Gönderen Konu: Motorun Düzensiz Çalışması ?  (Okunma sayısı 23323 defa)

Çevrimdışı SCORPIONMAN2005

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Motorun Düzensiz Çalışması ?
« Yanıtla #42 : 05 Temmuz 2010, 22:42:55 »
kardeşim senin söylediğin karbüratör giriş memesi değil.Şamandıranın içinde benzin olsa araba zaten çalışır.Senin dediğin memeyle arabanın çalışmasının hiç bir bağlantısı yok.o memenin tek görevi karbüratör haznesine benzin dolduktan sonra taşmasını engellemek ve fazla benzini geri döndürmek.Karbüratör giriş memesi karbüratörün yan tarafında benzin otomatiğinden karbüratöre girişte bulunan meme.o tıkalı gökhanda karbüratöre hiç benzin gelmiyorki hazneyi doldursunda şamandıra takılı kalsın.
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2010, 22:48:26 Gönderen: SCORPIONMAN2005 »

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 05 Temmuz 2010, 22:49:07 »
kardeşim senin söylediğin karbüratör giriş memesi değil.Lazlık mı var sende.Şamandıranın içinde benzin olsa araba zaten çalışır.Senin dediğin memeyle arabanın çalışmasının hiç bir bağlantısı yok.o memenin tek görevi karbüratör haznesine benzin dolduktan sonra taşmasını engellemek ve fazla benzini geri döndürmek.Karbüratör giriş memesi karbüratörün yan tarafında benzin otomatiğinden karbüratöre girişte bulunan meme.o tıkalı gökhanda karbüratöre hiç benzin gelmiyorki hazneyi doldursunda şamandıra takılı kalsın.
Ama abi araba hiç yürümüyo giderken sürekli silkelemek mi dersin çalışmamasımı dersin gaz yememesimi dersin sürekli stop etmesi mi dersin bunların hepsi o ufacık memeden olabiliyosa gerçekten ben yarın karb. sökeyim karb. götüreyim dağıtsınn içine bi baktım bende o sırada benzin filtresi alır takarım napayım artık nolur yardımcı olun  :-[
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 1.4 TSİ 160 HİGLİNE
« Yanıtla #44 : 06 Temmuz 2010, 00:02:50 »
kardeşim senin söylediğin karbüratör giriş memesi değil.Şamandıranın içinde benzin olsa araba zaten çalışır.Senin dediğin memeyle arabanın çalışmasının hiç bir bağlantısı yok.o memenin tek görevi karbüratör haznesine benzin dolduktan sonra taşmasını engellemek ve fazla benzini geri döndürmek.Karbüratör giriş memesi karbüratörün yan tarafında benzin otomatiğinden karbüratöre girişte bulunan meme.o tıkalı gökhanda karbüratöre hiç benzin gelmiyorki hazneyi doldursunda şamandıra takılı kalsın.
canım kardeşim benim ben de onu diyom senin dediğin yerden bahsediyorum karbüratöre benzin otomatiğinden gelen hortumun takılı olduğu yer. oraya hava ile basarsan karbüratörün üstünden hemen benzin taşar. bizim karbüratörlede benzin ilk karbüratör haznesine girer. ordan da motora. o dediğin yerden hazneye giren benzin hazne dolunca şamandıra yukarı kalkar ve benzin girişini keser. şamandıra takılı kalınca yani haznede benzin olmasa bile yukarda takılı kalıyor o zamanda karbüratör benzin almıyor içine. diyorum ya aynı sorun bede de vardı karbüratörlerimiz de aynı ve sorundan adım gibi eminim. bide diyorumki ana meme de tıkalı olabilir onda da bi bak gökhan başka hiçbir problemin yok....

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 06 Temmuz 2010, 00:54:58 »
Ama abi araba hiç yürümüyo giderken sürekli silkelemek mi dersin çalışmamasımı dersin gaz yememesimi dersin sürekli stop etmesi mi dersin bunların hepsi o ufacık memeden olabiliyosa gerçekten ben yarın karb. sökeyim karb. götüreyim dağıtsınn içine bi baktım bende o sırada benzin filtresi alır takarım napayım artık nolur yardımcı olun  :-[
Onların hepsi o memeden kaynaklanıyor işte.O ufacık meme beni 2,5 ay uğraştırdı.Temizliyorum 3 gün doğru çalışıyor olmadık yerde su koyveriyordu.Araba ayarsız dengesiz acayip bir şey oluyor.Bazen bir kerede alır marş bazen uğraş çalıştırmaya olmaz bir türlü.Erhanla aynı şeyi söylüyoruz ama bir türlü anlaşamadık yav :) Sen sök bütün memeleri zaten 3 tane meme var içinde temizle hepsini sökmüşken.karbüratör girişine mutlaka 2 benzin filtresi koy.Bir daha aynı sorunu kolay kolay çıkarmaz.Memeler ince en ufak pislik saç kılı kadar olsa tıkıyor.Benzin filtresini 2 ledim çözüldü şeytan kulağına.Bir karbüratörcüye götür adam gibi temizlesin ayarlasın vereceğin 10-20 tl.Karbüratörün arasına sıkışmış :)
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2010, 01:00:33 Gönderen: SCORPIONMAN2005 »

