Gönderen Konu: Triger kayış sesi  (Okunma sayısı 15361 defa)

Çevrimdışı mehmetcevahir

• Profili Görüntüle
Ynt: Triger kayış sesi
« Yanıtla #14 : 22 Nisan 2011, 14:41:04 »
bunu anlamanın en kolay yolu araçtan bu sesler gelirken kaputu açarsın v kayışının iç kısmına başka yere kaçırmayacak şekilde su püskürtürsün ses anında kesilirse v kayışındandır. yok gelmiyorsa bilyalarından biri bozuktur zaten.

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 22 Nisan 2011, 23:16:31 »
V kayışından yapıyordur. Gergi mekanizmasında sorun olabilir.

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 22 Nisan 2011, 23:42:26 »
nasıl bir ses? herkes bişey söylemiş ben de söyleyeyim kayış ses yapmaz bilya yapar. trigerle birlite devir daim de değişir. avara kasnağı veya diğer kasnakların bilyalarından olur genelde.
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı mehmetcevahir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 23 Nisan 2011, 00:36:00 »
nasıl bir ses? herkes bişey söylemiş ben de söyleyeyim kayış ses yapmaz bilya yapar. trigerle birlite devir daim de değişir. avara kasnağı veya diğer kasnakların bilyalarından olur genelde.

sahi hiçbirimiz sormadık nasıl bir ses olduğunu bol keseden salladık  ;D

Çevrimdışı hakkut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 23 Nisan 2011, 22:04:17 »
Ses arabanın içinden duyuluyor. Hatta camı açınca daha çok duyuluyor. İlk başlarda yani 1000 km önce arabayı sabah çalıştırdığımda ses 100 metre öteden duyuluyordu. Gıc gıc sesi. Kayış ya da bilyanın dönme sesi. Ama şu anda ses çok azaldı. arabayla 300 metre gittikten sonra ses kesiliyor. Her çalıştırışımda değil araba soğukken yapıyor.

Geçen gün triger kayışının üstündeki kapağı açtığımızda ben kayışın dişli üzerinde kaydığını gördüm ama kayış dişli dışında değildi sadece sınırdaydı. Usta kayış dışarı taşmadığı için birşey olmaz dedi.

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 23 Nisan 2011, 23:04:02 »
Geçen gün triger kayışının üstündeki kapağı açtığımızda ben kayışın dişli üzerinde kaydığını gördüm ama kayış dişli dışında değildi sadece sınırdaydı. Usta kayış dışarı taşmadığı için birşey olmaz dedi.
tam olarak anlamamakla beraber
kardeş çok gevşek değil mi acaba kayış?
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2011, 23:12:58 Gönderen: maverick »
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı hakkut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 04 Mayıs 2011, 22:12:50 »
Triger kayış rulmanı değişti ses kesildi. Gerçi parçacı bunlar sıfır hata ile geliyor. Usta yanlış takmıştır dedi ve parçayı geri almak istemese de ısrar sonucunda parçayı geri aldı.