vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf III => Konuyu başlatan: brkdmr38 - 22 Mart 2015, 11:40:54

Başlık: Golf MK3 Amortisör Onerisi
Gönderen: brkdmr38 - 22 Mart 2015, 11:40:54
Arkadaşım Golf Mk3 u iiçin amortisör almayı düşünüyor.Hangi marka onerirsiniz
Başlık: Ynt: Golf MK3 Amortisör Onerisi
Gönderen: rhmoztrk - 22 Mart 2015, 12:57:57
Orjinali boge bence orjinalden saşmamak gerek. ama maaliyet düşürmek istiyorsan monreo,dj, düşünebilirsin.
Gönderen: htmetin - 27 Mart 2015, 17:56:42
blistein, boge, sach
Gönderen: kuchamuck - 27 Mart 2015, 20:20:34
Ben iki hafta önce değiştirdim yaklaşık 6 ay aradım araştırdım BOGE TURBO - gazlı 1.6 aft sport orijinal amortisörleri hiçbir yerde bulamadım. Ustaları gezdim ne önerirsiniz diye sordum hepside tanıdık. boge ler artık yerli orjinalini gümrükten geçirmiyolar vergiden ve üretim yerinden dolayı yüksek maliyet...bu yüzden burada bir firmaya ürettiriyorlarmış ne kadar doğru bilemem ama hiç biryerde yok polo classic ön amortisörleri aynı. Bilstein ve sachs biraz sert (Avrupa sitelerinden biliyorum) üstelik %50 fiyatları fazla. Her neyse ne mi yaptım... ustaları dinledim Monroe original gazlı amortisör aldım, helezon gerdirme aparatı yaparak takozları ve bilyalarını da garajımda kendim değiştirdim. Sonuç mu? Nazar değmesin şu an memnunum arabam yumuşacık oldu eskiler orjinalleri idi ve 18 yıllık amortisörler. birisi yağ kaçırmaları hiç yok ama geri çıkmıyordu diğeri ise inanamadım hala sağlam zaten sıkıntım tek tarafta zıplama idi. Monroe yu diğer forumlarda da araştırdım kullananlar sıkıntı olmadığını paylaşmışlar. Şikayetim var da pek öyle şikayet olmamış gibi. 
Gönderen: kuchamuck - 27 Mart 2015, 20:26:48
Bu günde sanayi ye uğradım vw servisinde 15 yıl çalışan bir usta kendi dükkan açmış sağa sola bakınırken içerde bir passat cc gördüm ön amortisörü patlak yağ sızdırmış arabanın ön amortisörlerinin ikisinide değiştirdiler ne mi taktılar?   :o MONROE ORİGİNAL GAZLI Caddy amortisörleri ile birebir aynı imiş.   
Gönderen: a.emre - 28 Mart 2015, 19:29:38
Yarın tam bir yıl olacak, Konya'da bulamadığım için önler Monroe arkalar Boge olarak değiştirmiştim. Şükür bugüne kadar herhangi bir sıkıntı çıkarmadı, İnşallah bundan sonra da çıkarmaz. Her iki markadan da memnunum, tavsiye ederim.