Gönderen Konu: Golf MK3 Amortisör Onerisi  (Okunma sayısı 3447 defa)

Çevrimdışı brkdmr38

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: "00 2.5 TDI T4-"04 1.4 TDI 6Y Fabia
Golf MK3 Amortisör Onerisi
« : 22 Mart 2015, 11:40:54 »
Arkadaşım Golf Mk3 u iiçin amortisör almayı düşünüyor.Hangi marka onerirsiniz
'Golf MK1 Yaşam Tarzıdır. Birkere Bulaştımı Kurtulması zordur Kurtulanda Hayattan Zevk Almayı Unutandır.. ' DR.Erşan Varol

Z.M.Sigorta Ve Kaskoda Uygun Fiyatlar.

Çevrimdışı rhmoztrk

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf MK3 Amortisör Onerisi
« Yanıtla #1 : 22 Mart 2015, 12:57:57 »
Orjinali boge bence orjinalden saşmamak gerek. ama maaliyet düşürmek istiyorsan monreo,dj, düşünebilirsin.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #2 : 27 Mart 2015, 17:56:42 »
blistein, boge, sach
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı kuchamuck

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 97 GOLF Mk3 Sport
« Yanıtla #3 : 27 Mart 2015, 20:20:34 »
Ben iki hafta önce değiştirdim yaklaşık 6 ay aradım araştırdım BOGE TURBO - gazlı 1.6 aft sport orijinal amortisörleri hiçbir yerde bulamadım. Ustaları gezdim ne önerirsiniz diye sordum hepside tanıdık. boge ler artık yerli orjinalini gümrükten geçirmiyolar vergiden ve üretim yerinden dolayı yüksek maliyet...bu yüzden burada bir firmaya ürettiriyorlarmış ne kadar doğru bilemem ama hiç biryerde yok polo classic ön amortisörleri aynı. Bilstein ve sachs biraz sert (Avrupa sitelerinden biliyorum) üstelik %50 fiyatları fazla. Her neyse ne mi yaptım... ustaları dinledim Monroe original gazlı amortisör aldım, helezon gerdirme aparatı yaparak takozları ve bilyalarını da garajımda kendim değiştirdim. Sonuç mu? Nazar değmesin şu an memnunum arabam yumuşacık oldu eskiler orjinalleri idi ve 18 yıllık amortisörler. birisi yağ kaçırmaları hiç yok ama geri çıkmıyordu diğeri ise inanamadım hala sağlam zaten sıkıntım tek tarafta zıplama idi. Monroe yu diğer forumlarda da araştırdım kullananlar sıkıntı olmadığını paylaşmışlar. Şikayetim var da pek öyle şikayet olmamış gibi. 
My Hobby Mark 3- Dragon Green

Çevrimdışı kuchamuck

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 97 GOLF Mk3 Sport
« Yanıtla #4 : 27 Mart 2015, 20:26:48 »
Bu günde sanayi ye uğradım vw servisinde 15 yıl çalışan bir usta kendi dükkan açmış sağa sola bakınırken içerde bir passat cc gördüm ön amortisörü patlak yağ sızdırmış arabanın ön amortisörlerinin ikisinide değiştirdiler ne mi taktılar?   :o MONROE ORİGİNAL GAZLI Caddy amortisörleri ile birebir aynı imiş.   
My Hobby Mark 3- Dragon Green

Çevrimdışı a.emre

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Volkswagen Golf Mk3 Sport '97
« Yanıtla #5 : 28 Mart 2015, 19:29:38 »
Yarın tam bir yıl olacak, Konya'da bulamadığım için önler Monroe arkalar Boge olarak değiştirmiştim. Şükür bugüne kadar herhangi bir sıkıntı çıkarmadı, İnşallah bundan sonra da çıkarmaz. Her iki markadan da memnunum, tavsiye ederim.
Hayal edebilirseniz, gerçekleştirebilirsiniz..
-Alex de Souza-