Gönderen Konu: passat ipuçları/sizin bildiğinizi başkası bilmiyor olabilir  (Okunma sayısı 25969 defa)

Çevrimdışı urald

• Profili Görüntüle
Ynt: passat ipuçları/sizin bildiğinizi başkası bilmiyor olabilir
« Yanıtla #14 : 05 Ocak 2012, 16:18:37 »
SET değil ses diüğmesinin etrafındaki düğmelerden FAD yazan (Fader) buna bastığınızda ekranda CENTER yazıyorsa ses öne ve arkaya eşit dağılıyor demektir. Buradan sesi farklı oranlarda ön ve arka hoparlörler arasında paylaştırabilirsiniz. Aracınızın modeli nedir bilemiyorum ama bu söylediğim eski modellerdeki GAMMA teypler için geçerli. Yeni modellerde de mutlaka buna benzer bir Fader düğmesi vardır. Kolay gelsin.

Çevrimdışı fethi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 06 Ocak 2012, 23:28:03 »
selam 2001 1.9 tdi highline teşekkür ederim

Çevrimdışı ikili

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 17 Ocak 2012, 11:48:39 »
2000 Model 18 T Passat Binicisiyim ve orjinal kontak anahtarı 2 tuşludur. almanyadan 4 tuşlu anahtar kabı getirttim (Türkiyede Bulunmuyor.) orjinal anahtarının içindeki 2 tuşlu devreye sadece 1 lehim yapıp 4 tuşlu hale getirebiliyorsunuz. Şimdi açma, akapamai bağaj açma ve panic tuşlarının hepsi faa lbi şekilde çalışıyor.
şu anahtar olayını merak ettim bende anahtarlığımı değiştirmek istiyorum ( iki buytonlu )  sizin yazdığınızı görünce aynısı benım aracıma da uygulamak istiyorum mümkünmü acaba bu konuyu biraz anlatabilirmisiniz ?

Çevrimdışı kqray

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 17 Ocak 2012, 22:27:49 »
aynen bende öğrenmek istiyorum maliyeti vs vs herşeyi açıklarsanız sevinirim

Çevrimdışı hasanorki

• 2000 Passat
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 15 Mart 2012, 12:15:12 »
Çok güzel bir konu ama kimse bişey yazmamış.

Ben bir örnek vereyim eğer sağ veya sol sinyal verdiğinizde sinya sesi normalden daha hızlı ise sinyal verdiğiniz yöndeki lambalardan bir veya birkaç tanesi patlak veya çalışmıyor demektir.

Çevrimdışı snakenike

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 12 Nisan 2012, 10:24:05 »
Arkadaşlar 4 tuşlu Aranahtar kabı henüz türkiyede yok. ben dışardan getirirtmiştim. Anahtarın fonkiyonu tam olarak şöyle
* Normal Açma ve Kapama tuşları aynen çalışıor.
*bağaj açma düğmesine 2 sn basılı tuttuğunu da sadece bağajı açıyor. bağaj kapağını kaldırıp tekrar kapattığınız da hiç bir düğmeye basmadan kendisi kilitliyor.
*ve anahtarın yanında kırmızı renkte olan düğmede (Üzerinde PANİC yazıyor) basıldığında 4 flaşörleri yakıp orjinal alarmını çalıyor.
Maliyeti sadece anahtar kabına para veriyosunuz. zaten geri kalanı bir veya iki lehime bakıyor bu kadar.
şimdiki çalışmam anahtardan açılan bagajın sadece kilidin değil otomatik olarak yukarı kalkmasıdır.
tüm parçalar ve yaylar elimde hazır. sadece içerden bağaj açma düğmesi. onda tedarik ettim mi sadece montaj kalıyo.
sizi ine bilgilendiririm. Teşekkürler. 

Çevrimdışı urald

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 12 Nisan 2012, 10:34:47 »
Çok güzel bir konu ama kimse bişey yazmamış.

Ben bir örnek vereyim eğer sağ veya sol sinyal verdiğinizde sinya sesi normalden daha hızlı ise sinyal verdiğiniz yöndeki lambalardan bir veya birkaç tanesi patlak veya çalışmıyor demektir.

Bu sadece Passata özgü bir özellik değil. Sinyal zamanlaması ampullerin direnci üzerinden yapılan tüm araçlarda benzer durum söz konusudur.

Çevrimdışı snakenike

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 07 Mayıs 2012, 15:40:42 »
Arkadaşlar 4 tuşlu Anahtar Kabını Resmini Sonunda arkadaşlarında yardımıyla ekleyebildim.

Çevrimdışı Yakup Karaman

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 23 Mayıs 2012, 16:18:59 »
Sırf şu panic tuşundan dolayı bu çalışma ilgimi çekiyor. Eğer yaptığın işi detaylandırabilirsen yedek anahtarımı feda etmeyi göze alabilirim. :)

Geçenlerde pencereden bir baktım ki ne göreyim! Adamın biri totoşunu yaslamış arabaya öylece duruyor. Elbiselerimi giyindim aşağı iniyordum ki gittiğini gördüm. İşte panic özelliğim olsaydı benim onun yüreğini ağzına getirmesini biliyordum da neyse işte..
Bir tutkudur Passat

Çevrimdışı Yakup Karaman

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 24 Mayıs 2012, 11:29:37 »
Arabayı anahtarla kapıdan açıp bu şekilde biraz beklerseniz tüm camlar otomatik olarak açılıyor tam tersi ise yine anahtarla kapıdan kilitleyip bu şekilde biraz beklerseniz tüm camlar otomatik olarak kapanıyor diye bir bilgi öğrendim.

Hemen bunu tatbik edeyim dedim. Anahtarı kullanarak şoför kapısını açtığımda sadece şoför kapısının açıldığını gördüm. Belki saçma gelecek ama bu uygulamayı bagaj kapağında deneyince oldu. Bagajı anahtarla açtım ve anahtarı bekletince tüm camlar otomatik açıldı. Fakat kilitleyince camlar kapanmadı. Sizce bu bir sorun mudur ? Neden bu işlem bagaj kapağından oldu ?
Bir tutkudur Passat

Çevrimdışı halil0123

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 14 Haziran 2012, 19:40:47 »
araba sönük durumdayken camlar açıksa elinizi camdan içeriye uzatırsanız alarm çalıyor  :) ve sunroof u kapatırken elinizi sınroofun önüne katınca duruyor  ^-^ (2004 passat 1.9 tdı highline)

Çevrimdışı mehmetihsanbahar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 25 Haziran 2012, 11:18:19 »
ARKADAŞLAR PASSATLARDA VE ÖZELLİKLE 2000 MODEL 1.8T HIGHLINE 2 MODELLERİN HİÇ BEYAZINI GÖREN OLDU MU İÇİNİZDE?

teşekkürler

Çevrimdışı umt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 30 Eylül 2012, 11:36:45 »
ARKADAŞLAR PASSATLARDA VE ÖZELLİKLE 2000 MODEL 1.8T HIGHLINE 2 MODELLERİN HİÇ BEYAZINI GÖREN OLDU MU İÇİNİZDE?

teşekkürler
[/quo
Ben hiç görmedim..

Çevrimdışı umt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 07 Ekim 2012, 17:24:24 »
Bu arada kumandadan camları da kapatıp açabiliyorsun ama bunun bilgisayarla bağlanıp araç beyninden aktif hale getirmen gerekiyor genelde ustalar bunun için kapılara motor takılması gerektiğini belirtip araçın canını cıkarabiliyorlar 15 km hıza gelince kapıların otomatik olarak kilitlenebiliyor bu özellikler bütün passatlarda var fakat aktif değil iyi bir yazılımcı bulabilirseniz uygun fiyata yaptırabilirsiniz.