Gönderen Konu: Dizel GOLF II hararet problemi?  (Okunma sayısı 13066 defa)

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
Ynt: Dizel GOLF II hararet problemi?
« Yanıtla #14 : 06 Ağustos 2009, 12:58:56 »
30 lira olması lazım termostatın varsa 72 liğini yada 82 liğini al taktır zaman kaybetmeden

Çevrimdışı sserdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 28 Ağustos 2009, 23:09:44 »
Arkadaşlar bnm dizel golf II mde devamlı hararet problemi çekiyorum özellikle yokuş tırmanırken bu problemden nasıl kurtulurum?
radyatör yeni değişti
+
silindir kapağı yeni rektefiye oldu
daha ne yapcam

dostum aynı sorun bende de var yokuş tırmanırken artıyor fan çalıştığı halde emin ol çoğunda da var bu sorun özellikle dizellerde fazla sıkıştırma yani diyceğim o ki yokuş bitmese motor yanıcak

Çevrimdışı demirzaf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 07 Eylül 2009, 21:39:49 »
Bizim bu dizel  golflerdeki en büyük hastalık hararet. Bir sürü nedeni var.1- Yaz kış antifiriz kullanın faydasını görürsünüz.(4 mevsim antifiriz).Korozyonu önlüyor. 2-fan müşürü ve termostat kaynaklı sorunlar.3- motor yeni dahi yaptırsan eger üst motor kapagın da egrilik varsa ondan bile yapıyor.İyi usta biliyor.ölçtürmen lazım.üst kapak da egrilik sorunu. 4- devirdaim pompası çalışıyordur ama işlevini tam yapamıyor olabilir. 5- pompanın ayarsız olması 6-enjektörler işeme yapıyorsa7-Ben Antalyada yım yazın arabada 5 kişi olunca azıcık sıkıştırdıgım zaman hararet yükseliyor onun için her ihtimale karşı manuel fan dügmesi yaptırdım.Aslında saglıklı olanı termostatı açıp kendiliginden fanı çalıştırması. 7-Ben birisinde gördüm orjinal  fanını çıkarmış biraz daha büyük fan takmış. Şimdi sorun kalmadı diyor. vs.............................. :melek:

Çevrimdışı kesik44

• Gelirken Ne Getirilirki Giderken Ne Götürülür?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 20 Eylül 2009, 15:37:27 »
Hazır konu açılmışken bende birşey soracam.Bizim hararet göstergelerinde çubuk tam 90 derece dik durunca normal değerdemi çalışıyor yoksa biraz daha aşagılarda ilk çeyrek falan gibi mi olması lazım.Benim aracımda genelde ortada duruyor biraz ileri geçince fan devreye giriyor tekrar ortalara hatta çok az yukarısına çıkıyor.

Çevrimdışı golf-line2

• golf GTD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 21 Eylül 2009, 01:32:50 »
Hazır konu açılmışken bende birşey soracam.Bizim hararet göstergelerinde çubuk tam 90 derece dik durunca normal değerdemi çalışıyor yoksa biraz daha aşagılarda ilk çeyrek falan gibi mi olması lazım.Benim aracımda genelde ortada duruyor biraz ileri geçince fan devreye giriyor tekrar ortalara hatta çok az yukarısına çıkıyor.

en ideali dizel icin  ;)

Çevrimdışı kesik44

• Gelirken Ne Getirilirki Giderken Ne Götürülür?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 21 Eylül 2009, 18:48:34 »
en ideali dizel icin  ;)

Teşekkür ederim abi...

Çevrimdışı bpinarci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 20 Ekim 2009, 23:09:12 »
bende aynı sorunu yaşıyordum.Yazın 72 lik kışın 85 lik takıyorum.Yazın klimam açık oldugunda bile fazla hararet yapmıyorum kışıınsa kaloriferimde ısınma problemi çekmiyorum.Fiyatı sanırsam termostatın 15-20 lira bişi..

Çevrimdışı mk2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 23 Ekim 2009, 23:09:16 »
aynı   sorun bendede  vardı  ama benimkisi  benzinli  1.3  termostat   15 lira   ben bos  takdım  yanı  hıc yok:D:D:  ne  yapdımsa   fan acmıyordu  birde  cok karisik  1.3  lerin  su  tertibati  sökdüm   termostadi  su an  sıkıntım yok  cok  sukur   bos  takınca   dıyolarkı  motor  soguk  calısıyor    hıc  alakası  yok  şunu  anladımkı  oyle  rasgele  tamırcı  vosvagenden  anlamıyor  egerkı  iş  yerı levgasında    w  amplemı  gormuyorsan  girmiyecen derim