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 06 Temmuz 2010, 01:17:42 »
Onların hepsi o memeden kaynaklanıyor işte.O ufacık meme beni 2,5 ay uğraştırdı.Temizliyorum 3 gün doğru çalışıyor olmadık yerde su koyveriyordu.Araba ayarsız dengesiz acayip bir şey oluyor.Bazen bir kerede alır marş bazen uğraş çalıştırmaya olmaz bir türlü.Erhanla aynı şeyi söylüyoruz ama bir türlü anlaşamadık yav :) Sen sök bütün memeleri zaten 3 tane meme var içinde temizle hepsini sökmüşken.karbüratör girişine mutlaka 2 benzin filtresi koy.Bir daha aynı sorunu kolay kolay çıkarmaz.Memeler ince en ufak pislik saç kılı kadar olsa tıkıyor.Benzin filtresini 2 ledim çözüldü şeytan kulağına.Bir karbüratörcüye götür adam gibi temizlesin ayarlasın vereceğin 10-20 tl.Karbüratörün arasına sıkışmış :)
sıkıntı yok canım kardeşim biz her zeminde anlaşırız :D ama şu olayına katılıyorum topu topu kaç tane meme varki hepsini sök temizle şamadıraya da dikkat et. ortak nokta bulunmuştur ;D ;D

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 06 Temmuz 2010, 10:55:10 »
nedir bizim bu karbüratörlerden çektiğimiz ya.Karbüratörüm sayesinde karbüratörcüden daha iyi bilgi sahibiyim şu anda  ;D ;D ;D
sıkıntı yok canım kardeşim biz her zeminde anlaşırız :D ama şu olayına katılıyorum topu topu kaç tane meme varki hepsini sök temizle şamadıraya da dikkat et. ortak nokta bulunmuştur ;D ;D
  :tamamdir  ;D ;D ;D

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 06 Temmuz 2010, 22:41:56 »
Bugün karb. söktüm VW'ci abime götürdüm yaparım dedi bugün bakamamış kısmetse yarın halledicem dedi yalnız benim anlamadığım bi kaç mesele var 1.si araba gün yattı karb. söktüm götürürken altına bakmak için ters çevirdim içinden bayağı benzin boşaldı 2.si karb.'le manifolt arasındaki boruyu söktüm içinden su çıktı 3. sü karb. siyah bi kablo çıkıyo ne olduğunu bilmiyorum sordum büyük ihtimalle şasedir dediler bağlı değil her hangi bi problem yaratırmı bide manifoltun altından bi kablo çıkıo sanırım karb. şasesini ordan alıcaz yarın karb. alırken sorarım Erhan abi seninle karb. aynı bi zahmet bakar mısın yada detaylı sağdan soldan fotosunu çeker misin :tamamdir

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 07 Temmuz 2010, 00:57:42 »
gökhanım araç köyde garajda yatıyo 2 aydır yanına uğramadım. elimde bikaçtane var onlarla idare et köye çıkınca gene çekerim. asıl sıkıntılı meme kırmızı işaretli olan.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 07 Temmuz 2010, 22:02:26 »
Saolsun Hakan abim karb. temizlemiş içinden çok pislik çıkmış ayriyetten 1 tanede filtre verdi saolsun hiç para bile almadı taktım bastım marşa tekte aldı artık rolentyde duruyo çok sevindim valla  :sevgi:

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 07 Temmuz 2010, 22:03:39 »
Yalnız Erhan abi senin karb. şase kablosu bağlı bende bağlı değil sordum bişey fark etmez dedi acaba bağlı olmadığı için her hangi bir sıkıntı yaşatırmı jikle bizim elektrikli mi şase almadığı için açmıyo olabilir mi olmadı ben yarın bağlıyayım onu 2 dklık iş nede olsa  :)

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 07 Temmuz 2010, 23:04:03 »
Saolsun Hakan abim karb. temizlemiş içinden çok pislik çıkmış ayriyetten 1 tanede filtre verdi saolsun hiç para bile almadı taktım bastım marşa tekte aldı artık rolentyde duruyo çok sevindim valla  :sevgi:
o kadarlık şey için çektiğin çileye bak yaa alt tarafı 1 saatlik iş :D valla gökhanım benim arabada bi sıkıntı yok çalışıyo da gitme işi yok debriyaj bitti de o yüzden yatıyo ;D ;D

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 08 Temmuz 2010, 23:27:39 »
o kadarlık şey için çektiğin çileye bak yaa alt tarafı 1 saatlik iş :D valla gökhanım benim arabada bi sıkıntı yok çalışıyo da gitme işi yok debriyaj bitti de o yüzden yatıyo ;D ;D
Karb. taktım marşa bastım marş dinamomu değiştirdim misler gibi oldu tek marşta alıyo rolenty falan hepsi düzeldi arabanın gidşi gaz yiyişi yakıt herşey herşey mükemmel MAŞALLAH'lar eksik olmasın  :sevgi: