Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
Eylül 20, 2014, 03:45:58 ÖÖ

463814 Mesaj 23903 Konu Gönderen: 21913 Üye
Son Üye: ramazanoğlu
Ana Sayfa Ara Takvim Giriş Yap Kayıt

Duyurular
Google Özel Arama
Özel Arama

Volkswagen Türkiye - VW  |  Volkswagen  |  Golf  |  Golf II  |  motora mazot yerine yağ katılması yardım! 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Sayfa: [1] 2 Aşağı git Yazdır
Gönderen Konu: motora mazot yerine yağ katılması yardım! (Okunma Sayısı 5808 defa)
meister6

motora mazot yerine yağ katılması yardım!
: Ocak 22, 2011, 06:16:09 ÖS

arkadaşlar cümleten iyi akşamlar 91 jetta td aracıma mazot yerine iki teneke 10 numara yağ ve 1 teneke gazyağı kattım kullanan arkadaşlar hiç bişey olmadığını derler amam ben birde bu sitedeki tecrübesi olan arkadaşşlardan faydalanmak istedim nerdeyse 1 depoda 40 tl farkediyor
böyle yaparsam zararları neler olacak yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

meister6 jetta 91 gtd
tdipower

Ynt: motora mazot yerine yağ katılması yardım!
Yanıtla #1 : Ocak 22, 2011, 06:38:09 ÖS

gazyağı koymayın. 15 litre mazot koyup üzerini 10 numara yağ ile fulleyin. her 6000 km civarı mazot filtrenizi değiştirin bu cok onemli içindeki karton malzeme yağdan tıkanıyor. bunları yapın hiçbirşekilde problem yaşamazsınız Smiley

meister6

Yanıtla #2 : Ocak 22, 2011, 07:22:51 ÖS

gazyağının yağı incelltiğini söylüyorlar gazyağının yerine mazot koyduğumuzda mazot aynı işlevi görecekmi yoksa yakıt kalın olmazmı acaba hem fazla yakıp hemde patırtılı yanmazmı acaba?

meister6 jetta 91 gtd
tdipower

Yanıtla #3 : Ocak 22, 2011, 07:25:01 ÖS

ben yeni nesil passat tdi motorunda uzun süre kullandım hatta yazılım ve büyük enjektörlede denedim hiçbir sorun yaşamadım. zaten 10 numara denen yağın kalitelisi mazot gibi akışkan olur. tek dikkat etmeniz gereken nokta mazot filtresini çabuk tıkar gazyağına gerek yok mazot inceltir zaten

meister6

Yanıtla #4 : Ocak 22, 2011, 07:35:20 ÖS

tamam anladım teşekkür ederim

meister6 jetta 91 gtd
meister6

Yanıtla #5 : Ocak 22, 2011, 07:39:58 ÖS

ah gerçek 10 numara yağ olsa dediğin gibi kalitesi tartışılmaz ama duyduğum kadarıyla atık yağlardan bişeyler yapıp 10 numara yağ diye satıyormuşlar buda dediğin gibi filtreleri erken tıkayacak birde sizin dediğiniz gibi deneyelim bakalım

meister6 jetta 91 gtd
tdipower

Yanıtla #6 : Ocak 22, 2011, 07:42:56 ÖS

zaten kaliteli yağ hem berrak hemde akışkan olur aynı mazot gibi almadan önce bir bardağa falan koydurup bakabilirsiniz satan yerde

talos
Rıza

Otomobil
vw scirocco mk2

Yanıtla #7 : Ocak 22, 2011, 09:27:57 ÖS

10 numara yağı solvent yani ham sentetik tiner çözer ve uyumlu hale getirir kesafet ölçen tüpler var 1 tanede onlardan alıp mazot kesafetini yakalarsan al san mazot:))

5ani5 mk2
F.Bilal DANIŞ

Otomobil
MK'2 GTI (KR engine)

Yanıtla #8 : Ocak 23, 2011, 01:38:09 ÖÖ

halk otobus soforlerını gectınızzzz Smiley zatenn az yakıyoo td lerrrr niye risk alıyosunuzzz. Hele tiner fiilann direkk pistonu delerr. Depoya koyuuuosunn depoda hepsi birbiri ile karışıyomu çözüyolarmı birbirlerını yag uste çıkmazzmı. Yannlışmı dusunuyorummmm?

Exclusive Garage
meister6

Yanıtla #9 : Ocak 23, 2011, 02:22:32 ÖS

kimbilir belki sende haklısın riske girmemeye pazarın hesabını yaparken eldeki bulgurdanda olacağız hesabı ama bunu bu şekilde yıllarca kullananlar var hiç bişey olmadığını söylüyorlar tabiki ki doğrumu olduğunu bilmiyoruz başka yorum yada tavsiyelerde bulunacak arkadaşlar lütfen yazsınlar bununla ilgili,ilgilenen herkese teşekkür ediyorum.

meister6 jetta 91 gtd
cyber34

Otomobil
Opel astra H SMG f1 '07

Yanıtla #10 : Ocak 23, 2011, 02:34:03 ÖS

sanayiye yakın oturuyorsan sorun yok demektir
 Cheesy Cheesy

meister6

Yanıtla #11 : Ocak 23, 2011, 02:42:05 ÖS

sanayiden geri kalmıyom zatende yorumlara bakılırsa en güzeli aslına dönmek

meister6 jetta 91 gtd
talos
Rıza

Otomobil
vw scirocco mk2

Yanıtla #12 : Ocak 23, 2011, 07:09:34 ÖS

ben 5 sene dizel hyundaide kullandım standart bakımların dışında sanayiye hiç gitmedim önemli olan karışımı düzgün ayarlamak

5ani5 mk2
F.Bilal DANIŞ

Otomobil
MK'2 GTI (KR engine)

Yanıtla #13 : Ocak 23, 2011, 09:13:06 ÖS

AYnenn Karrışım önemmliii bencede:) bu işlerle uraşan kimyacı filan işinizi görür belkii araçtırın bakalımm:) Nett sonuçları paylaşınn:) Bİz LPG YE Devammmm:)

Exclusive Garage
Sayfa: [1] 2 Yukarı git Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: