra bilirsin tahmini maliyeti 600-700 tl civarı çıkar 10-12 hp bir güç elde edebilirsin kat iptali ve 51mm boruyla + açık hava filitresi.dereceli egzantriğin orjinal polo için olanını bulma şansın sıfıra yakın ama ben araştırdım istanbulda bu işle uğraşan firmalar mevcut elyapımı dereceli aracına göre yaparlar ve garantili bununda maliyeti 1000tl gibi bir rakam chip tuning işine gelince ebay da var arştıra bilirsin 100ile 250ero. civarı değişiyor tabi istersen şanzıman dişli oranlarıylada oynaya biirsin yazılanları uygulaya bilirsen aracın ciddi yürür yollarda gti avlarsın 1.6 yla uğraşılmaz diyen arkadaşlara çok kızıyorum şahsen her araç modlanır ve inanılmaz güçler elde edilebilir biz birzamanlar 91 model serçeyle uğraştık 1300cc ve 135 bg 106 lar saksolar kalkışta ve rolingde bileğini bükemiyordu şu an benimde kullandığım araç 2000 model 1.6 ve bahara doğru modlama işine başlayacağız unutmaki modlu araca binmek bazılarımız için tutkudur her araba herşeye değer yeterki iste  :tamamdir
Gönderen: vw6n - 27 Ocak 2009, 00:53:23
arkadaşım ankrada manifold işiyle ciddi uğraşan yer var şaşmazda süper egzoz adamlar prof aracına 4-2-1 sistem yaptıra bilirsin tahmini maliyeti 600-700 tl civarı çıkar 10-12 hp bir güç elde edebilirsin kat iptali ve 51mm boruyla + açık hava filitresi.dereceli egzantriğin orjinal polo için olanını bulma şansın sıfıra yakın ama ben araştırdım istanbulda bu işle uğraşan firmalar mevcut elyapımı dereceli aracına göre yaparlar ve garantili bununda maliyeti 1000tl gibi bir rakam chip tuning işine gelince ebay da var arştıra bilirsin 100ile 250ero. civarı değişiyor tabi istersen şanzıman dişli oranlarıylada oynaya biirsin yazılanları uygulaya bilirsen aracın ciddi yürür yollarda gti avlarsın 1.6 yla uğraşılmaz diyen arkadaşlara çok kızıyorum şahsen her araç modlanır ve inanılmaz güçler elde edilebilir biz birzamanlar 91 model serçeyle uğraştık 1300cc ve 135 bg 106 lar saksolar kalkışta ve rolingde bileğini bükemiyordu şu an benimde kullandığım araç 2000 model 1.6 ve bahara doğru modlama işine başlayacağız unutmaki modlu araca binmek bazılarımız için tutkudur her araba herşeye değer yeterki iste  :tamamdir
Hadi bakalım inşallah istediğiniz gibi olur.
Gönderen: G60 - 27 Ocak 2009, 00:55:23
Uğraşın ne diyelim, azcık yürütebilirseniz ne ala. 10-12 beygir vereceğini iddaa eden egzoscuda öncesi ve sonrası dyno çıktısı taratsın buraya mümkünse.
Gönderen: vw6n - 27 Ocak 2009, 01:02:43
Nerden baksan 3000lira gider dediğin işlemleri yapmak için onun yerine oynamalar yapmaya daha müsait olan sportline almak daha mantıklı değilmi.
Gönderen: motorin - 27 Ocak 2009, 01:19:27
1.4 nedir yaaa  :D  yazılanları uygulayında bakalım 1.4 ün yanından geçerken plakayı okuyabilecekmi
Gönderen: G60 - 27 Ocak 2009, 02:02:31
Tabi 1.6, rakam büyük bikere kafadan daha "hızlı". :)
Gönderen: motorin - 27 Ocak 2009, 17:22:24
işte olaya at gözlükleriyle bakma diye buna denir  :D
Gönderen: G60 - 27 Ocak 2009, 21:53:02
"1.4 nedir yaa" cümlesi çok objektif gerçekten o zaman...
1.6 8v 75lik ile uğraşmak yerine satıp 1.4 16v 101lik binlerce kez daha çok zevk verir. Baya da konusu var forumda. İlla yüklenilecekse de 75likler de bir şey beklememek lazım. Standart 1.4 16v'nin performansına anca ulaşılır.  ;)
Gönderen: vw6n - 27 Ocak 2009, 23:56:28
Forumda polo34 İsimli bi üyede var 1.6 8v ona sormak lazım kaç beygir almış chip,egsoz manifold,düz boru,açık hava filtresi vardı 100beygir varmıdır acaba  ???
Gönderen: G60 - 28 Ocak 2009, 00:20:43
95 hp gibi bir değer hatırlıyorum onda, kendisi bilgilendirir herhalde. :)
Gönderen: dangerfield - 28 Ocak 2009, 00:24:07
polo34 yerine cevap vereyim.
"atmosferik olarak max 100 hp ama tork da 170 nm olur."
Gönderen: polo34 - 28 Ocak 2009, 17:02:56
onno ustadan chip, 280 lik colombo bariani dereceli egzantrik mili, simota hava filitresi kiti, 4-2-1 raceland header, paslanmazdan kat iptali, ed spor orta susturucu, sebring son susturucu, splitfire buji ve kabloları, 48 mm egzoz ara boruları, nano charger, 2 mıknatıs, 2 buji ve akü için kapasitör, para sayma makinası :) dermişim ...max 100 hp 170 nm, max diyorum dynolar arası kalibrasyon farklıkları var, 95 hp de çıkabilir ...

elimde e-ram diye sadece yüksek devirlerde devreye girecek bir fan var, bunun için apexi neo var, bunları da takarsam 100 hp oldu derim heralde, gtech cihazı ile 0-100 km/h 8.9sn ölçüldü, benzer modlara sahip izmirden anıl arkadaşımız da 8.7 sn yi video kamera ile ölçmüştü, siz yuvarlak 9 sn olarak düşünebilirsiniz, orjinali 12.5 sn 75 hp 135 nm olan bir araç, fazla da büyütmemek lazım, birinci sayfada da linkini verdiğim arkadaşın aracının yanında bizimkilerin rengi soldi:) yine vereyim, örnek alın, bana da piston işinde yardımcı olacak birileri varsa beklerim

aslında en güzel polo http://www.vwtr.net/forum/otomobilim/vw-polo-6n-16v-t8559.0.html

araç yolda standart 100 hp leri geçiyor kolayca, 120 hp olanların arkasından kopmadan gidiyor, bunda koni amortisör ve yaylarında etkisi var tabiki, brc24 lpg var, 180-220 tl arası yaz ve kışa göre yakışı var, biraz zengine lpg ayarlanmış durumda, emisyon testinden rölantide geçememişti, amca gaza bas öyle çıktı alayım demişti :) standart araca sahip olan arabama binen kişiler bu araç gidiyor diyor, tıkanmadan ibre kırıyor, bozulmadığı, az yaktığı, hafifliğinden ötürü hızlanması bana yettiği için satmıyorum, daha iyisi elbette var, amacım uzun yolda sol şeritte beni rezil etmesindi, yoksa başka modlu araçlarla yarışmak için hazırlanmadı, modifiyede sınır yok, herşey duygusal, kafadan atma beygirlere inanmayın, ayrıca her araç modifiyeye başka tepki veriyor, kimisi aç kimisi doymuş durumda fabrikadan çıkıyor, dynoda öncesi ve sonrası yaptırılarak yüzdesel olarak artışa önem verin, tabiki sahtekar bir dyno operatörüne denk gelmezseniz :)

bizim araca zamanında duke nickli arkadaş weber karbüratör takmıştı, yanılmıyorsam 135 hp olmuştu ama çok yaktığı için araç eski haline döndürülüp satıldı olarak hatırlıyorum, sahibinden.com da turbolanmış olanı vardı, 200 hp üzerinde diyordu ...

Gönderen: motorin - 28 Ocak 2009, 22:28:48
mod işi çeşitlendirilebilir turbolamakta bir alternatif çelik pistonlar piston kolları subaplar ıntercoler vs.ürkütücü beygirler elde edilebilir bide bu işlemleri sadece motorda yapmakla olmuyor aracı yolda tutmakta çok  önemli amortisörler helozonlar ve aktarma organlarıda sağlam olmalı frenlerin kaliteli marka disklerle ve balatalarla takviye edilmesi gerekir hızlanmak kadar durmakta önemli belkide en önemlisi zaten kontrolsüz bir güçle muhtemelen ölürsün çünkü modlu araç kullanıpta basmam diyen adam külli yalan söyler ufak modifikasyonla 100 hp ve 170 nm tork çok çok iyi torku yüksek aracın çekişi güçlü olur 100 hp yle bile birçok 1.6 aracı hatta 1.8 araçları bile zorlanmadan geçebilir
Gönderen: dangerfield - 28 Ocak 2009, 22:36:38
araç hafif olduğu için bir çok araca göre kolay durur. tabi eger frenler bakımlıysa.
Gönderen: ggtoker - 07 Aralık 2011, 10:00:18
bencede her araba modlanmaya uygundur yeterkı ıstenılsın:D :D bendede 95 model 1.6 8v 75 hp polo var(forumda mevcut)...

şuan aracıma

4-2-1 headers
kat ıptalı orta susturucu ıptalı
son susturucu sebring xt1 uyguladım....

egzantrik mili ve chip uygulamasıda yapacagım.... bu konuda yardımcı olursanız sevınırım...
Gönderen: 06kzn39 - 07 Aralık 2011, 11:28:15
başkan helal olsun bu konu açılalalı nerdeyse 3 sene olmuş iyi bulmuşsun  ;D
Gönderen: ggtoker - 07 Aralık 2011, 11:30:35
başkan helal olsun bu konu açılalalı nerdeyse 3 sene olmuş iyi bulmuşsun  ;D

araştırmada sınır yok:D:D tarihe hiç bakmamıstım :D :D
Gönderen: 06kzn39 - 07 Aralık 2011, 11:35:07
hadi bakalım gündeme getirdiğin iyi olmuş araba on numara olmuş şimdikaç bg araba ölçtünüzmü
Gönderen: ggtoker - 07 Aralık 2011, 11:40:02
hadi bakalım gündeme getirdiğin iyi olmuş araba on numara olmuş şimdikaç bg araba ölçtünüzmü

yok ölçmedim... chip + e. mili  yapayım ondan sonra ölçecegım :D :D
Gönderen: 06kzn39 - 07 Aralık 2011, 11:59:15
şimdilik nasıl bişeyler farkettimi sana göre
Gönderen: ggtoker - 07 Aralık 2011, 12:04:22
şimdilik nasıl bişeyler farkettimi sana göre

200 u daha cabuk gormeye basladım:D kalkısta bıraz daha serileşti gibime gelio ama en ıyı sonuc dynoya girdikten sonra belir...

Gönderen: 06kzn39 - 07 Aralık 2011, 12:07:09
hadi hayırlısı ne diyelim merak ettim bakalım işin sonu ne olucak inşallah istediğin sonuçları elde edersin
Gönderen: ggtoker - 07 Aralık 2011, 12:10:19
hadi hayırlısı ne diyelim merak ettim bakalım işin sonu ne olucak inşallah istediğin sonuçları elde edersin

inş eger istediklerimi bulabilirsem güzel olacak :D :D
Gönderen: rsb - 07 Aralık 2011, 12:29:03
200 ü  ne kadar eğimli bir yolda gördün ?
Gönderen: ggtoker - 07 Aralık 2011, 13:00:21
e5 düz yolda.orta ve üst devirde baya bi serileşti araç.
Gönderen: rsb - 07 Aralık 2011, 13:05:51
ben hiç göremedimde o yüzden sordum :)
Gönderen: ggtoker - 07 Aralık 2011, 13:13:53
ben hiç göremedimde o yüzden sordum :)

1-2 güne video koyarım:D
Gönderen: rsb - 07 Aralık 2011, 13:14:50
0-200 şeklinde olsun gözümüz şenlensin :)
Gönderen: ggtoker - 07 Aralık 2011, 13:15:47
0-200 şeklinde olsun gözümüz şenlensin :)

zaten öyle yapacagım :D:D yandanda benzin gostergesını takip et ama yerınden oynayacakmı:D :D
Gönderen: rsb - 07 Aralık 2011, 13:17:08
eminim bi 10 tl benzin yersin :)
Gönderen: ggtoker - 07 Aralık 2011, 13:18:18
eminim bi 10 tl benzin yersin :)

vallahi o kadar bilemem.... yarın yayları kestırmeye giderken cekeceğim işte....
Gönderen: rsb - 07 Aralık 2011, 13:20:50
yay kestirmek konusunda eminmisin? ısıttırsan ?? kesik yay sakat gibi geliyo ..  iki tane yayı ısıtmak 50 tl ...
Gönderen: ggtoker - 07 Aralık 2011, 13:23:09
ısıtma mı ilk defa snden duydum... kabaca anlatırmısın nasıl oluyor... ustaya soylerım bılıyorsa yapar....
Gönderen: rsb - 07 Aralık 2011, 13:42:00
yayları presleme işlemi işte ısıtıp presliyorlar  falan .. bende kulaktan dolma biliyorum ...  bi başlık aç yada  başlıklarda ara  mutlaka daha bilgili birisinden bilgi alabilirsin ... ama bildiğim tek bişey kesmek için herkes saglıksız olduğunu soyluyor ve kesilen yay geri gelmez ama preslenen veya ısıtılan yay geri açılabiliyor...
Gönderen: ReDDeviL - 07 Aralık 2011, 13:44:37
Bana ısıttırmakta sakıncalı geliyor , bence bu işlere girmişken  para kıyıp yay alıp veya spor amortisörle çözmek lazım olmadı riske atmaya gelmez önemli parçalar çünkü , ama kesmeye göre dahamı iyi ona bişi diyemem ben hiç girmedim bu işlere ama yapan arkadaşlarmdan bildiğim kadarıyla.
Gönderen: alper19 - 07 Aralık 2011, 14:30:07
isitmada bakla bakla istiyolar isitilan bakla ozelligini kaybediyo indiriyo yere araci aslinda cok zarari olcagini sanmiyorm ben ole olsa ayanlar alper kendi arabasina yapmazdi  :tamamdir
Gönderen: ggtoker - 07 Aralık 2011, 17:59:31
peki eibach 5 cm yayla istediğim sonucu alabılırmıyım..... 15 ınc jantlarım var. 195/50/15 lastıklerım var... parmagımı soktugumda bosluk olsun istemiyorum....
Gönderen: barismersin - 07 Aralık 2011, 20:24:05
Bana ısıttırmakta sakıncalı geliyor , bence bu işlere girmişken  para kıyıp yay alıp veya spor amortisörle çözmek lazım olmadı riske atmaya gelmez önemli parçalar çünkü , ama kesmeye göre dahamı iyi ona bişi diyemem ben hiç girmedim bu işlere ama yapan arkadaşlarmdan bildiğim kadarıyla.
Kesinlikle katılıyorum.Bu yay konusunda kestirip,ısıttırıp binen tonla insanlar var ama başlarına birşey gelmeyince anlamıyorlar ve yaptıkları normal bir şey miş gibi her yerde konuşuyorlar.Derdim ukalalık yapmak değil ama yaşayan bilir.Bu tür yay konularında 3 kuruş fazla verin markalı ürünler alın.Başına bu yay konularından kaza bela gelen aracı perte çıkan ve en önemlisi de hayatı boyunca arızalarlar yaşayacak insanlar tanıyorum.Ne arabanızı kaybetmenize değer 50 liraya yay ısıttırdım alçalttım diye ne de hayatınızla oynamaya  ;)
Gönderen: atego - 07 Aralık 2011, 22:52:15
peki eibach 5 cm yayla istediğim sonucu alabılırmıyım..... 15 ınc jantlarım var. 195/50/15 lastıklerım var... parmagımı soktugumda bosluk olsun istemiyorum....

Benim lastik ebadı 195/45/15. 5 ya da 6 cmlik yay ile  orjinal amortisörler var bende. Yarın çamurluk arasının fotosunu çekip buraya koyarım, fikir olur sana en azından. Ama 5 cm yay ile araban yere dip basık hale gelmez, eğer niyetin buysa :) Tatlı basık olsun,  sürtme de yapmasın dersen en uygunu.
Gönderen: ggtoker - 07 Aralık 2011, 23:35:34
Benim lastik ebadı 195/45/15. 5 ya da 6 cmlik yay ile  orjinal amortisörler var bende. Yarın çamurluk arasının fotosunu çekip buraya koyarım, fikir olur sana en azından. Ama 5 cm yay ile araban yere dip basık hale gelmez, eğer niyetin buysa :) Tatlı basık olsun,  sürtme de yapmasın dersen en uygunu.

gercekten cok ıyı beklıyorum resımlerını...
Gönderen: ggtoker - 07 Aralık 2011, 23:36:38
Kesinlikle katılıyorum.Bu yay konusunda kestirip,ısıttırıp binen tonla insanlar var ama başlarına birşey gelmeyince anlamıyorlar ve yaptıkları normal bir şey miş gibi her yerde konuşuyorlar.Derdim ukalalık yapmak değil ama yaşayan bilir.Bu tür yay konularında 3 kuruş fazla verin markalı ürünler alın.Başına bu yay konularından kaza bela gelen aracı perte çıkan ve en önemlisi de hayatı boyunca arızalarlar yaşayacak insanlar tanıyorum.Ne arabanızı kaybetmenize değer 50 liraya yay ısıttırdım alçalttım diye ne de hayatınızla oynamaya  ;)

yok dostumyaa ne ukalalıgı burada fıkır alısverısı yapıoruz... bende yaptımmmı ıyısını yapmak ıstıyorum zaten 3-5 lıradan kacacak değiliz
Gönderen: ReDDeviL - 08 Aralık 2011, 15:08:19
isitmada bakla bakla istiyolar isitilan bakla ozelligini kaybediyo indiriyo yere araci aslinda cok zarari olcagini sanmiyorm ben ole olsa ayanlar alper kendi arabasina yapmazdi  :tamamdir
Tabiki olabilir , ama sonuçta herşeyin bir yolu yordamı var yapılma şekli var normal olanla yapmak başka yollarla yapmaktan herzaman daha güvenli ve garantilidir ben o açıdan demek istedim , yapan çok zaten o şekilde ama spor amortisör veya yayla yapmanın yerini asla tutucağını düşünmüyorum virajlarda arbanın esneklği , yol tutuşu , güveni bu şekilde daha iyi olur kanımca..
Gönderen: ggtoker - 08 Aralık 2011, 16:24:47
önerileriniz için tesekkurler arkadaslar.....

bugun boğaz gelebeği için kromdan boru yaptırmak istedim... 150 tl dedıler.... genişlii 11.2 cm yukseklıgı 8.5 cm uzunlugu 17 cm... ama genıişiğini filtre kitine uygun yapmak için 11.2 den 7.2 ye düşürecek sizce fiyat normal mı????
Gönderen: ggtoker - 08 Aralık 2011, 17:11:44
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-servis-sahibinden-gtii-45702447/detay/

bu ilanındakı arabayı tanıyan varmı acaba.....
Gönderen: ReDDeviL - 08 Aralık 2011, 17:44:52
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-servis-sahibinden-gtii-45702447/detay/

bu ilanındakı arabayı tanıyan varmı acaba.....
Temiz gözüküyor ama  :tamamdir
Gönderen: ggtoker - 08 Aralık 2011, 17:45:50
Temiz gözüküyor ama  :tamamdir

vallahi nıyetlendımde bakalım....
Gönderen: ReDDeviL - 08 Aralık 2011, 17:46:38
vallahi nıyetlendımde bakalım....
servis sahibinden olması avantaj gibi gözüküyor ama görmek lazım tabi aracı  :tamamdir
Gönderen: ggtoker - 08 Aralık 2011, 17:57:46
servis sahibinden olması avantaj gibi gözüküyor ama görmek lazım tabi aracı  :tamamdir

fıyat nasıl pekı....
Gönderen: ReDDeviL - 08 Aralık 2011, 18:13:56
Valla fiyat hakkında pek birşey demicem sitemizde mk3 uzmanları var önce onlar yorum yapmalı bence daha yararlı olur  :tamamdir :tamamdir
Gönderen: ggtoker - 08 Aralık 2011, 20:44:40
egzantrik mili için bir ustaya msj attımda bana bu soruları sordu....

1.6 dohc, sohc..?hp,manuel..
2-subap ayar konumu..?a serisi motorun..
3-su an makinede olan ek modifikasyonlar..?
4-kullanim yeri..cadde,rolling,turbolu v.b.?
polo 16v turbo..

ne cvp vermelıyım....
Gönderen: alper19 - 08 Aralık 2011, 22:26:38
Tabiki olabilir , ama sonuçta herşeyin bir yolu yordamı var yapılma şekli var normal olanla yapmak başka yollarla yapmaktan herzaman daha güvenli ve garantilidir ben o açıdan demek istedim , yapan çok zaten o şekilde ama spor amortisör veya yayla yapmanın yerini asla tutucağını düşünmüyorum virajlarda arbanın esneklği , yol tutuşu , güveni bu şekilde daha iyi olur kanımca..
tabi canim amortisor yay almak herzaman daha mantikli onda suphe yok zaten
Gönderen: ggtoker - 10 Aralık 2011, 01:20:32
doüru dıyorsunuz en ıyısı yay almak :D
Gönderen: rsb - 10 Aralık 2011, 09:07:23
e o zaman daha ne bekliyosun :)
Gönderen: atego - 10 Aralık 2011, 18:12:39
2 gün oldu ama anca çekebildim, çamurlukla arası çok değil ideal şekilde. Daha fazla basık istiyorsan 5 cmden fazla alçaltman lazım arabayı :)

(http://i1200.photobucket.com/albums/bb327/anteatereater/DSCF2097-1.jpg)

(http://i1200.photobucket.com/albums/bb327/anteatereater/DSCF2098-1.jpg)
Gönderen: rsb - 10 Aralık 2011, 22:24:51
195/45 senin lastikler galibas atego ..  ama gökhanın  195/50 .. çamurluk daha dolu olur ...
Gönderen: 06kzn39 - 10 Aralık 2011, 22:58:26
arkadaşlar lastik alıcak arkadaşlar 175-50-15 i öneririm hem arabayı yormaz hemde daha atak olur
Gönderen: rsb - 10 Aralık 2011, 23:08:04
arkadaşlar lastik alıcak arkadaşlar 175-50-15 i öneririm hem arabayı yormaz hemde daha atak olur

hemde  kavun lastik olur :)
Gönderen: 06kzn39 - 10 Aralık 2011, 23:37:58
+1 ben alıcam sürtmede yapmaz
Gönderen: atego - 10 Aralık 2011, 23:41:10
195/45 senin lastikler galibas atego ..  ama gökhanın  195/50 .. çamurluk daha dolu olur ...

Aynen öyle, ama araç 1.5 cm daha yüksek olacak. Lastikte çamurluğa 1.5 cm daha yaklaşacak. tam hizasında durur tatlı bir görüntü oluşturur :) Ben de 185/55/ kışlıkları takacağım yakında, kar yağmasını bekliyorum. 195/50 ile neredeyse aynı oluyor genel olarak toplam çap. Ama sürtme korkum var, davlumbazlara sürtüp eritebilir. Bakalım ne olacak :)

Edit: 0.5 cm 1.5 cm dediğim yerler.
Gönderen: ReDDeviL - 10 Aralık 2011, 23:46:13
Buğra Maşallah ı var aracının kanka ,Ankara lara kadar gelip görmüş biri olarak söylüyorum  :tamamdir  :tamamdir
Gönderen: atego - 10 Aralık 2011, 23:48:04
Buğra Maşallah ı var aracının kanka ,Ankara lara kadar gelip görmüş biri olarak söylüyorum  :tamamdir  :tamamdir

Sağol kardeşim, senin de bodykit yakışmış arabana. Normal halini gördüm belli ediyor kendini gerçekten sene arabanda :)  Ne zaman geliyon Ankara ya :D
Gönderen: ReDDeviL - 10 Aralık 2011, 23:55:14

Sağol kardeşim, senin de bodykit yakışmış arabana. Normal halini gördüm belli ediyor kendini gerçekten sene arabanda :)  Ne zaman geliyon Ankara ya :D
Saol kanka, Bu senede sizi görmeye gelmeyi düşünüyorum inşallah ama biraz ertedim, yıl dönümü olayları falan derken başka planlar yaptım uçak biletiydi janttı body kitti derken 0 money kaldı  :D şubattan sonra gelebilirim anca  ;)
Gönderen: atego - 11 Aralık 2011, 00:26:33
Saol kanka, Bu senede sizi görmeye gelmeyi düşünüyorum inşallah ama biraz ertedim, yıl dönümü olayları falan derken başka planlar yaptım uçak biletiydi janttı body kitti derken 0 money kaldı  :D şubattan sonra gelebilirim anca  ;)

Sen gel de ne kaldı şurda Şubat a :)
Gönderen: ReDDeviL - 11 Aralık 2011, 00:26:59
Sen gel de ne kaldı şurda Şubat a :)
Gelirim inşallah  ;)
Gönderen: ggtoker - 11 Aralık 2011, 01:49:24
suan benım aracta çamurlukla lastık arası 2 parmak resımdekıyle aynı... 3.5 cm yaymı koysam....
Gönderen: ggtoker - 11 Aralık 2011, 01:50:23
e o zaman daha ne bekliyosun :)

nakıt sıkımtım var hallettım mı donecegım sna.. su aralar nakıtı saglık ıcın harcıyorum...
Gönderen: ggtoker - 29 Aralık 2011, 01:32:37
uzun uğraşlar sonucu egzantrik mili yapan birisini buldum....

dbilas eksantirik mili (1.250tl)
yazılım (700tl.)
 kutu içi green filitre (200tl)  

toplamda +20/22 hp güç

ama bende suan jsv dış filtre kiti var.... usta dış filtre kiti içinn 6n lere iyi olayacağını soyledı kutu içi green tavsiye etti....

yaa birde motor sogukken araba dizel gibi çalışmaya başladı.... neden yapar boyle....videonun sonunda gorebılırsınız.....

http://www.facebook.com/photo.php?v=232203773515151&set=vb.152197778179304&type=2&theater