Anket

Çoğunlukla hangi gaz firmasını tercih ediyorsunuz?

Aygaz
11 (24.4%)
BP
2 (4.4%)
İpragaz
2 (4.4%)
Milangaz
7 (15.6%)
Shell
11 (24.4%)
Total
1 (2.2%)
Karışık
6 (13.3%)
Diğer
1 (2.2%)
Petrol Ofisi
4 (8.9%)

Toplam Oy Verenler: 45

Gönderen Konu: Gaz firmaları  (Okunma sayısı 19000 defa)

Çevrimdışı abdulkelam

• Profili Görüntüle
Ynt: Gaz firmaları
« Yanıtla #14 : 18 Eylül 2010, 22:30:34 »
merhaba arkadaşlar uzun süredir aygaz kullanıyordum.dün mogaz aldım bir depo.fakat fena halde sıkıntı duydum.Cünkü araç önceleri benzindeki gibi ses azdı ve titreme yapmıyordu.Şimdi motor bağırıyor sanki.kalkışlarda zorlanıyorum ve yol bilgisayar ortalaması şehir içi 15 lere fırladı.Aceba gazdan mı kaynaklandı?

Çevrimdışı ozkan_misirli

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 30 Eylül 2010, 00:13:59 »
Shell kalitesini düşürdü.Bıraktım.  Tavsiye üzerine Alpete başladım. Bir aydır kullanıyorum. EX-EN gaz kullanıyorlar. Shellden performansı çok daha iyi. Gerek şehir içi gerek otobanda kullandım. 5 kişi + 60 kilo bagaj ile test ettim. Shell'de nereye bu performans. Hem shell bolu da 1.96 iken alpet 1.80 çok daha ucuz. 
Ya yol ol, ya yol ver ya da yoldan çekil

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 30 Eylül 2010, 01:13:32 »
shell de mi iyi demek.. ben aygaz alıyorum genelde çünkü şimdiye kadar 5-6 firmayı denedim. TL başına en uzun yol aygazla oluyo. aygazla uzun yolda 100kmde 6.5-7 lt gaz tüketiyor. diğerleriyle daha fazla yakıyor.
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı fatih_et

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 30 Eylül 2010, 22:21:21 »
5000 kmdir aygaz euro lpg veya mogaz katkılı kullanıyorum
hiçbir şikayetim olmadı
şaşırdım katkılıya olan tepkileri görünce

Çevrimdışı yesilkrt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 30 Eylül 2010, 22:30:53 »
5000 kmdir aygaz euro lpg veya mogaz katkılı kullanıyorum
hiçbir şikayetim olmadı
şaşırdım katkılıya olan tepkileri görünce
:tamamdir
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı handsome_8222

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 01 Ekim 2010, 13:17:13 »
aracıma lpg taktıralı yaklaşık 7000 km oldu.. lpg ustası katkılı kullanma ve PO veya shell kullan dedi.. ilk PO kullandım sonra shelle geçtim..araç rolantide iken devir ibresi biraz oynuyordu.. buji ve buji kablolarını değiştirdim.. sonrada opetten katkılı gaz almaya başladım.. 5-6 depo oldu ve ne ibrede bir oynama oluyo nede başka bişey.. aracı benzine aldığımda rolanti oynuyor gazda ise oynamıyor. anlamadım gitti.. şimdilik opet katkılı kullanıyorum.. diğer gazlarda sanki gaz motora yetersiz kalıyor gibi geliyor bana.. yada benim aracın ateşlemesinde hala bir sorun var..

Çevrimdışı ÜRENCİK

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 03 Ekim 2010, 01:51:42 »
Bizim arabalar insanın yemek seçtiği gibi gaz seçiyor.PO'yu denedim araba 10 tl ile 50 km bile gitmedi.Opet(aygaz) ile yaptığım km daha çok artıyor ama arkadaşlar katkılıdan uzak durun demişler.O yüzden ondanda vazgeçtik.Shell'in gazı iyi tatilde denedim ama burda yok.Onuda eledik.Hele o güvenal gaz yok mu düşman başına yavruma arıza lambası yaktırttı adi gaz.Bu aralar moil'den katkısız otogaz takılıyoruz.Bir sıkıntısını görmedim tavsiye ederim.
VOLKSWAGEN'e tercih edilebilecek tek otomobil yine bir VOLKSWAGEN'dir.

Çevrimdışı ÜRENCİK

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 03 Ekim 2010, 01:52:25 »
Bu arada moil milangaz satıyormuş.

Çevrimdışı abdulkelam

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 04 Ekim 2010, 13:03:35 »
Merhaba arkadaşlar, ben de katkılı-katkısız polemiğinden etkilenerek uzun zamandır kullandığım Opet katkılıdan bir kez dönüş yaparak katkısız Mogaz aldım bir depoyu bitirene kadar stresten mahvoldum.Rolantide sıkıntı,motorun bağırması,titreme ne ararsan var 70.00 TL'ye 320 km.Aygazda 55 TL'ye 300 km.(Şehir içi) gidebildim.Hemen Opete gidip katkılı Aygaz aldım tekrar.Ben de rahatladım,arabam da.Kerata ağzının tadını biliyor anlaşılan.Gerçekten bizim araçlar yakıtta seçici davranıyorlar.

Çevrimdışı yesilkrt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 04 Ekim 2010, 14:29:48 »
Merhaba arkadaşlar, ben de katkılı-katkısız polemiğinden etkilenerek uzun zamandır kullandığım Opet katkılıdan bir kez dönüş yaparak katkısız Mogaz aldım bir depoyu bitirene kadar stresten mahvoldum.Rolantide sıkıntı,motorun bağırması,titreme ne ararsan var 70.00 TL'ye 320 km.Aygazda 55 TL'ye 300 km.(Şehir içi) gidebildim.Hemen Opete gidip katkılı Aygaz aldım tekrar.Ben de rahatladım,arabam da.Kerata ağzının tadını biliyor anlaşılan.Gerçekten bizim araçlar yakıtta seçici davranıyorlar.
:tamamdir aynen öyle..
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 04 Ekim 2010, 15:26:48 »
katkılının performansına kötü diyemem, normal bir gaz gibi değil, aracı şahlandırıyor içindeki KATKIDAN dolayı...Ama regülatöre inanılmaz zararlı, bir daha bulabilirmiyim bilmiyorum burada bir makale paylaşmıştım, surekli kullanımdan sonra filtre regülatör enjektör gibi hayati parçalarda yuzde bilmem kaç oranında ne idüğü belirsiz bir maddeye rasgelinmiş, opet firması da açıklayamamış bu durumu, ankaradaji aygazlar da eskinde kuyruk olurdu, şimdi mecburen alıcaksam giriyorum sıra beklemiyorum ama her zaman aldığım milangazın orda beklediğim oluyor çok

Çevrimdışı gültekin77

• Hayat sürprizlerle dolu...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2003 BORA TDİ 130 HP OTM.
« Yanıtla #25 : 05 Ekim 2010, 01:00:36 »
Şimdiye kadar aygaz euro lpg kullanıyordum,son 2 dopoyu bp'den aldım ilk olarak çekişin çok değiştiğini söyleyebilirim,daha az titreme var ve daha fazla yol yaptım.
BP autogaz şimdilik iyi.

Shell'İ oylayanda fazla 1-2 depoda onu deneyeceğim.
« Son Düzenleme: 05 Ekim 2010, 01:02:45 Gönderen: gültekin77 »
Karakter alışverişte ortaya çıkar.

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 05 Ekim 2010, 19:29:24 »
Genelde shell den alıyorum. Aygaz evlerden ırak :)
:tamamdir

Çevrimdışı ÜRENCİK

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 07 Ekim 2010, 22:44:42 »
Salı günü görev için diyarbakır'a gittim.Giderken milangaz aldım.1,85 liradan 60'ı ş.içi olmak üzere yaklaşık 390km yol yaptım.64 liraya depoyu doldurmuştum.Bugün dönüşte hangi gazcı iyi bilemediğim için 2.05 liradan opet'ten aldım.Biraz fazla süratli geldiğim için anca 335km'yi görebildim.(Dönüşte biraz abartmışım 5 saatte gidip 4 saatte geri döndüm.) :D