vwtr.net

Otomobil Forumu => LPG, CNG ve Alternatif Yakıt Sistemleri => Konuyu başlatan: odsener - 02 Eylül 2010, 10:59:13

Başlık: Gaz firmaları
Gönderen: odsener - 02 Eylül 2010, 10:59:13
Çoğunlukla hangi gaz firmasını tercih ediyorsunuz?
Başlık: Ynt: Gaz firmaları
Gönderen: mustklc - 02 Eylül 2010, 12:13:09
gaz belasından kurtulduğuma her Allahın günü şükrediyorum. Forever diesel demek istiyorum  ;D

Opet aygaz katkılı, performansda farkediyor ama diğerlerine göre daha çok yakıyor.
milangaz katkısız , taksiciler rağbet ediyor, fiyatı ucuz
akpet, kesinlikle uzak durun. piyasasının en kötü yakıtı onda

Gönderen: ALPER. - 02 Eylül 2010, 13:36:37
katkılı otogaz kullanmam arabama acırım, milangaz kullanıyorum, 25bin km ordan aldım boraya, gaz filtresi tertemizdi, hemde 1.68  :sevgi:
Gönderen: ThE_Unforgiven - 02 Eylül 2010, 16:21:35
Genelde shell den alıyorum. Aygaz evlerden ırak :)
Gönderen: atego - 05 Eylül 2010, 19:48:07
Petrol Ofisi kullanıyorum ama nedeni markası değil, istasyonun güvenilir ve temiz olması. Başka yer temiz olsun güveniyim, onu da kullanırım.
Gönderen: maminci - 06 Eylül 2010, 21:12:23
Yaklaşık 4 yıldır gaz kullanıyorum, aralıksız 30 bin kmsi katkılı gazla geçen 70 bin kmye yakın gaz kullanımı sırasında şunu anladım: '  KATKILIDAN UZAK DURUN!  Katkılı gaz sürekli filtreyi tıkadığı iiçin 4-5 bin km ancak dayanıyodu araba ve benim sinirlerim, son gidişimde BRC servisi katkılı alma deyince bıraktım, artık katkısız olsunda hangisi olursa olsun diyorum, ne tekleme kaldı ne filtre tıkanması..Sinirlerimin yıpranmaması da en büyük kazanç bence.. Bu arada 12 bin km oldu son filtre değişiminden beri, sürekli katkısız alıyorum o gün bu gündür, hiç bir şikayetim yok. Eğer servise gidersem de sırf filtrenin katlısız kullanımıyla 12 bin km sonra nasıl olduğunu görmek için meraktan gidecem, çünkü o 'çok kaliteli' yakıtı kullandığım zamanki filtremi saklıyorum karşılaştırmak ve yakıt aldığım bayinin gözüne sokmak için :D
Gönderen: maminci - 07 Eylül 2010, 15:44:44
Arkadaşlar bayramda il dışına gideceğimiz için hem  de yukarıda yazdığım gibi filtre ne durumda diye merak ettiğimden bugün lpg filtresini değiştirttim, bu filtreyi hep katkısız otogazla kullanmıştım, yaklaşık 11-12 bin km arası yol yaptım, şu an foto ekleyemiyorum ama ilk fırsatta ekleyeceğim, daha idare edecek kadar var temizliği ama esas önemlisi katkılı gaz kullandığımdaki filtreyle arasında çok fark var, KATKISIZ OTOGAZA DEVAM..
Gönderen: yellow_driver - 09 Eylül 2010, 15:20:53
bende 10000 km oldu katkısız kullanıyorum.po, milangaz, luk (akpet). daha hiç ne takleme ne performanstan düşme şükür.
Gönderen: fatih_et - 12 Eylül 2010, 23:00:34
en çok shell seçilmiş ama yorum yok,
shell katkılı mı ?
Gönderen: maminci - 13 Eylül 2010, 15:25:43
aygaz eurolpg+ yazanlar katkılı..
Gönderen: mjserhat - 14 Eylül 2010, 11:22:44
arkadaşlar ben kastamonudan ineboluya giderken bir petrol ofisi istasyonundan şans eseri olarak lpg aldım( simit tüp olduğu için dönüşte bitermi acaba diye düşünüyordum) istasyondan çıkar çıkmaz farkettirdi hemen kendini; süper bir performans gösterdi ama ş.içindeki petrol ofisi istasyonlarında milangaz kullanılıyor.... bende genelde shellden almaya dikkat ediyorum; aygaz euro lpgden çok daha kaliteli  :tamamdir
Gönderen: nizam - 14 Eylül 2010, 14:07:47
bu aralar kastamonulu arkadaslar aktif oluyorlar sitede
Gönderen: mjserhat - 14 Eylül 2010, 15:01:35
benden başka kim varkine:)   :D
Gönderen: gültekin77 - 14 Eylül 2010, 16:41:08
Ben hep aygaz alıyorum ama yorumlardan sonra diğerlerini de birer depo denemeye karar verdim.
Shell'i oylayan arkadaşlardan da bir fikir alsak.
Gönderen: abdulkelam - 18 Eylül 2010, 22:30:34
merhaba arkadaşlar uzun süredir aygaz kullanıyordum.dün mogaz aldım bir depo.fakat fena halde sıkıntı duydum.Cünkü araç önceleri benzindeki gibi ses azdı ve titreme yapmıyordu.Şimdi motor bağırıyor sanki.kalkışlarda zorlanıyorum ve yol bilgisayar ortalaması şehir içi 15 lere fırladı.Aceba gazdan mı kaynaklandı?
Gönderen: ozkan_misirli - 30 Eylül 2010, 00:13:59
