Gönderen Konu: Golf V motor hırıltısı?  (Okunma sayısı 5582 defa)

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
Golf V motor hırıltısı?
« : 17 Eylül 2010, 23:14:40 »
 Merhaba 2008 Golf V Primline benzinli triptronik 49000 km de aracın,(bu zamana kadar sadece yağ ve yağ filtresi değişimi yapıldı hiç bir motor veya yürüyen aksamında yenilenen bir parça olmadı) hırıltılı çalışma,çekiş düşüklüğü ve aşırı benzin tüketimi başladı.Hangi parçaların değişimi gerekir veya arıza nedenleri ne olabilir?Şimdiden teşekkür ederim. :)
03.06.2005

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf V motor hırıltısı?
« Yanıtla #1 : 19 Eylül 2010, 03:14:52 »
hava filtresi değişmedimi boğaz kelebeği temizliği benzin filtresi değimi filan bunları bi yaptırın öncelikle sorununuz çözülür büyük ihtimal
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Eylül 2010, 13:49:17 »
 Sorunu yine kendim buldum,40000 bakımında bujileri değiştirmişler bundan haberim yoktu.Orginal bujileri ngk ve üç tırnak buji.Araca 2 tırnak bosch buji takılmış.Bujileri söktüğümde tırnaklar arasında pislikler vardı.Uyumsuz buji takıldığından dolayı aracın yakıt,çekiş,motor sesine kadar herşeyini değiştirmiş.
03.06.2005

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Eylül 2010, 14:35:30 »
Sorunu yine kendim buldum,40000 bakımında bujileri değiştirmişler bundan haberim yoktu.Orginal bujileri ngk ve üç tırnak buji.Araca 2 tırnak bosch buji takılmış.Bujileri söktüğümde tırnaklar arasında pislikler vardı.Uyumsuz buji takıldığından dolayı aracın yakıt,çekiş,motor sesine kadar herşeyini değiştirmiş.
demek ki bunu yapan usta dediğimiz yaratıklar var
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Eylül 2010, 20:39:51 »
 Yani şimdi her şeyi ustalara mal etmekte yanlış.Buji değişimi basit bi iş bunu çırağa veya diğer yanında çalışan birisine yaptırdığı zamanlar gözden kaçabilir.Tabiki işini düzgün yapmak herkesin görevi,fakat dediğim gibi gözden kaçmış olabilir.Nihayetinde hata veya yanlışlıklar yapmak hepimize has bişey.Buradaki problemin asıl sebebi parçacı.Çünkü malzemeyi yanlış veriyor,ve dolayısıyla bunlara sebep olabiliyor.
03.06.2005