Gönderen Konu: Gaza Basınca Titreme Sorunu.  (Okunma sayısı 38984 defa)

Çevrimdışı TOMA

• Profili Görüntüle
Ynt: Gaza Basınca Titreme Sorunu.
« Yanıtla #14 : 09 Şubat 2015, 12:09:24 »
arkadaşlar , silver_line 'a ulaşmam lazım tanıyan bilen birileri varsa yardımcı olabilir mi

Çevrimdışı TOMA

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 16 Nisan 2015, 10:51:39 »
şu konuda bir bilgisi olan yok mu , araba ustaya varınca ses yapmıyor sıkıntıyı anlayamadık bir türlü

Çevrimdışı adige_60

• mk4 unutulmazımsın.. mk6 yeni heyecanım :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf 6- 1.6-Trendline-Siyah (2009)
« Yanıtla #16 : 17 Nisan 2015, 02:26:57 »
ben sattığım golf 4 de  konu açmıştım abiler. aks basından  çok çektim. sorun traversteki eğikliğin giderilmesi  ve kamber-kaster ayarıyla halloldu sorunu çözdüm arabaya talip çıktı sattım. gelelim  benimde basıma gelen aynı seslerin sattığım aracımdaki çözümüne.

1. saga dönüşte ses artıyosa aks bilyası. ustam direksiyonu tam sag - tam sol   yapıp araçla daireler çizdiğinde sol tarafa manevra yaparken kütürtü geliyordu. aks başını komple değişti ses kesildi  bu sefer de orijinal parça takmadığımızdan ve  yukardaki  2 sebepten dolayı 3 defa daha  aks bilyası dağıldı..

2 yine saga dönüşte ( sesi tarif edemiyorum ama  RRRRRrrrrrrrrrrrrrrrrrrr diye bir sürtme sesi geliyorsa) sağlı-sollu motor  kulaklarından. aynen dediğin gibi sola döndüğümde o ses geliyordu. ustam ters orantılı olduğunu söyleyip kalın bir lastik parçasını sağ yan motor kulağının dibine sıkıştırdı denedik ses kesilmişti. sağda bulunan  parçayı değiştirdim daha o sorunu da yaşamamıştım..

ama  ilk mesajlarda yazılan  kartel muhafazanın içe doğru eğilmesi ile motora yüklenince motor hareketinden kartele temasla ses geldiğine şahit oldum. ayrıca kartel eğikken lpg enjektörlerinin ömrünün bitmesine bağlı   titremeden motor kartele sürtüp ses yapmıştı onada şahit oldum,enjektör değiştim,kartel düzeldi sorun çözülmüştü. uzun yazdım ama epey uğraşmıştım. okumak daha basit.. ilk önce aks ile motor  kulaklarına bakmanızı tavsiye ederim.  iyi forumlar. kazasız günler
« Son Düzenleme: 17 Nisan 2015, 02:31:14 Gönderen: adige_60 »

Çevrimdışı silver_line

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 22 Nisan 2015, 16:47:18 »
arkadaşlar , silver_line 'a ulaşmam lazım tanıyan bilen birileri varsa yardımcı olabilir mi

Kardeşim kolay gelsin. İş değişikliği yaptım. Kafamı kaldıramıyorum hal böyle olunca siteye uğrayamaz oldum. Sorunu hala çözebilmiş değilim. Açıkçası hem nakit hem vakit bulup ustaya da gidemiyorum. Çünkü adam alıyor biniyor basıyor. Sorun yok. İlk mesajda belirttiğim gibi bir süre sonra oluyor. Ustada olabilecek ihtimalleri sayıp (iç ve dış aks kafaları - bilyaları, motor ve şanzıman kulakları, baskı balata, sağ sol akslar hatta en son arızayı bulamazsak şanzımanı söküp bakalım dedi.
Efsaneler ölmez, sadece şekil değiştirir...

Çevrimdışı muhaacir

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1997 MkIII 1.6 CL Sport
« Yanıtla #18 : 20 Mart 2016, 21:07:30 »
Merhaba arkadaşlar, konu hort zort vs ama çözüm yok gördüğüm kadarıyla.
Başına gelenlere bir faydası olur belki.
ilk hızlanmalarda veya ara hızlanmalarda gaza basınca gelen sarsıntı ve zırıltı problemi vardı aracımda. Ustalara gösterdiğimde motor ve şanzımanda birşey bulamadılar hatta katalizör olabilir dediler. Egzoscuya götürdüm o da katalizör değil deyince kendim iyice araştırdım. Araç rolantide çalışıken gaza aniden bastığımda sesin az da olsa geldiğini duydum ve kaputu açıp gaz verdim. Hava Filtresi kutusunun üzerine bastığımda sesin kesildiğini gördüm. Kaporta ile filtre Kutusunun arasındaki boşluğa bir bez sıkıştırarak sesi en aza indirgedim ve sarsıntı tamamen kesildi. Sorunu aynı olanlar bir denesin inşallah basit şekilde çözersiniz.
Gaz ile uçabilirsin, ama frenle konamazsın.

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #19 : 06 Nisan 2016, 13:36:13 »
torka binince aracın kafasını sağa sola sallama olarak yapıyorsa akstandır. o da zaten komple miliyle birlikte değişir.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.