Shell kalitesini düşürdü.Bıraktım.  Tavsiye üzerine Alpete başladım. Bir aydır kullanıyorum. EX-EN gaz kullanıyorlar. Shellden performansı çok daha iyi. Gerek şehir içi gerek otobanda kullandım. 5 kişi + 60 kilo bagaj ile test ettim. Shell'de nereye bu performans. Hem shell bolu da 1.96 iken alpet 1.80 çok daha ucuz. 
Gönderen: yesilkrt - 30 Eylül 2010, 01:13:32
shell de mi iyi demek.. ben aygaz alıyorum genelde çünkü şimdiye kadar 5-6 firmayı denedim. TL başına en uzun yol aygazla oluyo. aygazla uzun yolda 100kmde 6.5-7 lt gaz tüketiyor. diğerleriyle daha fazla yakıyor.
Gönderen: fatih_et - 30 Eylül 2010, 22:21:21
5000 kmdir aygaz euro lpg veya mogaz katkılı kullanıyorum
hiçbir şikayetim olmadı
şaşırdım katkılıya olan tepkileri görünce
Gönderen: yesilkrt - 30 Eylül 2010, 22:30:53
5000 kmdir aygaz euro lpg veya mogaz katkılı kullanıyorum
hiçbir şikayetim olmadı
şaşırdım katkılıya olan tepkileri görünce
:tamamdir
Gönderen: handsome_8222 - 01 Ekim 2010, 13:17:13
aracıma lpg taktıralı yaklaşık 7000 km oldu.. lpg ustası katkılı kullanma ve PO veya shell kullan dedi.. ilk PO kullandım sonra shelle geçtim..araç rolantide iken devir ibresi biraz oynuyordu.. buji ve buji kablolarını değiştirdim.. sonrada opetten katkılı gaz almaya başladım.. 5-6 depo oldu ve ne ibrede bir oynama oluyo nede başka bişey.. aracı benzine aldığımda rolanti oynuyor gazda ise oynamıyor. anlamadım gitti.. şimdilik opet katkılı kullanıyorum.. diğer gazlarda sanki gaz motora yetersiz kalıyor gibi geliyor bana.. yada benim aracın ateşlemesinde hala bir sorun var..
Gönderen: ÜRENCİK - 03 Ekim 2010, 01:51:42
Bizim arabalar insanın yemek seçtiği gibi gaz seçiyor.PO'yu denedim araba 10 tl ile 50 km bile gitmedi.Opet(aygaz) ile yaptığım km daha çok artıyor ama arkadaşlar katkılıdan uzak durun demişler.O yüzden ondanda vazgeçtik.Shell'in gazı iyi tatilde denedim ama burda yok.Onuda eledik.Hele o güvenal gaz yok mu düşman başına yavruma arıza lambası yaktırttı adi gaz.Bu aralar moil'den katkısız otogaz takılıyoruz.Bir sıkıntısını görmedim tavsiye ederim.
Gönderen: ÜRENCİK - 03 Ekim 2010, 01:52:25
Bu arada moil milangaz satıyormuş.
Gönderen: abdulkelam - 04 Ekim 2010, 13:03:35
Merhaba arkadaşlar, ben de katkılı-katkısız polemiğinden etkilenerek uzun zamandır kullandığım Opet katkılıdan bir kez dönüş yaparak katkısız Mogaz aldım bir depoyu bitirene kadar stresten mahvoldum.Rolantide sıkıntı,motorun bağırması,titreme ne ararsan var 70.00 TL'ye 320 km.Aygazda 55 TL'ye 300 km.(Şehir içi) gidebildim.Hemen Opete gidip katkılı Aygaz aldım tekrar.Ben de rahatladım,arabam da.Kerata ağzının tadını biliyor anlaşılan.Gerçekten bizim araçlar yakıtta seçici davranıyorlar.
Gönderen: yesilkrt - 04 Ekim 2010, 14:29:48
Merhaba arkadaşlar, ben de katkılı-katkısız polemiğinden etkilenerek uzun zamandır kullandığım Opet katkılıdan bir kez dönüş yaparak katkısız Mogaz aldım bir depoyu bitirene kadar stresten mahvoldum.Rolantide sıkıntı,motorun bağırması,titreme ne ararsan var 70.00 TL'ye 320 km.Aygazda 55 TL'ye 300 km.(Şehir içi) gidebildim.Hemen Opete gidip katkılı Aygaz aldım tekrar.Ben de rahatladım,arabam da.Kerata ağzının tadını biliyor anlaşılan.Gerçekten bizim araçlar yakıtta seçici davranıyorlar.
:tamamdir aynen öyle..
Gönderen: ALPER. - 04 Ekim 2010, 15:26:48
katkılının performansına kötü diyemem, normal bir gaz gibi değil, aracı şahlandırıyor içindeki KATKIDAN dolayı...Ama regülatöre inanılmaz zararlı, bir daha bulabilirmiyim bilmiyorum burada bir makale paylaşmıştım, surekli kullanımdan sonra filtre regülatör enjektör gibi hayati parçalarda yuzde bilmem kaç oranında ne idüğü belirsiz bir maddeye rasgelinmiş, opet firması da açıklayamamış bu durumu, ankaradaji aygazlar da eskinde kuyruk olurdu, şimdi mecburen alıcaksam giriyorum sıra beklemiyorum ama her zaman aldığım milangazın orda beklediğim oluyor çok
Gönderen: gültekin77 - 05 Ekim 2010, 01:00:36
Şimdiye kadar aygaz euro lpg kullanıyordum,son 2 dopoyu bp'den aldım ilk olarak çekişin çok değiştiğini söyleyebilirim,daha az titreme var ve daha fazla yol yaptım.
BP autogaz şimdilik iyi.

Shell'İ oylayanda fazla 1-2 depoda onu deneyeceğim.
Gönderen: maminci - 05 Ekim 2010, 19:29:24
Genelde shell den alıyorum. Aygaz evlerden ırak :)
Gönderen: ÜRENCİK - 07 Ekim 2010, 22:44:42
Salı günü görev için diyarbakır'a gittim.Giderken milangaz aldım.1,85 liradan 60'ı ş.içi olmak üzere yaklaşık 390km yol yaptım.64 liraya depoyu doldurmuştum.Bugün dönüşte hangi gazcı iyi bilemediğim için 2.05 liradan opet'ten aldım.Biraz fazla süratli geldiğim için anca 335km'yi görebildim.(Dönüşte biraz abartmışım 5 saatte gidip 4 saatte geri döndüm.) :D
Gönderen: yesilkrt - 08 Ekim 2010, 01:29:22
iyi de shell de katkılı ama  aygaz kadar katkılı değil sadece
Gönderen: beyazbora - 08 Ekim 2010, 14:46:32
arkadaşlar ben hep katkılı kullanıyorum bahsettiğiniz şikayetleri hiç yaşamadım
 filtrenin halini nasıl görüyorsunuz ben de değiştirdim yakıt filtresini kapalı küçücük bir şey içini nasıl görüyorsunuz
Gönderen: ozkan_misirli - 14 Ekim 2010, 11:39:07
değiştirirken ustadan rica et gösterir. Benimki zeytin yağı gibi yağlıydı.

iyi de shell de katkılı ama  aygaz kadar katkılı değil sadece

Shell hakikaten katkılı mı?
Gönderen: enesandic - 26 Ekim 2011, 22:24:03
bende ordan alıyodum katkılıymış bidaha almam ozman